De nieuwe nationale kampioenen Raf Van Eyck (D), Hugo De Pessemier (C), Hendrik Cornelis (B) en Carlos Verstraeten (A) V.W.F. - Wielrennen 24 24.8 1990 - De Voorpost pQïs/l FEAM VWF-wielrennen. Carlos Verstraeten werd in Goeferdinge kampioen van België in de A-reeks. Jozef De Vits was tweede en Hugo Van hauwermeiren derde (xl) VWF-wielrennen. In Haaltert won Hubert Van Craeynest de C-reeks en Paul De Staercke de D-reeks (xl) VWF-wielrennen. Gabriël Amerlinck (A) en Hendrik Scheirlinckx (B) wonnen in Haaltert (xl) Achter hem werd het nog een nijdig spurtje, gewonnen door Van Gorp, vóór Steenssens en Wymeersch. Hugo Rons- mans eindigde 16e en Marcel Van Buy- ten 24e. C-reeks: Hugo De Pessemier De wedstrijd zou vrij vlug in zijn juiste vorm gegoten worden. Een vroege ont snapping van Julien De Baets, daar kwam Ben Moens bij en vervolgens Ro land Meulenijzer, Hugo De Pessemier, Norbert De Grom en Herman Moeren hout. Deze zes legden een fors tempo op en achteraan keek iedereen naar ieder een. Vooraan moest de vlugste van het kopgroepje loslaten en de vijf anderen dreven geleidelijk hun voorsprong op tot 1'30". Naar het einde toe kwamen er nog reakties van Frans Van Hoof en Paul De Rijbel maar tevergeefs. In de laatste ronde viel de kopgroep nog uiteen. De Pessemier haalde het voor Meulenijzer, dan Ben Moens en Norbert De Grom. Julien De Baets reed nog plat en werd door het peloton voorbijgestoken. Ook Julien Van Renterghem, Roland De Clercq en Etienne Rolus lieten de groep nog in de steek en daarvan won Moeren hout de spurt, vóór Van Den Hoecke en Van der Motten. Raymond Fierens werd 12e en Jean Geerinck 18e. Serge Van Assche was 20e. B-reeks: Hendrik Cornelis De dolgelukkige Zeienaar Hendrik Cor nelis kon zich op autoritaire wijze tot nationaal kampioen kronen. Reeds tij dens de wedstrijd liet de strijdlustige Cornelis zich opmerken toen hij in ge zelschap van Eddy Wandels twee ronden voorop reed en de forcing probeerde te voeren. Nadien probeerde Hugo Tuy- pens het op zijn eentje en ook de Grem- bergenaar Hendrik Vermeiren deelde die opinie, tevergeefs. Streekrenner Bert Pieters en Benny Blindeman gingen ook hun kans maar bij het ingaan der laatste ronde kregen we weer een kompakte groep. In die laatste ronde speelde dan Cornelis alles of niets. Hij nam vijftig meter voorsprong en de spurters keken naar elkaar. Wie het gat dichtreed was verloren en zo hield Cornelis stand te gen de ganse meute. Hij won licht afge scheiden en dolgelukkig zijn eerste kampioenentrui. De spurt van het peloton ging naar Dirk Stammeleir, vóór Scheerlinck en Mare Hendrickx. Hendrik Vermeiren werd nog 25e en Benny Blindeman 30e. A-reeks: Carlos Verstraeten De absolute favoriet, de man die alles won wat hij wou, heeft de koers die hij moest winnen, verloren... Een tweede plaats zal Jozef De Vits nooit zo zwaar op de maag liggen als deze in het nationaal kampioenschap. De wedstrijd zelf kende een levendig verloop en de aanvallen waren legio. De Vits waakte echter en steeds kon hij alle belhamels terug tot de orde roepen. Eén van de favorieten die zeker niet ontgoo chelde was Stefaan Laureys. Ook hij moest echter ondervinden dat een kam pioenschap geen gewone koers is en Stefaan kreeg dan ook geen meter vrij heid. Op twee ronden van het einde kregen we een zeer sterke Amerlinck die wegwipte. Een ganse ronde moest men keihard fietsen om deze rouleur terug te pakken. Meteen was men in de laatste ronde en men dacht al aan een spurt van een vijftiental leiders. Toen ging echter André Van der Eecken, vervolgens broer Luc en gans op het laatste Jozef Watteny. Tevergeefs echter, het werd toch een spurt. Theo Van Handenhove gaf de indruk het te zullen halen maar toen kwam Carlos Verstraeten in die aller laatste meters en mét hem Jozef De Vits, die geraakte nog wel over Theo, maar kwam te kort tegen die duivelse Ver straeten die als een duivel uit een doosje te voorschijn was gekomen. Een dolge lukkige Verstraeten op het ereschavotje en een aangeslagen De Vits...Dat is sport Hiermee zijn de eerste kampioenschap pen achter de rug. We kregen verdien stelijke winnaars en alles verliep op wieltjes. Veel volk en renners. Wat wil je nog meer Volgende wedstrijden Zaterdag 25 augustus in Welle (Dender leeuw), Regentiestraat 21, café Ganzen- hof. C D starten om I4u00 voor 11 ronden of 55 km. A B om lóuOO voor 13 ronden en 65 km. Zondag 26 augustus in Zele, feesttent, Heikant. C D starten om I4u00 voor 12 ronden over 58 km en A B om I6u00 voor 14 ronden over 68 km. Uitslagen Haaltert A-reeks: 1. Gabriel Amerlinck, 2. E. De Clercq, 3. Danny Van Haute, 4. De Croock, 5. Watteny, 6. Hoebeke, 7. Gins-, 8. Neckebroeck, 9. L. Van der Eecken, 10. Tas B-reeks: 1. Hendrik Scheerlinck, 2. Ver- lee, 3- De Vleeschouwer G., 4. Cornelis, 5. Maldrie, 6. Beerens, 7. Wandels, 8. Derder, 9- De Wilde, 10. Van Land schoot. C-reeks: 1. Hubert Van Craeynest, 2. Moerenhout, 3. Van Den Hoecke, 4. Meulenijzer, 5. Van Renterghem, 6. De Vleeschouwer B., 7. Moens, 8. De Ben, 9. Van Mingeroet, 10. Janseghers D-reeks: 1. Paul De Staercke, 2. Wy meersch, 3. Simoens, 4. Van Gorp, 5. Tembuyzer, 6. Janssens, 7. Seghers, 8. De Kocker, 9- Steenssens, 10. Van der Motten Overboelare, kampioenschap van België A-reeks: 1. Carlos Verstraeten, 2. De Vits, 3. Van Handenhove, 4. Van de Wille, 5. Watteny, 6. De Croock, 7. Laureys, 8. De Vrieze, 9- Tas, 10. L. Van der Eecken. B-reeks: 1. Hendrik Cornelis, 2. Stam- meleer, 3- Scheirlinck Hendrik, 4. Hen drickx, 5. Van Landschoot, 6. De Vlee schouwer G., 7. Verlee, 8. Tuypens, 9- Wandels, 10. Schaillie. C-reeks: 1. Carlos De Pessemier, 2. Meulenijzer, 3- Moens, 4. De Grom, 5. Van Renterghem, 6. De Clercq R., 7. Rolus, 8. Moerenhout, 9- Van Den Hoec ke, 10. Van der Motten. D-reeks: 1. Raf Van Eyck, 2. Van Gorp, 3- Steenssens, 4. Wymeersch, 5. Janssens, 6. Daem, 7. Van Gugte, 8. Van der Motten, 9- Simoens, 10. Ruys Haaltert Deze laatste test voor het Belgisch kam pioenschap heeft ons niet veel wijzer gemaakt. Er waren weer nieuwe gezich ten vooraan en men kreeg de indruk dat vooral het weer een invloed zou hebben op de prestaties van sommige renners, afwachten dus tot zondag. Ondertussen heeft deze superprestige-wedstrijd voor nieuwe leiders gezorgd. D-reeks: Paul De Staercke Een lastige omloop en meteen een kolf je naar de hand van Paul De Staercke en Raf Van Eyck. Terwijl deze renners bezig waren met reeds de eerste schifting door te voeren, kreeg Van Eyck pech. De Staercke ging toen alleen door en Theo Wymeersch, de laatste weken weer fel op dreef, sprong gepast mee. Meteen was de wedstrijd gereden want hoewel beiden nooit meer dan 25 sekonden voorsprong namen, bleek dit voldoende om voorop te blijven. In de laatste klim naar de meet nam De Staercke een lichte voorsprong op Theo Wymeersch, die meteen de nieuwe leider werd in het superprestige-klassement. Hugo Rons- mans werd 20e en Marcel Van Buyten 22e. C-reeks: Hubert Van Craeynest Met een bliksemstart wou Mare Herre- godts zijn tegenstander met gelijke pun ten in het superprestige-klassement, gaston Van Den Hoecke, uitschakelen. Gaston, die eerder langzaam op gang komt, was dan ook twee ronden lang in moeilijkheden, herpakte zich nadien om een prachtfinale te fietsen, hoewel hij er naar eigen zegen 'doorzit' en geen kans heeft in dat kampioenschap. Herregodts slaagde niet in zijn opzet en ook De Baets, Stammeleir, Verpaelst, Geerinck, De Pessemier en andere De Rijbels waren eraan voor hun moeite. In de laatste ronde wipten toen Herman Moerenhout, Roland Meulenijzer en Alois Van Renterghem weg. Toen ieder een dacht dat het podium gekend was, wipte Hubert Van Craeynest weg uit het peloton. Slechts in een uiterste kracht inspanning lukte het Van Den Hoecke nog om zijn karretje aan te haken en meteen rukten deze twee zo naar de leiders op. Op zo'n 250 meter voor de aankomst sloten zij aan en direkt wipte Van Craeynest opnieuw weg. Moeren hout reageerde nog maar te laat en Van Den Hoecke was best tevreden met zijn derde plaats. Hij was meteen de nieuwe leider in het superprestige-klassement daar Herregodts slechts 27e eindigde. Benny De Vleeschouwer won de spurt van het peloton, voor Ben Moens en Antoine De Ben. Jean Geerinck was 17e en Raymond Fierens 20e. B-reeks: Hendrik Scheerlinck Knappe wedstrijd met een lange ont snapping van drie renners: Hendrik Scheerlinck, Patrick Verlee en Gerard De Vleeschouwer. Ze namen tot 1'30" voorsprong maar in de laatste twee ronden kregen ze een geweldige reaktie van Hendrik Cornelis, Robert Maldrie en Walter Beerens. Die kwamen wel te kort maar eindigden toch op amper 100 meter van de drie, waarvan Hendrik Scheerlinck vlot de sprint won, vóór Verlee en De Vleeschouwer. Cornelis won vlot van de drie achter volgers, terwijl Wandels voor het peloton eindigde. Derder won de sprint voor de achtste plaats, vóór Ronny De Wilde en Eric Van Landschoot. Hendrik Vermei ren werd 28e na een verdienstelijke wedstrijd. A-reeks: Gabriel Amerlinck Knappe wedstrijd met afwisselend ande re koprenners. De goede ontsnapping kwam er met Amerlinck, E. De Clercq, D. Van Haute, K. De Croock en Jozef Watteny. Deze vijf leiders bleven voorop en in de spurt stond er geen maat op Amerlinck, die De Clercq en Van Haute achter zich liet. De Croock en Watteny drongen niet meer aan. Achter deze vijf kwam José Hoebeke nog zeer dicht eindigen en verder kwam er een groepje met als spurtwinnaar Thier ry Guns, vóór W. Neckebroeck en Luc Van der Eecken. Kampioenschap van België te Over boelare D-reeks: Raf Van Eyck Raf Van Eyck, één van de grote favorie ten, heeft zijn rol kunnen waarmaken en is erin geslaagd om lichtjes voorop alleen toe te komen. Reeds in de eerste ronde kregen we een poging van Van der Molten. Nadien poogden tal van renners de kloof te slaan maar ondanks de zware omloop bleef het peloton steeds terug keren. Toen iedereen reeds aan een massaspurt dacht, ging van Eyck er in de laatste lange klim alleen vandoor. Boven had hij reeds 200 meter voorsprong maar het peloton gaf nog niet op en langzaam smolt zijn voorsprong weg Even zag het er naar uit dat hij nog zou gegrepen worden maar hij hield nog genoeg meters over om de eerste kampi oen van de VWF te worden. VWF-wielrennen. Voorzitter Verpaelst en zijn 'délégués' staan paraat op elke wedstrijd (xl) VWF-wielrennen. In de B-reeks won Hendrik Cornelis uit Zele het nationaal kampioenschap. Hendrik Scheirlinckx was tweede (xl) VWF-wielrennen. Hugo De Pessemier werd kampioen van België in de C-reeks. Roland De Clercq was derde (xl) VWF-wielrennen. Raf Van Eyck, nationaal kampioen van de D-reeks. Gerry Steenssens was tweede en Theo Wymeersch derde (xl)

De Voorpost | 1990 | | pagina 20