Hamse Boogschutters huldigden kampioenen Danny Baeyens geeft spurtles Ondanks de regen... Mooie 19e prijs Costa Zela Nieuwelingen BWB - Ronde van de Denderstreek Tweede ritErembodegem-Aalst De Voorpost - 24.8.1990 - 29 bij trekpaard' zo BOOGSCHIETEN "eeds Watersport. Skiën achter een scooter is niet eenvoudig. Zeker omdat het n bij trekpaard' zo dichtbij is (vh) Kim* atthijj Sme icien Lede aarde Aalst aarde Burst legent :oon :nM. 1- ^Watersport. Deze blonde k i 2- ^tegenstanders...en met sukses [atthijj van amper tien nam het op tegen Het is al een lange traditie dat het Hamse Boogschuttersverbond hun kampioe nen vereremerken in de raadszaal van het Hamse gemeentehuis. En deze keer was het een jubileum. Want de Hamse Boogschutters organiseerden voor de vijftiende maal hun kampioenschap. Schepen van Sport Francois De Graaf vertelde gelukkig te zijn dat het hele verbond weer samen was. Verleden jaar waren er ernstige moeilijkheden gere zen en had voorzitter Lucien Peelman zelfs ontslag genomen en stond het ver bond echt op springen. Gelukkig is alles in de goede plooi teruggevallen en is iedereen nu weer paraat. Hij wees er op dat bij de viering van 15 jaar Verbond iedereen weer hand in hand heeft sa mengewerkt. Het was trouwens een ge weldig feest. Een ontvangst op het ge- meentehuis is altijd een heerlijke ge- veei ouaere i^t j„, „i beurtenis. Ook al hebben velen dat al (vh) BuIcm I eik i r M I| lanric atersport. Het vergt heelwat moeite om een speedboot uit het water te krijgen, al beschikt Costa Zela dan nog over een ede slipway (vh) .Card 'erleys in (iuc d. Heii meermaals meegemaakt. Hij huldigde verder de verschillende kampioenen die in de verscheidene schiftingen een har de kamp hebben gestreden om de titel te pakken. De boogschutterssport is geluk kig nog altijd een liefhebbersport waar nog weinig of geen geld mee gemoeid is. Wat de boogsport zeker doet is de gezel ligheid en de kameraadschap onder de leden opvoeren en bestendigen. Vijftien jaar hebt U nu samengewerkt en het is duidelijk dat er soms wrijvingen zijn. Dat is normaal maar ondanks alles hebt U de moed opgebracht steeds weer ver der te werken. Problemen hoe dan ook moeten kunnen uitgepraat worden. Blijf vrienden, zei Schepen De Graaf, maak de cirkel rond! Tot slot bedankte hij Lucien Peelman, het boegbeeld van de boogschutterswe reld in Hamme en deed een oproep aan de jeugd om deze sport ook te beoefe nen. Voorzitter Lucien Peelman vertelde in zijn wederwoord dat het bij een ver eniging niet altijd rozegeur en mane schijn is. Het is een zich voortdurend inzetten om verder te bouwen. In het bestuur, onderlijnde hij, is er dringend nood aan nieuw bloed. Hij deed dan ook een oproep om in het bestuur een taak op te nemen. We hebben getoond bij ons WIELRENNEN 15-jarig bestaan dat we het kunnen als we allemaal eendrachtig samenwerken. En zo moeten we het houden. Het huidi ge kampioenschap werd gespeeld door 68 leden wat zeker een mooi getal is. Het is een echt boeiend kampioenschap ge worden. In vele reeksen kon alleen maar in de laatste schifting de kampioen worden aangeduid. En dat maakt er een schitterend gebeuren van. Daarna kre gen we de proklamatie van de verschil lende kampioenen. In de ploegenklas- sering kon Den Bond met het peleton Eddy De Schepper weer de titel verove ren. Het was zes jaar geleden dat een Den Bondploeg de titel haalde. Deze ploeg bestond uit Eddy De Schepper, Willy D'Hollander, Patrick Rousseau, Eddy Smout en Omer Steels. Toch kende deze ploeg geen al te beste start zodat velen dachten aan 't Eiland of De Wui- tens. De Bond echter groeide fors uit tot de sterkste formatie. Tweede werd de ploeg van De Vier Gekroonden van Jan Peelman. Deze ploeg wipte tijdens de laatste schifting naar de tweede plaats op. De Wuitens die als derde eindigden kenden een prachtige Finale waarin ze eventjes 23 punten scoorden en dat was voor de ploeg van Eddy De Witte een schitterende plaats. Op de vierde plaats kwam André Van Geyte ('t Eiland). Ze werden dichter verwacht, maar de ziekte van ploegleider Van Geyte zat ervoor een groot gedeelte tussen. Op de vijfde plaats eindigde een volledige damesploeg van Marleen Van Kerckhove van Den Bond. Ze hebben het best zeer goed gedaan. Er was ook een rode lantaarn en die ging naar de ploeg van Freddy Raemdonck (De Wuitens) die als laatste eindigde. De anderen die gehuldigd werden volg den op een rijtje: Juniors: 1. Cindy Steels (Den Bond), 2. Peter Steels (Den Bond), 3. Barry Willaert ('t Eiland). 55-plus- sers: 1. Omer Steels (Den Bond), 2. Herman Eeckhoudt (Bastianen), 3- Louis Van Gentbrugge (Bastianen). Pa- nacheschutters: 1. Leo Willaert (De Vier Gekroonden), 2. Eddy De Schepper (Den Bond), 3. Eric De Loose ('t Ei land). Latschutters: 1. Eric Lambrechts ('t Eiland), 2. Luc Ost ('t Eiland), 3. Eddy De Witte (Wuitens). Panacheschutsters: 1. Marleen Van Kerckhove ('t Eiland), 2. Marleen Rousseau (Den Bond). Lat- schutsters: 1. Amelie Claus Eiland), 2. Greta Casier (Den Bond), 3- Rita Van Hoecke (Den Bond). Met het tekenen van het gulden boek van de gemeente en het drinken van de erewijn werd deze samenkomst afgerond. Ondanks de overwinning van Danny Baeyens bleef Wim De Smet de meest verdienstelijke renner. Wim bleef gans de wedstrijd in de eerste gelederen fiet sen en bracht als eerste de goede ont snapping op gang. Zoals het een leider past, domineerde hij het ganse koersge- beuren en trok, na enkele schermutse lingen van Rikske Geers en enkele ande ren, ten aanval. Enkel Van Huffelen, De Decker, Coopman, Van Den Steen, Streghers, Verbeke, Lameire, Sterck en Baeyens sloten aan. Pas toen dit elftal twintig sekonden voorsprong bezat, rea geerde het peloton. konden terugkeren. In de plaatselijke ronden, die enorm veel bochten bevat ten, was van een terugkeer geen sprake meer. Wim De Smet, Van Huffelen en Van den Steen van KSC Denderstreek spanden zich voor de kar en bouwden terug hun voorsprong uit, zodat Wim steviger in de leiderstrui klom want zijn naaste belager, Luk De Gent, had de goede trein gemist, zoals we reeds eer der hebben geciteerd. Lepe Wim had de vorige dagen reeds verklaard dat hij Luk als topfavoriet zag maar onze Aalstenaar kon blijkbaar de favorietenrol niet dragen. Het gewicht Merelbeke-Scheldestreek, de klub van van de wedstrijd had hem vele krachten puntenleider Luk De Gent, wist eigenlijk gekost zodat hij in de groepspurt nog de pas goed wat ze doen moest toen voor- duimen moest leggen voor Geers en aan klubgenoot Van Cauter wegviel we- Jansegers. sement behaalden ze ook nog de ploe- genrangschikking. 'Onze jongens doen het uitstekend, be aamde Robert Smetrijns, die duidelijk in zijn nopjes was met deze fraaie pres tatie van zijn poulains. Je zou het voor minder... Volgende ritten Zondag 2 september te Wieze om 15uOO Zondag 9 september te Moorsel om 15uOO Zondag 16 september te Denderhoutem om 15uOO Op zaterdag 29 september heeft om 15uOO de finale plaats in Haaltert. gens een valpartij. Onder impuls van de Merelbeke-Schel- Voor de zege was het nog vol spanning wachten wie de laureaat zou worden, destreek-renners kwam het peloton te- want velen hadden de kans om hier de rug tot op 100 meter, maar toen was de bloemen te pakken. kous af. Achteraf verklaarden Luk De Gent en zijn kompanen dat ze écht niet beter konden, mede door het feit dat Bart Jansegers (KSC Denderstreek) prachtig weerwerk had verricht in de organisatie van de achtervolging. Ja, het leek wel een profdemonstratie Met 11 man trokken ze naar de negen plaatselijke ronden te Erembodegem zelf, want vooreerst hadden de 78 deel nemers vijf grote ronden onder de wie- In de slotkilometer had zelfs de beste renner van de wedstrijd, Wim De Smet, nog een uitval gewaagd, maar deze werd teniet gedaan zodat Wim alle kansen op de zege teloor zag gaan en zo ploegmaat Van Huffelen in een ideale positie naar de streep loodste. Lange tijd zag het er naar uit dat Joeri het zou halen maar net op de streep jumpte Baeyens de Denderstrekenaar voorbij. De fotofinish moest zelfs geraadpleegd fatersport. Ondanks het slechte weer was er toch heelwat volk opgekomen om de wedstrijden van Costa Zela bij te wonen W) len geschoven gekregen, waarin de worden om de winnaar te kennen. Zo Scheulteberg te Liedekerke al voor enige nipt was het verschil, opkuis had gezorgd. Daar ook was het de Toch kon deze nederlaag het plezier van ideale plaats voor de elf koplopers om de Denderstreekrenners en -bestuursle- Rituitslag I. Danny Baeyens, 2. Joeri Van Huffelen, 3. Tom Streemers, 4. Wim De Smet, 5. Kurt Verbeke, 6. Franky De Decker, 7. Koen Lameire, 8. Pedro Coopmans, 9. Chris Van den Steen, 10. John De Wael, II. Gunther Sterckx, 12. Rik Geers, 13. Bart Jansegers, 14. Luk De Gent, 15. Moris Van den Broeck. Klassement 1. Wim De Smet Puntenklassement 1. Wim De Smet, 2. Joeri Van Huffelen Ploegenklassement 1. Denderstreek, 2. Meetjesland, 3. St.- Gillis-Waas, 4. Merelbeke-Scheldesteek, 5. Gentse. Bergklassement 1. Rik Geers HDG hun duivels te ontbinden en zo het gat te maken, zodat de overigen niet meer den niet bederven want buiten de lei derstrui, de puntentrui en het bergklas- Uitslagen Formule 1: 1. Yves De Maegt, 2. Karei Smekens, 3. Ronny Doms (opgave) Formule 2: 1. William De Waele (klubkampioen), 2. Johnny Van Waelvelde, 3. Alain Sarlet, 4. Jan Renette, 5. René De Wilde, 6. Peter Hulpiau (niet gestart) Formule 3: 1. Wim Capiau, 2. Patrick Van Avermaet, 3. Peter Eeckman Formule 4: 1. Jean Claude Bertin Formule 5: 1. Patrick Borvenisch Beginnelingen: 1. Patrick De Koning. Boogschieten. De Hamse Verenigde Schutters werden op het gemeentehuis ontvangen want zij reikten de kampioenstitels uit. (vh)

De Voorpost | 1990 | | pagina 25