Oefenwedstrijden Robuco Buggenhout degradatie ontwijken Handbalkalender Brabo en Robuco voor zware opdracht Stimulans voor Robuco Ajax Lebbeke neemt sterke oefenpartners At. Temse knap Beker van België - voorronde De Voorpost - 24.8.1990 - 23 veert HANDBAL Beker van België Zaterdag 25/8 te 18.30u. Robuco Bujgenhout-Roeselare Vrijdag 24/8 te 20.15u. Brabo Denderbelle-lzegem Oefenwedstrijden: Zat. 25/8 Driehoekstomooi in S.H. Verhelst-Dendermonde met H.B.C. Den- dermonde-H.K. Waasmunster II en Ajax Lebbeke II vanaf 13u. S.H. Lebbeke: vanaf l4u. Memorial Freddy Cooreman. Kadetten deelname van Ajax Lebbeke, Overpelt, Kermt en H.K. Waasmunster. 20u. Ajax Lebbeke - H.K. Waasmunster. Zondag 26/8 te 19-45u. Kortrijk - Ajax Lebbeke Zondag 26/8 deelname van H.K. Waasmunster aan tomooi van Uilenspiegel. Donderdag 30/8 Brasschaat - H.K. Waasmunster Zaterdag 25/8 20u. At; Temse - Gent Zondag 26/8 Deelname van E.V. Aalst aan het tomooi van Wilrijk. Woensdag 29/8 te 21u. H.C. Lokeren - E.V. Aalst Zaterdag 25/8 Driehoekstomooi in Lokeren met Lokeren, Delta Sport (Zierik- zee) en Brabo Denderbelle. EVA Handbal. HBC Dendermonde-Attila Temse. Al vallend kan HBC-speler Van Handbal. HBC Dendermonde-Attila Temse. Nog een Dendermondse treffer. De Lier nog scoren (vh) Wase bezoekers kijken toe (vh) I Handbal. HBC Dendermonde-Attila Temse. Dendermondenaar Verhelen werd I foutief gestopt maar de Temsenaren doen alsof hun neus bloedt (vh) Ondanks het feit dat beide ploegen duidelijk opteerden voor een trainingswedstrijd, men speelde 3 x 25', kunnen er toch enkele konklusies getrokken worden. Bij de thuisploeg wordt het nog zoeken naar de vervanger van doelman Coppens, er werden tegen Temse drie doelmannen opgesteld en ook dit seizoen zal het leeuwenaandeel van de doelpunten moeten gescoord worden doorj. De Meyer. Tegen Temse was hij op zijn eentje goed voor 9 van de 16 doelpunten. Temse zonder P. Van Hoeyweghen, verdedigde zich weer voortreffelijk tegen de ploeg uit 4e klasse. Na 25' wees het scorebord 6-5 aan, na 50' leidde Dendermonde nog Na drie seizoenen op het nippertje de promotie te hebben gemist is „de bom" nu gebarsten bij Robuco Buggenhout. Naast trainer-coach H. Trienpont ver trekt zowat de helft van de basisploeg naar andere oorden en ook voorzitter A. Poppe, de man die van Robuco een topper wou maken, ziet het niet meer zitten. A. Poppe voelt zich al jaren gevi seerd door de VHV-leiding en vindt dat zijn ploeg daar reeds meermaals het slachtoffer van geworden is. De frustra- tie is dus totaal bij Robuco en de Bug- genhoutse voorzitter heeft dan ook het besluit genomen zich uit elke officiële funktie terug te trekken zodat Robuco nooit meer het slachtoffer wordt van de vete A. Poppe - VHV. Maar hoe het nu verder moet met Robu co dat in de kompetitie inschreef met twee senioren teams, een damesploeg en drie jeugdploegen is nog onduidelijk. Secretaris G. Moeyersoon blijft gelukkig op post en naar hij ons vertelde heeft Robuco zich noodgedwongen als objec tief gesteld het behoud veilig te stellen. Dat dit geen gemakkelijke opdracht wordt is duidelijk als wij het lijstje aflo pen van de spelers die Robuco Buggen hout verlieten. Naast F. Mannaert, die zijn ontslag indiende, vertrokken R. Asaert naar Lokeren, H. Trienpont naar E.V. Aalst, D. Van Den Stock en De Troch eveneens naar E.V. Aalst, J. Vermaesen naar Brabo Denderbelle en P. De Schaepdrijver, Vereecken en VErbelen naar HBC Dendermonde. P. Hertsens en E. Van Nuffel zuden een punt zetten achter hun handbalcarrière. H.B.C. Denderm.-At. Temse 16-16 met 11-9 en na 75' werd de wedstrijd afgesloten met een 16-16 score. Temse speelde metM. Van Buyten, D. Buytaert 3, P- Buytaert, Vercauteren, Lyssens, Milliau 2, De Clercq 4, De Rijck, E. Van Hoeyweghen, Heirboui 2. Robuco Buggenhout-Berlare20-13 Met een overwinning tegen Berlare is Robuco aan een reeks oefenwedstrijden begonnen die het new-look team cohesie en vertrouwen moet brengen. Berlare, ook niet direkt die sterke tegenstander en daarenboven nog onvolledig, was duidelijk geen partij voor de drastisch verjongde thuisploeg. De bezoekers openden weliswaar de score maar een vlot spelend Buggenhout leidde vrij vlug met 7-1 om met een 11-6 voorsprong te gaan rusten. In de tweede helft kreeg een „zoekend" Buggenhout dan toch even moeilijk en met treffers van Van De Weyer naderde Berlare tot 13-12 na 39'- Maar toen bleek Berlare fysiek nog niet opgewassen tegen de volle 60' en Robuco dat opnieuw de goede kadans te pakken kreeg, stevende nog naar een ruime 20-13 zege. Alleen de 13 toegestane doelpunten liggen trainer-coach De Vuyst toch wat op de maag. Robuco speelde metVan Sinay, Ch. Van Eyck 2, J. Van Eyck, Verbestel 1, D. Mannaert 3, P- Mannaert 1, St. De Swaef 2, Segers 3, Thijs 4, De Baerdemaker, J. Van Damme 1, Pieters 1, Moyersoon 2. Voor Berlare scoorden Van De Weyer 5, Van Kerckhove 1, Plaetinck 3, Verdonck 4. Sasja - Ajax Lebbeke 21-17 Ajax Lebbeke is aan een reeks oefenwedstrijden begonnen met het bezoek aan Sjasja en dit betekende meteen de eerste van een reeks gereputeerde tegenstanders. Niet zonder sukses als men het vertoon tegen Sasja als waardemeter neemt, vooral in de eerste helft waarin Ajax zowat aan 95 afwerkte. Zowel uit tegenaanval als uit uitgespeelde kansen - J. De Man zorgde voor de openingen, Pultau werkte af - werd er gescoord en dit resulteerde in een 10-11 ruststand. Het eerste kwartier van de tweede helft ging het dan wat minder secuur bij de Lebbekenaars. Dit leidde tot teveel balverlies en ongecontroleerde doelpogingen waardoor het vertrouwen wel even aan het wankelen ging. Na dit rommelige kwartier herpakte Ajax zich maar het routijnerijke Sasja bleef verder het wedstrijdgebeuren kontroleren. Voor Ajax scoorden J. De Man 1, Christiaens 3, Pultau 4, Van Ransbeeck 4, Verlinden 3, Bosman 1, G. De Decker 1. Zondag 19/8 nam Ajax ook nog deel aan een internationaal toernooi waarin de Lebekenaars het moesten opnemen tegen Eindhoven, Praag en Olse Merksem. Lebbeke viel zeker niet uit de toon in dit gerenomeerde gezelschap. De uitslagen Eindhoven - Ajax 16-13 Ajax-Merksem 9-13 Praag-Ajax 7-20 De volledige kern kreeg speelgelegenheid en het optreden van de Lebbeekse 2e nationaler werd algemeen als een aangename verrassing bekeken. EVA Handbal. HBC Dendermonde-Attila Temse. Impens van HBC Omspeelt zijn tegenstrever en scoort (vh) Daarna op 22 september, volgt zowel dames als heren, een konfrontatie met Haachtse en op 23 september wordt er geoefend tegen Groot-Bijgaarden. Op 29 september is de derde Bekerronde voor zien en op 6 oktober start Robuco aan de kompetitie met een verplaatsing naar Damme. Robuco II, in de provinciale reeks, gaat Kosa Aalst partij geven. Ook de dames starten dan aan hun kompeti tie met een bezoek aan Uilenspiegel. Het wordt ongetwijfeld geen gemakke lijk seizoen voor Robuco maar in Bug genhout blijft men er, gelukkig, nog in geloven. EVA Dit weekeinde worden de eerste officiële wedstrijden gespeeld in het seizoen 1990-91. Inderdaad, de voorronde van de Beker van België gaat van start en hierin vinden wij twee streekploegen terug. Zowel Brabo Denderbelle als Ro buco Buggenhout krijgen het naar ons gevoel bijzonder moeilijk met respectie velijk Izegem en Roeselare als tegen stander. Het «new-look» Robuco krijgt met Roe selare de pas gepromoveerde kampioen uit le provinciale op bezoek en de krachtige West-Vlamingen krijgen een jeugdig Buggenhout tegenover zich. Wellicht zal het Robuco nog wat aan «power» en maturiteit ontbreken. Vrijdag 24/8 om 20.15 u. opent Brabo Denderbelle het seizoen 1990-91 met het bezoek van Izegem. Izegem, een goede middenmoter in 3e afdeling, heeft zich voor dit seizoen opvallend versterkt en wil een gooi doen naar de nationale afdelingen. U begrijpt direct dat Brabo als underdog aan deze wed strijd vertrekt maar wij zijn ervan over tuigd dat het technisch en taktisch ster ke Denderbelle zijn vel duur zal verko pen. De wedstrijden Vrijdag 24/8 te 20.15 u. Dender belle 3) Izegem Zaterdag 25/8 te 18.30 u. Robu co Buggenhout-Roeselare EVA At. Temse-Westmalle25-13 Tegen het naar 4e afdeling gepromoveerde Westmalle toonde provincialer Temse zich in zijn eerste oefentreffen duidelijk de betere ploeg. Meteen een bewijs dat de positieve geruchten rondom de mogelijkheden van de Waaslanders niet uit de lucht zijn gegrepen. Onder impuls van Milliau en De Clercq leidde temse aan de rust met 13-8 en ook in het tweede gedeelte bleef de thuisploeg zijn suprematie in doelpunten konkretiseren. Voor Temse speelden M. Van Buyten, D. Buytaert, E. Buytaert 2, P. Buytaert 5, De Rijck, Heirbaut 2, Milliau 6, De Clercq 7, P. Van Hoeyweghen 3- Robuco bleef verrassend genoeg weg van de transfermarkt zodat de seniorenkem duidelijk smal is geworden. Secretaris G. Moyersoon rekent erop enkele spelers die het voorbije seizoen afhaakten te kunnen recupereren. Zo gaf P. De Smedt en Thijs reeds te kennen dat Robuco opnieuw op hen kon rekenen en aangevuld met enkele jeugdspelers wil G. De Vuyst, die de taak van trainer- coach op zich neemt, er het beste van maken. De Vuyst is met de trainingen begonnen op 7 augustus aan een ritme van twee oefenstonden per week en op 18/8 speelde Robuco zijn eerste vriend schappelijke wedstrijd tegen Berlare. Nu zaterdag volgt de bekerwedstrijd tegen Roeselare en op 9 september komt Ee- klo, met heren- en damesploeg, op be zoek. Op 15 september volgt dan eventu eel de tweede wedstrijd in het kader van de Belgische Beker en bij uitschakeling tegen Roeselare wordt naar een oefen partner uitgekeken. Handbal. HBC Dendermonde-Attila Temse. Verhelen van HBC in duel met een Waaslander (vh)

De Voorpost | 1990 | | pagina 19