„Na regen komt zonneschijn TO Jong Lede puntenloos Galaopening nieuwe voetbalkompetitie Fazekas aan de klaagmuur Hamme-Sint-Niklaas: 1-1 A E. Aalst 0 - Marokkaanse Mil. Ploeg 1 E. Aalst Germinal - Lokeren 3-0 Lokeren - Lierse 2-0 Oefenwedstrijd Aalst wordt gezonder Beker van Oost Jong Lede - VK Ninove: 1-2 Finales Beker Goethals in Aalst Jeugdtornooi Kamillekes Aalst 18 - 24.8.1990 - De Voorpost VOETBAL Voetbal. Daniël De Paepe, de nieuwe trainer van VW Ha mme (vh) Er zijn nog zekerheden in het levende voetbalcompetitie is er zo één. Hoewel de start nogal chaotisch verloopt - de dure topclubs, Anderlecht, FC Brugge en KV Mechelen beginnen pas in september tekenen er zich reeds een aantal lijnen af. Eén daarvan is de opvallend goede orga nisatie bij Lokeren, iets wat vooral tot uiting kwam in de thuiswedstrijd tegen Lierse. Als we de valse start op Ekeren even buiten beschouwing laten - we komen er verderop in dit artikel nog op terug - valt op dat Anthuenis erin ge slaagd is een team op het veld te zetten dat de vergelijking met de ploeg die halfweg de vorige competitie zevende stond, glansrijk kan doorstaan. Na amper 2 wedstrijden mag gesteld worden dat de jonge Fin Paavola een enorme aanwinst is. Toch mogen we de loftrompet niet te fel laten schetteren. Tenslotte zijn we nog maar net uit de startblokken geschoten. Lokeren kwam op het veld van Germinal reeds na een goed kwartier op achter stand. Ekeren heeft in Tahamata, die Beerschot heeft verlaten om bij een andere Antwerpse club het mooie weer te maken, een halsmisdrijf, een uitste kende dirigent gevonden. Vooral Schmöller was er steeds als de kippen bij om D'Hondt het vuur aan de schenen te leggen. Toch was het oude bekende Snelders die de Germinalnul van het bord veegde. In een actie met het naamkaartje van Tahamata erop, slaag de Schmöller erin een voorzet op het hoofd van Snelders te schilderen, die niet verzuimde de finale borstelstreep te trekken, en de bal binnenkopte. 1-0 voor de Antwerpenaars, en Lokeren begon een beetje te drukken, wat resul teerde in kansjes voor Bogaerts, Samson en Paalova. Veel meer viel er niet te beleven tijdens de eerste helft. Scheids rechter Meese, degelijk en dus onzicht baar, hield het dan maar voor bekeken, en floot de eerste helft af. Na de break gingen er dan toch een paar poppen aan het dansen. Lokeren vond zijn weg naar het doel van Germinalkeeper Van De Walle - had Anthuenis uitgelegd waar het doel stond misschien - en er werd zomaar gevaar gecreëerd. Zo zette Sam son voor op De Raeve, die een mannetje passeerde, en een kanonschot richting doelkooi afleverde. Van De Walle stond echter op de goede plaats, zodat de gelijkmaker vooralsnog niet op het bord kwam. De Lokerse illusies werden de tweede helft aan scherven geslagen, toen kwel duivel Snelders zijn ploegmaat Sabbadi- ni bediende, die D'Hondt passeerde al was het de Berlijnse Muur - na de afbraak. Even later maakte Eddy Snel ders er nog 3-0 van, zodat men de koe als verdronken mocht beschouwen. Etim en Myyry probeerden de Antwerpse defensie nog te ontmantelen, maar het „goalkeeper"-systeem van Germinal werkte uitstekend. Niet bepaald een hoopgevende start van de Daknanmers, die thuis één en ander hadden recht te zetten. Met een verse sponsor, en onder een heldere hemel zoals we die zo vaak hebben mogen bewonderen - of veraf schuwen - de voorbije weken, ging Loke ren er al snel tegenaan. Iedere rechtgeaarde tricolore supporter zal zich nog de 1-3 bolwassing van vorig seizoen herinneren, zodat er nog een rekening vereffend moest worden. Na amper 12 minuten doorbrak Paavola de Lierse buitenspelval, speelde De Roover Om itÊt aan, die de bal tot bij Meszaros stompte - hoewel dat misschien niet écht de bedoeling was. De Hongaar twijfelde niet, en maakte na 102 minuten wed strijd het eerste Lokerse doelpunt in deze kompetitie. Op de tribune keek Jean-Marie, terug uit Verre Oosten, goedkeurend toe. Lokeren bleef niet op zijn lauweren rusten, en ging op zijd elan door. Schoofs kwam heel dicht bij een tweede doelpunt, maar „ex- superbelofte" Rondags dook gepast in zijn voeten. Het spel bleef op en neer gaan, zonder echt dodelijk gevaarlijk te worden. Na 37 minuten was het dan toch zover Meszaros geraakte op aangeven van Paa vola - de Net Zo Vliegende Fin - opnieuw tot bij Rondags, en klaarde de klus2-0. Enkel Boonen kon een kansje schep- ygetbal. Deze Hongaar trad aan bij Eendracht Aalst in de wedstrijd tegen <L pen, maar D'Hondt repliceerde gepast. Marokkaanse legerploeg. Hij mag nog even blijven om verder te testen (da) De doelpuntenkloof bleef gapen, en Lo keren mocht rusten met een veilige voorsprong. Na de pauze bleef Lokeren het spel maken. Doordat Lierse moest komen, kreeg de thuisploeg mogelijkheden om zijn geliefde counterwapen boven te ha len. Etim sneed keer op keer door de niet zo stevige Lierse-defensie Paavola en Stalmans waren de afwerkers, maar de 2-0 bleef waar ze was. Een verdiende overwinning voor de tri colores, gesigneerd Meszaros. Het plan netje van oefenmeester Anthuenis - van uit een goed georganiseerde defensie aanvallen - klopte als een bus, en Loke ren mag met gematigd optimisme de toekomst tegemoet zien. TDB j f Voetbal. Rik Van de Velde, aanwinst voor VW Hamme (vh) Sportkring Sint-Niklaas draait nog niet op volle toeren... In een vriendschappe lijk treffen slaagde het er niet in om de vierdeklasser V.W. Hamme tot een knie val te dwingen. Het Wase team straalt voorlopig onvoldoende kracht uit. Er is dus nog werk op de winkel. Bij Hamme liep het na een paar misera bele prestaties duidelijk al is het samen spel nog niet zoals het hoort te zijn. Doelpunten: 42 min. Van De Velde 1-0. 43 min. Quintelier 1-1. Hamme: De Pelsmaecker, Mare D'Hondt, Verbruggen (67 min. Pascal D'Hondt), Stalpaert, De Borger, Van Caelenberg (46 min. Joos), Vergeylen, Nardus (75 min. Van Lysebetten), Van Houcke, Van De Velde en Heremans. Sint-Niklaas: Vermeire, De Meyer, De Wilde (46 min. De Wachter), Kayser (67 min. Abeel), Maes, Quintelier, D'Hooghe, Awaltan, Cornet, Balis, Lopi- cic. EG Er is wat gunstiger nieuws op te vangen in de Eendrachtziekenboeg, Geert Mariman neemt weer deel aan de groepstrainingen en treedt zondag a.s. aan met het reserven- team tegen Asse. De longontsteking van De Wolf geneest in de meest gunstige zin. Mandiangu en reser vedoelman Schippers zijn verlost van hun kwetsuren en hebben de trainingen hervat. Alleen Droeven sukkelt nog met een spierscheur. Voetbal. Eendracht Aalst heeft deze twee Finnen getest tegen de Marokkaan militaire ploeg. Zij zijn beiden al terug naar huis onderweg. Volgens insidi deden ze het niet slecht, maar waren ze te duur...(da) Voetbal. Doelman Luc Van Hoorick van FC Heikant Zele (Iv) Jong Lede heeft tegen Ninove een niet onaardige prestatie neergezet. De Lede naars, die het dubbeltreffen tegen Den- derhoutem en ook de wedstrijd te Nino ve verloren, deden het nu ook lang niet slecht. De eerste fraaie kans kwam er langs De Winne maar hij mikte hoog over. Toen was het de beurt aan Ninove. Zowel Sarazijn, Vanderweeën en De Roeck kwamen in de buurt van de Le- de-portier maar werkten onzorgvuldig af. Toen kreeg De Winne opnieuw een kans om Lede op voorsprong te brengen, maar hij mikte alweer te hoog. Dat deed Vanderweeën alvast beter aan de overzij de. Een pareltje werd het alvast niet maar een authentiek carambole doel punt. Via De Cremer verdween de bal in het doel van Uyttenhove die bij deze fase alvast ook niet vrijuit ging. Na een slordi ge eerste helft bleef het wachten op een betere tweede. Die helft was amper tien minuten oud toen een verre bal van Van Stichel iedereen verraste behalve Van derweeën. Laatstgenoemde kende wei nig moeite om er 0-2 van te maken. Het pleit leek alweer beslecht. De spanning was verdwenen. Enkel Ninove had nog baat bij het scoren van een doelpunt om zo de halve finales te bereiken. Doch die goal viel aan de overzijde toen La Broye een knappe voorzet van De Winne in doel omboog. Zo bleef Lede in die Beker van Oost totaal puntenloos. Zeker niet hoopgevend al kon de Leedse oefen- meester zich wel troosten met de ge dachte dat Lede steeds ploegen ont moette die in hogere regionen vertoe ven. Jong Lede: Uyttenhove, De Cremer, De Smet, Eeck- houdt, Baten, Peter Meysman, La Broye, De Winne, Stroobants, Metelmann (60ste min. Leong) Filip Metelmann (75' Minnaert). Donderdag 23 augustus om 19 uur Halve finales Standaard Wetteren-RCH Gent Dendermonde-Denderhoutem G.D.T. Preminiemen: RWDM winnaar 1 2: RWDM-Anderlecht 3-1 3 4: Lierse-Boom 1-6 5 6: St. Leuven-E. Aalst 0-5 Miniemen: Lierse winnaar 1 2: Lierse-E. Aalst 4-0 3 4: RWDM-Boom 5 6: St. Leuven-Anderlecht Knapen: Anderlecht winnaar 1 2: Lierse-Anderlecht 3 4: St. Leuven-E. Aalst 5 6: RWDM-Boom Voetbal. Erwin Van Houcke, aange worven door VW Hamme (vh) 4-1 4-2 0-5 1-2 1-0 JMH De uiterst beweeglijke Marokkaanse mi litaire ploeg zette tijdens de eerste helft Aalst onder een sterke druk, zodat de thuisverdediging de handen vol had met de behendige bezoekers. Dit overwicht leidde tot een verdiend doelpunt vlak vóór rust toen Chammani helemaal vrij- gespeeld op links de bal in de uiterste hoek schoof. Na de kampwisseling mede door de inbreng van de Finse testspeler Soukonautio, kwam Aalst sterker in de wedstrijd. De Marokkaanse verdediging bleef echter de situatie meester. E. Aalst: De Schrijver, Derijck (72' Groeninckx), Peeters, Nys, De Bruycker (28' Godtbil), Limpens, Lathouwers (77' Lombaerts), Szabadi, Lamin (72' Hyrylainen), Eeck- hout (46' Soukonautio), Kanu. Doelpunt: 44' Chammani 0-1 Uitslagen K. Aalst-Assenede Gistel-Marke Beerse-K. Aalst Wezemaal-Gistel Assenede-Beerse Marke-Wezemaal Finales 5 6: Assenede-Wezemaal 3 4: Beerse-Gistel 1 2: K. Aalst-Marke Rangschikking 1. Kamillekes Aalst, 2. D. Marke, 3 TS Beerse, 4. DV Gistel, 5. R. Wezemaal, 6. D. Assenede. JMH De versnipperde opening van onze vaderlandse voetbalkompetitie mag dan wel een smet op, en een rechtstreeks gevolg van het Mondialejaar 1990 zijn, toch hebben de vijf thuisploegen het voetbalseizoen 90-91 een galaope ning bezorgd. 26 doelpunten in vijf wedstrijden..., voetbal is een feest!. De aanvangsfase van het seizoen ziet er echt chaotisch uit. Slechts tien van de achttien eersteklassers kwamen immers het eerste weekend in aktie en de negen wedstrijden van de eerste speeldag werden over zes dagen gespreid. De chaotische aftrap lijkt wel een loopje te nemen met de goedmenende voetbalsupporter die zijn door de Golfkrisis bedreigde centen spendeert aan een 'spannende'kompetitie. De 45000 kijkers die. ondanks enkele interes sante bekerwedstrijden, de halve openingsspeeldag bijwoonden kregen trouwens doelpunten voor hun geld. Standard Luik, AA Gent maar ook Kortrijk en Ekeren maakten er als thuisploegen een doeltjeskermis van. Wie na de Mondiale dacht dat spektakel en vooral doelpunten uit de tijd waren moet die mening na dat entoesiast seizoensbegin wellicht al wijzigen. Of wacht men beter op bevestigingOp Sclessin, de Rouches van coach Kessler willen weer aansluiting bij de Europese top, scoorde de Deen Molnar vier 7o» keer tegen het zwakke Beerschot. Een wilskrachtig Gent kwam via aanwinst Erwin Vandenbergh langs en voorbij het bij de rust nog leidende Sint-Trui den, Kortrijk strafte het gemakzuchtige en ijdele Antwerp af en Germinal Ekeren veegde met de ouwertjes Eddy Snelders en Simon Tahamata de mat met het zwakke Lokeren. De nieuwe voetbalgoden lijken gekend maar hoe Ijk Dan pas zullen alle klubs evenveel kans gekregen hebben in hun jacht naar kompetitiepunten. Dan pas krijgt de rangschikking vaste vorm. De top-drie Club Brugge, Anderlecht en KV Mechelen, blijven met hun internationalen voorlopig aktief in het buitenland. Is geld dan eigenlijk de belangrijkste lo reden voor de versnipperde opening van de kompetitie!' Hugo AertsYf 4-0 (4-2) 0-1 (2-1) 0-2 (1-5) 0-1 (1-3) 0-4 (4-2) 0-0 (0-3) 0-1 3-0 5-0 Fazekas was na de wedstrijd tegen het Marokkaanse militaire elftal zeker niet ontevreden over het vertoon van zijn poulains. Hij bestempelde die match als uiterst nuttig om het wedstrijdritme aan te kweken. Maar langs de andere kant ging de Eendrachttrainer duidelijk aan de klaagmuur staan. Fazekas steekt het y niet onder stoelen of banken dat hij vanwege het bestuur weinig of geen steun heeft ontvangen toen hij zijn verlanglijstje voor versterking van het team voorlegde. Van de vijf spelers die Fazekas suggereerde werd slechts Peeters aangeworven. Fazekas zou graag in extremis zijn landgenoot Laszo Szabadi als spits zien evolueren. Hij zegt hierover: "Die man is sterk op de bal, kan op een verdediging wegen, beschikt over een stevig schot en is bovendien linksvoetig. Onder het bewin van Heylens zag ik hem enkele uitstekende wedstrijden weggeven. Een element dat ik als spits zeker kan gebruiken". Volgens Fazekas botst zijn verlangen op een nihil van het bestuur dat op het financieel vlak de tering naar de nering wil zetten. "Als ik vergelijk over wat spelerspotentieel Geel, Boom, RC Mechelen en zelfs Sint-Niklaas beschikt, dan begin ik me serieuze vragen te stellen wat Eendracht daar tegenover kan stellen", aldus een duidelijk ontgoochelde Fazekas, die maar blijft doordrammen over het feit dat Eendracht geen extra-inspanningen wil leveren om vooral de aanval sterker uit te bouwen.

De Voorpost | 1990 | | pagina 14