Luc Vermeer, het koninginnestuk uit Moerzeke-Kastel Kaatsen in Kastel Buizingen te gast in Denderbelle Kaatsen in Denderbelle Kaatskalender 22 -17.8.1990 - De Voorpost PENTAX jfl om VjgpiTMÏj PENTAJf. PENTAX KAATSEN Kaatsen. Luk Vermeer uit Kastel wordt bij de Belgische topkaatsers gerekend. We zien hem staande van links) samen met Hans Derdelinks, Mare Lissens, Filip Gosuin, Erik RueUe en Mark Van Snick, zijn ploegmaats van tollembeek (vh) Dat Moerzeke-Kastel met Rap en Vlug tot het kruim behoort van de Belgische Kaatssport is geen nieuws meer. Voorzit ter Tony Baert, duivel doet al van deze vereniging, heeft Rap en Vlug al tot in Hogere III gebracht waar het stilaan op de drempel staat van promotie. Het steekt er dit jaar zeker in. Het is duidelijk dat Rap en Vlug dan ook al kaatsers heeft voortgebracht die naam en faam hebben verworven buiten Rap en Vlug om. De grote figuur daarin is ongetwijfeld Luc Vermeer. Een rasecht produkt van de ploeg uit de Kastelse ploeg Rap en Vlug. Luc begon jong aan de kaatssport, zoals trouwens veel jongeren uit deze wijk. Hij doorliep alle jeugdreeksen en dat in een periode dat Rap en Vlug de titels op een rijtje verzamelde. Schier elk jaar werd het gewestelijk kampioen. Tweemaal kampioen van Vlaanderen en met Luc Vermeer kampioen van België bij de juniores. Luc werd dan zo rap als tellen opgesteld bij het basisvijftal van Rap en vlug. Na twee jaar kreeg hij een definitie ve overgang naar Opstal. Maar die defini tieve overgang werd drastisch afgerond tot één jaar. Want daar werd hij opge merkt door de meest bekende Belgische ploeg, Tollembeek. Een ploeg met vijf nationale titels in de hoogste afdeling. En Luc kon daarin aantreden. Wat een prestatieHet eerste jaar dat hij in Tollembeek speelde kon het maar een tweede plaats vastleggen. Verleden jaar werd Tollembeek opnieuw kampioen en ook nu is Tollembeek de absolute kam pioen Allemaal prestaties die niet voor iedereen weggelegd zijn. Luc doet het prima in Tollembeek en wordt er zeer gewaardeerd. Om aan de top te blijven moet er heel wat geoefend worden, vertelt hij. Het is keihardwerken en door leken wordt dat allemaal vaak onderschat. In de winter periode begint hij al met trainingen in de sporthal en later wordt er overge schakeld naar het buitenspel. In de huidige periode is er geen oefenen bij. Overal worden er nu toernooien georga niseerd. Het lijkt zoiets als de wielercri- teriums na de Ronde van Frankrijk. Het is in vele plaatsen in Vlaanderen en Wallonië nog een goede gewoonte dat er bij gelegenheid van kermis en andere feesten een grote kaatswedstrijd wordt georganiseerd. Dat Tollembeek de meest gevraagde ploeg is ligt voor de hand. Elke maand zo'n twintig wedstrij den, van de éne streek naar de andere is zeker geen gemakkelijke opgave. Wel boeiend. Luc Vermeer is bij de Belgische kampioen Tollembeek een onvervang bare schakel geworden. En het ziet er naar uit dat dit nog een paar jaar zal duren Kaatsen. Luk Vermeer uit Kastel, speler van Tollembeek, de nationale kampioen (vh) Liga Vlaanderen Hogere Hl Kastel Rap en Vlug - Eendracht Wel le: 15-5 Van veel wedstrijd was er voor de sup porters geen sprake. Daarvoor viel het veroordeelde Welle te zwak uit. Welle pakte wel, dankzij twee slechte opslagen van Van der Stricht het eerste spel. Maar eens dat de Kastelse motor op gang gekomen was, stond er geen maat meer op. Kastel liep via 4-1 tot 8-2 uit. Meteen ook de ruststand. Kastel pakte na de rust het eerste spel, zocht bij de opslag de zwak kerende Vlassenbroeck op en be veiligde zo zijn voorsprong. Het werd nog 13-5, maar voor de bezoekers was de kous af. Bij Kastel waren de keerders Vemimmen en Van Duysen de besten. Ook Van der Stricht liet zich met enkele geslaagde tussenkomsten in gunstige zin opmerken. Met een 9 op 9 staat Kastel, met de week van de waarheid voor de boeg, opnieuw drie punten los op zijn twee naaste concurrenten. Op zondag 19 augustus staat de laatste thuiswedstrijd van het seizoen op het programma: Kastel speelt tegen buur Opstal. Klassement stand na zondag 12 augus tus: 1. Kastel 18 41 2. Zandbergen 19 38 3. Terjoden 19 38 4. Tollembeek 18 33 5. Idegem 19 29 6. Opstal 19 29 7. Wieze 19 28 8. Heme 19 28 9. Appelterre 19 25 10. Herdersem 19 19 11. Okegem 19 18 12. Welle 19 13 Bevordering Kastel - Hamme-Zogge: 15-13 ruststand: 3-8 Een geanimeerde wedstrijd, waarbij Zogge een eerste sterke helft speelde en zo met de rust 6-8) regelrecht op een driepunter afstevende. De hele Hamse ploeg speelde toen op een behoorlijk peil. Na de broodjes stapte Kastel even wel uit een ander vaatje. Claes en Baert hadden op de keerdersposten van plaat sen verwisseld, waarbij laatsgenoemde op grootmidden samen met kleinmid- den Verheyden hun duivels ontbonden. Zij keerden beiden haast feilloos bal na bal kwam ver terug in het kamp van de bezoekers. Vermits Burill en Leunis goed meespeelden keerden de kansen voor Kastel. Zij liepen spel na spel in op Hamme, dat met een slecht kerende Willaert geheel ontredderde. Bij een 11-11 stand was het dan zover. Er stond op de Kastelse ploeg en vooral op Ver heyden en Baert geen maat meer. Zogge ging onder dit jonge geweld roemloos tenonder. Erembodegem Hoke - Kastel: 15-8 ruststand: 8-7 Tot aan de rust hield Kastel, opnieuw met een goede Verheyden op kleinmid- den, zeer goed stand: 8-7. En dit on danks dat achterman Claes, geteisterd door hoofdpijn wegens de warmte, van weinig of geen nut was voor de ploeg. Hij liet zich trouwens tijdens de rust vervan gen door junior Chris Van Haver, die aan de koord een behoorlijke partij aflever de. Na de koffie ontbond Hoke zijn duivels en bij Kastel deden de zware inspanningen van de dag ervoor zich gevoelen. Het Kastelse verweer, op uit zondering van Verheyden, zakte als een pudding in elkaar. Hoke, met Aelbrecht als uitblinker won deze partij moeite loos. Kaatsen. Hamme-Zogge verloor 15-13 tegen Kastel in bevordering (vh) Lagere II VBR Opwijk - Denderbelle 9-15 (ruststand 5-8) De tweede ploeg van Hub XV heeft door enkele kwetsuren en afwezigheden re gelmatig enkele basisspelers moeten af staan aan de eerste ploeg in bevordering. Hierdoor zijn de titelkansen miniem geworden. Met vijf punten achterstand op Opwijk, zijn alle ambities nog niet opgeborgen wanneer Denderbelle op VBR Opwijk aan de haal kan gaan met de drie punten, zodat de achterstand kan herleid worden tot twee punten. Deze realistische kijk was niet ondenkbaar want Denderbelle heeft in de heenronde de leider reeds een driepunter aange smeerd. De bezoekers ondervonden heel wat tegenstand van de huidige leiders, zodat een bitsige wedstrijd zich ontspon. In de eerste helft bleven de ploegen in eikaars nabijheid en er was een goede scheids rechter nodig om de spelers in bedwang te houden en de wedstrijd niet te laten ontsieren. Denderbelle leidde aan de rust met 6-8. En na de pauze rukken de spelers van Hub XV naar een 6-14 voor sprong en bij 40-60 gelijk leverde ach terman Jos Van Ingelgem, in goede doen uiteraard, amper een centimeter buiten en de drie punten gingen de gasten hun neus voorbij. Het is niet deze éne bal die de titelambities deden wegkwijnen. Pa trick Moortgat en Jos Van Ingelgem kun nen op goede prestaties terugblikken, want tijdens de eerste helft werden alle spelen bij een gelijke 40-40 stand bin nen gehaald. Denderbelle keerde zeven ballen over de achterlijn met twee stuks voor Bruno De Smedt, Patrick Moortgal enjos Van Ingelgem, Hans Mathieu nam er eentje voor zijn rekening. Miniemen Zele Dunnen - Denderbelle 10-6 (ruststand 5-4) Denderbelle dat maar over vier spelers beschikte moest telkens een spel ten geschenke aan de Duimen spelers ge ven. Denderbelle kan tot 5-5 gelijke tred houden maar na de pauze was Zele toch iets beter. Wanneer de gasten volledig konden aantreden maakte ze een kans om de overwinning te behalen. De koninklijke Kaatsklub Hub XV Den derbelle, de vereniging die momenteel aan de leiding prijkt in bevordering van het gewest Aalst-Dendermonde organi seert op maandag 20 augustus haar Grote prijs Willy Van den Broeck. Deze organisatie heeft voor dit jaar een ploeg uit Hogere I kunnen strikken om deze grote prijs op te luisteren. Buizingen met Mark Van Hassel ontmoet er Den derbelle dat voor deze gelegenheid zich heeft versterkt met Philippe De Mil, de achterman van Meerbeke, en tevens ge selecteerd voor de nationale selectie. De wedstrijd vangt om 15 u. aan op de kaatsbaan Speelplein te Denderbelle. Voor deze gelegenheid is de kantine eveneens geopend, zodat bij een fris pintje bier de wedstrijd kan gevolgd worden. De dames kunnen er genieten van een ijskreem Coupe Hub XV. Het bestuur van Denderbelle biedt aan de supporters een uitzonderlijk aanbod. Bij de aanschaf van een Coup XV is het toegangsticket inbegrepen. Zo'n gele genheid kan men niet laten liggen. Hogere III Wieze Sportief - Herdersem 15-13 (ruststand 8-3) Herdersem dat wegens een schorsing Mark Lambert moest missen kon mits winst tegen Wieze een tweepunten kloof slaan tegenover Okegem, want wanneer Kastel de eindrondes wint degraderen er maar twee ploegen uit Hogere IIIin de eerste helft werd Herdersem op een 8-3 achterstand geplaatst en dit ondanks de afwezigheid van Freddy Verstrepen bij de thuisploeg. De zich opnieuw ter be schikking gestelde Hans Aubroeck ont popte zich tot de matchwinnaar in de tweede helft wanneer hij de wegzakken de Philip Verspeet op de post van achter man ging vervangen. In de tweede helft hebben de bezoekers zich tot het uiters te ingespannen om het tij te doen keren maar een goed kerende Aubroeck was niet te verschalken. Kaatsen. Vrij goede belangstelling voor de kaatsevenementen in Wieze (foto guy) Hogere III 19 augustus 15u00 Kastel-Opstal Pelote Terjoden-Wieze Sportief Herdersem-Welle Bevordering 19 augustus 15u00 Kerksken-Hamme-Zogge Willebroek-Nieuwerkerken Steven Moors.-Kastel R. en VI. Denderbelle-Aalst Herleving Merchtem-Zele Duimen Baardegem-Hoké Erembod. 20 augustus 15u00 Denderbelle-Buiz. Lagere I en II 18 augustus 15u00 Opwijk-Wieze Sport. Denderbelle-VA Baasrode 19 augustus 15u00 Opstal Pelote-Mercht. Wieze Sport.-De Toek. Bugg. Opwijk-St.Anna Hamme Gijzegem-Terjoden

De Voorpost | 1990 | | pagina 22