Nieuwe beloftenreglementering doet definitief de deur dicht voor Nopri Lebbeke Baasrode V.A. verwent thuispubliek <|v Squadra Femina Lebbeke de nieuwe nummer één 24 -17.8.1990 - De Voorpost HANDBAL Wat wij al een hele tijd hadden vermoed en ook al hadden laten doorschemeren is nu definitief, Nopri Lebbeke start niet aan het seizoen 1990-91- De club gaat in inaktiviteit en wij stampen open (kuren in als wij hiermee het definitieve einde aankondigen van het eens zo illustere Avanti. In de Nopri-bestuurskringen was men er blijkbaar nochtans van overtuigd ook dit seizoen nog verder te 'sukkelen' maar de nieuwe reglementering betreffende de beloftenploeg stelde hen voor een voldongen feit, beweert men. Inderdaad, Nopri kon onmogelijk aan de kompetitie beginnen aangezien men over geen beloftenteam meer beschikte en de reglementen hierover duidelijk zijn: 'In de nationale afdelingen, wordt de inschrijving van een beloftenploeg automatisch afgeleid uit de inschrijving van een eerste ploeg. Op het niveau van eerste nationale dames, moeten min stens 6 speelsters jonger dan 21 jaar worden opgesteld in de beloftenkompe- titie Als een club, in het beloften- kampioenschap, aankondigt dat zij geen enkele wedstrijd zal speler of afziet van het spelen van drie opeenvolgende wed strijden of vijf niet opeenvolgende wed strijden, zal de eerste ploeg algemeen forfait worden verklaard Meteen staat Nopri, dat onmogelijk aan deze voorwaarden kan voldoen, voor een voldongen feit en wordt de levensa der nog sneller afgesneden dan men mogelijk had verwacht. Dit betekent ook dat alle speelsters vrij zijn om volgend seizoen bij een andere club aan te sluiten met dien verstande dat A. Segers en M. Van Langenhove reeds doorverkocht werden aan Sasja en ook L. Van Handenhove al getransfe reerd was naar Olse Merksem. Aangezien de club geen schulden meer heeft aan de V.H.V. is er mogelijk nog een 'zaak' te doen voor de streekklubs. Ook E.V. Aalst in de problemen? Dat deze reglementering ook andere clubs voor problemen kan stellen is duidelijk. Bij onze 'nationaal-spelende- streekklubs', zou zo wel eens E.V. Aalst in moeilijkheden kunnen komen. Via de Aalsterse bestuurskringen vernamen wij hierover niets maar het spelerspotenti- eel van trainer Trienpont enigszins ken nende zien wij niet direkt hoe Eendracht aan deze voorwaarden kan voldoen. Te volgen dus... OEFENWEDSTRUDEN Knappe start van Ajax Lebbeke Zaterdag Ajax Lebbeke 17 Mechelen ft Bij Ajax Lebbeke is men zeker niet ontevreden over het voorbije voorberei- dingsweekeinde. De nieuwe trainer- coach Frank Van Uytfanghe kende in de voorbije weken een vrij moeilijke perio de aangezien verschillende spelers pas uit verlof terug kwamen op 10 augustus maar zaterdag, op de eerste volwaardige stage-dag, kon hij beschikken over zo wat de volledige spelerskern. Enkel K Cleymans, F. De Ridder en B. Cooreman ontbraken nog maar met zowat 15 aan wezige kernspelers viel er echt iets nut tig te doen. Een keiharde trainingsdag werd afgerond met een oefenwedstrijd tegen Mechelen en Ajax won met 17-8. In de eerste helft (rust 9-2) verliep alles vrij behoorlijk op misschien de afwer king na, maar in het begin van de tweede helft ging het iets minder vlot (12-5). Wellicht zat de vermoeidheid van een doorgedreven training hier voor iets tus sen. Voor Ajax scoorden: Vertinden 6, Chris- tiaens 2, Bosman 2, De Maeeschalk 2, Van Biesen 1, W. De Proft 4. Zondag Ajax Lebbeke 40 Zandvliet 29 Aangezien Damme niet was komen op dagen werd er 4 x 25' gespeeld wat meteen een verklaring is voor de hoge eindscore. Alax gestart met P. Verlinden, J. De Man, St. Vlassenroot, J. Chris- tiaens, J. Pultiau, A. Verlinden en B. Van Ransbeeck draaide bijzonder goed in de eerste twee speelperioden. De eerste 25' werden afgesloten met een 8-3 score met treffers van De Man (3), Christiaens (1), Pultiau (2), Verlinden (2) en na de tweede periode leidde Lebbeke met 20- 12. In die 25' hadden De Man (3), Putiau (2), Van Ransbeeck (3), Verlinden (2) en G. Bosman (2) voor de doelpunten Vanaf de derde periode ging.de Ajax verdediging dan wat experimenteren wat Zandvliet toeliet de schade te beperken tot 33-20. In de vierde en laatste periode werden dan vooral de Ajax beloften speelgele- genheid gegeven zodat de 100' afgesloten werden met 40-29 cijfers. In die laatste 50' werden de Lebbeekse doelpunten gescoord door De Man 3, Christiaens 3, Pultiau 1, Van Ransbeeck 1, Verlinden 4, Bosman 2, De Proft 2, Cleymans 3, Vlassenroot 1. Nog te vermelden dat de vier 'gebruikte' keepers, Verlinden-De Bruyn-Van Ros- sem en Van Bosbeke, een betrouwbare indruk lieten. Te gemakkelijk voor H.K. Waasmunster Tijdens het driehoekstornooi tussen or ganisator E.V. Aalst, Peer en H.K Waas munster, werden een paar zaken duide lijk. Het pas naar 3e afdeling gepromo- beerde Peer was een te zwakke tegen stander voor Aalst en Waasmunster en in de wedstrijd tussen E.V. Aalst en H.K. Waasmunster bleek duidelijk dat de ploeg van trainer Trienpont nog een pak werk voor de boeg heeft. H.K. W. won met de ringen in de neus al was het voor ons duidelijk dat C. Agneessens nog wat aanpassingsmoeilijkheden heeft om te passen in het spelpatroon van de eerste nationaler. De in België verblijvende Joegoslaaf Damir Jacic, ondanks een andere Joegoslaag Fr. Pop die zichzelf kwam aanbieden (ex-Middelkerke) lijkt ons helemaal niet te passen in de Waas- munsterse spelersgroep. Bij E.V. Aalst willen wij nog enige voor behoud maken maar zonder St. Marblie en doelman Moens - ondanks de uitste kende prestatie van doublure Mertens - krijgen de Aalstenaars het ongetwijfeld moeilijk in 2e nationale. De spelerskern is bepaald smal en het is voor Eendracht te hopen dat voornoemd duo snel iets van zich laat horen. E.V. Aalst 12 H.K. Waasmunster 21 E.V. Aalst, met F. De Troch op de pivot- plaats, kon enkel tijdens het wedstrijd- begin voor enig valabel weerwerk zor gen. In die periode vlotte het ok niet zo goed in de afwerking bij H.K.W. en eigen lijk heeft Waasmunster ons niet echt kunnen overtuigen in zijn 'nieuwe gedaante'. Met twee treffers van De Ketelbutter leidde Aalst zelfs met 5-3 maar dan zorgden Roels, Borgers, Jacic en vooral Luypaert voor de H.KW.-kentering. Vooral de doelpunten van de zowel links- als rechtshandige scorende Luy paert waren pareltjes en aan de rust leidde H.KW, met 5-10. In de tweede helft kon Aalkst enkel nog als sparring- partner optreden en ondanks H.KW., waarbij nogal wat geëxperimenteerd werd en zonder J.P. De Bode, zeker niet optimaal draaide, werd het via 6-15 en 9-18 uiteindelijk 12-21. De mid-week wedstrijd in Kraainem was heel wat nuttiger geweest voor de nieuwe eerste klasser. Voor Aalst speelden: Mertens, De Troch, K Bomon, R. Bayens, Van Der Borght, De Ketelbutter, B. Arijs, T. Wellekens, F. Van Eyghem, P. Van Der Borght en Steenhout, H.K Waasmunster speelde met Van Renterghem en De Graeve, Jacic 2, Luypaert 8, Borgers 4, De Handbal. Nopri Lebbeke in betere tijden. De Lebbeekse damesploeg is uitgeteld nog voor het seizoen is begonnen, jammer... (arch) Meerschman, Roels 2, Agneessens, De Clercq 3, Van Uden 1, Pop 1. Peer 15 H.K. Waasmunster 27 Een zeer jeugdig H.K Waasmunster maakte korte metten met de Limbur gers die in geen enkel spelonderdeel konden wedijveren met Leunis en Co. Voor H.K Waasmunster scoorden: Ver meulen 4, N. Verhelst 2, W. De Grootte 9, W. Leunis 3, De Meerschman 4, Desseaux 3, T. De Graeve 3. Eva Kalender oefenwedstrijden Woensdag 15/8 - H.KW. neemt deel aan het tornooi in Haacht Zondag 19/8 - Kapek - H.K Waasmun ster Zondag 19/8 - Driehoekstornooi in Leb beke met Brabo Denderbelle - E.V. Aalst en Brasschaat vanaf 16 uur. Vrijdag 17/8 -1930 u. Sasja-Ajax Lebbe ke Zondag 19/8 - Ajax neemt deel aan het tornooi van Mechelen H.K Zaterdag 18/8 - vanaf 17 uur (S.H. Den- derdal) Driehoekstornooi: E.V. Aalst - Roeselare - D.B. Zwijnaarde Zaterdag 18/8 -18.30 u. Robuco Buggen- hout - Berlare Zaterdag 18/8 -19-00 u. H.B.C. Dender- monde - Attila Temse EVA Het gaat niet goed bij de damesclubs in de regio, ook nationaal is dezelfde trend te merken. Een gelukkige uitzondering hierop vormt Squadra Femina Lebbeke dat na het verdwijnen van Nopri Lebbeke beslist de nummer één is geworden in de regio. Squadra verwacht dan ook heel wat van het komende seizoen. Het aanwerven van Bart Van Ransbeeck als trainer-coach is een vingerwijzing naar de ambities van de ploeg van voorzitter Willy Van Hove. Nochtans is de titel geen must, Squadra stelt als objectief meedraaien in het eerste deel van de rangschikking. Van de transfermarkt bleef Squadra weg, enkel een jeugdspeelster, E. Haffner, werd aangeworven al is het niet uitgesloten dat iemand van het inaktieve Nopri de rangen nog komt aanvullen. Alle speelsters van het voorbij seizoen bleven bij Squadra, ook jeugdinternatio- naal Martine Bijl, ondanks de belangstelling van het prestigieuze Sasja. Bart Van Ransbeeck heeft voor zijn nieuwe ploeg een aantrekkelijk voorbereidings programma uitgewerkt. Hij start met de trainingen op 16 augustus en op 26/8 begint de reeks oefenwedstrijden met een wedstrijd "op" Sasja. Daarna volgen nog vriendschappelijke wedstrijden tegen Kortessem, Breda en Houtenisse in Nederland en op 23 september komt er een stageweekend in Blankenberg met een wedstrijd tegen Desselgem. Op 28 september tracht men dan de nodige centen in kas te krijgen met een T.D. in de zaal Roxy te Dendermonde en op 6 oktober begint men, hopelijk met succes, aan de kompetitie met een verplaatsing naar Gent. Ook met de jeugd blijft Squadra bjzonder aktief bezig. Minstens één pupillenploeg neemt deel aan de Oost-Vlaamse kompetitie. Elke woensdagnamiddag vanaf 15.30u. is jeugdtrainer Jef Van Hout paraat om ook nieuwe jongeren op te vangen in de Lebbeekse sporthal. Vanaf de leeftijd van 10 jaar is men daar reeds welkom. Voorzitter W. Van Hove en secretaris H. Bijl, de krachten waarop Squadra bloeit, kregen zopas ook nog versterking van G. Van Nieuwenhuyzen want vele handen maken het werk licht. EVA KAATSEN Zaterdag BAASR. VA-KOKFJANE 15-4 Zoals enigszins werd verwacht is Baas rode VA. nog eens diep in het krachte narsenaal gegaan in zijn voorlaatste thuiswedstrijd tegen Kokejane. Inder daad, het nu definitief tot degradatie veroordeelde Kokejane werd aangepakt met bijzonder veel wedstrijdconcentra tie zodat het trouwe thuispubliek echt kon genieten. Een andere reden voor de grote inzet van de V.A.-spelers is wellicht ook de opduikende transfergeruchten bij V.A. maar in ieder geval, het publiek werd verwend. Vanaf de eerste opslag viel het op dat het keerderstrio Koek- Willaerts-Verheyen in bijzonder goede doen was wat direkt een 5-1 voorsprong opleverde. Toen Quisquater aan de koord ook regelmatig overkeerde en de andere koordspeler, De Clercq, alles wat in zijn bereik kwam afstopte, werd Ko kejane nog dieper in de put geduwd en aan de rust leidde de thuisploeg met 8-1. Na de rust kwam Van Damme, Quisqua ter aflossen. Kokejane trachtte dan met enkele plaatswissels het tij te doen ke ren maar het duurde toch tot 10-1 voor aleer de bezoekers nog een spel won nen. Baasrode bleef echter zeer sterk spelen en de bezoekers konden amper vier spellen ophalen (12-4) vooraleer een demonstrerend V.A. de wedstrijd uitmaakte. Zondag J. VOLDERS-BAASR. VA 15-13 Baasrode werd duidelijk verrast door de verbluffend sterke start van de thuis ploeg die via 3-1 met 6-2 ging leiden. Vooral Cassaert keerde enorm sterk en hij vooral zorgde ervoor dat J. Volders spel met de bedoeling dat begeerde punt binnen te halen. Via 5-11 slaagden zij hierin bij 6-12 en dan maakte V.A. uit na een echt gezellige wedstrijd. Pupillen WIEZE-BAASRODE VA 4-10 Wieze nam een snelle start die hen een 3-0 voorsprong opleverde maar Baasro de kon het tijd doen keren (3-3) en V.A. leidde zelfs met 3-6 vooraleer de thuis ploeg opnieuw in de wedstrijd kwam. Het werd 4-6, Wieze was hiermee dicht bij een winstpunt maar een knap spe lend Baasrode dreef de voorsprong op tot 4-9. In het laatste spel nog heel wat spanning want het werd 40-40 maar een zelfzeker V.A. liet de driepunten-zege niet ontglippen. Kadetten ZELE DURMEN-BAASR. VA 6-13 De Baasroodse kampioenen formatie werd voor de wedstrijd in de bloemen gezet door de thuisploeg maar Zele wou beslist één punt en dit ondervond V.A. onmiddellijk. Het werd weliswaar 1-3 maar een aanklampend Zele bleef met 8-2 leidde aan de rust. In de tweede steeds in de wedstrijd zodat de stand aan helft werd Verheyen gewisseld voor De de rust 4-7 werd. Ook na de rust bleef Clercq, Koeck werd groot-midden, Quis- Baasrode baas maar Zele vocht voor elk quater klein-midden en bij een 9-4 stand begon Baasrode aan een helse achtervolging Bij een 11-6 stand haalde Baasrode het punt binnen maar V.A. wilde meer - vooral het jeugdige duo Koek-Quisquater keerde zeer sterk en het werd zowaar 13-12. Jammer voor V.A. ging het volgende spel verloren toen er nogal wat geknoeid werd aan de opslag maar toch naderde Baasrode opnieuw tot op één spel (14-13) voor aleer de thuisploeg kon afmaken. Lagere I BAASR. VA-BUGG.TOEKOMST 15-5 Baasrode wou op Buggenhout Toekomst duidelijk revanche nemen na de zware nederlaag tijdens de heenronde en het minste wat men kan zeggen is dat dit duidelijk gelukt is. Van Damme, die nadrukkelijk op de deur klopt van het fanion-team, speelde de pannen van het dak en via 4-1 leidde een sterk preste rend VA met 8-2 aan de rust. Ook na de rust bleef Baasrode het wedstrijdgebeu- ren domineren. Een in alle lijnen knap spelend V.A., met Van Damme als de beste speler op de bailodroom, sloeg elke Buggenhoutse remonte af en via 10-2 en 13-5 werd het een 15-5 revanche f die kan tellen KAVD-Kapellen 1-1. Van Troos (ex-Lede) probeert het op zijn eentje (vh) VW Hamme-Rita Berlaar 0-0. Nardus omspeelt zijn tegenstander maar schiet naast (vh) VW Hamme-Rita Berlaar 0-0. Al won Van Houcke dit duel, scoren was er niet bij (vh)

De Voorpost | 1990 | | pagina 24