PORT Kastel is kampioen Criterium der kampioenen Olympic Burst opnieuw met volle moed in derde provinciale Idee voor een fairplay-beker Kaatstornooi Kaatsen in Kastel Op zondag 2 september in Oudegem voor vrije amateurs Uitslagen Beker van de Denderstreek De Voorpost - 24.8.1990 - 17 ANgHYP "JUUYSSCK! i ANSHYPj KRUYSSCHP RmiEtr!1 TftVERNE KlkklITSR KAATSEN WIELRENNEN VOETBAL r Zaterdag 1 september: tomooi Bevordering Horrues, Aalst en Kastel Aanvang I4.30u. Waar? Villa Kaste! Kermiszondag 2 september: Vijfde Kampioenschap der Scheldeboorden met Opstal, Wieze en Kastel. Aanvang: I4.30u. Kermismaandag 3 september: Tweede Grote Prijs Avondmarkt: Kastel - Baasrode VA Aanvang: l4.30u. Bestendig Afgevaardigde Alfons De Mol uit lebbeke loopt rond met het idee om een provinciale trofee voor het voetbal te organiseren. Hij wil hierover met zijn collega's overleggen. De Mo! denkt er aan om die ploeg te belonen die het kleinste aantal strafpunten opliep, (gele en rode kaarten). Aan de ploeg met de minste strafpunbten zou een beker en ook een bedrag in geld worden toegekend. Alfons De Mol is een voetballiefhebber en een supporter van zijn eigen lebbeke. Hij stelt vast dat er met de sportiviteit alsmaar meer een loopje wordt genomen. Overtredingen zijn schering en inslag. 'De klubs zelf moeten hun eigen spelers tot een sportief gedrag aanzetten en hen zo nodig sanctioneren wanneer ze op het veld hun boekje te buiten gaan', zo zegt de Bestendig Afgevaardigde. De kleinzoon van Pons De Mol, Mamix Van Cauter werd kort geleden, tijdens een oefenmatch onderuit getrapt en belandde in het ziekenhuis. Hij is niet de eerste die het slachtoffer wordt van het onsportieve gedrag van een of ander tegenstrever. EG Dit criterium der kampioenen werd 'Grote Prijs De Kastelein' genoemd. Iedere vrije amateur, aangesloten bij gelijk welke bond is welkom. Daardoor zal er een ganse reeks provinciale-, nationale- en werldkampioenen te bewonderen vallen. Zo is er ook de verzekerde deelname van ex-wereldkampioen bij de liefheb bers (Heerlen 1967) Graham Webb. De jonste wereldkampioen der vrije amateurs, Van Renterghem, zal er moeten bewijzen dat hij inderdaad de beste is, want heelwat konkurrenten azen op revanche. De C- en D-reeksen vertrekken om I4u00 voor 30 ronden. De A- en B-reeksen om I6u00 voor 40 ronden. Voor beide reeksen zijn 20.000 fr geldpremies en prijzen voorzien. Vertrek aan aankomst hebben plaats aan Taverne De Kastelein. Deze grandioze wielermanifestatie wordt georganiseerd door Martin's Velo Club uit Oudegem Met medewerking van DE VOORPOST Voor Olympic Burst start het nieuwe wetbalseizoen alvast kommerloos. Na ie promotie van vierde naar derde pro- nnciale is er weinig nieuws onder de Bursterse zon. Trainer John Lissens is an zijn vierde speeljaar toe bij blauw zwart. 'Ambitieus zijn ze in Burst zeker niet maar het blijft er toch prettig wer- ten. In de voorbije jaren heb ik er een hechte vriendenkring gekend en dit ver heugd me steeds. Spelbrekers kunnen hl dit klimaat onmogelijk de kop opste ken. Hier blijven we rustig verder wer ken zonder ons veel illusies te koeste ren. Enkel het behoud in derde provin ciale blijft het hoofddoel nummer één. Verder hopen we dat dit zonder veel moeite gebeurt zodat de druk binnen de rangen niet stijgt'. Op de transfermarkt bekleedde Burst Jus en rustig kraampje. 'Dirk Perreman werd ingehaald om de aanval te verster ken. Verder zal André De Bruyn ouder- Jomsdeken Frans De Bruyn vervangen. Voetbal. Met Dirk Perreman in de fits wil Burst produktief zijn (gdt) 'Sterke Frans' houdt het voor bekeken na vele jaren zijn diensten te hebben bewezen voor Olympic. Geert Mertens kwam via Schellebelle in Burst terecht. Verder komen enkele jongeren van Bambrugge terug en ook die luijgen hun kans. Zodoende moeten wij voldoende gewapend zijn om het behoud te verzekeren', aldus de trainer. Proefstomen deed Olvmoic in het kader van de beker van Erpe-Mere. Zo kreeg men vier wedstrijden voorgeschoteld. Het eerste duel werd besloten met een 2-2 op het veld van Aaigem. Over deze partij valt weinig te vertellen. Eén week later tapte Burst voor eigen volk uit een ander vaatje. Mere werd in een wedstrijd die op hoog niveau verliep weggespeeld. Burst kwam op voorsprong via Wim Eeckhoudt en even later wist het zelfs die voorsprong te verdubbelen. Ook in de tweede helft bleef Burst de betere ploeg met snel en gevarieerd voetbal. In die wedstrijd was het duidelijk dat de nieuwelingen zich reeds goed hebben geïntegreerd in het geheel. Verder zal het knokken zijn om een plaatsje bin nen de elf te bemachtigen. En toen kwam er de afstraffing in Erondegem. Burst liep er een blauwtje op van 6-1. In een tumultieuze partij werden vlug twee Burstenaars uitgesloten en toen was het hek helemaal van de dam. Toen volgde de laatste wedstrijd in het kader van het tomooi Erpe-Mere. Me teen kreeg Burst de op papier moeilijks te tegenstrever voorgeschoteld: Racing Bambrugge. Dit burenduel was voor Burst de bevestiging dat alles goed loopt. Tegen Bambrugge diende Burst het on derspit niet te delven ook al kwam de ploeg in de aanvangsfase van de wed strijd op een 0-2 achterstand. Olympic kwam terug via Dany Van Steenberghe en Dirk Perreman. De ruststand werd meteen de eindstand daar een dergelij ke Wim Van Der Meulen enkele pogin- Hogere III Woensdag 15 augustus 1990 Zandbergen - Kastel Rap en Vlug 15-10 ruststand: 5-8 Het punt waarvoor Kastel naar Zandber gen was gekomen, heeft het behaald. Maar de kans om bij deze wedstrijd virtueel kampioen te worden, heeft de leidersploeg deels door stress deels door onkans en falen op beslissende momen ten volledig verkeken. Johan Van der Stricht, over de gehele wedstrijd de beste man bij Kastel, profiteerde al in het eerste spel van de harde, stuiptrekkende wind in het voordeel van de opslag, om met 4 rake opslagen zijn ploeg het eerste spel te bezorgen. Danny Van Duysen deed hem dit na en Kastel stond onmid dellijk met 0-2 voor. Het werd evenwel 2-2. Toch bleef Kastel vooral met de goede opslagen baas van het gebeuren en het bleef twee tot drie spelen voor sprong behouden. Bij een 3-6 stand en 15-40 voor, verkeek een zwak akterende Van Daele de kans om voor Kastel het punt te pakken, maar ook de voorsprong verder uit te bouwen. De rust werd met 5-8 ingegaan. Onmiddellijk hierna pakte Kastel het negende spel en het werd daarna 6-10. Toen stokte de Kastelse machine. De opslagen werden onzuiver, het keren verzwakte. Zandbergen voelde dit en het begon enthousiast te kaatsen. Bij 9-10 werd Jo Van Daele, bepaald in een slechte dag, na twee tamis voorzich tigheidshalve vervangen. Buiten zijn op zwepen kon trainer Steels gaan aarde aan de dijk brengen. Zelfs een grootmid den komende Wielandt bleek niet in staat hier iets aan te verhelpen. Zand bergen, nu zeer secuur opslaand, ging in een ruk door en won verdiend deze belangrijke partij. De thuisploeg begint zich, mede door deze zege, meer en meer in het titeldebat te mengen, te meer Terjoden opnieuw en dan nog op eigen terrein een nederlaag opliep. Het wordt nog spannend in Hogere III. Zaterdag 18 augustus 1990 Tollembeek - Kastel 15-10 ruststand: 8-7 Het was de vierde nederlaag voor Kastel, dat nochtans zeer goed van stapel liep en weldra met 1-4 leidde. Toen werd door de keerders Vemimmen en Van Duysen tweemaal, met slecht keerderswerk, een 15-40 voorsprong uit handen gegeven. Het begon te stortregenen en de stand was 3-4. Wanneer er werd vergekaatst op een spekgladde kaatsbaan, stond er geen maat meer op de superioriteit van de thuisploeg, lees: Davy Bellemans, die een falende Cardon ontlastte en de twee plaatsen tegelijk speelde. Met verbluf fend gemak keerde hij Kastel haast op zijn eentje naar huis. Dit bezorgde deze grote belofte menig open doekje. Toch bleef Kastel, met een goede Van der Stricht op grootmidden, moedig aan klampen tot 7-7. Toen was het verlos sende punt binnen. Kastel drong niet aan en Tollembeek won zoals het wilde. Matte wedstrijd met een lichtpunt Davy Bellemans. Kastel - Opstal Pelote 15-6 ruststand Kastel Rap en Vlug is kampioen van Hogere III Een stuk onder stress spelend Kastel; dat deze wedstrijd absoluut diende te win nen om zijn kansen op de titel gaaf te inzake opslag vooral een trapje hoger gen van Caeyman en Perreman verijdel de. Ook een kopbal van Wim Eeckhaudt werd op de lijn weggeveegd. Burst was duidelijk de best combinerende ploeg tijdens een beweeglijke tweede helft. Al bij al ziet het er voor Burst zeer roos kleurig uit en dan ontbreken nog een drietal pionnen om diverse redenen. Uitslagen voorronde Erondegem-Erpe 1-3 Mere-Bambrugge 1-1 Aaigem-Burst 2-2 Erpe-Aaigem 1-3 Burst-Mere 2-0 Bambrugge-Erondegem 6-3 Mere-Aaigem 3-1 Erondegem-Burst 6-1 Bambrugge-Erpe 2-2 Burst-Bambrugge 2-2 Aaigem-Erondegem 3-1 Erpe-Mere 0-3 Finale Aaigem-Mere op 26 augustus om 18 uur te Aaigem (Bambrugge speelt de finale niet omwille van een barbecue- feest op hun terrein). G.D.T. houden, stond onder een druilerige he mel al direkt op een 0-3 achterstand. Wielandt wees in zijn eerste opslagspel aan zijn maats wat er moest gebeuren om het hoofd koel te houden en hij won voor Kastel het eerste spel. Hoewel de wedstrijd via 3-3 tot 5-5 gelijkopgaand bleef, was toen al te zien, dat Kastel stond dan Opstal. Dirk Goossens akteer- de beneden zijn niveau. Hij kreeg dan ook de meeste Kastelse ballen toege speeld. Dit liet Kastel toe om aan de rust tot 8-5 uit te lopen. Wat verder een spannende wedstrijd moest worden, draaide uit op een eenrichtingskaatsen. Van Duysen in de eerste periode tame lijk bleekjes, ontbond zijn duivels en hij keerde Opstal naar huis. Bij 13-5 pakte Opstal nog een spel, verdiend trouwens. Dit bracht nog even spanning op de Villa. Kastel kon probleemloos uitmaken. Apachedansende spelers, wenende kus sende supporters. Iedereen voelde dat dit de titel kon betekenen. Weinige mi nuten later kon voorzitter Baety, ont roerd door de micro meedelen; dat in Zandbergen de stand 13-9 was tegen Idegem. Kastel was dus onvoorwaarde lijk kampioen op de voorlaatste speel dag. Na vijf jaar steeds weer tweede en derde te moeten eindigen, is het nu eindelijk gelukt. Wacht nu natuurlijk de moeilijke eindronde, waarbij slechts 2 van de 4 kampioenen doorgaan naar Kaatsen. Opstal Pelote verloor in Hogere III met 15-6 tegen Rap en Vlug uit Hogere II. Kastel (vh) Digest: afgeleverd Kastel: 9; Opstal: 13; overgekeerd Kastel: 9; Opstal: 2. Rangschikking Hogere III 1. Kastel 21 46 2. Zandbergen 42 3. Terjoden 41 4. Tollembeek 40 5. Idegem 32 6. Opstal 32 7. Heme 31 8. Wieze 29 9- Appelterre 28 10. Herdersem 23 11. Okegem 19 12. Welle 15 Kaatsen. Kastel Rap en Vlug is kampioen in Hogere III: Rudy Wielandt, Johan Van Daele, Danny Van Duysen, Danny De Wilde, Johan Van der Strrickt en Herman Vemimmen. Het won met 15-6 tegen Opstal Pelote. (vh) Onkerzele-Viane 1-2 Overboelare-Moerbeke 0-2 Idegem-Ophasselt 2-4 Schendelbeke-Geraardsbergen 0-7 Esse-Bonanza 3-3 Oordegem-Serskamp 2-5 Letterhoutem-Westrem 3-1 E. Houtem-Vlierzele 4-2 Overmere-Smetlede 0-2 Berlare-Bavegem 5-1 Kwatrecht-Massemen 1-3 Val. Overmere-Wichelen 1-4 Bugenhout-Opstal 0-2 Lutterzele-Opdorp 2-3 St.-Gillis-Baasrode 1-2 Boonwijk-Grembergen 2-2 Lebbeke-Iddergem 2-2 Doggen-FC Aalst 2-1 Baardegem-Schroevers Moorsel 3-0 W. Moorsel-Edixvelde 2-1 D.T.G.

De Voorpost | 1990 | | pagina 13