Lebbeke kon niet verliezen Opportunistische thuisploeg S.K. Lebbeke wil plaats n middenmoot F.C. Baasrode opent onder kunstlicht Rapide Lebbeke heeft stevige kern Dlympia Erondegem heeft er ;oede moed op ■HS SK Lebbeke - Rapide Eendracht Zele - Herentals: 3-0 h Lebbeke 1 -1 De Voorpost - 24.8.1990 - 19 REBi.Oi BtEISLtó '4 v. kU'^v.. t} OCTAAF SlEOIN'j •ATA Al' man r side -mf Voetbal. SK Lebbeke wil eens en voorgoed van nei aegrutuuivyi vuw' VOETBAL MEUBELEN ambrecht De wedstrijd waarnaar in voetbalsup porterskringen met spanning werd uit gekeken, het oefentreffen nissen ,,'n Eskaa" en „de Rappied", op Halfoogst betwist op het Konkelgoed, groeide uit tot noch min noch meer dan een scheet in een fles. Wie gemeend had twee elftallen tussen de krijtlijnen te zien evolueren die op het scherp van de snee met elkaar in de clinch zouden gaan, wie gehoopt had dat vanuit de twee supportershoeken voor énig vuurwerk zou zijn gezorgd - je weet weltoeters, klappers, supporterspetjes en dito sjaals, strijdleuzen enz... - kreeg een ferm deksel op de neus. Geen van toestanden fleurden de woensdag- op. Het leek wel alsof beide ortersclans bang waren elkaar hun gelaat te tonen. De publieke belangstelling lag ook al aan de magere kant. Akkoord, het betrof slechts een oefenpartij, maar voor die ene keer dat SK, eerste provincialer en Rapid, tweede provincialer, het tegen elkaar opnamen, hadden we toch wat meer interessen van de Lebekenaar ver wacht. We weten ook wel dat er op het gras niet al te veel „Lebekenaars" evo lueerden - flink wat import tasten het autochtone karakter van voetbalklubs aan - maar voor een dergelijk speciaal treffen was het o.i. zelfs toegelaten Sta- tiestraatbraderij links te laten liggen. Zelfs de politiekers lieten het Konkel- goed voor \yat het is. Waarmee we niet bedoelen dat beide klubs van rechtse signatuur zijn (Hoewelmaar we en kel willen onderstrepen dat op dergelij ke ontmoetingen voor een plaatselijk politieker die uit is op goodwill en stem men, toch wel wat te rapen valt. Een goeiedag of een handje zijn gratis en het komt er in Lebbeke toch op aan „gezien" te worden, maar wij zagen enkel sportschepen Francois De Ridder, bestendig deputé Alfons de Mol, raadslid Willy Bosman en schepen Francois Saeys. Laatsgenoemde rende op een be paald ogenblik zelfs het terrein op. Niet dat de PW-schepen zich in de kijker wilde lopen, maar één van de Rapid-spe- lers bleef na een scrimage liggen en klubdokter Saeys speelde de barmharti ge Samaritaan. Hoorden we bij een Lebbeekse - sorry SK - aanval niet de minste -aanmoediging, dan moeten we eerlijk bekennen dat wanneer „de Rappied" op het SK-doel afstevende toch enige geluid uit het be hang kwam. Daarvoor zorgden dan een ristje vrouwelijke supporters, die hun kommentaar niet zozeer op het voetbal- technische koncentreerden, maar hun vokale steun meestal beperkten tot „Allée manneken. Zwiert er em in Met die „em" vanzelfsprekend duidelijk de bal bedoelend. Meer viel er niet te beleven. En de wedstrijd zelf Niet de moeite om ovei te schrijven. Guy De Baere skoorde op slag van rust een treffer voor SK en in de tweede helft zette Van de Sompel vooi „de Rappied" de bordjes in evenwicht Ons had slechts één speler kunnen be koren Chris Muysewinkel, aanwinst op het middenveld van SK... Pierre Van Rossem Voetbal. SK Lebbeke-Rapide Lebbeke 1-1. Mede door het slechte wer werd deze eerste ontmoeting tussen de eerste en de tweede provincialer geen sukses (foto guy) 'oeibal. Toch geen overrompeling bij de eerste wedstrijd tussen SK en Rapide Lebbeke (foto guy) jkste ierts fc loewel het in de beker van België dade- ijk werd uitgeschakeld, ziet S.K. Lebbe de kompetitie hoopvol tegemoet. De itrachting is om een plaats in de mid- inmoot na te streven. In de voorbije eizoenen heeft men al te vaak tegen de legradatie moeten knokken. Dat wil nen voortaan ten allen prijze vermij len. laanden geleden legde de Ie cingvan de r niet :h als kant ct het steun team eters dials peen oetig. ijden zekas akde ntieel k me is een ;it dat ;er uit eerste provincialer contacten met Guy De Baere. Hij was tot vorig seizoen speler bij KAV Dendermonde en is de eigenaar van een Heyzeldiploma. Wel licht zal hij ondanks zijn 'gevorderde leeftijd' nog actief zijn op het veld. 'De kern verenigt negentien manschap pen. Ik zal dus wissels kunnen doorvoe ren,' zegt Guy. 'Nu is het ook wel zo dat ik mij geen llympia Erondegem is zo één van die iloegen die reeds jaar en dag in vierde irovinciale aantreden. De ploeg kabbelt :woon mee op de baren van de kompe- itie. Dan wordt er al eens verloren, adien behaalt men in positief opzicht en uitschieter. Dit jaar wil men het in rondegem over een andere boeg gooi- n. Op de transfermarkt speelde Eron- egem een rol van betekenis. Er werd eeds vroeg gescout. Zo kregen wij een lelegatie van Olympia een paar keer in ede te zien. Daar werden Van Gijseg- lem en Luyckx weggehaald. Verder kwa men De Court en Goossens uit Burst over en Verhaevert verliet Okegem. Scheerlinck haalde men weg uit Aaigem en Podevijn en Ruyssinck kwamen te rug. In die transferperiode verloren wij enkel Peter Burms aan Oordegem. Zo lijkt de balans duidelijk positief te gaan overhellen voor Erondegem. Paul de Boom en Paul Janssens zullen er verder voor zorgen dat alles op sportief vlak blijft lukken, GDT overdreven luxe kan veroorloven. Te veel gekwetsten zou eventueel kunnen leiden tot selectieproblemen maar ik denk dat Lebbeke ais eerste provincialer in dat opzicht geen uitzodnering vormt. We willen een plaats midden de rang schikking nastreven. Het is dus niet zo dat S.K. Lebbeke van degradatiekandi daat in een jaar tijd een kanshebber op de titel wordt. Bij de klubleiders over heerst een realistische denkwijze in die zin dat er gebouwd moet worden. Op langere termijn wil men een ploeg die meedraait en eventueel een optie op de titel neemt. Over de aangeworven spelers ben ik tevreden. Ik werd overi gens bij iedere transfert geconsulteerd. Het is dan ook logisch dat ik voluit achter de manschappen sta. Het is de bedoeling om van S.K. Lebbeke een vaardig elftal te maken, en daar is werk aan, maar anderzijds spelers in het veld te brengen die bereid zijn om te knokken. Het balletje gewoon rondspe len houdt misschien voor het oog een streling in, maar dat alleen is niet vol doende om resultaten af te dwingen. De ervaring heeft mij geleerd dat je negentig minuten tot het uiterste moet gaan wil je kans maken om twee punten te pakken', aldus De Baere. In het bekerduel met vierdeklasser He rentals toonden de Zeienaars zich voor al in de afwerking bij de pinken. In de eerste helft stelde nauwelijks iets voor. Het leek erop of de tricolores teveel ontzag lieten blijken voor deze ambi tieuze Antwerpse ploeg. Mare Bourdeaud'hui hield zich opvallend gaande met de bewaking van de kleur ling Mianguet, terwijl Filip Plaetinck zich bekommerde om de kopbalsterke Bosmans. 'We waren zeker niet bang V.C. Baasrode begint de kompetitie op zaterdagavond 1 september om 19 u. Het ontvangt dan de buren uit Lebbeke. Meteeen dus een heus derby. De match geldt voor een deel als experiment. Avondvoetbal komt stilaan meer in trek en vermits Baasrode over een degelijke verlichting beschikt, wil men de eerste kompetitiematch onder kunstlicht be twisten. De vooruitzichten zijn gunstig bij Baas rode. Guido De Leeuw voert nog steeds het sportieve bewind. Aan het roer is Karei Baro als nieuwe voorzitter geko men. - Er waait een gunstige wind doorheen onze rangen, zegt Guido De Leeuw. Ik denk dat we over sterkere troeven beschikken. Een aantal spelers werden aangeworven zoals Steven Reid (Luttcr- zele), Erwin Guns (Lebbeke), Koen Gijs- ens (KAVD) en Claudio Bancheri (Leb beke). Ook D'Haen is terug. Alleen maar jammer dat we op hem maar tot eind november beroep kunnen doen. Nadien vertrekt hij voor drie jaar naar Zimbab we, het voormalige Rhodesië. Enkel Frank Schelkens is de enige die ons heeft verlaten. We ontvingen tot nu toe geen nieuws over Marc Van Keer. Naar verluidt keert hij ons de rug toe. Ik hoop dat hij van mening verandert. Pro blemen zijn er overal en een onderling gesprek kan vele hinderpalen wegne men. De sfeer binnen de klub is nu uitste kend. Ik reken op gunstige resultaten en op plaats zo min of meer halfweg de rangschikking, achter de 'kapitaalkrachtigen'. Er zijn op dat vlak ploegen die meer kunnen. In het derby tegen Rapide Lebbeke stre ven we twee punten na. Een goede kom petitiestart is belangrijk. EG maar speelden de eerste helft gereserveerd', stelde Eendrachttrainer Rudy Haleydt na afloop. 'Ik had Heren tals aan het werk gezien en wist welk vlees ik in de kuip had. Het is een goed voetballende ploeg met ambities maar met te weinig diepgang. Wie Mianguet en Bosmans laat begaan zoekt moeilijkhe den. Vandaar deze aanpak en de opstel ling van Toujani. Van onze Tunesiër verwachtte ik dat hij dezelfde inzet liet blijken van de laatste weken en hoopte ik op zijn wendbaarheid. Voor rust was het niet veel zaaks. In de tweede helft wisten we de kansen te benutten. Deze overwinning moet ons het nodige ver trouwen schenken. De beker van Oost blijft hoe dan ook een voorbereiding tot de kompetitie. In de Belgische beker moet je kunnen aantonen dat men er konditioneel staat. Daarom bekijk ik de volgende beker wedstrijd in Diest als een waardemeter voor de loodzware kompetitiestart die ons te wachten staat'. Door de lieskwet suur van doelman Danny Van Puyvelde was het uitkijken naar het debuut van Luc De Vuyst. De 20-jarige doublure van de Eendrachtkapitein deed het meer dan behoorlijk en liet zich nauwelijks op een foutje betrappen. 'Danny zal wel licht een vijftal weken onbeschikbaar blijven. Luc is reeds geruime tijd onze tweede doelman. We weten dat hij kwa liteiten heeft. Het is nu aan hem te bewijzen dat hij dit vertrouwen waard is. Om die redenen is dit eerste bekersuk- ses ook voor hem van het allergrootste belang', besloot Rudy Haleydt. (Joost Arens) a r Twee jaar geleden behaalde Rapide Leb beke de titel in vierde provinciaal. Het debuut in derde levenie een tweede plaats en een nieuwe promovering op. Oefenmeester Frank Van Den Bergh deelde mee, en overigens niet het minst, in het Lebbeekse succes. Hij voert er drie jaar het sportieve bewind. Ook in tweede wil hij binnen de korste tijd resultaten zien. Het is de betrachting om snel een gunstige rangschikking na te streven, zegt Frank. Met het potentieel dat voorhanden is, moeten we op zijn minst halfweg de rangschikking postvat ten. We nemen geen optie op de titel maar willen meer zijn dan een beschei den middenmooter. We staan opnieuw een trapje hoger. Het is dan ook evident dat de tegenstander zwaarder zal zijn. Er zal al eens een match worden verloren. Ik reken op het begrip van de suppor ters. Het zal niet alle zondagen kermis zijn. Niettemin verenigen we een stevige en bovenal een gemotiveerde kern. Met Dirk Van De Sompel, Gunther Matthijs en Benny Vercauteren hebben we ver sterking in huis gehaald. Met Chris Jans sens, onze doelman, werd thans een definitief akkoord bereikt. Dirk Raes en MamLx Van Cauter zijn opgestapt. Ik veronderstel dat we over volwaardige substituten beschikken. Op het vlak van de accomodatie wordt er ook heel wat Men is bezig met de aanleg van een noodzakelijk tweede terrein. Boven dien wordt de tribune uitgebreid, kwes tie van de kijker meer comfort te geven. Vergeet niet dat we vorig jaar een sei zoensgemiddelde haalden van 250 toe schouwers. Een behoorlijk aantal voor een derde provincialer. Voorts zal er ook gewerkt worden aan het clubhuis. Ieder een bij Lebbeke steekt de handen uit de mouwen. Mijn zorg zijn de sportieve resultaten. Fysisch bereiken we thans het conditiepeil. In tweede provinciaal moet er immers geknokt worden. Wie te weinig kracht aan boord heeft, hoeft op geen punten te rekenen, zegt Frank Van Den Bergh. EG Voetbal. Rapide Lebbeke wil het ook in tweede provinciale waarmaken (foto guy)

De Voorpost | 1990 | | pagina 15