Lede Herdersem Moorsel Meldert De Voorpost - 31.8.1990 - 13 jarige ernstig mentaal geh; Deze overhandiging heeft p Waterkasteel van Moorsel. Lede. De Koninklijke Fanfare Sint-Cecilia in aktie tijdens een optreden ter gelegenheid van het Boerenfestijn (a) Aalst. De ingang van het nieuwe vredehuis (a) Uitkalender De gemeentelijke sportraad van Lede organizeert op zaterdag 1 september in samenwerking met de Kennth's Snoo kerclub de finalewedstrijd van het kam pioenschap van Lede snooker. Iedereen wordt uitgenodigd om deze wedstrijd met aanvang om 20.00 uur bij te wonen. De plaats van het gebeuren Stokstraat 2 te Lede Op woensdag 12 september start een nieuwse kursus "konditiegym" in de turnzaal van het Stella Matutina Insti tuut. De lessen worden gegeven van 20.00 tot 21.00 uur en van 21.00 tot 22.00 uur. Voor meer informatie en inschrij vingen kan men terecht bij de gemeente lijke sportdienst, Brilstraat 2 te Lede (053/80.60.39) Het Vlaams Nationaal Jeugdverbond Lede organizeert op 31 augustus, 1 en 2 september zijn zesde Vlaams Weekend met tuinfeest in de hovingen aan de Poortendriesstraat 41. Vrijdag is er om 19.15 uur een boogschieting op liggende wip; zaterdag om 18.00 uur tuinfeest met volkskunstgroep "Boerke Naas en op treden van de Leedse VNJ muziekkapel. Zondag om 10.30 uur de herdenkings mis voor Gery Helderberg en Arthur De Troyer in de kapel van Ronkenburg en om 14.00 uur volkssporten en kinderna middag in de verkeersvrije Poorten driesstraat. Om 18.00 uur tuinfeest met de VNJ muziekkapel en animatie voor jong en oud. Bond socialistische gepensioneer den De Bond van Socialisitsche Gepensio neerden organizeert op zaterdag 8 sep tember een reis naar Merksplas. vertrek aan de Riva om 8.00 uur. Op het pro- gramam staat een bezoek aan de krui denhoeve waarna men naar het Neder landse Drimmelen rijdt waar een boot- trip naar het Biesbosch voorzien is. Dat is een groot natuurreservaat aan de Moerdijk. Rond 18.00 uur is men terug op de kruidenhoeve voor een delikates- sen maaltijd, waarna dansgelegenheid, terug thuis omstreeks 22.30 uur. Leden 650 fr, niet leden 780 fr. Inschrijven bij de bestuursleden van VFSG en in het lokaal Riva. Open monumentendag Op 9 september neemt Lede deel aan de open monumentendag. De toren en de kerkschatten van de dekanale kerk zijn te bezichtigen, evenals de tuin van het huis Ruys- sinck-Buys (via de Kasteelstraat te bereiken). Daar heeft ook een ten toonstelling "Lede vroeger en nu" plaats. Vakantiegenoegens Vakantiegenoegens Lede gaat op reis naar De Panne op zondag 16 september. Men vertrekt om 8.00 uur aan de Markt te Lede. Bezoek aan het natuurreser vaat De Westhoek, een strandwande ling. Leden betalen 180 fr, kinderen tot 12 jaar 150 fr en niet leden betalen 40 fr meer. Info bij Frans De Crock, Herman Nijs of leden van de werkgroep. Aalst. Daags na de officiële opening van het nieuwe Vredeshuis. Heel wat bezoekers kwamen kennis maken met de werking (a) Erpe-Mere. De belotters die deelnamen aan de finalewedstrijd (a stemmige herberg "De Vliering" voor zij die dit lusten... Deelnemingskosten (- fijn wandelkaartje, getekend door Ro ger van Ransbeeck, inbegrepen) 10 fr. voor V.W.B.-Ieden; niet leden 20 fr. Marleen Reyntens exposeert Marleen Reyntens stelt werken tentoon in het kultureel centrum Affligem, Ab dijstraat 6 van heden vrijdag 31 oogst tot 16 september tijdens weekends telkens van 14.30 tot 20u. Vernissage vanavond te 20u. met inleiding door Victor Van Frachen. Drie uren van Affligem A.s. zondag drie uren strandwagenrace georganiseerd door de PW-Jongern in het centrum van Teralfene-Affligem. In drie uren een zo groot mogelijke afstand afleggen is de opdracht. Begin te 15u. Aalst. Enkele leden van volleybalclub VK Aalst die op de jaarbeurs aanwezig v'a 053/67.19.17. waren (a) Parochiecentrum Echtscheiding, ook uw probleem? Voordracht door de Aalsterse Viaklub op dinsdag 4 september in De Werf over echtscheiding. Info via 02/360.23.75. Diefstal Ten nadele van Intercom werden in de Keizershallen tijdens de Jaarbeurs ap paraten gestolen. Vooral dure spots. Ontploffing In het Brughuis aan de Molenstraat ont stond een ontploffing. De inwoonster De Neef, werd gewond. Aanranding Daisy Raeymans werd in de Kattestraat door twee personen overvallen. Ze werd van haar handtas beroofd en liep boven dien verwondingen op. Karn a val bock VZW Dokumentatiecentrum publiceert Met VTB door 't Pajottenland Op zondag 9 september met VTB-Affli- gem wandelen door 't hartje van het Pajottenland. De Belletrekkers (Vlaamse Wande- laarsbond - Klub Affligem) i.s.m. de plaatselijke VTB-VAB-afdeling richten op zondag 9 september een schitterende familiale wandeltocht in met vertrek aan de kerk van O.L.V.-Lombeek (Roos- daal). Samenkomst vanaf 13.30u. aan de vroeg- gotische kerk van O.L.V.-Lombeek ver trek te 14u. (stipt). Wandelschoenen vol staan mits gunstig weer. Afstand: max 12 km. Wandelleiding: Jan en Maria Vonckx-De Smedt. Wegwijzer: Kerkvan O.L.V.-Lombeek, kasteel Rokkenburg, tragische windmolen (bekend door kap. Zeppos); Hof te Wijngaard, kasteel Op- lombeek, herberg Ten Helleken op onthoud en ev. ook knapzak), Eizerin- gen, Kerk O.L.V.-Lombeek. Na de wan deltocht wordt er nog verpoosd in de Jeugdvoetbaltornooi SKAalst. Voorde ouders was het werkendag a de Lions 2.550.000 fr. aan "De Fles", een home voor meerder- jehandicapten. in het Het is de opbrengst van de aldaar gehouden ten toonstelling van geschonken kunstwer- 900 'cen maan<den teru8 voor de vzw Schoon- ien. derha8e- Arrondissementeel gezinsfeest A.s. zondag 2 september vanaf 11.30u. in het stadspark te Aalst arrondissemen teel gezinsfeest "Voor Allen" met bar becue, optredens, animatie, boogschie ten, miniatuurboten, kinderatelier, streekspecialiteiten, wandeltochten, warme luchtballon en trommelkorps. Het feest is gratis. Voor het eetfestijn betaalt U 250 fr., kindermenu: 150 fr. Te 12u. spelen The Blowmasters en te 13.30u. demonstreert Jukio Tani Aalst jiu-jitsu. Volgen dan The Soundlixers, Keizer Kamiel, Prins Kris, John Wolley and Friends en The Falling Stones. Ook theaterakt, boogschieten, miniatuur bootjes, volksspelen, ballonwedstrijd, viswedstrijd, Ninoofse Witkap, matte- taarten en Faluintjesspecialiteiten. Avondmarkt Aanstaande vrijdag 7 september te Gij- zegem op wijk "Den Dries" avondmarkt vanaf18u. Brand Langs de Rijdantstraat te Nieuwerker- ken raakte ee spoorwegberm wegens on gekende oorzaken in brand. De brand was ernstig en de brandweer van Aalst jmoest worden opgeroepen. (inbraak In Lede werd ingebroken in de woning van Raymond Coppens aan Heipias- straat 96. Die raakten binnen via een kantelraam. Ze namen geld en juwelen mee. Diefstal In het centrum van Aalst werd de 42-ja- rige Viviane Baetens uit Aalst door een dief van haar brieventas ontlast. Die be vatte een som geld en identiteitspapie ren. De man sloeg ermee op de vlucht. Ongeval De 16-jarige bromfietser Tom Van Leu ven uit Aalst werd bij een botsing met de wagen, bestuurd door Maria Venneman op de Moorselbaan gekwetst. De Dender in De Werf Na de Dendervaarten met proeven en kommentaar georganiseerd door Aalst 2000 komen twee vooraanstaande poli tici over deze problematiek spreken in kultureel centrum De Werf, Molen straat 51. Op donderdag 4 oktober wordt dat gemeenschapsminister van leefmi lieu, natuurbehoud en landinrichting Theo Kelchtermans die het zal hebben over "Beleidsplannen voor de zuivering van de Dender" in een organisatie van de interregionale aktiegroep "Dender S.O.S. Dender". Op donderdag 11 okto ber is vice-voorzitter van de Vlaamse Executieve, gemeenschapsminister van ekonomie, middenstand en energie in De Werf. Organisatie: "Studie en aktie groep Aalst 2000". Hij spreekt er over 'Ekologie: energie". Nadere info via 053/78.38.14 Vernieuwde Bathyscaaf Het lokaal van PACT, Progressief Aal- sters Collectief Toneel, in de Meules- chettestraat 74, wordt geopend aan staande vrijdag, 7 september te 20u. Dit ter gelegenheid van het toneelseizoen 90-91. Bloemen of geschenken aller minst verplicht. Wie zijn appreciatie wil laten blijken kan eventueel zijn bijdrage deponeren in een strategisch opgestelde bouwfondskollektebus. Hoppestoet Wie belang stelt in de Hoppestraat te Poperinge, de 15e in de reeks, kan er heen op zondag 16 september vanaf 15 uur. Ook hopfeest op vrijdag 14 (ver broederingsavond) en zaterdag 15 (ver kiezingvan de hopkoningin). Op zondag hopmuseum, demonstratie hoppluk met de hand, hopstoet en hommelpap-bier feest. De Week in De Werf Kennismaken met de computer Avondkursus van 19.30 tot 22.15u. in De Werf. 1.500 fr. Volgende reeks 1 tot 4 oktober. Een Fris gezicht - aandacht voor je huid Op 4,5 en 14 september en 12 november van 20 tot 22u. in de schouwburg. 600 fr. exclusief nota's. Begeleiding Mw. Ro- giersdienst toxicologie AZ-VUB Geschiedenis van de strip Op 6,13 en 20 september van 20 tot 22 uur, 1700 fr., exclusief nota's. Begelei ding Pascal Lefèvre, licentiaat en publi cist. Arrondissementeel Gezinsfeest "Voor Allen" A.s. zondag 2 september vanaf 11.30u. in het stadspark, Parklaan, gezinsfeest "Voor Allen" met volgend programma: 11.30u.: optreden Trommelkorps SKW Aalst 12.00u.: optreden "The Blowmasters" 13.30u.: demonstratie Jiu-Jitsu 14.00u.: optredens van Soundmixers 15.00u.: show met Keizer Kamiel en Prins Chris 15.30u.: Theateract Jongsocialisten Aalst 16.00u.: Retro-Rock met John Wooley Friends en The Falling Sto nes aansluitend tot Discobar 19.00u.: opstijgen warmeluchtballon Doorlopende aktiviteiten: - initiatie boogschieten - demonstratie miniatuurbootjes - diverse volkssporten en -spelen - geleide park-wandeltocht - ballonwedstrijd-kinderatelier- schminkstand - viswedstrijd - grote sneltombola Smullen geblazen vanaf 11.30u. - Grote barbecue - diverse streekspecialiteiten (Witkapbier, mattetaarten, Faluint jesspecialiteiten) Festival van Vlaanderen Op donderdag 20 september in de schouwburg van De Werf brengt het Emmerson String Quartet werken van Sjostakovitch, Beethoven en Bartok. Aanvang te 20u. Daarna receptie in de BBL, Nieuwstraat 27. Kunstexpo in ASZ De Medische Raad van het Aalsters Ste delijk Ziekenhuis organiseert in de hall van het ASZ, Merestraat 80, een ten toonstelling van werken van leerlingen van de Stedelijke Academie Schone Kunsten Aalst. Vernissage a.s. vrijdag 7 september te 20u. met inleiding door OCMW-voorzitter Eddy Dierickx. Ge legenheidstoespraken door direkteur van de Akademie Robert Van Gysegem en dr. Hugo Peersman namens de Medi sche Raad. Kultuurkaart 90-91 KWB en KAV van het Verbond Aalst lanceren in het arrondissement de Kul tuurkaart 90-91. Een primeur waarbij leden en niet-leden aan fel verminderde prijs vijf manifestaties op hoogstaand niveau kunnen bijwonen. Nadere details volgen. In Jebron, Begijnhof 1 Het Open huis voor vorming en Pasto raal stelt volgende aktiviteiten voor in de komende dagen. - om llu. liturgie in de Begijnhofkerk; om 12u.: kans tot aperitief, barbecue en animatie voor kinderen en jongeren Leesgroep rond "Je leven helen" L. Hay Dit jaar koos de werkgroep vorming om in ons vormingspakket vooral aandacht te geven aan "relatie". Wat kan er dan beter zijn dan te starten met "relatie met jezelf'. Daartoe kozen we het boek van Louise Hay, Niet enkel een leesboek, eveneens een werkboek." Samen zou den we dit boek doornemen en in 5 avonden bespreken. De avonden van bespreking zijn: 24/9 -1/10 - 8/10 -15/10 - 22/10 in Jebron. Maximaal 15 mensen zijn tot de leesgroep toegelaten. Het boek is in Talita Koemi (Jebron) ver krijgbaar. Bevrijdingsfeesten te Aalst Op zaterdag 8 september herdenkt Aalst de bevrijding van de bezetter in 1944. Samenkomst te 14.45u. in de feest zaal van het stadhuis, 10 minuten later hijsen van de nationale vlag op de Grote Markt en vanaf 15u. optocht door het stadscentrum met neerleggen van bloe men aan de monumenten van Koningin Astrid, dat van de gesneuvelden en aan de gedenkplaat van Hugo Lefèvre in de ingang van het stadhuis. Te 15.45u. toe spraak door eerste schepen Edgard Hooghuys in de trouwzaal. Lucie Brulin exposeert Tot en met zondag 9 september kan U in de kripte van het Belfort schilderwerken van Lucie Brulin komen bekijken. Open iedere dag van 14 tot 19u. Artistiek van het kapsel A.s. maandag 3 september in de schouw burg van De Werf, show door de Aal sterse Klub Artistiek van het kapsel. Na dere info via 053/21.58.84. einde 1990 het Karnavalboek 1986-90 van de hand van Antoine Van Der Hey- den en Stefaan Vinck. Naast de verschil lende karnavalsvieringen tijdens die pe riode, worden ook Aalsterse Avonden, Katrienenbals, Arendkarnavals, Aal sterse karnavalliedjes beschreven. Het boek dat aansluit op het vorige van 75-85 telt 200 pagina's en 200 foto's in kleur of zwart-wit. Voorinschrijven kan bij vzw Dak, Hage- veld 39 te Erembodegem-Aalst. De voorintekenprijs bedraagt 1.190 fr. Terug naar school Hang vanaf a.s. maandag 3 september een witte wimpel aan uw fiets in het kader van de campagne meer veiligheid voor fietsen. Ontvangen U dit weekend: Alfons en Francino Roggeman-Moens. Volgend weekend Jozef en Yvette Van Rossen. Leirekensroute Vandaag vrijdag 31 oogst te 20u. in zaal Katholieke Kring, Nieuwstraat 13, vi deovoorstelling met verslag van de voor bije fiets- en wandeltocht langsheen de Leirekensroute. Daarna gesprekspanel met vertegenwoordigers van vzw Leire kensroute, Raldes, De Wielewaal, het gemeentebestuur van Opwijk en dat van Aalst. De bedoeling is te komen tot het formuleren van een haalbaar voorstel dat aan het stadsbestuur Aalst zou kun nen voorgelegd worden. Iedereen wel kom. Werk der Volkstuinen De dynamische afdeling van Herdersem die onlangs haar halfeeuwfeest vierde realiseert andermaal een tentoonstel ling van groenten, fruit en bloemen in het Clubhuis aan de Kouterbaan 32. En kel door leden geteelde produkten wor den er in tentoongesteld. Deze expo wordt geopend morgen zaterdag 1 sep tember te 19u. en is vanaf 20u. toeganke lijk voor het publiek. Verder ook op zondag 2 van 11 tot 13 en van 14 tot 23 uur en kermismaandag 3 van 11 tot 13 en van 14 tot 21 uur. Daarbij aansluitend vanaf 20.30u. op maandagavond verkoop van de tentoongestelde waren ten bate van het goede doel. Mossel- en steakfestyn Voor de tweede keer organiseert de Ko ninklijke Harmonie Concordia et Doci- litas ter gelegenheid van septemberker- mis een mossel- en steakfestijn in de feesttent op het Hardingplein. Dat op zaterdag 1 september van 18 tot 22 uur en op zondag van 11.30 tot 21 uur. Reduk- tiekaarten van 100 fr. worden aan huis aangeboden. De rest wordt bijbetaald aan de kassa. Lekkere spijzen en spoedi ge bediening. Voetbal Thuis S.K. Zaterdag 1 september: 14u. Miniemen A-Doggen 15.30u. Scholieren-S. Moorsel Zondag 2 september: lOu. Juniors-Wichelen

De Voorpost | 1990 | | pagina 13