Alles over de Jaarbeurs te Aalst Wie doet wat op de 43e Jaarbeurs van Aalst De Voorpost - 24.8.1990 - 5 Van zaterdag 25 augustus tot en met maandag 3 september heeft in de Keizershallen te Aalst plus in een aanbouwpaviljoen de 43e Jaarbeurs plaats. Uiteraard een vooral kommercieel gebeuren naar voor vele mensen van Aalst en omgeving een laatste vakantiefestiviteit alvorens het werk weer definitief voor tien maanden de bovenhand neemt. Het handelsgebeuren krijgt een supplementaire dimensie wegens de eraan verbonden shows waarbg een aantal vedetten mee te maken zijn zonder de eigen geldbeugel te moeten aanspreken waarvoor elders allicht enkele bankjes van honderd moeten worden neergeteld. Nu de opening van deze Jaarbeurs gepaard gaat met de plechtige opening van het voorgebouw in aanwezigheid van Europees kommissaris Karei Van Miert krijgt het gebeuren bijkomende luister. Jaarbeursspektakels De Jaarbeurs wordt andermaal at- traktiever gemaakt door het orga niseren van een degelijk showpro gramma. Deze shows zijn uiteraard geen op zich zelf staande aktivitei- ten doch komen er in funktie van het bezoek aan de Jaarbeurs. Popu laire programma's brengen inder daad de massa naar de Beurs. Het is dan aan de exposanten zelf de be zoekers van potentiële naar reële klanten te doen evolueren door in teressant aanbod. De avondshows gaan van start te 21 u. Zaterdag 25 augustus: Aalsterse Avond Voor de negentiende keer wordt op de Jaarbeurs een Aalsterse Avond naar voor gebracht. EJit jaar kan het Feestkomité rekenen op de mede werking van het Aalsters Karnaval- verbond, de Aalsterse Big Band, de Prinsencaemere, de Prinsengarde, Prins Kris en natuurlijk Keizer Ka- miel die de avond zal presenteren. De avond staat in het teken van 'Aalst Karnaval, een Europese Ontmoeting'. Een voorproefje van onze Aalsterse Karnaval en Prin senverkiezing die in 1991 een Euro pese dimensie krijgen. Aalst. De eerste expozanten druk in de weer bij het opzetten van hun stand (a) Op een allerlaatste perskonferentie werden de laatste détails van deze Jaarbeurs geregeld door burge meester Annie De Maght geassi steerd door enerzijds het Feestko- mitee met voorzitter Odilon Mor tier en sekretaris Betty Lambrecht en anderzijds het Beurskomitee met voorzitter Muriëlle Boel en se kretaris Yvan Van Driessche. Plus door de ziel en motor van het ge beuren diensthoofd Jan Doorns. 'Ik laat het aan u over te stellen welk komitee links of rechts zit of welke instantie meest impakt heeft op de ze grote organisatie'. Wetenswaardig De hallen zijn voor het publiek toe gankelijk elke dag van 15 u. tot 21 u. De spektakelzaal zelf vanaf 21 u. U kan ze betreden via de nieuwe ingang van de voorbouw van de Kei zershallen aan Keizerlijk Plein 21B. Vanaf 21 u. is de ingang aan de kassa van de spektakelzaal te bereiken via de Beekveldstraat. De 'glazen kooi' i bij de toegang via het Keizerlijk Plein is wrdwenen, althans het glas dat aanleiding heeft gegeven aan heel wat vandalisme en er zelfs toe leidde dat de toegang 's avonds moest worden afgesloten om erger te voorkomen. De bestemming en inrichting van deze plaats wordt door het stadsbe stuur herbekeken. De weg naast de voorbouw is alleszins mooi aange legd en degelijk verlicht. Tickets Een toegangskaart voor de Jaar beurs kost 50 fr. Wie de Jaarbeurs vóór 21 u. bezoekt krijgt gratis toe gang tot de spektakelzaal te 21 u. Vanaf 21 u. is de prijs voor wie pas dan aankomt echter 200 fr. per per soon. Kinderen onder de 12 jaar vergezeld van een volwassene krijgen gratis toegang. Vrijkaarten voor de beurs zijn enkel geldig voor wie binnen komt tussen 15 en 20 u. Het is inder daad de bedoeling dat via het pre senteren van shows het bezoeker saantal van de Jaarbeurs wordt op gedreven. Wie dus direkt naar ae shows komt en geen bezoeker is van de Jaarbeurs zelf, moet dan ook maar dieper in de geldbeugel tas ten. Er zijn tijdens de Jaarbeurs twee informatiebalies: één aan de in gangskassa en één aan het jaar- beurssekretariaat. Beide balies zijn uitgerust met door FEM computers Aalst ter beschikking gestelde Rica- tel Bell Business Systems. En er is tevens een beurstelefoon. U kan mensen van de Jaarbeurs berei ken tijdens de kantooruren via 053- 77.11.11, toestellen 277 en 290 en na de kantooruren via 053-77.11.11, toe stel 290. 'Kapiteintjes' Dat Europees korr rtiissaris Karei Van Miert on de openingsplechtig heid van het voorgebouw van de Keizershallen en dan ook op die van de Jaarbeurs zal aanwezig zijn, heeft zo zijn reden. Het voorge bouw dat dienst zal doen als ont- haalkompleks doch nog geen defi nitieve naam kreeg in tegenstelling met de spektakelhalle one 'blauwe zaal' staat inderdaad precies op de plaats van de vroegere textielfa briek die in de volksmond 'Kapiteintjes' heette wegens het feit dat een vooraanstaande ervan kapi tein was bij een Aalsterse veilig heidsdienst. Deze fabriek van ka toengarens luisterde achtereenvol gens naar de benamingenVanders- missen Frères', 'S.A. La Cotonière Alostoise', 'S.A. Filatures et Tein- turerics d'Alost' en 'S.A. Filterie Impériablc d'Alost'. Nog uit de pe riode van schepen van financiën Robert De Pauw stamt het initiatie! om in het kader van de streekon- twikkeling, na de realisatie van de spektakelhalle, deze vervallen voorbouw te renoveren. Het EFRO ofte Europees Fonds voor Regiona le Ontwikkeling bood daartoe de passende gelegenheid en het stads bestuur speelde daar volmondig op in en maakte mogelijk want anders wellicht voor lange tijd niet haal baar zou zijn geweest. De stad had inderdaad het hele pand in 1971 aan gekocht. Verleden jaar in de lente werden de verbouwingswerken aangevat en nu wordt het vernieuwd gebouw plech tig ingehuldigd. Twee stedelijke diensten worden of zijn er reeds in ondergebracht: Or ganisatie Feesten en Public Rela tions, twee instanties die vaak met mekaar te maken hebben. Op het gelijkvloers is er naast een ontvangsthalle met balie een ruimte voor hostessen en een polyvalente ruimte met een vaste tapinstallatie. Op de eerste verdieping is er even eens een polyvalente ruimte met mobiele tapinstallatie, een verga derzaal een koffiekeuken en het no dige sanitair. En op de tweede ver dieping huizen beide reeds vermel de stadsdiensten terwijl de derde verdieping plaats biedt aan techni sche installaties en aan het archief. Opening Voor de opening van deze 43e Jaar beurs morgen zaterdag 25 oogst is er samenkomst voorzien niet in het stadhuis doch in het nieuw onthaal- kompleks van de Keizershallen zelf aan Keizerlijk Plein 21b. Sprekers zijn er burgemeester Annie De Maght, eerste schepen Edgard Hooghuys en Europees Kommissa ris Karei Van Miert. Na deze plech tigheid is er de traditionele rond gang doorheen de Jaarbeurs. In de ze beurs is ook een post Eerste Hulp bij Ongevallen voorzien vooraan in de spektakelzaal bediend door de afdeling Aalst van het Belgisch Ro de Kruis en het Vlaamse Kruis. Op zaterdag 1 september, als de be urs naar haar einde loopt, is er een bloedinzameling te 16 u. op de eer ste verdieping van het Onthaalkom- pleks te organiseren door het Bloedtransfusiecentrum Aalst. Bloedgevers krijgen vrije toegang tot de Jaarbeurs, een lunchpakket en een gratis konsumptie. Ook voor de pers is de nodige ruim te voorzien met ter inzage vergelijk ende grafieken qua bezoekersaan tallen '90 en '89 en mededelen van de stand van zaken op 30 augustus te 20 u. Bij het aantal exposanten zijn er nu ook 14 nieuwelingen. De Jaarbeurs heeft inderdaad de wind in de zeilen. Zondag 26 augustus: Préselektie Jaarbeurstrofee Go Rich, een Vlaams jongensduo dat de harten van meisjes sneller doet kloppen. Met hun single 'Stemmen in de nacht' maakten zij reeds een doorbraak in de Vlaamse showbiss. Peter Fargoe was één van de leden van groep 'Sauvage', die jarenlang in geheel Europa furore maakten met hun unieke act van zang en dans, en die werkelijk in iedere zaak wel eens hebben gewerkt. William Rich werd een tijdje gele den ontdekt en meteen gebombar deerd tot nieuw Belgisch idool. In december 1987 werd hij Belgisch Soundmix-kampioen en in 1989 deed hij mee aan de Soundmix show van Henny Huysman. Maandag 27 augustus: Bloemschik ken (14 u.) en Eddy Wally (21 u.) In samenwerking met Jean-Pierre Timmermans, Jempy, wordt aan de bezoekers een demonstratie bloem schikken aangeboden. Deze de monstratie kan gratis worden bijge woond eens men de jaarbeurs be treden heeft. Na afloop worden alle ter plaatse gemaakte bloemstukken gratis verloot tussen de aanwezigen. Een bloeiende en leerrijke namid dag dus voor ieder die van bloemen houdt. The Voice of the World - de ambas sadeur van het Vlaamse smartlap- pengenre, Eddy Wally, presenteert in zijn eigen show nog ander jong talent en is tevens vergezeld van zijn dansgroep. In Aalst geliefd bij jong en oud. Een onvergetelijke avond voor hen die houden van het levens lied. Dinsdag 28 augustus: 'Tien om te bezien' Het sukses van vele Vlaamse artie sten is dankzij het populairste TV- programma van Vlaanderen, 'Tien om te Zien' als een pijl de hoogte in gegaan. Aan het sukses van deze avond op de Jaarbeurs wordt dan ook niet getwijfeld met namen als: Bart Kaëll, Helmut Lotti, Conny Dan ny Fabry, Phil Kevin, Tony Servi, Els Satia, Salim Segers en Wim Ra- vell. Dit alles wordt gepresenteerd door Francesca Vanthielen, de pre sentatrice van de VTM Top 50. Woensdag 29 augustus: Freddy Grey Seniore revue -14 u. en 'In 't Witte Paard' (21 u.) Traditiegetrouw wordt voor de se nioren en de minder-validen een namiddagprogramma voorzien. De inkom is gratis, alle aanwezigen krij gen 2 konsumpties aangeboden en kunnen tevens gratis deelnemen aan een tombola. Volgende artiesten staan deze na middag op het programma: Jean Walter, Kathy Varna, Ballet Lime light, Lou Marcel, Freddy Grey en het combo Danny Rousseau. De ingang is via de parking Beek veldstraat, vanaf 13 u. Een wervelende variétéshow voor jong en oud. De show die dagelijks wordt opgevoerd tijdens de zomer maanden in 't Wit Paard te Blan- kenberge. Het programma bevat zowel dans, zang, humor als visuele acts. De artiesten zijn niemand min der dan: Yvonne Verbeeck, Luc Caals, Johnny White, Katrien Gal- lez, Rod Sinclair, The Sea Side Dancers, Papa Chico, Sam Gooris, Glow en de muzikale begeleiding wordt verzorgd door het Orkest Lou Roman. Donderdag 30 augustus: Willy Som- mers in Concert Willy Sommers reeds tientallen ja ren aktief in de Vlaamse showwe reld en ook reeds verscheidené ma len te gast op de Aalsterse Jaars- beurs. Hij brengt een avondvullend programma met liedjes van vroeger en ziin actuele hits onder leiding van zijn eigen orkest. Vrijdag 31 augustus: Ratatouille- avond In 1986, op de 39ste Jaarbeurs, werd voor de eerste keer een ratatouille- avond geprogrammeerd in de Kei zershallen. Toen het Feestkomité dit jaar een programmavoorstel Aalst. Hoe groot de ruimte van de Keizershallen wel is, ziet men pas wanneer het gebouw helemaal is leeggemaakt (a) binnen kreeg van John Woolley voor de organisatie van een derge lijke avond tijdens de 43e jaarbeurs, werd hierover niet geaarzeld. Dit vooral gezien het sukses van deze shows in het verleden. Volgende groepen zullen meewer ken aan deze avond: John Woolley and Friends, Sotto, The Swinging Jaguars, tevens zijn 5 mystery guests voorzien en de pre sentatie is in handen van Piet Louies en Jacky De Pauw. Zaterdag 1 september: Préselektie Jaarbeurs Voor de 24ste keer te gast op de Aalsterse Jaarbeurs, de keizer van het Vlaamse lied. Reeds jaren wordt de jaarbeurs afgesloten met een recital van Will Tura. Zondag 2 september Finale Jaar beurstrofee Claudia werd geboren in een muzi kale familie. Zingen is voor haar alles. Reeds op 11-jarige leeftijd nam zij deel aan zangwedstrijden. Toen de grote soundmix-rage be gon sprong zij meteen op de trein en in de Story Soundmix in 1986 wist zij een derde prijs te behalen. Dit re sulteerde tot een plaatopname en een selektie om deel te nemen aan de Baccarabeker onder leiding van Gene Summer. Zij werd supertip op VTM met 'Nu of Nooit' en 'Hartzeer'. Voor de zevende opeenvolgende maal zal Micha Marah de finale van de Jaarbeurstrofee presenteren. De prijzenpot bedraagt dit jaar 150.000 fr. en de hoofdprijzen wor den geschonken door de firma Hout en Bouw Van Den Nest, Rijksweg Aalst-Dendermonde te Hofstade. Maandag 3 september: Will Tura Will Tura zingt reeds voor de 24e keer te Aalst op de Jaarbeurs. Hij is inderdaad de keizer van het Vlaam- se lied. Ieder jaar heeft hij veel suk ses. Nu pas na zijn verjaardagfeest wordt dat wellicht nog groter. Plaatsen reserveren Uitgezonderd voor vrijdagavond kan dat mits betalen van 50 fr. per zitplaats. Maar pas vanaf de eerste dag van de Jaarbeurs aan de in gangskassa vanaf 25.08 tussen 15 en 20 u. Gereserveerde plaatsen worden vrijgehouden tot 21u30. LH De Jaarbeurs wordt georganizerd door het stadsbestuur van Aalst. Binnen het schepencollege z(jn burgemeester De Maght en schepen Bourlon voor deze organizatie verantwoordelijk, terwijl schepen Hooghuys de techni sche realizatie onder zjjn bevoegdheid heeft. Het schepencollege wordt geadvizeerd door een Beurskomitee en een Stedelijk Feestkomitee. Dat Buerskomitee neemt het kommerciële aspekt voor zijn rekening en wordt geleid door Muriel Boel terwijl Yves Van Driessche de sekretaris is. Het Stedelijk Feestkomitee zorgt voor de programmatie en de uitbating van de spektakelzaal en hier is Odilon Mortier de voorzitter en neem Betty Lambrecht de taak van sekretaris op zich. Alle adviezen worden aan de agen da van het schepencollege geplaatst en verwerkt door de dienst organi zatie. Het hoofd van deze dienst is Jan Doorns. Dit wat betreft het be leid. De praktische organizatie van het beursgebeuren geschiedt is eigen lijk een samenwerking van verschil lende stadsdiensten. Naast politie, brandweer, dienst vervoer, groen- dienst, smidse, schrijnwerkerij, on derhoud, loodgieters, electro, pu blic relations en ekonomische dienst, zijn het vooral de dienst or ganizatie en openbare werken- dienst feestelijkheden die de beurs realizeren. Openbare werken-dienst feestelijk heden van Rik De Neve staat garant voor de uitvoering van alle techni sche werken. Alle stadsmedewerk- ers met een technische taak op de beurs worden door Rik De Neve geleid. De dienst organizatie neemt de administratieve en koördineren- de funktie waar. De medewerkers van deze dienst zal men zeker ont moeten wanneer men een bezoek brengt aan de beurs. Theo Van Cauter is de kontaktper- soon tussen de expozanten en de organizatoren. Hij heeft toezicht bij de opstelling van standen, zorgt voor de doorstroming naar de tech nische dienst en koördineert de praktische opdrachten. Betty Lambrecht is naast sekretaris van het Feestkomitee de duivel- doet-al van de animatie. De uitba tingvan de spektakelzaal, de plaats reservaties, de takenverdeling tus sen de leden van het Feestkomitee, zijn maar enkele voorbeelden van haar taken. Lisette Stevens beheert dan weer het administratief dossier van het kommerciële gebeuren. Expozan ten kunnen bij haar terecht voor allerhande dokumenten. De dage lijkse financiële afrekening behoort ook tot haar opdracht. Det Fortuin en Leslie Lefevre zijn administratieve medewerksters van de organizatiedienst. Naast de info balie ondersteunen zij het werk van het sekretariaat. Yves Van Driessche doet de taken verdeling van de leden van het Beurskomitee en doet permanentie op het technisch sekretariaat Beurskomitee. De algemen leiding en koördinatie van alle medewerkers en diensten ligt in handen van Jan Doorns. OOk is hij kontaktman tussen de beleids mensen en de uitvoeringsteams. .Zijn voornaamste taak is de follow - Aalst. Jan Doorns (a) up van de geplande zaken en het zoeken naar oplossingen van de problemen die zich voordoen, dit in overleg met alle betrokken partijen. De beurs is echter niet de realizeren zonder de daadwerkelijke mede werking van tientalle leden van het Feest- en Beurskomitee. De kassa's, het toezicht op de togen, het sluiten van de standen, de plaatsreservaties, de podiumdienst en vele andere taken worden door hen waargenomen. Men mag dus gerust stellen dat de samenwerking tussen dynamische vrijwilligers en ervaren stadsmede- werkiers moet leiden tot het sukses van deze 43e Jaarbeurs van Aalst. Aalst. Nog een beeld van de enorme ruimte die de Keizershallen is (a) Aalst. Betty Lambrecht (a) In het Provinciaal Handels- en Taaiinsti tuut, onderwijs voor sociale promotie, star ten twee opleiding paramedisch hoger on derwijs van het korte type nursing en ziekenhuisverpleging. Voor meer informa tie Prov. Handels- en Taaiinstituut Gent, Onderwijs Sociale Promotie, Henleykaai 83 te 9000 Gent (091/24.11.55) of Prov. Instituut voor Verpleegkunde Gent, Non- nemeersstraat 21 te 9000 Gent (091/ 23.34.75.) In Panorama van donerdag 6 september heeft men het over de problematiek van de hedendaagse "kasteelbewoners". Naast de kastelen van Louvignies, Leeuwergem, Ecaussinnes komt ook het kasteel van Laame aan bod. Kind en Gezin heeft het vertrouwde adres aan de Guldenvlieslaan verlaten en nieu we kantoren betrokken aan de Hallepoort- laan 27 te 1060 Brussel. Het nieuwe tele foonnummer is 02/533.12.11. en het fax nummer 02/534.13.82.

De Voorpost | 1990 | | pagina 3