"Moordend!" Eerste aankomsten Hete Dodentocht doet naam eer aan 30 -17.8.1990 - De Voorpost Enkel wie meer dan 10 maal heeft deelgenomen mag dit bord dragen (JPB) De eerste KJein-Brabander De eerste aankomsten werden traditiegetrouw vrij vroeg opgetekend. Om 6.47u. arriveerden de eerste twee. Dat waren de 28-/arige Van Meensel Dieter uit Hoboken die voor de 4e keer deelnam en Beckers Paul, ook een 28-jarige uit Oostmalle die voor de 10e keer deelnam. Paul wist ons te vertellen dat hij de zondag voordien rekordhouder was geworden van de 24 urentoop waarin hij 245,5 km aflegde te Torhout. Hij is tevens ook kampioen van België. De derde was Van der Haelen, een 48-jarige uit Beveren die voor de derde keer deelnam en om 6.55 u. arriveerde. De 39-jarige Vetemans Alfons uit Putte (Mechelen) arriveerde nog juist 47 seconden voor 7 uur. Het aantal gestarte mannen was 3918 en het aantal vrouwen 448. De oudste deelnemer sedert verschillende jaren is Rehse Siegfried uit Stadtprozelten (BRD), met als geboortedatum 27.08.1907. Hij was aan zijn 15e deelname toe. Hij arriveerde rond 20.45u. Er zijn nog 5 wandelaars die reeds alle edities meemaakten. We geven ook graag deze moedige kleppers met hun geboortedatum, üuc De Rijck uit Bornem 20.4.30; JefVan Thienen uit Bornem 30.12.41Jeff Kuppens uit Schoonaarde 20.4.30; Paul De Smet uit Sint-Amandsberg 18.8.22; René Quanten uit Brecht 26.5 30. Om 7.15u kwam de eerste Klem-Brabander binnen en dit was de Oppuursenaar Van Asche Maurits, een 44-jarige. Het is vrijdag 10 augustus en negen uur 's avonds. De 25-ton- ner, die voor de ingang van het kultureel centrum Ter Dilft opge steld stond, verplaatst zich lang zaam, de dranghekkens worden opzij geschoven en de 4.363 wandelaars komen definitief in beweging. Via de Boomstraat wordt richting Cardijnplein gelo pen en gewandeld Het duurt et telijke minuten eer de parking van Ter Dilft leeg is. De eersten, die het ganse parcours al lo pend zullen afleggen, zijn al een flink eind opgeschoten als de laatsten het Cardijnplein verla ten. Via Weert komen de wande laars terug naar Bornem cen trum, via de straat terug de tent door, waar een eersfe rnaal de streepjescode gelezen wordt. Het eerste deel wordt aan een hels tempo gelopen en gewan deld, en dat zal menig wande laar gevoeld hebben. De drank jes in de tent op het Cardijnplein gingen dan ook vlot van de hand, en dat zou trouwens voor de rest van de dag zo blijven. Deze tweede doortocht door Bornem maakte dat het talrijk opgekomen publiek de wande laars kon aanmoedigen. Voor de eersten werd noa wel eens uit gebreid geapplaudisseerd, maar daarna viel het toch wel wat stil, en waren het vooral de eigen supporters die hun wan delaars begroetten. Hier ligt ze ker nog werk voor de animatie- ploeg. De tijdsverschillen waren al bijzonder groot en het duurde een hele tijd vooraleer het pele- ton Bornem door was, de lange nacht in. Via Hingene, Eikevliet en Breendonk, waar brouwerij Moortgat haar ruimte ter be schikking had gesteld, en de wandelaars een Duvel kregen aangeboden, ging het richting Malderen, waar dit jaar het halh weg-punt gesitueerd was. Nog 3470 wandelaars haalden dit punt, dat wil zeggen dat er op dat ogenblik al bijna 900 wande laars opgegeven hadden. In de loop van de dag zou de kombi- natie hitte en kilometers, het slo- pingswerk verder zetten, met de gekende uitslag: slechis 2673 deelnemers zouden de eind streep halen, en dit zelfs nadat de maximum toegelaten tijd met twee uur werd verlengd. De eer sten zullen zeker geen last van de hitte gehad hebben, zij kwa men even voor zeven uur, dus minder dan de normaal voorzie ne minimumtijd van tien uur, op het Cardijnplein in Bornem aan. Tegen de middag was het Bor- nems centrum weer goed volge lopen met toeschouwers, sup porters en familieleden van de wandelaars. Om 12 uur hadden nog maar 182 deelnemers de eindmeet bereikt, dat was 50 minder dan vorig jaar. Ondertur c sen hadden de friet-, hotdog- e bloemenkramen hun tente weer opgeslagen in de Boorr j straat en aan het Cardijnpleir Samen met de caféhouders de den zij weer gouden zaken. D sfeer bij de aankomst is uniel alhoewel niet uitbundig. D meeste wandelaars kregen bj hun aankomst van ech gen(o)ot(e), vader, moede lief... een bloemetje aangebo den. Sommigen lopen de laatst kilometers mee. Het moet hee lijk zijn om, ondanks de pijn ei de vermoeidheid die de mees ten wel zullen voelen, na 100 ki onder de herdenkingsboge van de vorige edities naar d aankomst te wandelen! Tusse de eerste en de laatste zat ee tijdspanne van 16 uur. De vraa blijft natuurlijk wie de grootsl j voldoening aan zijn prestatie z: overgehouden hebben? Jean-Pierre Bertin De doodskist bestaat sedert 1972 (JPB) Deze vier waren eerst binnen, nog voor zeven uur! (FVN) Wachten in Ter Dilft tot het hek open c t(FVN)

De Voorpost | 1990 | | pagina 30