St.-Jansparochie viert nog een weekend Heemkundige Kring Erpe-Mere publiceert geschiedenis van het klooster te Aaigem Geslaagde tekenwedstrijd te Aalst Hofstaadse karnavalgroep "Staat mo Benaat" Geslaagde wandeltocht in Wanzele Scoutsfeesten in Hofstade Zilveren jubileum De Voorpost - 31.8.1990 - 11 uw:'" i dwmwm Aalst. Een beeld van de deelnemers aan de tekenwedstrijd met hun ouders (a) Naar aanleiding van de 25e verjaardag van de Sint-Jansparochie Immerzeel werden diverse aktiviteiten georganizeerd. Onder meer ook een tekenwedstrijd waaraan heel wat kinderen deelnamen. De deelnemers werden ingedeeld in verschillende leeftijdskategorieën en werden beloond met mooie prijzen, (da) De mededelingen van de heemkundige kring bevatten elke drie maand dat het tijdschrift verschijnt, een schat aan informatie over alle facetten van de heemkunde in het algemeen en de lokale geschiedenis in het bijzonder. Het is een gewaardeerde volks-(kundig) blad dat telkens meerdere rubrie ken bevat zodat meestal iedereen iets naar zijn gading vindt. Sinds de fusie beslaat het werkgebied dan ook de acht deelgemeenten en het recent verschenen nummer handelt over het klooster van Aaigem dat in feit begonnen is als weeshuis maar nu, naast het onderwijs, zich vooral toelegt op de ouderenverzorging. Het klooster van Aaigem werd zoals talrijke kloosters gesticht tijdens de tweede helft van de 19de eeuw. Het was in 1867 dat de Congregatie der Zusters van de H. Vincentius van Deinze een bijhuis in Aaigem op richtte. Dit was te danken aan de toenmalige Aaigemse pastoor Ka- rel Sulmon, wiens zuster Henrica, met name zuster Philomène alge mene overste was te Deinze. Mede dank zij de vrijgevigheid van de ge zusters Julie en Virginie Everaërt kon men een school, die tevens weeshuis was, oprichten. Gelukkig kon men daarnaast rekenen op an dere weldoeners om het doel te ver wezenlijken. Voorzitter J. De Vuyst beschrijft vrij uitvoerig de ontwikkeling en de wording van de kloostergebeuren in deze landelijke gemeente: de kapel, het onderwijs met de daaraan ver bonden schoolstrijd van een eeuw geleden, de groei en bloei van het weeshuis dat naar rusthuis over ging, de evolutie van de boerderij naar meer moderne werkzaamhe den. Het lijvig artikel is bovendien geïllustreerd met talrijke foto's, zo wel van personages als van oude schoolbeelden. In hetzelfde nummer van de «Me dedelingen» worden twee artikels gewijd aan de archeologie die voor al in de deelgemeente Mere aan de orde is. Twee bijdragen over lokale opgravingen die elkaar aanvullen en eveneens voorzien zijn van de nodige schetsen en fotomateriaal, enerzijds van de hand van W. De Swaef en anderzijds van Ant Er- vynck. De rubriek «Herinneringen bij een oude foto» toont deze keer een ou de klasfoto uit de gemeenteschool van Mere, die dateert uit 1919 waar bij de kinderen hun erkentelijkheid betonen aan hun weldoeners. Het kringleven en de dorpskroniek brengen eens te meer nieuws over het reilen en zeilen van de kring en vermeldt de voornaamste gebeur tenissen die op heemkundig gebied van belang zijn. In de rubriek «heemschut» vernemen we iets meer over de restauraties of ver fraaiingen die de laatste paar maan den in de deelgemeenten verwezen lijkt werden. Wie belang stelt in de lokale ge schiedenis van alle deelgemeenten van Erpe-Mere kan zich abonneren voor slechts 150 fr. per jaar (vier nummers) en ereleden betalen 250 fr. JV Aalst. De heer Vinck van Infobo maakte de uitslag van de tekenwedstrijd bekend (a) Na een bezinningsavond over de toekomst van de parochie - een voor de St.-Jansparochie Immerzeel lang geen ongebruikelijk gebeuren - werden de festiviteiten van het 25-jarig bestaan van de parochie ingezet door een tentoonstelling in het Sociaal Centrum. Deze expo zou trouwens de rode draad vormen doorheen de reeks feestelijkheden die de diverse werkgroepen voor alle leeftijdsgroepen hadden gepland. Dat de weermaker hen daarbij een helpende hand kwam toesteken was dan ook graag meegenomen. Tussen de pannekoeken en de tuinfeest voor het Sociaal Centrum koude schotels, de volleybal en het was de ekenwedstrijd voor jongeren Aalst Een kijkje op de tentoonstelling van 25 jaar Sint-Jansparochie op Immerzeel (a) een opmerkelijk gebeuren. Een 50-tal zetten zich met kleurkrijtjes allerhande aan het werk op het asfalt en lieten hun verbeelding daarbij vrije teugel. Heel wat kreatief werk was er het resultaat van. Een aktiviteit die herhaling zeker waard is. Opmerkelijk tevens de tekeningen van Jozef Van den Steen en Frans Ganzeman gerealiseerd ter gelegenheid van dit zilveren jubileum. Tekeningen die rechtstreeks betrekking hebben op de gebouwen van de parochie en die ter bestrijding van de kosten te koop werden aangeboden. 25 jaar St.-Jansparochie Voor de realisatie van deze historische tentoonstelling toonden de diverse werkgroepen zich andermaal op hun best. Bij de grandioze tentoonstelling met O.L. Vrouw als tema waarvoor zelfs moest worden uitgeweken naar de St.-Martinuskerk nad St.-Jan reeds zijn onderlinge samenwerking getoond. Nu alweer was er eigenlijk materiaal te veel en moest met de ruimte gewoekerd worden. Aan de toenmalig Maria-tentoonstelling werd trouwens ook nu nog door een kleine stand gerefereerd. Wie door de tentoonstellingsruimte flaneerde en zijn ogen de kost gaf kwam tot de overtuiging dat deze parochie bruist van intense aktiviteiten en dat samenhorigheid en geen ijdel woord is. Foto's over gebouwen, voorgangers in de eredienst, scholieren, festiviteiten zijn er in groot aantal. Eveneens knipsels uit allerhande publikaties. Overlijdensberichten en doodsprentjes, bijdragen van sociale en kulturele organisaties tonen de St.-Jansparochie als een ijverige bijennest. Tweede weekend Dit weekend gaan de festiviteiten verder. Morgen zaterdag 1 september wordt een andere tentoonstelling geopend. Een kunsttentoonstelling in het Kasteel Ronsevaal te 20 u. waar de werken ook te bekijken zullen zijn op zondag 2 september van 15 tot 20 u. Ondertussen gaan tuinfeest, pannekoekenslag, kindernamiddagen en op zaterdag 1 september vanaf 20 u. steeds verder. St.-Jan leeft inderdaad. L.H. Aalst. Staat mo benaat is een Hofstaadse karnavalgroep met allure (a) Lede. Wandeltocht in Wanzele. Enkele deelnemers klaar voor de start (a) Lede. Wandeltocht in Wanzele. Een kleine toelichting aan de inschrijvingstafel (a) KAV-KWB Wanzele organizeerde den: 10,16 of 25 kilometer. Dit keer laars voorbij twee kontroleposten. kan maken van rustige wandelwe- voor de zevende keer zijn wandel- hadden de organizatoren het par- Men koos voor dit parkoers omdat gen. Een ideale wandeltocht dus. tocht. Zoals altijd konden de deel- koers in de andere richting afge- het in dé eerste plaats zeer mooi is (da) nemers kiezen uit diverse afstan- pijld. Onderweg moesten de wande- en bovendien omdat men gebruik De Hofstaadse karnavalgroep "Staat mo Benaat" bestaat al vier jaar. De meeste leden zijn afkom stig van Hofstade zelf. De groep neemt aktief deel aan het plaatselijk verenigingsleven, maar de karna- valdagen van Aalst blijven het hoog tepunt van de werking. Voorzitter is Eric Camu die zelf nooit eerder lid is geweest van een karnavalvereni- fing. Dat is anders voor Bart De chrijver, een van de leden, die een fervente, rasechte en individuele karnavalist is. Volgens Bart gaat er niets boven karnaval. Al geeft hij graag toe dat hij wanneer het nachtelijk uur al wat gevorderd is liefst van al afzakt naar het lokaal van de groep. "Daar kent iedereen iedereen en dat is het belangrijkste" meent Bart. Aktief zijn bij een of andere gereno- meerde AKV groep in Aalst heeft natuurlijk zijn voordelen, maar ook nadelen. Alleen of in een gelegen heidsgroepje heeft men weinig kan sen. Men kent elkaar al te vaag. Wanneer je met dezelfde mensen een heel jaar aan een bepaald tema kunt werken, is dat goed voor de kameraadschap, zegt Bart. (da) Aalst. Enkele scouts van Hofstade in aktie (a) WKS Sint-Lutgardis Hofstade or- ganizeert in het parochiaal centrum van Hofstade zijn jaarlijkse feesten. Op het programma onder meer een tentoonstelling met werk van kunst schilder Maurits Wauters. Op vrijdag 31 augustus kan men in het parochiaal centrum in het Dorp terecht om 19.30 uur voor een reu- zebelotting met 10.000 fr vooruit plus de inleg. Verder staat er die avond een volkscafe met animatie op het programma. Zaterdag 1 sep tember start om 20.00 uur de Pin- Up Colada fuif in 't Cafeetje. Er wordt nostalgische muziek gespeeld tot in de vroege uurtjes en zondag 2 september wordt om 10.30 uur in de parochiekerk een eucharistievie ring opgedragen voor de scouts, oud-scouts, familie en sympatizan- ten. Vanaf 12.00 uur kan men zijn hartje ophalen met volksspelen en is er een reuzebarbecue aan de gang. Om 14.00 uur kan men luiste ren naar ontspannende muziek met de "Ambiance club" en om 20.00 uur heeft de trekking van de tombo la plaats, (ad) Van 6 tot 10 november heeft in het Ten toonstellingspark te Brussel de Internatio- nale Vakbeurs van de Ruimteindustrieén en -technologieën plaats. Aalst. De voorzitter en de bestuursleden van de Hofstaadse karnavalgroep a)

De Voorpost | 1990 | | pagina 11