Orgelpunt achter knap seizoen Wedstrijden in Hogere III Tweede jeugdhandbaltornooi «Memorial Freddy Cooreman» 17e tornooi A. Schockaert The Forty's winnen superfinale Zaterdag 25/8: 5!S60ÜNT 0SSCOUHT siscowr «SCOUHT VolleybaitomooL Ondanks het slechts weer toch niet de glimlach verloren (foto Piet Hermans) KAATSEN Hogere 3 Baasrode V.A. 15 Crupet 5 Met een voor eigen publiek overtuigende 15-5 overwinning nam Baasrode VA afscheid van het seizoen 1990 en nie mand kan ontkennen dat de VA-ploeg voor zijn debuut in 2e nationale een uitstekende indruk liet. Na een sterk seizoenbegin werd het weliswaar even moeilijker maar in de eindronde was Baasrode opnieuw boordevol zelfver trouwen met het gekende resultaat. Juist tegen bezoeker Crupet had Baasrode in de heenwedstrijd een ietsje minder ge presteerd (15-11 verlies) maar zondag werd een denderende revanche geno men. Ondanks de minder goede weer somstandigheden begon Peersman als achterman bijzonder sterk aan de wed strijd en VA leidde vlug met 2-0. Maar Crupet begaf nog niet, toonde zich erg gretig naar een goed resultaat en het werd 2-2 en 4-3. Maar Baasrode begon toen aan een collectief bijzonder sterke prestatie waartegen de bezoekers mach teloos stonden en aan de rust leidde de thuisploeg met 8-3- Ook na de rust was een gezon agressief Baasrode niet te stuiten. Sterk in alle spelonderdelen dreef het de voorsprong nog op (10-3) vooraleer Crupet nog eens aan de bak kwam en via 11-4 en 12-5 ging V.A. naar een gesmaakte 15-5 overwinning die een orgelpunt betekent aan het geslaagde seizoen. Meteen is de Baasroodse be- stuursploeg reeds in gedachten bij het volgende seizoen want indien het ook maar mogelijk is wil men de ploeg nog sterker maken. Lagere 1 Opwijk V.B.R. 5 Baasrode VA 15 Met een sprekende overwinning tegen Opwijk heeft Baasrode V.A. proleemloos zijn succes reeks verder gezet. Het jeugdige Baasrode startte heel sterk en vooral Van Damme viel op met zijn formidabele terugslag en V.A. leidde onmiddellijk met 2- 5. Baasrode gaf op geen enkel ogenblik het wedstrijdgebeuren uit handen en aan de rust wees het scorebord 3-8 aan. Na de rust hetzelfde spelbeeld ook al poogde A. Verneyen zijn Op- wijkse ploeg in de wedstrijd te brengen. Maar het was al boter aan de galg want hij kreeg slag om slinger betaald antwoord van de talentrijke Baasrode boys en via 3-10 en 4-12 maakte Baasrode uit met duidelijke 5-15 cijfers. Denderbelle 13 Baasrode VA 15 Het kompetitieslot bracht Denderbelle en Baasrode tegenover elkaar en het werd een opvallend spannende wed strijd gespeeld op een bijzonder degelijk niveau. Het bleef voortdurend gelijkop- gaand (2-2 en 4-4) en een knappe eerste helft werd afgesloten met een 7-8 voor sprong voor de jonge V.A. ploeg. Ook na de rust gaven beide ploegen elkaar geen duimbreed toe. Bij de thuisploeg bleken Van Ingelgem en Matieu zeer goed en bij Baasrode waren vooral Van Damme en Koekelberg in grote doen. Het werd 13-13 maar toen toonde Baas rode nog maar eens zijn grote mogelijk heden en met bijzonder sterke opslagen werd Denderbelle ter plaatse gelaten. Een knappe afsluiter van de kompeti tie... Kladetten - Kampioenschap van Vlaanderen Baasrode VA 13 Idegem 5 Met een 13-5 zege tegen Idegem heeft Baasrode een schitterende uitgangspo sitie verworven om zich te plaatsen voor de eindronde van het Belgisch kam pioenschap. Nu, vrijdag, wordt inder daad de terugwedstrijd gespeeld in Ide gem en 6 spelen volstaan voor Baasrode En wie, vooral na de rust, het klassever- schil tussen beide ploegen zag twijfelt niet aan de kansen van V.A. Ook in de beginfase was Baasrode duidelijk de be tere ploeg (3-0) maar plots haperde hel raderwerk en de bezoekers klampten aan tot 5-4. Aan de rust leidde een duidelijk beter V.A. nochtans met 7-4. Na de rust had coach G. Quisquater zijn pionnen herschikt. Peelman was in de ploeg gekomen en Baasrode zette nu alles op het duo Joost-Verhulst. Met succes want de bezoekers kwamen er nog nauwelijks aan te pas en Joos-Ver- hulst keerden alles over wat in hun bereik kwam. In die tweede helft kon Idegem nauwelijks één spel winnen zo dat Baasrode met zijn 13-5 overwinning een bijzonder goede zaak deed. E Superronde: 5e tot 7e plaats Kuume A - Kuume B 1-2 Kuume B - Machelen 2-1 Machelen - Kuume A 2-0 le tot 4e plaats 1/2 finale Gerpola - The Forty's 1-1(22-29) Dendermonde - Flash Bang 2-0 3e en 4e plaats Gerpola - Flash Bang 2-1 Finale The Forty's - Dendermonde 2-1 Eindrangschikking: 1. The Forty's 2. Dendermonde 3. Gerpola 4. Flash Bang 5. Kuume B 6. Machelen 7. Kuume A VolleybaitomooL Deze mannen trotseerden de regen (foto Piet Hermans) VOLLEYBAL Het 17e tomooi A. Schockaert is al bij al nog een meevaller geworden. Het duur de lang vooraleer tomooiverantwoorde- lijke H. Comelis een valabele deelne merslijst bijeen kreeg omdat "gevestig de" veteranenploegen zoals St. Gillis, Willebroek, Schellebelle, Multi-Color, Oudegem, enz. om een of andere reden moesten afmelden. Meteen werd het tomooi opgesplitst in een reeks 30- jarigen en een reeks -30-jaar maar op de tomooidag zelf moest men nog enkele forfaits - de regen - noteren. Deze moei lijke situatie werd dan opgevangen door na de beide aparte tomooien volgens leeftijdskategorie nog een superronde te spelen waarin de 7 ploegen werden be trokken. En om 10 uur stopte de regen en de ganse dag werd er gestreden met een voorbeeldige sportiviteit en inzet. Winnaar bij de -30 jarigen werd een sterk Gerpola (Gerechtelijke politie Aalst) en bij de 30 jarigen won het organiserende Dendermonde. In de su perfinale die uiteindelijk "The Forty's", een gemengde ploeg uit Baasrode-Leb- beke, tegen Dendermonde dat hen in de voormiddag had verslagen. In de kruisfi nale hadden The Forty's knap gewonnen van een sterk Gerpola en in de finale wonnen zij met 15-13 de beslissende set. Een uitgebreide prijzentafel werd uitge reikt door Schepen P. Meulebroeck en de ploeg uit Machelen kreeg een specia le attentie als ploeg met de oudste ge middelde leeftijd. De uitslagen: Reeks A 30 jaar Machelen-The Forty's Kuume A-Dendermonde Machelen-Kuume A The Forty's-Dendermonde Dendermonde-Machelen The Forty's-Kuume A Reeks -30 jarigen Kuume B-Gerpola Gerpola-Flash Bang Flash Bang-Kuume Rangschikking 30 jaar 1. Dendermonde 2. The Forty's 3. Kuume A 4. Machelen Rangschikking -30 jaar 1. Gerpola 2. Flash Bang 3. Kuume B VolleybaitomooL De ploeg met de Dendermondse vedetten (foto Piet Her mans) VolleybaitomooL Een van de ploegen die deelnam aan het volleybaltomooi in het Sint- Vincentiusinstituut (fotoPiet Hermans) Herdersem 15 Appelterre 5 (ruststand 8-5) Herdersem verraste vriend en tegen stander door de tabakboeren puntloos huiswaarts te zenden. Enkel in de begin fase was het spannend, maar wanneer Marc Lambert zijn duivels ontbond was er geen houden meer aan. Wat een rustdag al niet goed voor is, want in de voorgaande wedstrijd kon en mocht Lambert niet deelnemen wegens een opgelegde schorsing van het verbond. Lambert keerde tijdens deze wedstrijd niet minder dan zeventien ballen over. Hij werd tijdens deze ontmoeting wel uitgespeeld als grootmidden. Appelterre was verwonderd dat er zoveel klasse schuilde in dit vijftal. Herdersem 12 Welle 15 (rusststand 7-8) Herdersem dan onverwacht driepunten binnen haalde tegen een rechtstreekse konkurrent voor een veilige plaats in de rangschikking moest in haar voorlaatste wedstrijd de hekkensluiter uit hogere III partij geven. De spelers waren overtuigd dat een drie puntenzege opnieuw in de lijn van de verwachtingen lag. Zeker nadat de thuisploeg in de aanvangfase tot 4-0 kon uitlopen. Welle dat nu en dit maar voor de tweede maal in de huidige kompetitie, Wieze en herdersem) op een heel sekure Vlassenbroeck kon re kenen (hij keerde gans de wedstrijd aan 100% binnen de lijnen), zetten de gasten de achtervolging in. Bij een 6-4 en 40-40 stand beging de scheidsrechter een gro ve flater door een goed geslagen bal als court te geven, in het voordeel van de thuisploeg. De rode lantaarn, slaagde erin voor de rust de leiding in handen te namen met 7-8 en dit ondanks hel knappe verweer van marc Lambert. De thuisploeg was na de uitgebouwde voorspmg met 7-13 van de gasten nog altijd zeker winst in eigen rangen te houden. Herdersem kwam nog terug tol 12-13 maar moesten dan afhaken. Een grote ontgoocheling voor de spelers en de aanhang. Wieze Sportief 5 Tollembeek 15 Wieze met een onvolledige ploeg, want Janssens en Verstrepen ontbraken op het appel en Hans Aubroeck moest een week schorsing uitzitten wegens drie tamis. Bij de thuisploeg was Philip Ver speet in mindere doen en de rest kon niet optornen tegen een goed spelend Tollembeek. Dat Tollembeek goed speelt bewijst de winst tegen leider Ka stel drie dagen later. Terjode 15 Wieze Sportief 14 Terjoden dat ondanks hun financiële injektie opnieuw achter de titel grijpt kreeg het tegen Wieze zwaar te verdu ren. Een wederoptredende Hans Au broeck was in goede doen en Philip Verspeet die nochtans een goed seizoen kende sleept zich naar het einde van de kompetitie. Wieze dat een 14-10 achterstand weg- wekte in een 14-14 gelijke stand moesl tijdens het laatste spel het onderspit delven. Zaterdag 25 augustus organiseert de Lebbeekse Sportfunctionaris A. Abbeloos in samenwerking met H.C. Ajax Lebbeke voor de tweede maal een jeugdhand baltornooi genoemd naar de veel te vlug overleden Freddy Cooreman. Freddy Cooreman was en blijft een begrip in het Vlaamse jeugdhandbal en men kan de medestichter van Ajax Lebbeke het best gedenken door het in het leven houden van een «Memorial Freddy Cooreman» voor jeugdspelers. Zaterdag vanaf 14 uur betwisten Ajax Lebbeke, Eeklo, Overpelt, Avanti Kermt en landskampioen H.K. Waasmunster elkaar de trofee «Freddy Cooreman» en wij zijn ervan overtuigd dat deze kadettenploegen voor een zeer geslaagd sportevenement zullen zorgen. Als «afsluiter» van het jeugdtornooi spelen de senioren ploegen van Ajax Lebbeke en H.K. Waasmunster om 20 uur een oefenwedstrijd waarvoor duidelijk heel wat belangstelling bestaat. Het programma 14 uur: Ajax Lebbeke - Overpelt 14.30 u.: Eeklo - Avanti Kermt 15 uur: Overpelt - Waasmunster 15.30 u.: Avanti Kermt - Ajax Lebbeke 16 uur: H.K. Waasmunster - Eeklo 16.30 u.: Overpelt - Avanti Kermt 17 uur: Waasmunster - Ajax Lebbeke 17.30 u.: Eeklo - Overpelt 18 uur: Avanti Kermt - Waasmunster 18.30 u.: Ajax Lebbeke - Eeklo 19 uur: Prijsuitreiking 20 uur: Ajax Lebbeke - H.K. Waasmunster (senioren) Zaalvoetbal. De ploeg Van Huyghem-De Blende uit Hamme werd ontvangen bij sponsor De Blende wegens het behalen van de kampioenstitel (vh) 20 - 24.8.1990 - De Voorpost

De Voorpost | 1990 | | pagina 16