Wegwijs in Walivo's nieuwe kampioenschappen. Het M.T.S.A. bloeit verder VOETBAL Ieder jaar bij het begin van augustus wordt de toename der voetbalkoorts duidelijk merkbaar. Dan starten de nationale en provinciale klubs met de voorbereiding op de nieuwe kampioenschappen en het groeiend enthousias me wordt in die periode eveneens bij de amateurs waargenomen. In deze maand zijn de klubtornooien bijna ontelbaar geworden en vooral door de ploegen aangesloten bij Walivo, wordt dan ernstig aan een konditionele paraatheid gesleuteld. Telkens ook met een stijgende spanning en in afwach ting van het eerste officiële startschot worden thans al de meest recente wijzigingen doorgespeeld en worden de talrijke belangstellenden wéér wegwijs in Walivo's nieuwe voetbalkampioenschappen. Aantal ploegen: Door de aansluiting van een 13-tal nieuwe ploegen, is het saldo der deelnemende klubs nu tot 112 gestegen. In vier zaterdagse reeksen spelen 59 ploegen en in evenveel zondagse afdelingen, zijn er dat 53. Nieuwe ploegen: Zaterdag: F.C. Welkom (Sint-Niklaas), F.C. Rif (Sint-Niklaas), F.C. Woodstock 66 (Nieuwkerken), F.C. Nelis (Zele), F.C. 't Schrijverke (Sint-Gillis-Waas), F.C. Jong Pekton (Stekene) en F.C. Karree (Sint-Niklaas). Zondag: F.C. Portaels 2 (Waasmunster), F.C. Luitentui (Sinaai), F.C. Cera Stekene (Stekene), F.C. 77 (Sint-Niklaas), K.W.B. Stekene (Stekene) en F.C. Scoutshuis 81 (Sint-Niklaas) Verlieten Walivo of werden reeds ontbonden: Zaterdag: Club 69 (Hamme), V.K. Den Trap (Hamme) en F.C. Leeuwkens (Sint-Amands) Zondag: F.C. Centrumvrienden (Belsele), F.C, Rode Duivels (Belsele), F.C. Veldstraat (Lokeren), F.C. Sanicentral (Sint-Niklaas) en F.C. Ons Huis (Sint-Niklaas). Naamwijzigingen: Zaterdag: F.C. Café Composé (Sint-Niklaas) wordt F.C. Geratex, F.C. Centrumvrienden (Sint-Niklaas) wordt F.C. Rembrandt. Bekervoetbal: Zoals in het bekervoetbal wordt nu ook weer gestart met de eerste ronde van het bekervoetbal. Deze matchen worden gespeeld op zaterdag 25 en zondag 26 augustus e.k. Kampioenschappen '90-'91: De aanvang van Walivo's nieuwe voetbalkampioenschappen, wordt gepland op zaterdag 1 en zondag 2 september. Belangrijke mededeling: Voor het uitreiken der geldige spelerskaarten en andere formulieren, worden door Walivo twee data's vooropgesteld. Telkens in het verbondslokaal café stad Leuven op de grote markt in Sint-Niklaas op vrijdag 17 augustus (dus vanavond) van 20 tot 22 u. en op zondag 19 augustus van 11 tot 13 u. Een must voor alle ploegen trouwens. Kim Zaterdagse eerste afdeling (15 ploegen) D.V.L.-Avanti (Sint-Niklaas) D.V.L. Pastoor Stepmanlaan Haasdonk F.C. Bondgalm (Hamme) Driegotenkouter Hamme F.C. Corner (Hamme) Gemeenteterrein Landbouwerstr. V.W. Hamme V.K. Den Bos (Hamme) Noordstraat, Hamme P.W. Hemelaer (Temse) Tulpenlaan (wijk Cauwenberg) Temse F.C. Hof van Grembergen (Dendermonde) Grootzand, Dendermonde F.C. Milano (Sint-Gillis-Waas), Gemeenteterrein Houtvoort, Sint-Gillis-Waas F.C. Portaels (Waasmunter) Dauwstraat Waasmunster F.C. Puivelde (Belsele) Kruisstraat Belsele - Puivelde R.C. Raap (Sint-Niklaas) Passtraat, Sint-Niklaas V.K. Siera (Hamme) Zoggestraat (achter de kerk) Hamme-Zogge F.C. Temsica (Temse) Terrein Hollebeek Temse V.K.W. 70 (Sint-Niklaas) Breedstraat Sint-Niklaas F.C. Welkom (Hamme) Kerkhofstraat, Hamme F.C. Oud Geel (Sint-Niklaas) Passtraat Sint-Niklaas Zaterdagse tweede afdeling A (15 ploegen) F.C. Briel (Buggenhout) Brielstraat, Buggenhout F.C. Wijnveld (Sinaai) - Wijnveld Sinaai F.C. 1000 Appels (Sinaai), Grote Baan, Waasmunster S.K. Moerheide (Hamme), Moerheide Hamme F.C. Sportarena (Waasmunster), Patoterijstraat, Waasmunster V.K. Trappen Steels (Belsele), Bergstraat, Belsele A.V.C. De Vlasbloem (Grembergen); Stuyvenbergstraat, Grembergen, Den dermonde Pauls Videoklub (Hamme), Vlierkouter Hamme F.C. De Kroon (Sinaai), Kruisstraat, Belsele, Puivelde F.C. Tripoli (Dendermonde) Mechelsestwg Dendermonde V.K. Leopoldstad (Sint-Niklaas), Wazoo Dendermondesestwg Sint-Niklaas R.C. Grembergen (Grembergen), Stuyvenbergstraat, Grembergen, Den dermonde F.C. Wazoo (Sint-Niklaas), Wazoo Dendermondsestwg, Sint-Niklaas F.C. Liliane Boys (Baasrode), Brielstraat, Buggenhout F.C. Stille Vrienden (Moerzeke), Bosstraat, Moerzeke, Kastel Zaterdagse derde afdeling (15 ploegen) F.C. De Nieuwe Sportvriend (Sint-Niklaas), Roskamstraat Sint-Gillis-Waas F.C. 't Kloksken (Sint-Niklaas), Lange Rekstraat, Sint-Niklaas F.C. Venco (Sint-Gillis-Dendermonde), Van Langenhovenstraat, Sint-Gil- lis-Dendermonde F.C. Familia (Sint-Niklaas), Gemeenteterrein Meesterstraat, Nieuwkerken F.C. De Strijders (Sint-Niklaas), Gemeenteterrein Meesterstraat, Nieuwkerken F.C. Den Helder (Sint-Niklaas), Lange Rekstraat, Sint-Niklaas F.C. Novelty (Sint-Niklaas), Gemeenteterrein Meesterstraat, Nieuwkerken F.C. Jong Pekton (Stekene), Bosstraat Stekene V.K. Ankerhof (Sint-Niklaas), Gemeenteterrein Meesterstraat, Nieuwkerken F.C. Welkom Sport (Sint-Niklaas) Roskamstraat Sint-Gillis-Waas F.C. Rif (Sint-Niklaas), Lange Rekstraat, Sint-Niklaas F.C. Woodstock 66 (Nieuwkerken), Vrasenestraat, Nieuwkerken F.C. Nelis (Zele), Oud Sportkringterrein, Zele F.C. 't Schrijverke (Sint-Gillis-Waas), Gemeenteterrein Houtvoort, Sint-Gillis- Waas F.C. Karree (Sint-Niklaas), Lange Rekstraat, Sint-Niklaas Zondagse eerste afdeling (15 ploegen) F.C. Makkers (Lokeren), Bospark Lokeren S.K. Anker (Stekene), Nieuwstraat Sporthal Stekene F.C. Bondgalm (Hamme), Driegotenkouter, Hamme F.C. Cado (Stekene), Hoek Heirweg, Wittingstraat Stekene F.C, De Cock (Sint-Niklaas), Hogen Heirweg, Sint-Niklaas V.K. Volksunie (Nieuwkerken) Heihoekstraat, Nieuwkerken V.K. Siera (Hamme) Zoggestraat (achter de kerk) Hamme V.K. Den Bos (Hamme), Noordstraat, Hamme F.C. Van De Voorde (Waasmunster), Donkerputstraat Waasmunster V.K. Were Di (Stekene), Noortgaever, Hellestraat, Stekene F.C. Wijnveld (Sinaai), Wijnveld Sinaai F.C. Troch Textiel (Sint-Niklaas) Breedstraat Sint-Niklaas P.W. Hemelaer (Temse), Tulpenlaan (wijk Cauwenberg) Temse F.C. Favo (Belsele), Bergstraat, Belsele F.C. Oud Geel (Sint-Niklaas), Breedstraat, Sint-Niklaas Zondagse tweede afdeling A (13 ploegen) Jong K.W.B. Elversele (Elversele), Meerstraat, Elversele F.C. Real Witte Pen (Waasmunster), Groenselstraat, Waasmunster F.C. Progress (Temse), Lindenhof, Veldstraat Temse F.C. Wijnveld (Sinaai), wijnveld Sinaai V.K. Siera (Hamme), Zoggestraat (achter de kerk) Hamme Zogge F.C. Briel (Buggenhout) Brielstraat, Buggenhout F.C. Geywa (Hamme), Vlierkouter, Hamme F.C. 1000 Appels (Sinaai), Grote Baan, Waasmunster F.C. Klokhuis (Hamme), Gemeentelijk V.P.-terrein Hamme S.K. Moerheide (Hamme), Moerheide Hamme F.C. Oostberg (Temse), Gemeenteterrein Schoolstraat, Temse F.C. Portaels (Waasmunster), Dauwstraat, Waasmunster S.K. Belsele (Belsele), Korte Heesdonkstraat, Waasmunster Wie dacht dat het MTSA dit seizoen niet aan zijn trekken zou komen, heeft het verkeerd voor want juist bij het 20jarig bestaan schreven maar liefst 64 ploegen in zodat de kompetitie voor het komen de seizoen moest herschikt worden. Zaterdagkompetitie In de eerste afdeling zijn er 16 ploegen tegen 14 vorig jaar: Alexander Eronde- gem, Apostelken (vroeger De Kring), A.Z.77, Edo, Melckebeeckvrienden, Ca- mu Hofstade, Octopus Mere, Excelsior, O.C. Aalst, Leeuwerik Lede, R. Sportief Gijzegem, R. Espagnol, Houtmarkt, Snas, Waterval Wichelen en Zwaanvrien den Uitbergen. We kunnen dus zeker een spannende kompetitie verwachten en volgende week brengen we wat meer over de kansen van de ploegen. Ook de 2e afdeling herbergt 16 ploegen tegen 14 vorig jaar. Wie de titel in de wacht zal slepen moet uitgemaakt wor den door volgende ploegen: Bamboe Kerksken, Cobilas Moorsel, Bartan, On der den Toren Gijzegem, Blauwe Vlam Berlare, Eekhoorn Lede (vroeger Leeu werik B), Endoka, Eeynaerds Erpe, Ga lop, Groen-Wit Erembodegem, Giwo, Jong Timarcha, Nieuw Hofstade, Blauw-Wit, V. Denderleeuw en Brug- huis. De 3e afdeling, die vorig seizoen amper 11 ploegen telde, wordt versterkt met 7 eenheden zodat er nu 18 zijn: Brueghels Denderhoutem, Melody, Gemeentehuis Schoonaarde, Animalia Denderleeuw, Honda, Sneeuwwitje Wichelen, Pie boys, Drievelden, Rode Duivels Denderleeuw, Half Maantje Lede, Rode Lantaarn Erpe, Bouw, Torenboys Serskamp, Dressel Moorsel, WTTA, Tiger Pub, Wembley en Saf. De ploegen waarbij geen gemeente ver meld staat zijn van Aalst. De nieuwkomers, die meestal uit het bedrijfsvoetbal komen, zijn Saf, Bouw, Honda, WTTA, Wembley, melody, Ge meentehuis, Drievelden, Tiger Pub, Ro de Duivels, Half Maantje, Rode Lantaarn en Torenboys. Omdat er zoveel ploegen meer zijn heeft het hoofdbestuur zijn aantal manschap pen moeten opvoeren. De heren Felix De Sutter en Louis Van der Veken ko men mee aan het roer staan, achter voorzitter Stefan De Boitselier, kompeti tieleider en Bondssekretaris Alfons D'Haese, de voorzitter van het Scheids- rechtercomite Gustaaf De Leeuw, sekre- taris en pr-man Hans Van Campenhoud en Roels Frans die de scheidsrechters aanduidt. Zondagreeks Daar kwam Kastaars de rangen verster ken zodat er op zondagmorgen veertien ploegen in het veld zullen staan: Ade laars, Park, Poreistampers Asse, Ama- pola, Koszen, Gipak, Nieuwe Wijk, Pano, Star Boys, Real Familial, Sportkring, Rode Roos en sunset. Waar al deze ploegen spelen vertellen we u volgende week. Twee oudgedienden zagen we vertrek ken. Zandput, dat reeds enkele seizoe nen op de sukkel was wegens spelerste kort en Baccara, dat zich door bestuurs- perikelen genoodzaakt zag er het bijltje bij neer te leggen. Scheidsrechters Ook nieuwe scheidsrechters kwamen het korps versterken. Nu volgt de volledi ge lijst: Albert Daem, Angel Garcia, Marc Schepens, Arthur De Jongjhe, Guido Bracke, R. Meert, Kamiel Dalschaert, Elie Vermassen, J, Van der Meersch, Roger Van Schuylenberghe, Gilbert Van den Eeckhout, Filemon Roelandt, Rony Van Belle, A. Van de Velde, André Min nen, Frans Kiekens, Wilfried Deilgat, Freddy De Gendt, Freddy Van Delsen, Willy De Neve, Remi Boterberg, Ronny Impens, Emiel velghe, Jozef Van der Stockt, Roland Bossaer, Francesco Flo- res, Gerrit Klein, Etienne Peirlinck, Dan ny Van den Steen, Eddy Van Impe, Jozef Cornelis en Paul Van de Graaf. Klubblad Nieuw is ook dat de Vriendenkring der Scheidsrechters vanaf december start met een eigen klubblad dat de naam van 'Het Fluiteniertje' kreeg. Het blad zal om de 3 maand verschijnen. Alleen de aan gesloten leden van de Vriendenkring zullen het krijgen. De verantwoordelijk heid berust bij de heren Roels en Van Campenhoud. Alle bestuursleden of spelers van de MTSA kunnen zich alsnog als lid opgeven bij de heer Roels, Berg- ekouter 61, 9300 Aalst, tel. 053/ 70.48.09. Indien u ideeën of suggesties hebt, manifestaties of feestelijkheden organiseert, aarzel dan niet om met ons in kontakt te komen. Ook het weekblad 'De Voorpost' l het MTSA een groot hart toedragen zodat we wekelijks met een uitgebreide repor tage aan bod zullen komen. Koop of abonneer u dus op De Voorpost. Elke vrijdag vindt u die in de dagblad winkels. De voorronde van de MTSA-Beker heeft plaats op 25 en 26 augustus. Beker - voorronde Zaterdag 25 augustu om 15 u: Rode Lantaarn-GemeentehuisP.Roe- landt Animalia-N.Hofstade(15.30) A. Daem Bamboe-Apostelken(l4.00) G. Klein Brughuis-Reynaerds E VD Bossche Pie Boys-Galop R, Meert Houtmarkt-Melody K. Dalschaert Sneeuwwitje-Tiger Pub R. Bossaer Half Maantje-Endoka A.VÜ Velde Bouw-Kastaars A.Garcia Drievelden-V.Denderl. Uyttersprot Saf-Dressel Everaerts O.Den Toren-Blauwe Vlam Flores Eekhoorn-Amapola VD Stockt Breughels-Giwo( 16.00) VD Graaf Rode Duivels-R. Espagnol Van Delsen Blauw-Wit - Octopus Impens Zondag 26 augustus om 10.00 Koszen-AZ'77 Van Impe Starboys-J. Timarcha Cornelis Poreistampers-Sunset Bovendaerde Pano-Alexander VD Steen Gipak-R Sportief Van Belle R.Van Campenhoud 26 -17.8.1990 - De Voorpost KAVD-Kapellen 1-1. Centrale verdediger Van de Graaf kwam ook dicht bij een doelpunt (vh) KAVD-Kapellen 1-1. Goemaere wordt op de voet gevolgd door Van de Korput (vh) VW Hamme-Rita Berlaar 0-0. Van de Velde in duel (vh) VW Hamme-Rita Berlaar 0-0. Vergeylen kopt op doel maar de bezoekende doelman Van Daele stond op de goede plaats (vh)

De Voorpost | 1990 | | pagina 26