"Parapliekeskermis" in Aalsterse Koolstraat Podium-uitjes in De Werf Retrospektieve Jan Cobbaert in BBL-Aalst C.C. De Werf zoekt feestneuzen - Artiboko Ernst in De Werf Tentoonstelling 'De Werf in De Werf vv Nieuwe Dekenijbevlagging Dekenij Koolstraat - Braderij Parapliekeskermis - 14 - 31.8.1990 - De Voorpost Met deze 'podium-uitjes' - een wekelijks terugkerende bijdrage in uw 'De Voorpost' - bedoelen we geenszins ajuintjes of iets dergelijks, verwacht u dus niet aan een tuinrubriek. Wel zullen we het telkens hebben over wat u in de komende dagen in het kultureel Centrum De Werf te Aalst te wachten staat op de podia van de Teaterzaal of de Schouw burg, de podiumaktivitei- ten dus. We zullen hierbij geen onderscheid maken tussen de eigen Werf-aktiviteiten (en de eigen programmatie werd, door politieke beleid sopties, afgeslankt!) en de gastorganisaties. 13de Kunst- en Ambachtenmarkt Op zondag 9 september organiseert de dienst Kuituur van de stad Aalst in samenwerking met het C.C. De Werf haar 13de Kunst- en Ambach tenmarkt die opgebouwd wordt rond het tema 'België Lekkerland'. Doorlopend wordt gezorgd voor aangepaste en gevarieerde anima tie. Op het programma staan naast demonstratie van oude ambachten, kinderanimatie en een tekenwed strijd. Tevens zijn optredens van Aalsterse Koninklijke Harmonieën en de Rhythm 6 U' gepland. Bluesband 'Blue 4 Opera- en musicalmelodieën: Mar co Bakker, Diane Verdoodt en Can tate Domino Marco Bakker, Diane Verdoodt en de Schola Cantorum, Cantate Domino verzorgen op vrijdag 14 september om 20 uur een koncert met opera- en musicalmelodieën. Jacob Marinus Bakker werd gebo ren op 8 februari 1938 te Beverwijk in Nederland. Als Marco Bakker Op niveau 1 van het C.C. De Werf loopt van zaterdag 8 tot en met zon dag 23 september de eerste ten toonstelling van het nieuwe Werf- seizoen. 'De Werf in De Werf wordt georganiseerd door Foto kring Polifoto in samenwerking met het C.C. De Werf. Fotokring Polifoto is gegroeid uit de Film-, Dia- en Fotoklub Politie Aalst en werd in 1980 opgericht door enkele mensen die zich inter esseerden voor alle vormen van beeld-expressie. De vlotte werking van deze vereniging mondde al uit in twee fototentoonstellingen. De eerste was samengesteld uit diverse onderwerpen en ideeën van de klu- Maandag 3 september om 20 u. in de Schouwburg: Modeshow Coiffu re. Het tema van deze avond is de internationale herfst- en wintermo de op gebied van kapsels en kleding. Eregasten zijn Martina Acht uit Frankfurt, de wereldkampioene coiffure met haar topmodellen, en H.J. Dzwikowski, de Duitse kampioen met zijn eigen show. Het geheel wordt opgeluisterd door het dansballet van V.T.M. dat een uniek showprogramma verzorgt. Toegangsprijs 300 fr., voor leden en scho len 200 fr., info: 053-21.58.84 Dinsdag 4 september om 20 u. in Vergaderlokaal 3: start van de kursus 'Echtscheiding... ook uw probleem', georganiseerd door Viae, info 02-360.23.75 Woensdag 5 september om 17ul5 in Vergaderlokaal 4: start van de taalkursus door het Royale Instituut, info 02-219.74.73 Vrijdag 7 september om 18 u. in de Teaterzaal: 'Onafhankelijk moet en kan' georganiseerd door de jongeren van het Vlaams Blok, info: 02-219.60.09 Zaterdag 8 tot zondag 23 september tentoonstelling 'De Werf in de Werf door Polifoto i.s.m. het C.C. De Werf, info 091-68.02.15 Zaterdag 8 september om 9 u. in de Schouwburg, konventie van provinciale en lokale mandatarissen, P.V.V.-kongres, info 02- 512.78.70 Dinsdag 11 september om 20 u. in het vergaderlokaal 2: start 'Oefen school voor jonge ouders', georganiseerd door de B.G.J.G., info 053-70.44.65 verwierf deze lyrische tenor een be nijdenswaardige faam over heel Eu ropa. Hij studeerde zang aan het Amsterdamse Conservatorium bij Coby Riemersma en Ruth Horna en later te München bij H. Hotter en te Londen bij O. Kraus. Tijdens de zomer van 1967 deebuteerde hij tij dens het Holland Festival in de 'Orfeo' van Claudio Monteverdi. Sindsdien nam zijn faam snel toe en werd hij een veel gevraagd tenor voor allerlei genres van vokale mu ziek. Hij won verscheidene prijzen op binnen- en buitenlandse wed strijden als 's Hertogenbosch, Mün chen en Rio de Janeiro. Sinds enke le jaren is hij de levensgezel van Willeke van Ammelrooy. De in Aalst geboren sopraan Diane Verdoodt (°1960) behaalde, na aan vankelijk studies aan de Stedelijke Muziekakademie van haar geboor testad, een Eerste Prijs voor zang bij Louis Devos aan het Koninklijk Muziekconservatorium te Brussel. Ze vervolmaakte zich bij Rudolf Bautz te Aachen en bij Bernadette bieden, de tweede had als onder werp 'Aalst in detail' en toonde werk uit eigen stad, kritisch en artis tiek bekeken door de ogen van de deelnemende leden. Dit derde fotosalon loopt in samen werking met het Stadsbestuur van Aalst en heeft als thema 'De Werf in De Werf. Het gebouw van het kul tureel centrum staat centraal, hetzij als onderwerp, hetzij als omgeving. De bedoeling van deze expositie is de fotografische fantasie van de le den los te laten op een prachtig architekturaal kompleks. L. In de hall van de BBL-Zetel Aalst- Sint-Niklaas te Aalst in Nieuwstraat 27 heeft op vrijdag 7 september te 20 u. de officiële opening plaats van de retrospektieve tentoonstelling Jan Cobbaert. Een gebeuren dat ka dert in een rondreizende retrospek tieve die naar aanleiding van de 80e verjaardag van Jan Cobbaert in alle Vlaamse BBL-zetels achtereenvol gens te gast is. Jan Cobbaert is in derdaad een Vlaams kunstenaar met internationale renommée. Na een welkomstwoord door zetel- direkteur Elmar Baert leidt kunst criticus Wim Toebosch de tentoon stelling in die dan door burgemees ter Annie De Maght wordt ge opend. Van Jan Cobbaert ziet U een selek- tie van een 50-tal werken die repre sentatief zijn voor zijn artistieke carrière. Te Heverlee geboren in 1909 werd hij een van de voornaamste verte genwoordigers van de hedendaagse Vlaamse schilderkunst met interna tionale reputatie. Hij is een veelzijdig kunstenaar die naast schilderijen, tekeningen en gouaches ook grafisch werk, kera miek, kunstjuwelen en ijzerskulptu- ren realiseert. Wim Toebosch die het fenomeen Jan Cobbaert toelicht zegt dat "Jan Cobbaert op zijn 80e verjaardag nog de gave bezit om te schilderen met Degelin te Antwerpen voor haar Hoger Diploma. Naast radio- en T.V.-optredens vertolkte ze rollen in opera's van Ravel en Mozart. Ook realiseerde ze meerdere plaa topnames. Een tijdlang was ze lid van het befaamde Collegium Voca le Gent. Als soliste verleent ze re gelmatig haar medewerking aan kantates en grote oratoria. Met suk- ses trad ze op in Duitsland, Neder land en Frankrijk. Michaël Ghys werd te Gent gebo ren, waar hij aan het Sint-Lievens- kollege stucleerde. In het knapen koor van de Sint-Baafskatedraal kwam hij voor het eerst in kontakt met koorzang, liturgische muzikale vieringen en de koncertpraktijk. Hierna studeerde hij teologie in Drongen, muziekpedagogie en al gemene muziekleer aan het Lem- mensinstituut te Mechelen. Mi chaël Ghijs leidt, dirigeert en inspi reert reeds dertig jaar het jeugd koor Cantate Domino van het Sint- Maartensinstituut te Aalst. In op volgingvan E.H. Ghijselen (in 1960) heeft hij dit knapenkoor opgewerkt. Het koor bestaat uit een tachtigtal leerlingen van dit Sint-Maartensin- stituut en geniet zowel in buiten- als in binnenland grote waardering. Het trad op in Europa, Israël, Zuid-Afrika, de Verenigde Staten, de Sovjet-Unie en Japan. Het be heerst een uitgebreid repertoire van de voornaamste religieuze mu ziek. Daarom is het ook een graag- gehoorde gast in tal van gerenom meerde muziekfestivals en op diver se podia van de grootste muziek tempels. Dit seizoen was het nog te horen tijdens de kreatie van de ope ra 'Das Glas im Kopf wird vom Glas' van Jan Fabre in de Antwerp se Opera. Op het programma van het koncert op vrijdag 14 september ek. in de Schouwburg van De Werf staan opera- en musicalmelodieën. Tij dens het( eerste deel van dit koncert vertolken Marco Bakker en Diane Verdoodt aria's en duetten uit 'Don Giovanni' en 'Le Nozze di Gigaro' van Mozart, uit 'CavaUeria Rusticana' van P. Mascagni, ui 'Carmen' van G. Bizet, uit 'Faust van Ch. Gounod en uit 'Don Carlos en 'La Forza del Destino' van C Verdi. In het tweede deel treden z aan met beroemde nummers uit he musicalrepertoire: 'Porgy and Bess van G. Gershwin, 'Oklahoma', 'Thi Sound of Music' en 'Carrousel' vaa Rodgers en Hammerstein, 'Kiss mi Kate' van Cole Porter, 'The Phan torn of the Opera' van Webber 'West Side Story' van Bernstein ei ook uit 'De Man van La Mancha'. Cantate Domino zingt daarenbo ven nog koorfragmenten uit d< 'Carmina Burana' van C. Orff. Een koncert dat beslist de moeite van een verplaatsing waard is; zowe het programma als de uitvoerders staan borg voor een erg mooie mu zikale avond. Vermelden we nog dat de instru mentale begeleiding bij dit pro gramma in handen is van Co Var der Heide-Weijma aan de piano. Toegangsprijs 550 BF., reserveren kan in De Werf op nr. 053/76.13.12 L. Aalst. Marco Bakker eerlang in de Werf te Aalst Emerson String Quartet te Aalst De Belgen vieren: op 7 september 1990 wordt Koning Boudewijn 60 jaar en op 21 juli 1991 viert hij zijn 40-jarig koningschap. Een brochure van vele tientallen pagina's dik brengt een overzicht van wat er alle maal georganiseerd wordt tijdens dit 'koningsjaar'. Ook de jeugd is van de partij. Zes jongerenteams verpakken momen teel hun artistieke boodschap aan de Koning in evenveel produkties rond zes kunstdisciplines: teater, dans, poëzie, rock, beeldende kunst en video. In de periode september- december worden deze produkties samengebracht in 11 festivals over heel Vlaanderen. In Aalst knallen op 15 september alvast de chanmag- nekurken want daar gaat de festi- valtoernee van start. De man in the picture Hugo Matthysen en De Bo men zullen erbij zijn en ook voor malig M.T.V.-presentator Marcel Vanthilt is van de partij. Maar... kijken is goed, meedoen is beter! Jongeren die minimum 15 jaar zijn, krijgen de kans om, samen met hun school of vereniging, mee te werken aan de animatieve inkle ding van het festival. Men kan bv. een originele receptie bedenken voor de genodigden bij de officiële opening (met goeverneur, burge meester...). Hiermee bedoelt men zeker geen stijf gedoe maar bij voor keur een swingend gebeuren in een jonge, frisse stijl. Het beste idee wordt uitgevoerd. Men kan ook deel uitmaken van het videoteam van De Werf: onder des kundige begeleiding een reportage (sfeerbeelden, interviews) maken van de ARTIBOKO (jouw ARTI- stieke BOodschap aan de KO- ning)-dag, die dan in korte flitsen op groot scherm wordt getoond. Hiervoor moet men wel snel zijn want het aantal plaatsen is beperkt. Men hoeft zich niet te beperken tot deze voorstellen, er kunnen andere ideeën opborrelen om de school of de vereniging op deze dag in de kijker te zetten. Ideeën, suggesties, plannen - schrif telijk of telefonisch - worden ver wacht in C.C. De Werf, Molenstraat 51, te 9300 Aalst, tel. 053-76.13.11 waar men ook terecht kan voor meer informatie over Artiboko. L. de kracht van een jeugdig kunste naar". Cobbaert hecht veel belang aan het kunstwerk zelf. De rest is vooï hem bijkomstig. "Over kunst praat je niet. Dat doe ie gewoon", zegt hij. Werken doet hij als nog biezonder vitaal man elke dag. Zelfs in de praktische organisatie van zijn ten toonstelling wil hij nog steeds zijn zeg hebben. De tentoongestelde werken hebben als centrale temata "het landschap, de vrouw en het kind". Jan Cobbaert exposeerde reeds o.m. in Parijs, Rome, Berlijn, Mün chen, Praag, Athene, Madrid, Za greb, Zürich, Amsterdam, Reykja vik, Montreal, New-York en Sao Paulo. Vanzelfsprekend ook in elke belangrijke binnenlandse kunsthal- Ie. Werken van hem hangen o.m. in Zürich en in het Noorweegse Berg en. En verder is hij titularis van ver schillende nationale en internatio nale onderscheidingen. Tijdens deze tentoonstelling wordt ook de monografie te koop aange boden. Een kunstkijkboek dat kleu renafbeeldingen bevat van het grootste gedeelte van de tentoonge stelde werken. Deze tentoonstelling is toeganke lijk te Aalst van 8 tot en met 29 sep tember tijdens de openingsuren van de bank. De zomerkarnavalfeesten in de Koolstraat die al te vaak uitregenden kregen reeds een paar jaren de ludieke spotnaam "Parapliekeskermis". Dat wordt dit jaar een super-tweedaagse met de 36e braderij, de "paraplie keskermis" en een ludieke proloog. Nieuw alvast is de nieuwe bevlagging van de w(jk waaraan tegen het uurwerk wordt gewerkt om ze klaarte krggen. Deze deken ij vlaggen zouden moeten ingehuldigd worden op vrijdag 7 september met animatie en streetparade. Gezellig kuieren en flaneren langsheen de vele bradery kramen in de woon- en winkelwijk met een hart en genieten van knettergekke attrakties. Dat alles in een typisch Breugheliaanse sfeer. Voor de kinderen zijn er het spring kasteel, het circuit voor rollerra cers, de draaimolen, het visspel en het schietkraam. Maar ook de kinderakademie waar ze een liedje kunnen zingen, een instrument bespelen of een mop tappen. Kinderen tot 14 jaar. Mooie prijzen voor iedereen. Ook dingen naar de titel Mister en Miss Koolstraat. Muziekliefhebbers komen aan hun trekken in een heuse Oberbayerna- bend, een playback- en soundmix- wedstrijd en voor de allereerste keer jazz met The Lazy City Jazz band. En op de kiosk het zomerkon- cert en optreden van de raising star Sandra More. Voor jan en alleman is er o.m. de rommelmarkt in Kool- en Verasten- straat en voor de verenigingen is er het Spel zonder Grenzen met als proeven skateboardraces, zeephel- ling-klauterbaan, cirkelbalspel, kopjekontspel, wiegelwaggelspel, brandweerspel en lussentouwspel. En elders in de straat Beach Party met The Falling Stones georgani seerd door De Lodderoeigen en de Toerenbiioekes. En voor de derde leeftijd zijn er een pannekoekenslag en een bingospel in de feesttent. Op zondag is er ook een euchari stieviering in openlucht met pa stoor Van Handen als voorganger en muzikaal begeleid door Mare De Cock en Luc Van Mossevelde. Na de mis kermisdrink met optreden van het animatietrio aangeboden door de winkeliers van de Kool- straat. En via de zomertombola kan U "een maand gratis leven" op kosten van de Koolstraat of een troostprijs in de wacht slepen. PROGRAMMA Vrijdag 7 september 20.30 u.: Inhuldiging dekenij bevlagging. Zaterdag 8 september Braderij vanaf 9 u. in de Koolstraat. Vanaf 10 u.: Autoshows, kinderanimatie, barbecues en prondelmarkt in de Verastenstraat. Te 13 u.: Spel zonder Grenzen. Te 18 u.: IGoegentocht met de Djing Boem Band. Te 19 u.: Playback- en Soundmixwedstrijd met Guy Walgraef. Te 20.30 u.: Óberbayernabend met "'t Klein Muzieksken en prijsuit reiking. Zondag 9 september Te 11 u.: Muzikale H. Mis in de tent waarna kermisdrink met het Aalsters animatietrio. Te 13 u.: Braderij met autoshows, kinderanimatie en barbecues. In de Verastenstraat prondelmarkt. Te 14.30 u.: Kinderakademie en verkiezing van Mister en Miss Kool straat. Te 16 u.: Op de kiosk zomerconcert door de brandweerharmonie. Te 16.30 u.: Bingonamiddag met Francois Bonnaerens en pannekoe kenslag. Te 18 u.: Op de kiosk Sandra More en The Lolly Bips. Te 19 u.: Publieke trekking van de zomertombola "Leef een maand gratis op kosten van de Koolstraat". Te 19.30 u.: Jazzfestival met The Lazy City Jazzband. LH

De Voorpost | 1990 | | pagina 14