Andriespark wint Opstals stratentornooi 4 V f. üs« *$L f-. fo-. 22 - 24.8.1990 - De Voorpost VOETBAL Het binnen het kader van de 'Zomerfeesten' van Eendracht Opstal georganiseerde 'Opstals Stratentornooi' aan editie vier was men vorige week zaterdag toe, was weliswaar niet geze gend door een uitstekend zomerweertje, maar kende al bij al een spannend verloop. En vermits op 'n Opstal niet alleen uitstekende voetballers huizen maar ze er ook ene handje van weg hebben om een sfeer op te bouwen, kan initiatiefnemer Gert Van der Jeugt op een geslaagde uitgave terugblikken. Het tomooi werd overigens gekenmerkt door heuse Mondiale-toestanden, ver mits zowel in de wedstrijd met de derde plaats als inzet als in de finale de straf schoppen de uiteindelijke winnaar moesten aanduiden. Stratentornooi Met het doel elke Opstalnaar de gelegen heid te bieden zijn voetbalkunsten te demonstreren, verdeelden de organis atoren den Opstal in zes zogenaamde zones. Elke zone vormde een verzame ling van één of meerdere straten. Woordvoerder Erik Daelemans van het Pastoor Andriespark zag het voor het tomooi wel zitten: onze ploeg is dit jaar talentrijker dan ooit; ook aan wils kracht, inzet en doorzettingsvermogen ontbreekt het ons niet. Preud'homme en Maradonna verbleken, Schilacci's ogen worden nog grotere kogels bij het zien van zoveel energie en virtuositeit. Enkel Scifo maakte kans op een selektie in onze ploeg, maar jammer voor hem: hij woont in de verkeerde straat. Verantwoordelijke Jan Jacobs van de zo ne Stenestraat-Kalkestraat onderstreep te in zijn voorbeschouwing dat niet al leen de spelers druk doende waren om hun konditie op peil te houden: onze enthousiaste supporters, die talrijk zul len opkomen, zullen ons moreel met Braziliaanse samba's steunen telkens wij een doelpunt geskoord hebben. Vol gens Dolf Van Petegem, verantwoordelij ke van de zone Ravestraat, had zijn team bij de loting wel een tikkeltje geluk gehad: we komen nl. uit in een reeks met twee zwakke broertjes: de Krap straat en de Varent/Broekstraat. Beide ploegen maken tegen ons geen schijn van kans. Dit betekent dat we ons in de voorrondes kunnen sparen voor de fina le, waarin we alles kunnen geven tegen de andere, reeds uitgeputte ploeg. We zullen zeker onze tweede opeenvolgen de overwinning skoren. Van de vorige edities won de Molenstraat er reeds twee. Wanneer ze nog eenmaal wonnen, mochten ze de felbegeerde wisselbeker houden. Volgens ploegverantwoordelij- ke Niko De Smedt zou dat echter geen probleem vormen: eerder bleek al dat de Molenstraat de beste ploeg van den Opstal heeft. Vorig jaar stonden we sterk gehandikapt aan de aftrap maar toch werden we verdienstelijk derde, wat be wijst dat we kwalitatief enorm sterk staan. Herman Maes, verantwoordelijke van de zone Vouringestrout-Broekstraat stelde zich vrij krijgshaftig en gespierd op: onze straten worden omring door enkele nietszeggende straatjes die trach ten onze heerschappij te doorbreken. Om aan deze diskriminatie voor altijd paal en perk stellen zullen we op het 'slagveld van Eendracht Opstal' ons har nas en onze voetbalsporen aantrekken, onze troepen verzamelen, om dan ver nietigend de strijd te leveren, zowat met /lag en vaandel zullen zegevieren. De /oorbeschouwing van Gert Van der eugt, ploegverantwoordelijke voor de Krapstraat: vorig jaar zijn we duidelijk geflikt door de arbiter, waardoor we naast de overwinning grepen die ons logischerwijze toekwam. Om geen risiko's te nemen, hebben we dit jaar enkele belangrijke transfers verricht en beschikken we nu over een uitgebouwd ïlftal met een resem klasrijke invallers. Voetbal. De Kalkestraat, deelnemer aan het stratentornooi (foto guy) Voetbal. De Molenstraat uit Buggenhout-Opstal (foto guy) fiN&HYP Voetbal. De Stenestraat nam ook deel aan het stratentornooi in 'den Opstal'foto guy) mmi) Voetbal. De Broekstraat en de Molenstraat, ploegen uit Buggenhout-Opstal (foto guy) Bovendien bemerkten we dat veel jonge ren wegvluchtten uit andere Opstalse straten om zich bij ons aan te sluiten. Volgens mij heeft dit vooral te maken met de sfeer: die is in de Krap- en Breemstraat gewoonweg schitterend, terwijl die elders nogal saai is. Dit alles 5. Stenestraat maakt van onze ploeg een niet te stuiten De wedstrijden Reeds vanaf 8.30u. een ontiegelijk vroeg uur voor zaterdagmorgen, vingen de schiftingen aan. De zes ploegen, ver deeld in twee reeksen speelden wedstrij den tegen elkaar van elk tweemaal twin tig minuten: de rust bleef beperkt tot vijf minuten. De uitslagen: .Andriespark - Molenstraat 2-1 Varen/Broekstraat - Krapstraat 1-3 Andriespark - Stenestraat/Kalkestraat 3-1 Varent/Broekstraat - Ravestraat 0-0 Molenstraat - Stene-/Kalkestraat 4-1 Krapstraat - Ravestraat 2-0 Vanaf de klok van tweeën in de namid dag stonden de finaleronden gepro grammeerd. De uitslagen: Stenestraat-Ravestraat 3-1 Molenstraat-Varent/Broekstraat 1-1 (3-4 na strafschoppen) Krapstraat-Andriespark 0-0 (3-4 na strafschoppen) Tijdens de rust van de finalewedstrijd Krapstraat - Andriespark vertoonde het skorebord nog altijd een blanco-stand. Wie fysiek het sterkst staat, zal de over winning behalen, werd verkondigd bij de toog. Maar niemand bleek achteraf in staat te skoren, zodat de strafschoppen uitsluitsel moesten geven en in die spe cialiteit toonden den mannen van het Andriespark zich het sterkst. De eind stand: 1. Andriespark 2. Krapstraat 3. Varent-Broekstraat 4. Molenstraat 6. Ravestraat Globaal bekeken skoorde "n Opstal' al woon- en leefgemeenschap echter ee voltreffer. Pierre Van Rossei a (*P? fjL l 1 i k djr Jeugdvoetbal. Een gelukkige voorzitter E. Goethals reikte de prijzen uit tornooi dat zijn naam draagt (jmh) Watersport. Deze 'scooter' heeft de leiding genomen tijdens de wedstrijden o| Costa Zela. De andere heeft voorlopig 'de boot gemist' (vh) Vat* 'tl Watersport. Zo'n waterscooterrace is wel spektakulair. Zelfs bij slecht weert op een vuile Schelde (vh)

De Voorpost | 1990 | | pagina 18