Werkt men er nog vóór de winter aan? Honderd jaar terug kregen Catharinisten nieuwe impulsen Fax News van Cantate Domino Aalsterse Veronaclub naar Mondiale in USA Drukke dagen voor Sint-Ceciliafanfare van Hofstade Direkteur Van Der Biest ging heen... Meldertse Dorpstraat aanbesteed! Ook kunst doet intrede in A.S.Z. De Voorpost - 24.8.1990 - 11 10 augustuszeer goed verblijf in Singapore. Buitengewone optredens gehad voor steeds uitverkochte zalen. Het koor trad onder meer op in een koncertzaal met liefst 1600 zitplaatsen 11 augustushet verblijf in Singapore is een sukses. Ondanks het hete weer werden alle bezienswaardigheden bezocht. Het hoofdkoncert in Kallang Theatre was een enige belevenis. Morgen vertrek naar Au stralië 16 augustus Melbourne. Alles verloopt prachtig. Iedereen vermaakt zich goed. Het is hier wel koud, 14 tot 15 graden en er is een krachtige wind. Het koor werd door de ee-ote minister en zijn echtgenote ontvangen. Solisten van het koor zongen life voor de radio. Vertrek ken nu naar Canberra 18 augustus OK. We zijn gelogeerd bij de inlandse bevolking en de kontakten verlopen prima. Het vriest hier. Morgen vertrek naar Sydney. (JM Heyman) Aalst. De leden van de Veronaclub die absoluut het wereldkampioenschap voetbal in de Verenigde Staten willen bijwonen (a) De idee om de "Veronaclub" op te richten komt van een trio vrienden die na de dramatische wedstrijd van de Rode Duivels tegen Engeland op de recente mondiale in Italië er het hart van in waren dat hun ploeg het onderspit had moeten delven. De drie woonden die wedstrijd bij. Met trein en bus waren ze net als vele andere supporters naar Italië afgereisd om de Rode Duivels aan te moedigen. De drie initiatiefne mers kregen dadelijk navolging in Italië en zo geraakte men aan 15 leden. De club wil in de eerste plaats de vriendschapsbanden tussen de verschillende leden nauwer aanhalen. Met dat doel voor ogen werd een struktuur uitgedokterd. Daarin zitten maandelijks bijeenkomsten vervat in Aalst en in Wichelen. Maar de belangrijkste odpracht bestaat erin de wedstrijd van de Rode Duivels bijwonen en natuurlijk de ploeg ook aanmoedigen. Leden van de "Veronaclub" zijn Eric Broothaerts, Luc De Bundel, Denis De Coster, Guy De Coster, Jan De Backer, Urbain De Pus, Rene De Rouck, Jacques De Vlieger, Hugo Hofman, Thierry Lateste, Tom Lorie, Sven Roggeman, Luc Van Hauwermeiren, Alain Van Nieuwenbergh, Maurits Van Renthergem, Gilbert De Jonge en Hans Van den Berghe (da) Aan de jarenlang durende miserie van trillende huizen, in de straat vallende diepe putten en te midden bestrating komt eerlang een einde. Een tijd lang werden de mensen zoet gehouden voor het plaatsen van borden die vrachtwagens uit de straat moesten weren doch daar vaak niet in slaagden, of door het Marylin Monroe-verbodsbord dat gewoon aanduid de dat er een straat met bulten was. Verleden maandag ging dan uiteindelijk de aanbesteding van een gedeelte van de Dorpstraat door in het stadhuis. Koestraat - Meldert - Kerk be verbinding tussen de Koestraat pan de grens met Moorsel en de >arochiekerk van Meldert is op te iplitsen in verschillende gedeelten, pie wordt zowat een staalkaart van tlle mogelijke wijzen van bestraten. Bet eerste gedeelte, de Klaarhaag- traat, ligt nog steeds in kassei en zal bet oude kasseistenen herlegd wor- len. Wanneer is voorlopig nog een Vraagteken. Dat zou het gevolg zijn /an enkele mensen die met kassei wepen. Maar ook van het misver- land destijds waarbij een aantal ei- >enaars van gronden aan deze traat dachten verhaalbelasting te uilen moeten betalen als er een indere soort van bestrating kwam. .ater konden ze dan wel overtuigd Jsyorden dat de aard van de bestra ling voor al dan niet betalen van ■verhaalbelasting niet de minste rol %)eelt. Gelukkig is deze onrecht- raardige belasting te Aalst reeds [een tijd afgeschaft. T)eel 2 is de Kokerijstraat. Die werd herlegd en voorzien van degelijke verlichting met ondergrondse lei dingen. Het is een moderne kassei- straat. Om de staalkaart verder te zetten heeft men dan een stukje Hoogstraat en dat is dan in beton. De verbinding Affligem - Baarde- gem. Volgende trongon is het eerste ge deelte van de Dorpstraat. Tot aan de beek werd dat samen met de Kokerijstraat gerealiseerd in beton- klinkers. Een eigentijdse straat eveneens met eigentijdse verlich ting en voetpad langs beide zijden. Om voor ons niet gekende redenen stopte men aan de beek. Gedurende de winters viel waar men met de wegenwerken gestopt was vaak putten. Diepe waarin een man zich makkelijk kon verschui len. Een aantal mensen meden deze straat dan ook wegens het oneffen rijvlak doch bussen en vrachtwa gens zorgden ervoor heel wat onge makken. Dit stuk is nu aan de orde. Het laatste stuk, van aan de Ste- vensveldstraat tot aan de kerk ligt nog steeds in kassei. Wat het stads bestuur met dit gedeelte zinnens is weten we niet. Wellicht zal dan nog wel jaren duren vooraleer daaraan iets kan gebeuren. 14 inschrijvers Op de aanbesteding verleden maandag in het stadhuis meldden zich liefst 14 inschrijvers. De in- schrijfprijzen toonden merkwaardi ge verschillen. De laagste prijs was zowat 16 miljoen, de hoogste zowat 23. Of bijna anderhalf maal de )eze aanbestedingen moeten nu eerst nog rekenkundig gekontro- leerd worden. Het is inderdaad reeds vaker gebeurd dat men er re kenkundige fouten in vond. Pas daarna kan het college overgaan tot definitieve toewijzing van de wer ken. Met een dosis geluk zou dat kunnen gebeuren begin september eerstkomend. Begin van de werken? Of nog vóór de winter met de riole- rings- en wegeniswerken kan wor den gestart blijft voorlopig een open vraag. Eens door het stadsbe stuur goedgekeurd moet nog de goedkeuring door het provinciebe stuur gebeuren en dat vraagt allicht een maand. Als het weder dan gun stig is en de aannemer beschikbaar kan misschien nog begonnen wor den in 1990. De aannemer beschikt over 110 werkdagen. In maanden uitgedrukt is dat zowat 5,5 maanden zonder rekening te houden met re gendagen of vriesdagen. Werken Met de riolering wordt aangevan gen in het diepste van de Dorps traat, in de volksmond in de «Die- festraat». Men steekt er buizen van m diameter. In het dieptste punt is een pomp die het water oppompt naar de hoger liggende Hoogstraat. Vandaar zoud het dan in een nog te leggen koliektor kunnen belanden en verder vloeien naar het waterzui veringsstation. Het kaliber van deze buizen kadert in het TRP, het totaal rioleringsplan van de stad Aalst. De straat zelf blijft zes meter breed, met de greppels erbij 6,70 m. Ver der langs beide zijden een voetpad gelegd in dalles van 30 bij 30 cm. Het wegdek wordt gelegd in elkaar klik kende betonklinkers. De inritten worden door de stad gelegd tot aan de rooilijn in betonklinkers van 220 bij 110 cm. De breedte van de straat wordt kon- tinu op zes meter gehouden. Aan de draai bij de Molenweg is er een soort pleintje. Daar kan enige par keerruimte worden geschapen. LH lEen jubileumjaar Honderd jaar is het geleden dat de in 1421 opgerichte maar in sluimer jgeraakte Kamer van Rhetorycke De Catharinisten door een 15-tal Aalste- inaars in "De Oude Posterij" nieuw leven werd ingeblazen. Ze namen de {draad weer op en gaven hem tot hiertoe althans met sukses door. De herinnering aan 1891 zal in dit jubeljaar dan ook een centrale plaats innemen in de werking tijdens het komend seizoen. Maar daarover later ,meer. Hier wordt dan ook een drukjaar met naast de gewone aktiviteiten :,ook die van de jubelviering. ewone aktiviteiten: Op 13,14 en V oktober wordt in een regie van Marnic Baert in de schouwburg van De Werf "Kinde ken van een mindere God" ge speeld. - En op 22, 23 en 24 maart a.s. wordt ter gelegenheid van de her denking van de herinrichting een eeuw geleden in een regie van Her man Slagmulder "Passio Christi ge bracht" m de dekanale Sint-Marti- nuskerk. - Op zaterdag 24 november is er de jaarlijkse Catharinaviering met te 17.30u. een H. Mis ter ere van de schutsheilige van de vereniging in Sint-Martinus gevolgd door het jaarlijks banket. Op 25 november, naamfeest van de H. Catharina is er dan het plechtig Rederijkerslof. - Op 23 december kinderfeest in zaal "'t Kapelleken" met koeken, chocomelk en animatie. - Op 9 februari als inzet van karna val net rendez-vous in de Keizers- hallen op het "Katrienenkarnaval- bal", het meest populaire 20-letter- woord. - Op 12 mei de H. Mis van de Le- naertstichting voor afgestorven Ca- tharinistenvnenden. - En op 9 juni te Hekelgem op domein Verbruggen de jaarlijkse barbecue ter afsluiting van het werkjaar. Jubileumviering Bovenop de traditionele werking komen verder nog een tentoonstel ling, een kongres en een heuse jubi leumviering. - Op 27 april opening van de inter nationale dubbeltentoonstelling in De Werf en in het Oud-Hospitaal in samenwerking met de Barbaristen. - Op 28 april een internationaal Rederijkerskongres in De Werf ook in samenwerking met De Barbaris ten. - En op 5 mei de jubileumviering in De Werf. Abonnementen De prijzen der abonnementen wer den behouden. Een abonnee be taalt 400 fr. wat toegang verleent aan de toneelprodukties en de ju belviering. Een erelid betaalt 1000 fr. voor hetzelfde maar dan voor twee personen. En een donateur telt 5000 fr. neer. Voor hem zijn alle aktiviteiten uitgezonderd banket en barbecue gratis. Nadere info bij griffier Erik De Smet, Marktweg 172 te 9300 Aalst. Aalst. Sint-Cecilia in Hof stade. Luisteren naar de melodie (a) Onder impuls van dr. Goossens en van dr. Matthieu wordt ook de kunst in haar diverse aspekten in het Aalsters Stedelijke Ziekenhuis geïntegreerd. Als eersteling wordt er op vrijdag 7 september de tentoonstelling geopend van werken van leerlingen van de stedelijke akademie scho ne kunsten. Een organisatie van de Kulturele Kring van de geneeshe ren van het ASZ. Wat in het vroeger ziekenhuis niet kon wegens gebrek aan de nodige ruimte kan nu wél. «Hospitaal» komt van «hospes» wat staat voor gastvrij. Zo wil ook het nieuw hospitaal gastvrij staan voor de kunst. Al wie zich in Aalst bezighoudt met kunst, met wetenschap of met sociaal werk is alvast in het ASZ welkom. Dat van wal wordt gestoken met werk van de akademie schone kunsten Aalst is vanzelfsprekend als men weet dat deze instelling zich bevindt in het Oud-Hospitaal en dat dit de allereerste leprozerie van Aalst was. Uiteraard komt ook de andere akademie aan bod die naast muziek ook ballet en toneel biedt. En uiteraard zijn alle kunstenaars van Aalst er welkom. LH Het West-Duitsland met 40 miljoen fietsen het grootste fietsenpark van Europa, Ne derland is het land met de grootste fiets- dichtheid. Ons land telt maar 3 miljoen fietsen en dat is evenveel als Griekenland. ganizeerd. Men kan deze tentoonstelling bezoeken tot en met 30 september en de katalogus en routebeschrijving is te verkrij gen in het VW kantoor en Museum Kern- penland. Aalst nam verleden zaterdag massaal afscheid van Jozef Van der Biest, echtgenoot van Marie-Jeanne Wellekens en vader van vyf zonen en drie dochters. Te Zonnegem geboren op 24 mei 1920 overleed hij in het O.L.V.-Ziekenhuis te Aalst op de vooravond van het feest van Onze-Lieve-Vrouw Tenhemelop neming. Niettegenstaande een langdurige ziekte plus visuele en gehoorge stoordheid kwamen hem geen klachten over de tong. Deken Jozef De Smet stelde dat hij begin juli nog de moed had verder te blijven leven opdat zijn kinderen met vakantie zouden gaan. Toen deze terug thuis waren begin augus tus sloeg de dood onbarmhartig toe. Toch was één zoon, Mon, nog niet present want als reisleider nog in net verre India. De aflijvige was een mens die zich een grote vriendenkring had weten op te bouwen. O.m. als onderwijzer en later als direkteur van de lagere afdeling Sint-Antonius van het Sint-Jozefscollege. Toen hij eens een gewezen student Aalst. Jozef Van der Biest in een ziekenhuis ging bezoeken zegde deze achteraf dat 'de appel sienen die Meester Jozef hem had meegebracht hem best hadden ge smaakt van al degene die hij reeds had gegeten'. Maar ook buiten het onderwijsmi- lieu wist deze te Zonnegem geboren man zich verdienstelijk en bemind te maken. De 'acht zaligheden' in moderne vorm die tijdens de begra fenisplechtigheid werden voorgele zen waren voor hem alleszins geen Aalst. Sint-Cecilia in Hofstade. En maar blazen (a) ijdele woorden. De dekanale Sint-Martinuskerk liep dan ook eivol al was het zater dag en marktdag en was een par- keerplaatsje vinden er een echte heksentoer. Jozef Van der Biest met een broer pastoor en een anders-valide doch ter zal nog jaren in de gedachten van vele Aalstenaars blijven verder le ven. LH Geen cafe zonder bier, geen plaat selijke kermis zonder fanfare. In Hofstade is dat ook het geval. Daar vormt de kermis een van de hoogte punten van de werking van de plaat selijke Sint-Ceciliafanfare. Zaterdag waren het bestuur en de spelende leden present voor een openluchtkoncert op de koer van het parochiaal centrum. Na een rondgang met vertrekpunt cafe De Molen en het bezoek aan een vijftal herbergen vormde het parochiaal centrum het eindpunt van de tradi tionele rondgang. Donderdag was het ogenblik aangebroken voor een mosselslag en zondag 26 augustus is een kermisuitstap voorzien in de verenigde straten met vertrek om 16.00 uur aan de Hendrik Conscien- cestraat. Vervolgens doet men de Guido Gezellestraat, de Bergeweg, de Kammenstraat, de Steenweg aan om weer te komen aan de tent. (adl Op donderdag 6 en vrijdag 7 september heeft in de Hallen van Kortrijk het statutair kongres van het ABW textiel plaats. Het lema van het kongres is "Een strijdbare vakbond in het europa van morgen Naar aanleiding van het duizendjarig be staan van Lommei wordt een tentoonstel ling "Kunstprojekl 1 Lommei 1990" geor- De Kamer voor Handel en Nijverheid van het arrondissement Mechelen en de Kre dietbank organizeren een praktijkgerichte stduienamiddag over de handel met cen traal- en oost-Europa op donerdag 25 ok tober om 14.00 uur in de Hertogenzaal van Diepdael, 't Plein 1 te Mechelen. Meer informatie op het nummer 01SI20.04.00 Sint-Cecilia in Hofstade. Het zware werk (a) en vragen naar O. Vertenten. J

De Voorpost | 1990 | | pagina 9