Cornerboys wordt nummer één Uitgesteld is niet verloren Kaatsen in Kerksken Kaatsklub Half Time/ Van Biesen kampioen in het Verbond Lebbeke-Opwijk Kaatsen in Denderbelle Kaatskalender Kaatsverbond Hamme Kaatsverbond Lebbeke-Wieze De Voorpost - 24.8.1990 - 21 KAATSEN Bevordering Denderbelle Klub XV 9 Herleving Aalst 15 (ruststand 3-8) Denderbelle dat tot de ontmoeting met Aalst geen nederlaag te slikken kreeg was ontgoocheld door deze pijnlijke ne derlaag. Klub XV hoopte de kompetitie zonder nederlaag af te sluiten en daar om lag de champagne te koelen want bij een verwachte winst was de kampioens titel binnen schot. De zekerheid is een week uitgesteld. De thuisploeg faalde in haar geheel en de spelers verkeerden in een totale off day. Enkel Eddy De Vroe kon enige weerbaarheid tentoonspreiden tegen het Aalsters opslaggeweld. De gastheren werden na een 3-8 ruststand op een 2-11 achterstand geplaatst. Het ophalen van vier spelen op rij bracht de stand op 7-11. Het keerderswerk van Klub XV was te zwak om om te tomen tegen een goed kerende Walter Meuleman die er vijf over de achterlijn kreeg. Deze Aalsterse grootmidden was de uitblinker op het terrein en zelfs Ronny De Kerpel als achterman keerde er drie ballen over, evenveel als Danny De Conincken Frank De Ridder samen. Het bestuur en de spelers hopen dat ze zondag evenveel steun krijgen als'tegen Hamme Zogge in het strijdperk moeten komen. Het behalen van zeven spelen is voldoende om de titel veilig te stellen. Het afsluiten met een overwinning zou een schone apotheose zijn van het kam pioenschap. Na het behalen van de titel moet Denderbelle nog verder aantreden voor het kampioenschap van België. Denderbelle 13 Buizingen 15 Op maandag organiseerde Denderbelle de grote prijs Willy Van den Broeck. In dit raam ontving een versterkt Dender belle de ploeg Buizingen dat nu voltallig v bB r JPF \j& 4 mi aantrad en uitkomt in Hogere 1. Het publiek was massaal opgekomen en de ijPgfrjitwjlfi Bp afwezigen hadden ongeluk. Het spel dat SPEC? f ffj I beide ploegen lieten bewonderen was X V T J om van te snoepen. Een propaganda- ér wedstrijd dat op hoog niveau werd be- Ajp twist. Vol enthousiasme zorgde Klub XV >ÉÊéÊËM voor sensatie wanneer hun versterking, i9fl De Mil van Meerbeke voor zeven overge- keerde balie zorgde. Met zulk een spel kunnen de supporters zeker niet weg- blijven van Denderbelle ballodroom. De m. Vi"^deZ2™koTrsHrZl UjüS K^en- mn Denderbelle die he, opnam legen Buizingen (folo guy) zeker hun hartje ophalen. Hogere III 26.8 15.00 Idegem - Kastel Rap en Vlug Welle - Terjoden Wieze - Heme Okegem - Herdersem Opstal Pelote - Appelterre Bevordering 26.8 15.00 Zie Durmen - Baardegem Kastel Rap en Vlug - Merchtem Aalst Herleving - Willebroek Nieuwerkerken - Kerksken Hoké Erembodegem - Steven Moorsel Denderbelle - Hamme Zogge Lagere I en II 25.8 15.00 Denderbelle - Puurs 26.8 15.00 VBR Opwijk - Gijzegem St. Anna Hamme - Wieze Sportief De Toekomst Buggenhout - Opstal Pelo te Terjoden - VA Baasrode Kaatsen. Zele-Durmen won in bevordering tegen Merchtem met 8-15 (vh) Kaatsen. In Lagere I won Baasrode VA tegen Denderbelle met 13-15 (vh) 15 14 Half Time/Van Biesen Ramen Verheyden De topmatch, op één speeldag van het einde tussen beide ploegen, werd ge speeld onder slechte wee somstandig- heden en is uitgedraaid in tiet voordeel van de thuisploeg. Het eerste wedstrijdgedeelte werd be heerst door de bezoekers die een 4-8 voorsprong bereikten bij de rust dankzij Prumont en Toumeur. Na rusten liet de thuisploeg zich echter niet van de wijs brengen en kon de achterstand in één ruk milderen tot 7-9 dankzij het prachtige weerwerk van Connart en De Plecker. De bezoekers lieten echter niet begaan en konden opnieuw een 11-13 voorsprong opbou wen. De vele toeschouwers beleefden hier werkelijk een prachtige wedstrijd die op een 15-14 score zou eindigen, in het voordeel van de ploeg van Fernand Die- rick de hierdoor beslag legde op de kampioenstitel. Eveneens te vermelden de goede leiding van scheidsrechter Ma- Uitslagen 19 augustus De Ster-Modema 11-15 Half Time-Verheyden 15-14 Jempy's-Willems 15-7 Zorro's-Van Biesen 6-15 Sportvr.-Hopland 15-6 Rangschikking 1. Half-Time 17 16 148 2. Verheyden 17 16 1 44 3. Sportvr. 17 11 6 29 4.Jempy's 17 11 6 28 5. Modema 17 10 7 27 6. De Ster 17 7 10 23 7. Van Biesen 17 61119 8. Willems 17 4 13 14 9. Zorro's 17 4 13 13 10. Hopland 17 2 15 11 Kalender 26 augustus Modema - Hopland Half Time-Jempy's Willems - Zorro's Van Biesen - De Ster R. Verheyden - Sportvrienden Het is dit jaar een boeiend spel in het Hamse kaatsverbond. Eerst Likeuren Rubbens als grote vedette, dan kwam De Keersmaecker opdagen. Maar ook deze mag het vergeten. Na hun rampenweek- eind verloren ze nu tegen Geemzicht. En dat heeft wellicht de deur achter hun doen toegeslagen. Nu is Comerboys als nummer één naar boven geschoven. Ondanks hun drie nederlagen al. Ze moeten wel nog Geemzicht kloppen, een formatie die de laatste tijd niet meer te stuiten in. Zullen ze ook Comerboys de weg terugwijzen. Dat zit er wellicht dik in op de laatste dag van de kompeti tie. Toyota-Pluimvrienden (12-11) De ploeg die het laatste tijd niet zo schitterend deed, Toyota, is er toch weer in geslaagd een overwinning te laten bijschrijven op hun aktief. Deze keer tegen de Pluimvrienden die nog geen enkele overwinning lieten optekenen. Het is een zeer boeiende echte mara thonwedstrijd geworden die drieëntwin tig spelen lang duurde. Aanvankelijk had de lokale formatie met Herman De Beu- Ie, Marc Cleemput, Patrick Van Hamme, Kris de Bleser en Frankie Van Hamme lichtjes de meerderheid. Dat kwam wel licht wel omdat de Toyotajongens onvol ledig moesten aantreden. Halfweg wed strijd hadden de Pluimvrienden wellicht voor de eerste maal dit seizoen winst in handen 6-4. Naderhand hebben ze deze twee spelen voorsprong met hand en tand verdedigd. Maar De Smet en vrien den bleven aandringen en De Pluim vrienden kregen het moeilijk. Eigenlijk ging men hand in hand naar het wed strijdeinde toe. En op 11-11 moest het laatste spel de overwinnaar aanduiden. En hier trokken de Pluimvrienden op nieuw aan het kortste eindje. Het steekt er dik in dat ze zonder overwinning zullen eindigen. Ons Vermaak - De Pluimvrienden (12-3) De ploeg van Ons Vermaak had deze keer een goede start tegen de Pluim vrienden die aantraden met Etienne A- dams, Herman de Beule, Mare Cleem put en vrienden. In het eerste stuk van de ontmoeting werden ze meteen op een 6-1 achterstand geplaatst. Ons Vermaak speelde geweldig en het was onder lei ding van Alois Goossens en Geert Van Havermaet dat ze zich konden losruk ken. In het tweede stuk van de ontmoe ting ging het iets beter met De Pluim vrienden, maar toch weer werden ze steeds gestuit door Ons Vermaak die vooral in de slag zich de meerdere toon den. Geen wonder dat Ons Vermaak e"n grote afgetekende overwinning kon vast leggen. De Keersmacker - Geemzicht (4-12) Opnieuw een nederlaag van De Keers macker die nu volledig het noorden zijn kwijtgeraakt en geen stap meer mee kunnen. Nu kregen ze in eigen midden een zware nederlaag. In het eerste ge deelte was het al duidelijk dat het niet ging met De Keersmacker. Een 3-6 ach terstand. Al moet er dadelijk worden aan toegevoegd dat Geemzicht een zeer goe de wedstrijd speelde. Louis Colman kon weer aantreden en dat is iemand die zwaar drukt in de wedstrijd. De lokalen deden het in het tweede stuk niet veel beter. Integendeel ze konden moeilijk optornen tegen Geemzicht dat na een slecht seizoensbegin nu iedereen onder de voet wil lopen. In die periode haalde het fiere De Keersmacker nog amper één spel op en dat is ontgoochelend. Voor Geemzicht is deze overwinning een goede zaak. Van een staartploegje zijn ze nu gepromoveerd naar een formatie die naar de top gaat. En vergeet niet, de koplopers van vandaag, Comerboys moeten nog naar 't Geemzicht en dan kunnen de prijzen verdeeld worden. Ons Vermaak - Hollands Hof (12-5) Het derby van Hamme Sint-Anna werd een vlotte overwinning voor de thuisspe- lende formatie. In de eerste helft werd al de basis gelegd voor deze riante overwin ning. Toen hadden Emiel De Bus, Fred Van Kerckhove, Gustaaf De Bonte, Alois Goossens en Geert Van Havermaet al een forse 6-3 vastgelegd. In het tweede gedeelte kwam de verwachte reaktie van Hollands Hof niet meer. Er waren wel een paar goede pogingen. Maar een dam konden ze niet opwerpen tegen de aan dringende jongens van Joris Peelman die dan ook met grote cijfers wonnen. VAG Mijs - Geemzicht (5-12) Ook VAG Mijs, één van de betere ploegen in de kompetitie moeten de laatste tijd steeds meer en meer terrein afstaan. Ook deze keer werden ze op hun num mer gezet door Geemzicht dat de laatste tijd echt niet te stuiten is. Aanvankelijk was het boeiend want Mijs kon geruime tijd de stormloop van de bezoekers weerstaan. Toch kon Geemzicht met Eddy Raemdonck, Willy De Waegenaere, Louis Colman en Patrick D'Haese de eerste helft al afsluiten met een 3-6 winst. Iedereen verwachtte dat Mijs na derhand uit zijn krammen zou schieten. Maar het bleek dat alle stootkracht ont brak bij de lokalen die moesten toezien dat ze helemaal werden afgestraft. Alle in het begin naar voren geschoven titel kandidaten gaan de laatste tijd allemaal door de knieën. Klassering: 1. De Keersmacker 14 10 04 106 147 2. Comerboys 13 10 03 078 144 3. Ons Vermaak 15 08 07 121 143 4. Geemzicht 14 09 05 119 137 5. Comer SK 11 05 06 108 114 6. VAG Mijs 11 07 04 083 113 7. Hollands Hof 11 07 05 107 106 8. Euro Trucks 13 03 10 142 090 9. Toyota 13 05 08 133 085 10. De Pluimvrienden 13 00 13 156 074 Uitslagen van 15 augustus Rupelsport-Waresvr. 4-15 Eurika-Derby 15-9 Groendalers-Klieksken 15-5 Rapid-Backerklub 10-15 Welkom-Super 7 15-6 Oudegem-Moerstraat 15-13 Uitslagen van 19 augustus Backerklub-Rupelsport 15-5 Eurika-Groendalers 15-10 Waresvrienden-Oudegem 15-9 Derby-Rapid 7-15 Moerstraat-Welkom 15-12 Klassement Backerklub 18 270 Waresvrienden 18 268 Oudegem 19 233 Eurika 19 225 Groendalers 18 222 Derby 19 221 Rupelsport 18 215 Welkom 19 210 Kaatsen. Herleving Aalst ging tegen Denderbelle in bevordering winnen met 9-15 (vh) Bevordering Kerksken-Herleving Aalst 5-15 (ruststand 3-8) Aalst Herlering dat voor hun eerste jaar in bevordering met beste ploegen mee draait heeft tegen kerksen de wedstrijd gedomineerd en hun winst was te dan ken aan hun goede opslagbeurten. Re ken daarbij nog de vier overgekeerde ballen van Walter Meuleman en men kan niet voorbij een goed uitgebalan ceerd vijftal. Kerksken kon tot 3-4 gelij ke tred houden. In het volgende spel verloren de thuisspelers bij een 40-30 voorsprong het uitzicht op een punt wanneer Johan janssens twee ballen uitleverde. De gastheren waren geen waardige tegenstander voor een goed spelend Aalst. Kerksken dat voor het volgend seizoen uitkijkt naar verster king, kan zich dit seizoen laten uithollen want het behoud is verzekerd. Kerksken-Zele Durmen 14-15 (ruststand 8-4) Deze ontmoeting kreeg zijn beslag bij een 14-14 en 40-40 gelijke stand. Van suspens gesproken. Het verlies van deze wedstrijd is volledig te wijten aan de inzinking die de thuisspelers meemaak ten na een 8-4 en 11-7 voorsprong. Bij 11-7 en een 40-0 voorsprong kon Gino Van der Eecken zijn opslagspel niet win nen. Zeker niet wanneer hij de ballen buiten leverde. Zele deed met het bin nenhalen van dit spel de wedstrijd kan telen. Steven De Rijck was de beste speler op het terrein en bij de bezoekers was Tony Wouters de betere speler. Hij keerde zes ballen over de achterlijn. Junioren. Kerksken-Zele Durmen 4-13 Voor hun laatste wedstrijd van het huidi ge seizoen hebben de thuisspelers er weinig goeds van gemaakt om hun sup porters te plezieren. Zele de domineren de figuur speelde het spel van kat en muis. Zele de kampioen en zeker een waardig kampioen werd door de thuis spelers in de bloemen gezet en het gewest was aanwezig om de schildjes uit te delen. Kerksken behoudt de tweede plaats. Bevordering Kerksken-Hamme Zogge 9-15 (ruststand 6-8) Ondanks het slechte weer. regen tijdens de ganse duur van de wedstrijd, kon Kerksken met een goede Jef Callebaut in de eerste helft goed standhouden. Calle baut deemsterde tijdens de tweede helft wel weg. In de tweede helft trachtte de thuisploeg de bakens te verzetten door Guido Van der Eecken te vervangen door junior JohanJanssens die kan terugblik ken op een goede partij. Erwin Cooman werd dan als grootmidden uitgespeeld. Ondanks al deze ingrepen kon André De Smedt geen vaart krijgen in zijn vijftal. De inzet en dit wegens de regen was bij de thuisploeg ver te zoeken. Hamme Zogge domineerde de wedstrijd en dit door het wegdeemsteren van de thuis ploeg. Een verdiende overwinning van de gasten. Kerksken dat het volgend jaar geen ju- niorenploeg in lijn kan brengen met een tweede ploeg uit in lagere 1 om hun jeugdig talent spelgelegenheid te geven. Op zaterdag 29 september organiseert Kerksken in samenwerking m'et de fir ma Chaleur een juniorentoemooi. De deelnemende ploegen zijn Tollembeek, Buizingen, Okegem en Kerksken zelf. De eerste bal wordt om 14 u.

De Voorpost | 1990 | | pagina 17