Theatercheque als geschenk voor aktiviteiten in De Werf Kursus popmuziek in Temse Vredeshuis heropent in Zonnestraat 26 Aktueel denken en leven in Aalst O.C.M.W.- Dienstjaarrekening 16,4 miljoen overschot Eén jaar O.C.M.W.-werking te Aalst Lede Maar op het eigen dienstjaar 6,3 miljoen verlies 6 -17.8.1990 - De Voorpost initiatieven. Een theatercheque kan vergeleken worden met een platenbon, een boeken- bon of een maaltijdcheque. Met haar gloednieuwe theatercheque biedt kultureel centrum De Werf gen 10.000 fr.) en voor bedrijven Aalst individuele gebruikers maar tevens bedrijven en instellingen de kans het aubbele (20.000 fr.). Theater- tot het schenken van een origineel cadeau en tot kultuurbevorderende cheques kunnen door bedrijven aan personeelsleden verkocht worden, al dan niet tegen verminderde prijs of worden aangeboden als geschenk aan personeelsleden, bedrijfskliën- teel of zakenrelaties. Bedrijven die theatercheques aan kopen worden op de hoogte gehou den van het reilen en zeilen in De n. - Theatercheque voor bedrijven en Werf via «Werfmagezien». Wan- aangekocht. Pieken kan de verkoop instellingen neer ze deze halfjaarlijkse brochure tijdens de keret-endnSSS^rio- In heel wat bedrijven raakt de maal- ter [nza|e le|ge,n kunn,en de. che- delsrelaties te scheppeVUiteraard de en bii feest- en verjaardagen tijdcheque bekend. De Werf wil dat quehouders de kulturele aktivitei- moet wel het bewijs worden gele- Genummerde cheques kunnen aan- °°k bereiken voor de theaterche- Jen op de voet volgen. verd dat deze voordelen effektief gekocht worden aan de balie van De Hue als kultuurbevorderend initia- Bedrijven en instellingen kunnen werden toegekend, bijv. bij middel Werf Dergdfjke cheque moet wel tief. Hij kan worden aangewend bij hun personeelsleden en zakenrela- van kopieën van brieven, de handtekening dragen van etm de aankoop van een ticket voor een ties met theatercheques verwen- Finaal vrijwaart de theatercheque verantwoordelijk lid vln het bahe bepaalde aktiviteit of bij het aan- nen. Voor de bedrijven is deze thea- voor bedrijven en instellingen de personeel. Zoniet is hii waardeloos ^haffen van een abonnement. tercheque een met belastbaar so- werknemer van belasting en van De uitgiftêwaarde bedraagt 100 fr Individuele personen kunnen deze ciaal voordeel voor de begunstig- 12% sociale bijdragen en de werk- perchfqueen de toSrdenet che9ue niet aankopen. Enkel be- den Voot de werkgever is hij echter gever van belasting indien de che- evenveel zonder verdere kortingen, drijven of personeelsverenigingen. m?t afJ.rekbaar en kan met be- que toegekend wordt aan klanten of mk. iica. -j. nu. 'r Ook rfp7P rhp -nu^c h»»KK^r. oon schouwd worden als deel uitma- zo hii toegekend wordt aan nersn- kend van de algemene onkosten. Ter gelegenheid van Sinterklaas, Nieuwjaar of uitreiken van erete- Individuele gebruikers Voor individuelen is hij vooral ge schikt als geschenkbon. Uiteraard kan die het hele jaar door worden de theatercheque in een originele cadeauverpakking met sluiter van De Werf». baar zijn via algemene onkosten. Wat betreft de sociale zekerheid valt de theatercheque volgens de vigerende wetgeving niet onder het begrip bezoldiging. Noch werkge ver-noch werknemer moeten voor theatercheques enige sociale bij drage betalen. Voor een klant kan geen sprake zijn van betalen van enige sociale bijdra ge. Voor bedrijven wordt deze che que beschouwd als een bedrijfsuit- gave met de bedoeling goede han- Wie korting heeft via CJP-pas of Ook deze chèques hebben een een andere reden kan wel via deze waarde van 100 fr. korting vermindering genieten. Een Voor winkels en KMO's moet de gouden tip van De Werf: «Verpak aankoop minstens 100 stuks bedra- Zomerfeesten Het Feestkomitée van het Psychiatrisch Ziekenhuis, Reymeersstraat 13A, Lede, nodigt u uit op de 21ste Zomerfeesten op zondag 19 augustus 1990. Deze feesten worden georganizeerd m.m.v. de direk- tie en het personeel van het Psychia trisch Ziekenhuis. Programma: Aperitiefbar open vanaf 11 u. Vanaf llu30: feestmaaltijd op inschrij ving (menu's aan 250 fr. of 350 fr. voor volwassenen en 150 fr. of 250 fr. voor kinderen). Eventueel: nagerecht, koffie met gebak of ijskreem. Het nagerecht en de dran ken zijn niet in de prijs begrepen. Vanaf 14 u.: kindermolen, springkasteel, verkoop werken patiënten, tentoonstel ling van schilderijen van A. Schouppe, kens bijv. kan hij als bescheiden ge schenk dat per persoon per jaar de 5.000 fr. niet overtreft wél aftrek- zo hij toegekend wordt aan perso neelsleden in afzonderlijke omstan digheden. Ook van de sociale bij drage van 35 of 40% naargelang het om bedienden of arbeiders gaat. ah.) sneltombola, Vlaamse kermis en volks- pelencircuit, bodega, patisserie en ijssa- lon, café, tombola (prijzen af te halen vóór 15 september), Reymeersstraat DA. Attrakties: 17u30: rondgang en koncert door de Het Gemeentelijk Kultureel Cen- Kon. Harmonie St.Cecilia, Lede. Gratis trum van Temse heeft een vor- toegang! mingskursus over de geschiedenis Steunkaarten: 300 fr., 500 fr., 1000 fr. en de betekenis van de popmuziek, gaande van de rock ana roll uit het midden van de vijftiger jaren tot de Fietszoektocht jongste muziekvormen op zijn pro- Op zondag 19 augustus organizeert Va- gramma opgenomen, kantiegenoegens - Lede een fietszoek- De kursus omvat 7 vormingslessen tocht naar aanleiding van de Keiberg- die vanaf 5 november om de 14 da- feesten. Een must voor al wie van een gen worden gegeven. De eerste les o fietszoektocht vol afwisseling houdt. En gaat over de periode 1955-1963 met dan af om de 14 dagen plaats, tel- betekenis ontbreken evenmin. Aan hen wordt les 5 gewijd. De zesde avond staat in het teken van de zwarte muziek met gospels, rhythm and blues, souldisco, rap, hip-hop, acid rock, house music en tenslotte is er de zevende les met gegevens over de gitaarmuziek, de hitpara des, de humor in de popmuziek. De vormingskursus vangt aan op maandag 5 november en vindt van wie weet, misschien wordt uw fietswiel aandacht voor rhythm ans blues, wei een 'rad van fortuin' en haalt u één country and western, doo-wop, spi- van de prachtige prijzen binnen. Meer ritiuals, songwriters, rockabilly, informatie is te verkrijgen bij Frans De skiffle en rock and roll. De tweede Croock, tel. 053-70.22.75 les behandelt de periode 1963-1976 met de merseybeat, soul, protest songs, west coast, psychedelische muziek, hard rock, funk, glitter rock, folk, flower power en disco. Een derde les bespreekt de periode 1976 tot nu met de punk en de new wave. In de vierde les komt de alter natieve popmuziek aan bod met jazzrock, symfonische rock, mini malistische muziek, Latin rock, new age, klassieke invloeden, under ground, third world music, reggae, enz. The Beatles, hun muziek en De aktiviteiten van en in Vredeshuis evolueerden dermate dat de Iokalei in de Esplanadestraat 8 niet meer voldoende waren voor de diverse aktiviteiten. Daarom werd overgschakeld naar ruimere behuizing en die vond dr. Jef De Loof en zyn team in Zonnestraat 26 eveneens te Aalst ruimte en licht in overvloed. Kom een kijkje nemen op zaterdag 25 kens van 20 tot 22 uur in de Water molen, Wilfordkaai 23 te 2690 Tem se. De lessen worden uiteraard geïl lustreerd met muziekfragmenten. Lesgever is de bekende popkenner Etienne Baeke, die al vele jaren Op zaterdag 25 oogst is er opendeur nauwgezet het internationale pop- in de nieuwe vestiging met gezellig gebeuren volgt Het inschrij- samenzijn en op zondag 26 augustus oogst te 20 u. of op zóndag 26 vanaf vingsgeld voor deze kursus be- wordt die opendeurdag verder ge- 14 u. draagt 800 fr (kursus inbegrepen). zet- Voor wie belang stelt in kunst- Inschrijven dient voor 20 oktober te werken is er bovendien een veiling gebeuren op het sekretariaat van van werken van bekende meesters, het Gemeentelijk Kultureel Cen- Nadere informatie hieromtrent bij trum, Antwerpse Steenweg 7 te Jef De Loof, 053/78.44.26. 2698 Tielrode (03/771.00.03. waar Vredeshuis zelf kan U bereiken via ook nadere informatie kan worden 053/77.03.39. bekomen. Lede. Inde dorpskom van Lede gebeurde er een autoongeval waarbij een auto een bushokje aan diggelen reed. Gelukkig vielen er geen slachtoffers te betreu ren a Omdat er bij heel wat vrouwen een 22 oktober 1990: reële behoefte bestaat aan perma- Steven Debroey, auteur "Naar het De Aalsterse O.C.M.W.-voorzitter Eddv Dierickx verleende kommentaar bij de dienstjaarrekening 1989 die door de O.C.M.W.-raad unaniem werd goedgekeurd. Deze dienstjaairekening sluit met een overschot van 16,4 miljoen doch het eigen dienstjaar sluit met een verlies. Een verlies dat vooral het gevolg is van de tot 6,9 miljoen verminderde tussenkomst van het Biezonder Fonds voor Maatschappelijk Welzijn. Op de vorige dienstjaren wordt een meer-ontvangst van 3,3 miljoen genoteerd. nente intellektuele vorming ont- einde van de apartheid in Zuid- w stond voor een paar decennia in Afrika?" Voor personeelsuitgaven werd Antwerpen "Aktueel denken en le- 12 november 1990: ven". Sindsdien werden in tal van Olga Quadens, prof. Rijksuniversi- Vlaamse steden in het kader van tair Centrum Antwerpen "De logi- deze organisatie voordrachten ge- ka van de droom" geven. Smds twee jaar is dat ook het 26 november 1990: voor het dienstjaar 1988 ruim 297 miljoen uitgegeven. In werkelijkheid bedra den die uitgaven eigenlijk „maar" 14 miljoen door de tussenkomsten van het ziekenhuis (5,1 miljoen), het Vredeshuis wil ertoe bijdragen dat wagens worden omgesmeed tot vreedzame middelen en vijand schap omgezet in vriendschap. De vooropening op vrijdag 24 oogst omvat o.m. te 21 u. een feestbanket waarvoor inschrijven aan 1.200 fr. per persoon noodzakelijk is. Op het menu: amuse-bouche: bruin brood met maatje, mini broccoli quiche, symfonie van wijting, Schotse zalm op tamariloroom, parelhoenfilet in darmnetje met jonge groentengar- nituur en bavarois met aardbeien. Oud en nieuw Het pand aan de Esplanadestraat 8 wordt nu ingenomen door het Cen trum voor Spirituele Hulpverle ning. Het krijgt de naam "Angelus". Verantwoordelijken ervan zijn Ra- faëlle De Rijck en Christiaan Van den Steen. Behalve arau en Chakra, heli, reiking, kaartleggen en hand- lijnkunde worden er om de veertien dagen op zondag te 11 u. lezingen gehouden over bovenstaande mate ries. Er worden tevens psychometri sche avonden voozien. U kan in schrijven op nr. 053/21.31.61. In het nieuw Vredeshuis, Zonnestraat 26, geval te Aalst. Aktueel denken en Dirk Verhelst, dokter "Gezondheid ™"isteJ"ie v°or gesubsidieerde kon- 1,7 miljoen voor de klusjesdienst en 5 miljoen voor de poetsdienst. De rusthuizen sluiten af met een verlies van 21,77 miljoen tegenover stijgt de prijs voor spijs en drank in 28,46 miljoen in 1988. Het verlies slechts kleine mate. De middag- C1.l'i l.anf.1, lr/xpt .inn 1CA 4r.fr f. C- leven zoekt zoals trouwens uit de benaming blijkt naar eigentijdse on derwerpen die de nieuwste ontwik- of ziekte?" 10 december 1990: Frank Degruyter, voordrachtkun- traktuelen (34,5 miljoen), het per soneel en de patronale bijdrage (44 miljoen). Voor dienstjaar 1989 be- wordt dus afgezwakt met 6,69 mil joen Finaal zal de stadstoelage te ruglopen van 134,7 tot 118,3 miljoen. L.H. lunch kost van 150 tot 250 fr. een fris pintje 30 fr. en een dame blanche (Coupe Marit) 70 fr. Het wordt er bovendien nog gezelliger en er is Een simpatieke figuur zal Vrede* huis voorlopig wel moeten missen. Rudy Van ae Keere werd inderdaad voor een hele tijd opgenomen in hel ziekenhuis. Hij werkte in Vredes huis halftijds in een Gesco-projekt Deze plaats mag uiterlijk dne maanden onbezet blijven zoniei verliest Vredeshuis de betoelaginf waarvoor het zich ernstig moest in spannen om die te bekomen. Kandidaten voor deze post die vol doen aan de voorwaarden niveau NHUO en één jaar werkloos kun nen zich melden bij Jef De Loot Karei van de Woestijnestraat 18 te 9300 Aalst. Aktiviteiten Na de openingsplechtigheden plant Vredeshuis volgende aktiviteiten: - op zaterdag 15 september, To neelvoorstelling "Beatrijs", een openluchtschouwspel te Ename op de ruines van de Sint-Salvatorabdij (19.15 u.) - op zaterdag 15 september: "De rechten van de patiënt" door Lode Hancké. (20 u.) - op woensdag 3 oktober "Vredes- week voor Vlaanderen" door dr. Richard Zabe, pediater en lid van de Poolse afdeling van "IPPNW" over "de hoop". - op zaterdag 6 oktober: startdag aktie 11.11.11 in De Werf. - en op zaterdag 20 oktober te 9.30 u. symposium over "Sociale verant woordelijkheden en de medische beroepen". LH kelingen in de maatschappij volgen stenaar "Poëzie en chanson voor 303 miljoen en en nauw aansluiten hii He alrtuali. lrerct. en anHere tüHen" de diverse tussenkomsten respec- en nauw aansluiten bij de aktuali- kerst- en andere tijden teit. Daartoe worden dan sprekers 7 januari 1991: uitgenodigd die door hun grondige Gustaaf Verswijver, antropoloog "Het sociaal leven van de Kayapo- indianen in Centraal Brazilië" tievelijk 5,334,7 en 48 miljoen. Samen 88 miljoen. Reële uitgaven ondanks twee aanpassingen aan de index slechts een procentuele ver hoging uitgaven betekent van 0,65 ambtsbezigheid in nauw kontakt staan met aktuele bewegingen. Het 21 januari 1991: voorgesteld programma richt zich Rolf Debaere,dr. Lab. voor Geneti- naar alle vrouwen die geïnteres- ca RUG "Nieuwe ontwikkelingen ~/e>- seerd zijn en willen bijblijven. Vrou- in de biotechnologie: toepassingen Voor dc werkingskosten bedragen wen ongeacht hun leeftijd, hun so- in de landbouw en industrie" de uitgeven voor 1988 45,25 miljoen, ciale status of hun politieke of filo- 4 februari 1991: In 1989 werd dat 47,51 miljoen of sofische overtuiging. Het lidmaat- Frans Boenders, hoofdredakteur aan verhoging met 5%. Deze verho- schap geldt voor éen jaar en geeft kunst en kuituur BRT 3 "Het beeld Sing,s het gevolg van de uitbreiding toegang tot de'twaalf voordrachten, van de Japanse maatschappij door van de automatisatie in rusthuizen Deze worden steeds gehouden op de literatuur" en budgettering (943.000 fr.), de maandagnamiddag tussen 13.45 en 18 februari 1991: verhoogde uitgaven voor verkoop Baron Dries Van den Abeele "De van gronden (563.000 fr.) de werk- Loge" ingskosten van het rusthuis St.-Job 4 maart 1991: ingevolge de uitbreiding van het Leo Apostel, dr. in de wijsbegeerte aantal bedden (1.082.000 fr.). "Eindigheid en zin" Andere grote uitgaven zijn 39 mil- 18 maart 1991: j°en voor het bestaansminimum Edith Cardoén, dr. Hoofd van de waarvan de helft terugbetaalbaar dienst voor studieadvies KULAK d?or de Staat, 4 miljoen voor "Opvoeden op de drempel van de dienstverlening in speciën, 4 mil- 21ste eeuw". joen voor opnamen in andere rus- LH thuizen, 17,2 miljoen voor de dienst gezins- en bejaardenhulp 6,6 mil joen voor bedeling van maaltijden, O.C.M.W.-voorzitter Eddy Die- 23 maart 1.1. de bestemmingswijzi- vangcentrum realiseren, rickx, „de (uit de pers) geknipte ging aangevraagd en bekomen van Kn:Dseis iracht een overzicht van eén He navilinenen in Hertchaoe en man", bracht een overzicht van eén jaar voorzitterschap via een veel heid van persknipsels. Bij de aan vang van het eerste werkjaar in april 1989 werden de afwerking prioritair de paviljoenen in Hertshage en 400 500 om er de ingezetenen van Dit de vele tientallen persknipsels rusthuis St.-Lieven in onder te distilleren we o.m. „Een eigen brengen. krisisopvangcentrum „Master- - Op 30 oktober 1.1. werden vooraf- P'aH en uitbreiding A.S.Z.", «Be- gesteld van het nieuw stedelijk zie- gaandelijke vergunningen aange- z5jting groter dan streefcijfer kenhuis, de ermede gepaard gaande vraagd en bekomen voor het bou- "r?en P4nt acater dossiers Mat- verhuizingen de huisvesting van be- wen van volgende rusthuizen 122 .54» kontrakten dokters 15.45 uur in de schouwburgzaal van De Werf, Molenstraat 51 te Aalst. Nadere info via 80.40.64. Programma 1990-1991 17 september 1990: Johan Leman, Migrantencentrum "Foyer" "Migranten en migranten beleid" 8 oktober 1990: Jo Walgraeve, vrz. Nat. Arbeids raad "De wondere wereld van het sociaal overleg" jaarden. Balans na één jaar werking - De afwerking van het stedelijk zie kenhuis dat de naam A.S.Z. kreeg werd versneld dank zij de vele tus- woongelegenheden aan de Al- brechtlaan, 80 te Hofstade en 90 te Moorsel. A.S.Z.". „In 5 uur van oud naar nieuw ziekenhuis", „Glenn is eerste A.S.Z.-baby", „A.S.Z. geopend", „Een verschil van dag en nacht", „Verhuizing A.S.Z. een modeloperatie", „A.S.Z. is er voor Kansarmoede Alhoewel minder prioritair gesteld senkomsten op ministeriële kabi- werd ook vernieuwing gebracht in de patiënten", „A.S.Z. een beval- netten waarbij sluimerende dos- het bestrijden van de kansarmoede, ling die negen jaar duurde", „Wei siers geaktiveerd werden. Mede De Aalsterse organisaties en vzw's zijnswerkers en O.C.M.W. koördi- door de inzet van het personeel ver- in deze sektor werkzaam kregen na neren werking", „Aalst bindt strijd liep de verhuizing rimpeloos op 12 jaren de nodige erkenning en op aan tegen groeiende december 1.1. En vandaag de dag 17.10.89 kwam men tot een samen- kansarmoede „Plannen voor op- wordt reeds gewerkt aan verdere werkingsakkoord in het kader van vang van bejaarden en thuislozen uitbreidingsplannen. het projekt kansarmoedebestrij- „Samenwerking tussen ziekenhui- - In het vooruitzicht van de inge- ding. En verder wil het O.C.M.W. zen dringt zich op", „Opendeurdag bruikname van het A.S.Z. werd op met eigen middelen een krisisop- in St.-Job", e.d.m.

De Voorpost | 1990 | | pagina 6