Jozef De Vits zet de puntjes op de 'i' V.W. F.-Wielrennen 18 - 31.8.1990 - De Voorpost VWF-wielrennen. In Welle won Jozef De Vits de A-reeks en Peter Schaillie de B-reeks (xl) .Chttfceau Bianch Th COPS I Zaterdag in Welle D-reeks: Gerry Steenssens Deze wedstrijd werd een ware uitput tingsslag. Het bochtige parcours met twee stukken kassei,waarop langs weerszijden een fietsstrook met plavei en waar men achter elkaar moest rijden en het golvend wegdek waren gemaakt voor vechters en durvers. Reeds van in de start lag het tempo zeer hoog en na amper twee ronden kregen we reeds de eerste gelosten. Dat zou een ganse wed strijd voortduren en uiteindelijk kregen we nog slechts twaalf renners aan de leiding bij het ingaan van de laatste ronde. Het werd een heftig spurtje, van ter voorsprong namen. Toen ging kam- Dalle de spurt won, vóór Eric Van Land- pioen Hugo De Pessemier met in zijn schoot. Vooraan demarreerde Schaillie zog Edgard David, Norbert Van Nuffel en bij het ingaan der laatste ronde. Hij nam Mare Herregodts. Een ronde later sloten kordaat 100 meter voorsprong en on- ook nog Jean Verpaelst, Julien Van Ren- danks reakties van Hendrik Scheirlinckx terghem en Roland De Clercq aan. Deze en daarna Ronny De Wilde, bleef hij zijn zeven zouden bij het ingaan der laatste voorsprong behouden. Peter Moortgat ronde de twee koplopers nog grijpen en was de snelste van de overige achtervol- zo ging het met negen naar de eindmeet, gers. Hier bleek Ben Moens nog genoeg A.reeks. Jolef De vits kracht over te hebben om kampioen De Pessemier en de rest achter zich te De Vlts hef f lang gewacht om de laten puntjes op de te zetten en te laten zien A. De Ben en Jean Geerinck ontliepen de f ,rii*"8 '™kphii J 1 ton oonvdl on clorhtc Mtirrpl l.inct KA. ook nog het peloton en daarna won Moerenhout de spurt, vóór Van Den ver ingezet door Theo Wymeersch, die Hoecke, van een eerste achtervolgend lang de indruk pf het te zullen halen, groepje. Raymond Fierens eindigde op Slechts in de allerlaatste meters kon Gerry Steenssens zijn voorwiel nog nipt voor Theo's fiets wippen en de zegebloe- men binnenhalen. Hugo Ronsmans was veertiende. C-reeks: Ben Moens Een knappe en gevarieerde wedstrijd, waarin de ontsnappingspogingen legio waren.. De beslissende demarrage kwam er van Ben Moens en Philip Saey, die onder hun beiden gezwind 200 me de 20e plaats. B-reeks: Peter Schaillie Weer een afvallingskoers met de jongens ten aanval en slechts Marcel Ginst, Ro bert De Milde, Antoine De Caboter en Gino De Leeuw konden met hem mee. Stefan Laureys, die juist ingesloten zat en te laat reageerde, kon wel voor het peloton blijven maar nooit meer de kopmannen grijpen. Vooraan voerde De Vits de forcing en eerst De Leeuw en in vorm vooraan. Kampioen Cornelis nadien De Caboter moesten nog losla- werd door een val uitgeschakeld en ten. In de spurt rekende De Vits met de vooraan reden tien renners aan de lei- andere medevluchters af. De Caboter ding. Luc Courtens en Noël Derder behield nog de vierde plaats maar De poogden het gat nog dicht te rijden maar Leeuw werd nog ingelopen en voorbijge- bleven op één minuut hangen. Ook stoken door Laureys, Van Wetter en Patrick Tempels reed nog voor het pelo- Thierry Gins. Gino D'Hondt won de ton uit, een peloton waarvan Donald spurt van het volgende groepje, vóór VWF-wielrennen. Mare De Peuter was in Zele de beste A-renner en Gerard De Vleeschouwer won de B-reeks (xl) VWF-wielrennen. Daniël De Pauw uit Lede won in Zele de D-reeks, terwijl Frans Van Looveren de C-reeks voor zijn rekening nam (xl) Nevens en vechtjas Amerlinck, Geert Standaert, 6. Tuypens, 7. Pieters, 8. J. Van Coppernolle, ouwe taaie Jozef Wat- Scheirlinckx, 9- Beerens, 10. De Peis- teny en Helmuth Tas. maecker Rudy Serruys won de spurt van een c-reeks: l.BenMoens,2.DePessemier, volgend pelotonnetje. Zondag in Zele C- en D-reeksen: Frans Van Loove ren en Daniël De Pauw Zele-Heikant kende een ware invasie van renners en volk, mede dankzij het goede weer werd het een sukses over de ganse lijn. De C- en D-renners vertrokken samen en dat groeide algauw boven het petje van heelwat D-renners. Het hoge tempo 3. David, 4. Saey, 5. Van Nuffel, 6. Verpaelst, 7. Van Renterghem, 8. Herre godts, 9- De Clercq R., 10. De Ben. D-reeks: 1. Gerry Steenssens, 2. Wy meersch, 3- Van Gughte, 4, Daem, 5. Temmerman, 6. Janssens, 7. Ruys, 8. Simoens, 9- Seghers, 10. Loverie Zondag in Zele A-reeks: 1. Mare De Peuter, 2. Van Dijck, 3. De Croock, 4. Verstraeten, 5. E. De Clercq, 6. Amerlinck, 7. Van den Bos- Vo< C-reeks: 1. Frans Van Looveren, 2. Van bei Hoof, 3. Van Renterghem, 4. Van Den j10( Hoecke, 5. Moerenhout, 6. De Vleet „0 schouwer B., 7. Van Renterghem A., 8, nei Matthijssens, 9- Simoens, 10. Batselier m D-reeks: 1. Daniël De Pauw, 2. Wy- noj meersch, 3. De Kocker, 4. Aerts, 5. toe Bassez, 6. Carmeliet, 7. Gabriels, 8; ver Ronsmans, 9- Maes, 10. Janssens. Ro VWF-wielrennen. Gerry Steenssens (D) en Ben Moens (C), winnaars in Welle (xl) dat de C-renners voerden, eiste al gauw sche 8 De Bruvckeri 9. Michiels, 10. De zijn tol en met groepjes werden de D's vriese naar huis gereden. B-reeks: 1. Gerard De Vleeschouwer, 2. Uitemdelitk zouden zich nog zes D-ren- Hendrickx 3 De wdde 4 Van Land. ners kunnen hanttaven in het koppelo- Co 6 Stamme|eer, 7. ton. Ondertussen bleven de dematrages M 10. Paridaens G vooraan elkaar opvolgen en streekren- ners als Van Mingeroet en Serge Van Assche trachtten de forcing te voeren. Ook kampioen De Pessemier liet zich niet onbetuigd en deed meer dan ge woon meefietsen. Toch smolt alles steeds weer te samen tot op een goede ronde van het einde Frans Van Loove ren, Frans Van Hoof en Julien Van Ren terghem er vanonder muisden. Even aarzelde men in het peloton en de drie waren schampavie. Van Looveren won vlot, voor Van Hoof en Van Renterghem. De spurt van het peloton ging naar Van Den Hoecke, vóór Moerenhout en De Vleeschouwer terwijl Daniël De Pauw de eerste D-renner werd, vóór Theo Wy meersch. Een flinke spurt voor Jean Geerinck (lie) en Raymond Fierens (13e) A- en B-reeksen: Mare De Peuter en Gerard De Vleeschouwer Ook hier moesten onder de mokersla gen van de A-renners heelwat B's lossen. Toen de finale inging en twintig renners voorop geraakten, zat alleen B-renner De Vleeschouwer erbij! Vooraan bleven de twintig koplopers elkaar bestoken met ontsnappingspogingen en vooral Willy Van Dijck (Martin's Veloclub), Kurt De Croock (van week tot week verbete rend), kampioen Carlos Verstraeten, Pe ter Michiels en de vechtjassen Gabriël Amerlinck en Stefan Laureys verzetten bergen werk. Even zag het er naar uit dat de beslissing was gevallen toen zes ren ners afstand konden nemen. Van Dijck, De Croock, Amerlinck, Laureys, Van den Bossche en Tas gingen weg maar Mare De Peuter en Peter Michiels reden het gat dicht en toen volgde de rest. Slechts in de laatste ronde, toen iedereen reeds aan een spurt dacht, ging De Peuter er vandoor. Een lichte aarzeling en Mare nam vijftig meter, genoeg om er nog twintig over te houden aan de meet. Van Dijck won daar de spurt, vóór De Croock en Carlos Verstraeten, terwijl De Vlee schouwer als enige B-renner vooraan winnaar werd. De spurt van het tweede peloton, op ruim twee minuten, ging naar Mare Hendrickx, vóór Ronny De Wilde, Eric Van Landschoot en Luc Courtens. Kampioen Cornelis eindigde 9e en Roger Michiels 24e. Filleke Jacobs reed als ouwe taaie flink mee en eindig de 15e. Volgende wedstrijden Zaterdag 1 september in Geraardsber- gen, Denderstraat, café Klein Brussel, C D om 18u00 voor 25 ronden over 35 km, C D om 19u00 voor 32 ronden over 45 km. Prachtcriterium in het hartje van de stad. Zondag 2 september in Merksem, Ter- lindennofstraat 155, taverne Tila. De B-reeks start om 13u30 voor 26 ronden over 55 km, A-reeks om 15u00 voor 30 ronden over 63 km, C D om I6u45 voor 22 ronden over 47 km. 20.000 fr prijzen - iedere ronde premies. Volledig afgesloten omloop op prachtige wegen. Aangezien de VWF-kalender 1991 al voor 75% gevuld is, raden we de kandidaat-organisatoren aan zo vlug mogelijk, na het aan gang zijn de seizoen, kontakt op te nemen met het VWF-sekretariaat om een datum vast te leggen. Late aanvra gers zullen maar weinig keuze meer hebben voor een vrije datum, gezien de grote vraag om VWF-wed- strijden te mogen geven. Uitslagen Zaterdag in Welle A-reeks: 1. Jozef De Vits, 2. Marcel Ginst, 3. Robert De Milde, 4. De Caboter, 5. Van Wetter, 6. Laureys, 7. Gins, 8. De Leeuw, 9. D'Hondt, 10. Nevens B-reeks: 1. Peter Schaillie, 2. H. Scheir linckx, 3. De Wilde, 4. Moortgat, 5. VWF-wielrennen. Mike De Croock uit Gijzegem (xl) VWF-wielrennen. De doortocht van de B-renners in Zele met Maldrie, Roger Michiels, Robert Suy en Verlee (xl) VWF-wielrennen. Alois Carmeliet uit Zele heeft opnieuw de wielermikrobe vast (xl) VWF-wielrennen. Roger Michiels uit Zele, samen met Alois Carmeliet (xl)

De Voorpost | 1990 | | pagina 18