Parochie Immerzeel bloeit immer verder Geloofsgesprekken in religieus Centrum Affligem Programma 25 jaar Parochie Sint-Jan Immerzeel Agenda Vredeshuis Aalst 2 -17.8.1990 - De Voorpost Twee expo's als blikvangers Onder impuls van pastoor Pauwels, voorzitter van de kerkraad Beeckman en voorzitter van de Stuurgroep Hubert Vinck wijdt de Sint-Jansparochie Immerzeel twee weekends aan de viering van haar 25-jarig bestaan. In aanwezigheid van schepen André Doorns, de afgevaardigde van het stads bestuur bij de kerkfabriek van Sint-Jan, van pastoor Pauwels en de hele stuurgroep stelde Hubert Vinck het programma van deze viering voor op «Marbelone». Te bereiken via een grintweg bij de tennisbal in de Affligem- dreef. «Marbelone», een complex dat zowat het midden houdt tussen een herenhoeve en een herenhuis is een gedroomd oord om in de intimiteit de werkzaamheden op Sint-Jan te plannen. Ook de tentoonstelling waarmede de parochie een stevige reputatie verwierf is daar geboren. Een paar jaar terug wijdde deze parochie in derdaad een tentoonstelling «Ma ria in de Kunst». Waar het aanvan kelijk eerder op minder niveau was gepland werd de toevoer van kunst en vakwerken dermate groot dat moest uitgekeken worden naar een grotere tentoonstellingsplaats. Dat werd dan de Sint-Martinuskerk wat het voordeel bood dat heel wat meer mensen de expo meemaakten maar anderzijds dat de tijdsduur er van te beperkt was in verhouding tot de geleverde inspanningen en het niveau van deze tentoonstelling. Duidelijk was inderdaad andermaal febleken dat samenwerking op int-Jan geen ijdel woord in de wind is. Pastoor en Stuurgroep Pastoor Pauwels is als eerste pa stoor van de zelfstandige parochie Sint-Jan Evangelist sinds 1965 met de parochie totaal vergroeid. Al hoewel deze parochie «slechts 2232 zielen» telt en de bisschop van Gent hem een meer bevolkte parochie aanbood, blijft hij liever bij zijn mensen. Samen met de Stuurgroep maken ze een hecht geheel waarbij ze duidelijk elkaar aanvullen en op elkaar inspelen. «Het geloof is een gave» zegt hij. «Niet iedereen kan optimaal gelo ven. Men kan van ieder parochiaan niet verlangen dat hij optimaal ge looft. Tot het onmogelijke is nie mand gehouden. En het celibaat van de katolieke priesters is een in trinsiek element van het katoliek feloof» stelt pastoor Pauwels. Ligenlijk is de parochie Sint-Jan een konglomeraat van verschillen- tentoonstelling. Paradepaard van de tweede kunsttentoonstelling. Kerk Sint-Jan Tot rond 1930 stonden de huizen op Immerzeel en Hof Zomergem dun gezaaid. Misgangers moesten een half uurtje soms door de modder ploeteren om in de Sint-Martinus kerk hun zondagsplicht te vervul len. Toen de gewezen deken van Aalst bisschop van Gent werd, gaf hij toelating tot het bouwen van een op 18 april 1964 het welkomstwoord uitsprak. Louis Camu die de eerste voorzitter van de Kerkraad werd metselde de eerste steen in waarna de families Callebaut, Camu en Bosteels werden gehuldigd voor hun aanzienlijke financiële inbreng bij de realisatie van dit Sociaal Cen trum. Bij het slotwoord werd de bouw van een nieuwe grotere kerk in het voor uitzicht gesteld doch daar is het tot hiertoe dan ook bij gebleven. Kasteel Ronsevaal De stuurgroep kreeg de beschikking over het Kasteel Ronsevaal te Erembodegem bij de Brusselse steenweg om er de kunsttentoon stelling in te richten die voor het publiek toegankelijk is op zaterdag 1 en zondag 2 september van 15 tot 20 u. met vooropening op vrijdag 31 augustus te 20 u. en gelegenheid nadien Louis en momenteel Alain Camu. U ziet er werken van kunstenaars van ter plekke: Josée Beeckman, Mia De Block, Lud De Mot, Jozef De Rijck, An Dierick, Frans Ganze- man, Goergy, Ch. Goossens, Agnes Haerens, Willy Hooghe, Frans Mat- thieu, Martine Minne, Roland Van Lierde en Hubert Vinck. De NMBS heeft in haar reispakket twee aantrekkelijke dagtrips naar Nederland zitten de Efteling en Madurodam. Meer informatie hierover vindt men in alle sta tions van de NMBS. Op donderdag 30 augustus en vrijdag 31 augustus om 10.00 uur organizeert het Tweedekansonderwijs Mechelen een info- dag in de Adegemstraat 55 te Mechelen. Voor verdere inlichtingen 015/20.89.03 of 015/29.05.31. Nieuwe evangelisatie Aalst. Pastoor Pauwels, al 25 jaar pastoor in de Sint-Janparochie (fmh) Het geloofsboek verschenen na het kunnen komen tot een dialoog ijjke rechtvaardigheid, in ianuarid in nnc InnH uroc rio Koeie UiaorKll torioronn oor, kori L-on Ito T\'M ,J Bijbel over het wonder, in februai 1 de Bijbel over geloven, in maart d I Bijbel over lijdensproblemen en april de Bijbel over naastenliefde L Liefst inschrijven voor 1 septembc met vermelding van naam c Aalst. De stuurgroep van de jubilerende Sint-Janparochie (jmh) MSS SSE"1' d°°r ""«P» ÏSS het bcr de Btjbel over zondc'cn goddo pausbezoek in ons land was de basis waarbij iedereen aan bod kan ko- van geloofsgesprekken gedurende men. Daarom wordt dan ook met drie opéénvolgende jaren. Voorve- aandrang gevraagd dat gegadigden len was het een gelegenheid om zich zich zouden melden zodat valabele op eenvoudige manier te bezinnen gespreksgroepen kunnen worden over de rijkdom van het geloof. samengesteld. Er komen vanaf sep- ïal Umdat velen zulks verlangen wordt tember acht samenkomsten op de adres, telefoonnummer en voor in die zin te Affligem in het religieus tweede dinsdag en tweede woens- keuravond Tel (053) 66 70 25 centrum verder gewerkt. Uitgangs- dag van elke maand voor het geval Deelnemen kost 300 fr. voor de hek punten worden nu de kenmerkende er twee groepen kunnen worden sa- reeks voor het bekostigen van dt thema s uit het Nieuw Testament, mengesteld. In „Mededelingen" zal administratie en de konsumpties tij- Het ligt in de bedoeling na een korte telkens een inleidende tekst de sa- dens de gesprekken inleidende uiteenzetting te komen menkomst vooraf gaan. Nog tot en met 24 augustus zijn ei jaa tot een bevruchtende dialoog om de Dat wordt in september de Bijbel opendeurdagen in het religieus een- rijkdom van het geloof te heront- over het bidden, in oktober de Bij- trum. Iedere dag van 9 tot 12 u a dekken. Ons niet beperken tot dis- bel over Maria, in november de Bij- Van i4 tot 17 u Toegang via he kussies over randgebeurens doch vel over het eeuwig leven, in decern- kultureel centrum eigen leven leiden doch door de pa rochieband zich in één entiteit sa- menvoelen. De leden van de Stuurgroep zijn dan ook afgevaardigden van deze verschillende wijken. Het zijn in al fabetische volgorde Odile Baten, William Beeckman, Viktor De Bae- re, Mark De Meerleer, Etienne Souffriau, Hilde Verhulst en voor zitter Hubert Vinck. Elk afzonder lijk en allen samen nemen ze één aspekt van de viering op zich: Litur gie, Historische tentoonstelling, Kunsttentoonstelling, Sint-Jan skroniek, Jeugd, Tuinfeest en finan cieel komitee. Kerk, Sociaal Centrum en Kasteel De viering heeft plaats tijdens twee weekends: 24 en 25 augustus en 1 en 2 september. Tijdens het eerste weekend staan kerk en sociaal cen trum centraal, tijdens het tweede is stond daartoe de nodige grondaf en Doorns, paters van Affligem zouden voor de Het Kasteel Ronsevaal waar leden eredienst zorgen. Met geld van van onze koninklijke familie vaak te mensen van de wijk en van simpati- gast waren werd o.m. bewoond door santen kon de kapel er komen en op de families Schellekens en Camu. In 8 september werd ze voor de ere- 1923 nam Leon Camu er bezit van dienst opengesteld. In 1936 verleen de het stadsbestuur de toelating om er een kerk te bouwen en de buurt zette zich aan de taak. Ieder op zijn manier. Toen de kerk er was werd E.H. Sanders er kapelaan en legde er de grondvesten van de nieuwe prochie waar E.H. Pauwels sinds 1965 pastoor is. geloof. Volwassenen zijn er welkom die vroeger wel katechese hebben gevolgd doch die in de algemene godsdienstkrisis worstelen met vra gen. Het aantal deelnemers moet uiteraard beperkt blijven wil men Sociaal Centrum De parochie had duidelijk nood aan een centrale ontmoetingsplaats. Ook voor het verenigingsleven. Het werd een projekt dat onder leiding van architekt Vinck door aannemer De Cock tot stand kwam op een oppervlakte van drie are. Het was dat het kasteel Ronsevaal. Blikvan- de voorzitter van de Vriendenkring ger eerste weekend is de historische Eugeen Bosteels die na de wijding Aalst. Een zicht op de Immerzeeldreef a Vrijdag 24 augustus 19.30 u.: Parochiale avond in de kerk met E.H. Bert Van Brabant over «Parochie, Morgen...» Daarna opening van de historische tentoonstelling in het Sociaal Centrum. Zaterdag 25 augustus 14.00 u.: Historische tentoonstelling over de parochie met doorlopend diavoorstellingen 14.00 u.: Pannekoeken en koffie: 14 tot 17 u. Tekenwedstrijd voor kinderen tot 12 jaar. Altijd prijs. 15.00 u.: Tuinfeest 17.00 u.: Volleybal 18.00 u.: Koude schotel 19.00 u.: Oplaten luchtballon Zondag 26 augustus 14.00 u.: Historische tentoonstelling 14.00 u.: Pannekoeken en koffie 15.00 u.: Tuinfeest 18.00 u.: Koude schotel Zaterdag 1 september 15.00 u.: Kunsttentoonstelling in kasteel Ronsevaal tot 20 u. 15.00 u.: Tuinfeest 15.00 u.: Pannekoeken 15.00 u.: Spelnamiddag 18.00 u.: Koude schotel 20.00 u.: Dansavond Zondag 2 september 9.30 u.: Eucharistieviering in de kerk van Sint-Jan 11.00 u.: Feestzitting met heildronk in Sociaal Centrum 13.30 u.: Feestmaal met inschrijving in Kasteel Ronsevaal met Weense feestmuziek. 15.00 u.: Kunsttentoonstelling tot 20 u. in Kasteel Ronsevaal 15.00 u.: Tuinfeest 15.00 u.: Pannekoeken 15.00 u.: Spelnamiddag Tuinfeestmenu's Op 25 en 26 oogst en 1 en 2 september telkens van 18 tot 21 u. eetfestijn. Keuze tussen een vleesschotel met tomaat-garnaal, kip met fruit, gebraden runds- en varkensvlees, gekookte hesp met asperges, koude aardappelen in vinaigrette, rauwe groenten en piccolo met boter 300 fr. Of visschotel met gerookte forel, tomaat-garnaal, koude aardappelen in vinaigrette saus en piccolo met boter 300 fr. Kinderschotei: tomaat-garnaal met ei, kip met fruit, rolletje vlees, koude aardappelen en piccolo 150 fr. Graag vooraf kaarten aankopen bij leden van de stuurgroep en in Immerzeel 60, sekretariaat, 053/21.97.55 of 21.56.18. LH Aalst. Heel wat belangstelling voor het eetfestijn van kandidaat prins karnaval Michelleken (a) M w A Aalst. Eetfestijn van kandidaat prins karnaval Michelleken. De helpers rusten even uit (a) Zondag 19 augustus fiets- en wandeltocht naar de Vlaamse Arden nen. Vrijdag 24 augustus om 21.00 uur feestbanket :vooropening van de nieuwe lokalen aan de Zonnestraat 26 Zaterdag 25 augustus om 20.00 uur opening van het nieuw Vredes huis Zaterdag 15 september om 19.15 uur Beatrijs-toneelvoorstelling. Openluchtschouwspel in Ename op de ruines van de Sint-Salvatorab- dij Zaterdag 29 september om 20.00 uur "De rechten van de patiënt" door Lode Hancké Woensdag 3 oktober om 20.00 uur"Een vredesweek in Vlaanderen" door dr Richard Zabe, pediater en lid van de Poolse afdeling van IPPNW die een lezing geeft over de hoop Zaterdag 6 oktober 11.11.11. startdag in de Werf Zaterdag 20 oktober om 9.30 uur symposium over sociale verant woordelijkheden en medische beroepen

De Voorpost | 1990 | | pagina 2