Johan Heirman neemt nieuwe start Karei Van Miert op opening Jaarbeurs Klokjes uit Nagasaki en Hiroshima in Vredeshuis te Aalst Prentkaart over Erembodegem Georgette Meert, 25 jaar keukenmoeder voor Chiro Moorsel Belskeskermis aan vijftiende uitgave toe Erembodegem 'nder- en Jeugdatelier 1 Jaarbeurstrofee De Voorpost - 17.8.1990 - 3 nuarid februai ïaartd :n eni nliefdt >temb< I aam c voor 70 25 de hek van di Maarten en diens Zwarte Piet ko men in Vredeshuis samen met een poppenspeler. Er wordt tevens deelgenomen aan de Vredesfakkel- tocht. - zaterdag 24 november: Vredes- kunstwerken knutselen uit karton. - zaterdag 8 december: Tentoon stellingvan die kunstwerkjes en vei ling ervan samen met een fototen toonstelling. Ook Diggieavond. Iemand van deze kinderboerderij komt erover vertel len. Gezien het weekend in Diggie Brakel verleden seizoen zo veel suk- ses kende (20. deelnemers) wordt einde augustus '91 geopteerd voor een verblijf van een volle week. De kostprijs bedraagt 3.000 fr. doch er kan elke maand reeds vooraf 200 fr. gespaard worden. - zaterdag 22 december: gezel- schaps- en tafelspelen "Jeugdatelier Peace" De Peaceaktiviteiten hebben in het vervolg niet meer plaats op zondag voormiddag maar wel op zaterdag namiddagvan 15 tot 17.30 u. Peace is aktief in Vredeshuis, Zonnestraat 26, als volgt. - zaterdag 15 septempber: Vredes- milieuspel - zaterdag 29 september: Gorbi en Bushspel - zaterdag 6 oktober: startdag in de Werf van de 11.11.11-aktie - zaterdag 3 november: viering 3 jaar jeugdwerking met Vlaamse Kermis en eetfestijn - zaterdag 10 november: Sint- Maarten en Zwarte Pieten op be zoek en deelname aan Fakkeltocht rond vrede - zaterdag 8 december: tentoon stelling van kunstwerkjes en foto's plus veiling ervan. Ook Diggie avond (zie hoger). - zaterdag 15 december: Vredesge- zelschapsspel. LH ohan Heirman, "de jeugdige waker", legt in zgn toekomstige werking 'euwe aksenten. Omdat hij weet dat men niet tegelijkertijd alles goed kan n wil hij een aantal aktiviteiten afbouwen om andere dan weer beter te nnen opbouwen. renlang was hg aktief als leider en als groepsleider bij de Chiro. omeenteel echter is hij aan zgn laatste Chirokamp toe te Sint-Kruis rugge. Daarna houdt hij zgn leiderschap aldaar voor bekeken. De ministratieve taken blijft hg alleszins nog op zich nemen, k zgn aktiviteiten in de politiek wil hg voorlopig op een lager pitje rugdraaien en zgn medewerking aan de adviesraad voor migranten wil ij overlaten aan wie meer beschikbare tgd heeft. ohan Heirman wil zich vooral toeleggen op de uitbouw van "Kinderatelier redeshuis" voor kinderen van 5 tot 10 jaar en op "Jeugdatelier Peace" oor jongeren van 11 tot 16 jaar. Beide ateliers verhuizen samen naar de uwe vestigingsplaats van Vredeshuis in Zonnenstraat 26 te Aalst ellicht komt ook "Wereldwinkel" er vlak bg zodat qua personeelsperma- entie onderlinge afspraken zouden kunnen worden gemaakt. Lede. Heiplaskermis. De erevoorzitter en voorzitter van de organizerende club (a) Aalst. Johan Heirman "Kinderatelier Vredeshuis" Alle aktiviteiten beginnen stipt te 15 u. en eindigen te 17.30 u. Tot Nieuw jaar staan o.m. volge.ide aktivitei ten op het getouw. - zaterdag 8 september: Marok kaanse spelen - zaterdag 22 september: Groot Vredesmifieuspel - zaterdag 6 oktober: Medewer king aan startdag voor 11.11.11 in De Werf - zaterdag 20 oktober: Vredes- doekspel - Zaterdag 3 november: Viering van twee jaar jeugdwerking Vredes huis. Vanaf 15 u. Vlaamse Kermis en vanaf 19 u. Eetfestijn - zaterdag 10 november: Sint zijn 2 'ia De klokjes van Nagasaki zijn even grote vredessymbolen voor de Ja panse vredesbeweging als de kraan vogels. (Een oud Japans geloof zegt immers dat wie 1000 kraanvogels kan vouwen, genezen zal. Sasako -kwam tot 983 alvorens zij stierf. Van toen af is Sadako en de kraan vogel een symbool voor de vredes beweging in Japan). Bij de atoombom op Nagasaki zwe gen de klokken voor een maand. Later werden zij door Ichitaro Iwanga en enkele jongeren van Honno opgegraven van onder het atoompuin. De klokken waren zo een 50 meter naar beneden geval len, maar niet gebroken. Met veel moeite kreeg men ze terug op hun plaats. Bong!..Bong!..Bong!.. Het heldere geluid van de klokken was weer daar. Hun boodschap van vrede en zegening galmde over de gehele (verwoeste) stad. Dat er nooit meer een tijd mag komen dat zij niet meer luiden. In Hiroshima werden de klokken op de heuvel tegenover de haven, na het droppen van de atoombom, konstant geluid. Het luiden van de klokken was een teken van hoop, een teken van leven voor de mensen rondom hen. Later werd er zowel in Hiroshima als in Nagasaki een vredesbel ge hangen. In Nagasaki een kristelijke klok, in Hiroshima een boeddhisti sche bel als teken van vrede. Het werd de gewoonte winvlagge- tjes uit te wisselen als men op be zoek ging. Op deze vlaggetjes schrijft men dan een boodschap van vrede, een wens, een gebed, of waarom niet, een liefdesverklaring. Het belletje met het windvlaggetje wordt buiten (of boven een deurs) gehangen. Als de wind dan het klok je doel luiden, worden de betrok ken mensen aan hun gebed, vriend of geliefde herinnert. Of, in de boeddhistische traditie, de wind neemt je gebed of wens over en bidt eigenlijk m jouw plaats. Zo laat hij je gebed of wens eeuwig duren. Het klokje, van een speciale lege ring gietijzer, heeft een uitgespro ken doordringende klank, wat het een tikje biezonder maakt. Er hangt een windvlaggetje van washi (hand gemaakt Japans papier) aan de kle pel. De tekst op het vlaggetje werd geschreven door een fuokaschrijver (een bepaalde schrijfvorm) die zelf een Hioakusha van Hiroshima is. Hibakusha is een vaste Japanse uit drukking voor overlevenden van de atoombommen op Nagasaki of Hi- roshima. Deze klokjes zijn in het Vredeshuis van Aalst te koop tegen 300 fr. Lede. Heiplaskermis. Tussendoor even de inwendige mens versterken (a) Lede. Heiplaskermis. De roosteren van het varken aan het spit, een werk voor specialisten a De Aalsterse fusiegemeente Erem bodegem pakt sedert kort uit met een prentbriefkaart. Op de prent briefkaart staan afgebeeld het ge meentehuis, de Onze Lieve Vrouw Hemelvaartkerk, het station, de Denderbrug en het kapelletje van Onze Lieve Vrouw Termuren. Voor de verzamelaars is deze prent briefkaart een must. Ze wordt te koop aangeboden aan de prijs van 20 fr bij de heer Daelman in de Stationsstraat 6 te Erembodegem. (JM Heyman) Van 20 tot 30 augustus gaan de Moorselse Chirojongens op kamp naar het Limburgse Kaulille. Uiteraard niet zo bgzonder want kampen voor Chi- ro-leden zgn een reeds lange traditie. Wel speciaal is dat Georgette Uyttersprot - Meert dit jaar voor de 25e keer ononderbroken meegaat als keukenmoeder. De chirojongens willen haar dan ook speciaal danken voor haar jarenlange inzet en bezorgdheid en heel wat Moorselaars willen haar dan ook een bezoek brengen in Kaulille op zondag 26 augustus in bivak plaats „De Linde" aan de Kaulillerweg 173 te 3599 Kaulille (011) 46 38 78. De 63-jarige Georgette Meert is door iedereen te Moorsel gekend als „de keukenmoeder" van de jon gens van Chiro Sint-Stefaan. Sinds 1965 gaat ze ieder jaar mee op kamp. Het eerste kamp te Westerlo had Georgette gezelschap aan Anna van de Kuiper en aan Leona Wauters. Bezorgdheid over haar zoontje deed haar de eerste keer keuken moeder zijn. Negentien keer ging ze samen met „Tentjen" Nathalie Van Damme. Nu opteert ze eerder voor jongere assistentie. Chiro Sint-Ste faan wist haar telkens goede help sters te bezorgen om de vele honge rige magen te spijzen en moederklu- sjes uit te voeren. Bivak Op heel wat plaatsen was Chiro Sint-Stefaan te gast in de Kempen en in de Ardennen. Echtgenoot Pierre, een gekend duivenmelker op Quiévrain, kon ze niet te vaak meetronen. Als hij dan toch mee ging kwam hij regelmatig huistoe om zijn beste duivinneke te verzor gen. Een kleine speelklubber die „geen stoofvlees mocht" kreeg van Georgette een speciale schotel aan geboden konijn. Hel smaakte hem opperbest als kwam het uit de zelfde stoofvleesketel. Nu zou men hem dergelijke loer niet meer kunnen draaien want hij werd ondertussen kok. Wegens het berop van haar echtge noot speelde kippevlees een hoofd rol in de menu's van Georgette. „Vol-au-vent van moederdieren" was haar geliefkoosde schotel. Ze zocht daartoe uit de vele kippen de beste uit, want voor de Chiro-jon- gens was haar niets te veel. Viering Bij ieder bivak paste een „keukenmoedervieringGeorget te liet zich daarbij allerminst pra men want steeds bracht ze een va lies mede met heel wat materiaal om zich te verkleden en één of an der tema uit te beelden. De uitbeel ding die ze bracht van Eddy Merckx met de gele trui ligt nog in veler geheugen. En verder was zij het die toen Moorsel nog geen Chiro-meis- jes had die een meisjesuniform lan ceerde. Bezoekdagen waren dan ook steeds een hoogtepunt van elk bivak. Zij maakte dan friet voor de bezoekers en die brachten wel eens uit dankbaarheid voor haar een taart mee. L.H. Op de wijk Popperodedries en Ou de Dendermondsesteenweg wordt voor de vijftiende keer de Grote Belskenskermis gehouden. Op vrij dag 17 augustus wordt de kermis ingezet met een grote kermisbelot- ting met 8.000 Fr vooruit en een palm voor de overwinnaar. Aan vang om 20.00 uur. Inschrijven van af 19.00 uur. Zaterdag 18 augustus om 14.00 uur groot kaatstornooi met 6 ploegen, 'eelnemende ploegen zijn de Sportvrienden uit Lebbeke, de Hoplanders uit Opwijk, Moderna uit Lebbeke, Afbraak Vanbiesen uit Lebbeke, de Zero's uit Lebbeke en het Stadspersoneel van Aalst. Om 21.00 uur start het Belskesbal. Zondag 19 augustus om 18.00 uur wippen voor vrouwen naar 1.500 fr en een trofee voor de beste. Om 21.00 uur Belskesbal Maandag 20 augustus om 15.00 uur koffietafel voor vrouwen (tas en le pel meebrengen). Om 18.00 uur grote kaatsfinale voor de eerste, tweede en derde plaats en om 21.00 uur Belskesbal Dinsdag 21 augustus om 18.30 uur kaatslutte tussen de ploeg Gaston en de ploeg Alois en om 20.00 uur gratis bokes met kop en mosterd. Eén der hoofdschotels die u tijdens de Jaarbeurs 's avonds als entertain ment wordt opgediend is alvast an dermaal de Jaarbeurstrofee der Stad Aalst. Deze spreidt zich over préselekties op zondag 26 oogst en op zaterdag 1 september en op de ultieme finale op zondag 2 septem ber. Net als de vele andere showaktivi- teiten zijn deze avonden gratis mee te maken voor wie tijdig in de Jaar beurs zelf aanwezig is. Plaatsen hiertoe kunnen elfs gereserveerd worden tegen 50 j per plaats, maar enkel vanaf zatcidag 25 augustus tussen 16 en 20 u. Iedereen moet dus duidelijk de kans krijgen een plaats te reserveren zo hem dat zint. Enkel voor de Ratatouille-avond is reserveren niet mogelijk. Micha Marah Micha Marah zal in deze Jaarbeurs- trofee een belangrijke rol spelen. Zij fungeert inderdaad als presenta trice zowel voor beide preselekties als voor de finale. Met haar legendarisch geworden 'Tamboerke' raakte Micna Marah bekend. Via Canzonissima steeg ze 20 jaar terug met haar jeugdig ta lent, naar de top. Met de Coupe d'Europe" die ze won in Villach in Karinthië, kreeg ze Europese er kenning. En ook nu nog verschijnt ze regel matig op de buis en hoort men haar vaak op de radio. Daarenboven heeft ze een eigen bookingskantoor en schrijft ze in weekbladen. Met haar plaatopnamen maakt ze nog steeds furore en ook in Nederland is ze regelmatig te gast. Go-Rich Bij de eerste preselektie op zondag 26 oogst is Go-Rich, een Vlaams jongensduo, te gast. Ze brengen een show waarbij veler harten sneller gaan kloppen en veler verwachtin gen zullen overtroffen worden. Het betreft Peter Fargo van de groep "Sauvage" en William Rich, souncf- mix-kampioen en Belgisch idool. Twee goedogende zangers die niets aan het toeval overlaten en goed zijn voor een wervelende show. Dat bleek onlangs nog op VTM. Claudia Caluwé Gaudia stamt uit een muzikale Oostendse familie. Zingen is voor haar "Alles". Reeds van haar elfde jaar trad ze op en de smaak die ze te pakken kreeg blust niet uit. In de soundmix van Story haalde ze een derde prijs die resulteerde in een plaatopname en in een selektie voor deelname aan de Baccarabeker on der de vleugels van Gene Summer. Haar métier leerde ze verder als orkestzangeres. 1990 moet voor haar het jaar van dé doorbraak wor den. LH Het voorgebouw van de Keizershallen wordt samen met de 43' Jaarbeurs der Stad Aalst, ingehuldigd op zaterdag 25 augustus te 14 u. Dat Europees kommissaris Karei Van Miert op deze plechtigheid present zal zgn, houdt verband met de modaliteiten van de realisatie van de voorbouw van de Keizershallen. Europees geld (EFRO) speelde daarbg een belangrijke rol. In de ontvangsthall van de Keizershallen, Keizerlgk Plein 21 B worden toespraken gehouden door burgemeester Annie De Maght-Aelbrecht, door eerste schepen Hooghuys bevoegd voor o.m. openbare werken en door de Europese kommissaris. Waarna rondgang door het onthaalkompleks en de jaarbeurs. Deze jaarbeurs is een realisatie van het Beurskomitee met als tenoren M. Boel en Y. Van Driessche en het Feestkomitee met O. Mortier en B. Lambrecht in samenwerking met het stadsbestuur met de burgemeester, de stadssekretaris en de schepen van middenstand en ekonomische ont wikkeling, G. Bourlon.

De Voorpost | 1990 | | pagina 3