Jan Nevens bedankt nu al voor zijn Japanse selektie Patrick Waeytens verrassend voor Rudy De Vijlder in Ottergem Goossens zijn vijftiende in Ottergem Gerty Johan De Lathouwer voor v verdienstelijkste Lauwereys in Oordegem Gunther Van Steelandt neemt weerwraak Sterke Danny Daelman Christophe Muys spurtwinnaar Tweede zege voor Johan De Proft Frans Van Eyck, Julien Logier en Jean Spenders: winnaars &SsT#R^ aÉiüHsiGMA.a WIELRENNEN O.V.W.B.-Wielrennen De Voorpost - 31.8.1990 - 19 i<fe smet 8 diesfj Op zondag konden de mensen zich te Ottergem verheugen op een spannend streepje sport. En op dat streepje was het verrassend Patrick Waeytens die de mil limeterspurt won van de onklopbaar gewaande Rudy De Vijlder. Het werd reeds vroeg een harde wedstrijd. Half weg waren de helft van de deelnemers richting kleedkamer gereden en bleven enkel de taaisten over. Want taai moet je zijn in zo'n weer. De hardnekkigste leek lang De Vijlder maar hij moest wel de tegenstand van Eddy Tuytschaever, Kurt Eeckhaudt, Johan Verhaegen, Jan Pop- pe, Kurt Waeytens en Gino De Pauw dulden. De Vijlder zou nogmaals pogen om de bijl in het deelnemersveld te zetten, maar allen sloten weer aan. Een mooie spurt was dus onafwendbaar. En het werd een pareltje. Underdog Waey tens haalde het voor superfavoriet De Vijlder en dat is in de sport steeds meegenomen. G.D.T. De Borsbekenaar zag deze wedstrijd in i zijn beslissende plooi vallen ongeveer halfweg. Toen wisten acht renners zich af te scheiden. Goossens, groot favoriet voor deze wedstrijd, kreeg er het gezel schap van Piet Vervinkt, Joeri Ardeel, Johan Claeys, Thiery Marichal, Steven Verheuen, Johan De Geyter en Pascal Van Der Eecken. Met deze kopgroep waren ze sterk genoeg om de achtervol gers op een minuut te fietsen. Toch zou het een spurt met zes worden. Verheuen en Van Der Eecken reden lek en De Geyter kende geen genade. Hij bleef maar sleuren vooraan maar dat deed hij voor Gerty Goossens. Hij maakte zijn favorietenrol waar en haalde het voor Johan De Geyter. G.D.T. Verdienstelijke Lauwereys zal in de slot- kilometers alvast een zure oprisping hebben gekregen toen hij gewezen prof De Lathouwer zag aanstomen. Reeds in de eerste ronde was Gino Lauwereys de smaakmaker en nam streekrenner Luc De Smet in zijn kielzog mee. Bij dit duo kregen later Kres, De Lathouwer en Pauwels aansluiting. De vijf bleven fel doorgaan en het premiebejag was daar zeker de oorzaak van. Voor Luc De Smet ging het alvast een tandje te snel. Hij diende af te haken. Greg Moens probeerde in de achter grond nog iets te organiseren, maar zijn pogingen waren tevergeefs. Het viertal haalde het van de achtervolgers met ook Van Impe en Bracke in een favorieten- rol. Lauwereys werd alvast het paard dat de haver verdiende maar niet kreeg. De Lathouwer uit Kalken was de Ninovieters in de rechte lijn te snel af. G.D.T. VWB-tvielrennen. Frans Van Immerseel won in Hamme de VWB-wedstrijd. Samen met Noë Simons, die tweede werd en het bloemenmeisje (vh) Gunther Van Steelandt heeft zondagna- in volgorde van de uitslag Gunther Van middag in Melsele een vuist gemaakt. In Steelandt, Patrick De Beuckelaer, Wim twee vorige koersen zag hij de zege net Weyns, Walter De Veerman en Ronny aan de neus voorbij gaan. De amateur Westelinck. Ook Gino Brijs, Gaston Pie- uit Haasdonk liep hiervoor geprikkeld, ters en de Nederlanders Henk Stam en stak dat ook niet onder stoelen of ban- Eric Vereecken behoorden tot het gezel ken en toonde zich van deze keer duide- schap dat zich voorbij halfweg van de lijk de snelste. Na afloop kondigde hij anderen wist af te scheiden. Toen er te aan de eerste gestelde profambities te spurten viel schoten zij echter duidelijk laten varen, ny hij een degelijke betrek- te kort. king gevonden heeft. Negen renners EG hebben de wedstrijd bepaald. Dat waren Danny Daelman kon in Verrebroek re- en Luc Daen, moesten greep lossen. De kenen op de steun van zes ploegmaats, overige bleven tot de finish voorop. Daar Na 25 km. vormde zich een leidersgroep kwam het dan tot een spurt die door die bestond uit dertien manschappen. Danny Daelman gewonnen werd. Jan Zeven ervan behoorden tot Daelman's Van Linden, vorige week winnaar in De club, WSC Vooruit St. Gillis Waas. Samen Klinge, werd tweede voor Guy Van Hese, vormden zij een bondgenootschap. Uit- Frankie Weemaes, Francois Geerts en eraard leverde Daelman ook zijn aan- Hedwig De Thaeye. Even later maakten deel. Peter Neels en Pat. Van De Ven hun Voor vijf van de dertien leiders ging het opwachting. In totaal maakten amper er in de broeierige warmte op de duur al acht renners de wedstrijd vol. te snel aan toe. Zij, Ivan Vereecken, Luc EG De Bruyn, Mare Ldureys, Geert Dierickx Christophe Muys (Eeklo) is winnaar ge worden van de eerste rit van de Ronde van het Waasland. Hij versloeg in de spurt Luc Rooms met een half wiel. Kurt Van Landeghem werd derde voor Ivan Caethoven en Olivier Laureys. De beslissing viel reeds na tien kilome ter. De geciteerde renners trokken in de aanval samen met Peter Geldof, Giovan ni De Temmerman, Gunther De Cock, Jurgen D'Heer, Geert Beirnaert, Luc De Moor en Fabian Gugleleimi. Laatstge noemde zou later, samen met De Moor greep moeten lossen. Geert Beirnaert werd uitgeschakeld door valpartij. De rest bleef voorop. In de laatste kilome ters probeerden Kurt Van Landeghem en Ivan Caethoven de spurt te ontlopen. Zij zouden echter snel tot de orde geroepen worden. Het kwam dus tot een spurt waarin Christophe Muys zijn snelle be nen toonde. EG VWB-wielrennen. In Hamme werd Karei Clerckx winnaar van de D-reeks, vóór Daniel Louis (vh) Eigenlijk was Johan De Proft tot voor kort een nobele onbekende. In de eerste maanden van deze kompetitie was hij niet zo vaak vooraan te vinden. De laats te tijd verschijnt hij geregeld op de proppen, en in veertien dagen behaalde hij twee overwinningen. - Allicht heeft de vakantie er veel mee te maken dat ik nu behoorlijk presteer, zegt de nieuweling uit Lebbeke. Het was in de eigen gemeente dat ik een eerste keer zegevierde. Vorig weekeinde reed ik in Oosterzele en was er geruime tijd op achtervolgen aangewezen. Koen Beeckman reeds voorop. Met drie heb ben we jacht gemaakt. Toen Beeckman een demarrage plaatste moest Gino Rut- saert lossen. Met twee zijn we dus naar de streep gereden. Ik won de spurt. Pas op 22 september maakt Johan De Proft de overstap naar de juniores. Voor het zover is wil hij zich nog een paar keer als nieuweling manifesteren. Kom end weekeinde misschien in Erpe-Mere maar alleszins op 8 september in eigen Lebbeke, waar die dag de kermisvlaggen wapperen. EG Profs in Mere. Winnaar Jan Nevens met champagne en bloemen (gdt) De uitslag: (85 beroepsrenners) 1. Jan Nevens (Liedekerke), 2. Martial Gayant, 3. Peter Spaenhoven op 39', 4. Alexander Sinoviev 1*14, 5. Corneille Daems, 6. Luc Govaerts, 7. Marat Saty- baldiev, 8. Dirk De Mol op 1'25, 9- Guy Rooms, 10. Johnny Dauwe. G.D.T. Voor de Lustige Trappers uit Mere was Var het afgelopen donderdag alweer een hoogdag. Voor de 65ste maal werd er de "ee{ grote prijs van Mere voor Beroepsren- Ay. ners gereden. En dan denk je maar terug ;e'ier aan die tijden van Lucien Van Impe of Wy- nog veel recenter (twee jaar geleden) s, 5 toen de groten ter aarde aan de startlijn s, 8. verschenen. Enige dagen later werd in Ronse het Wereldkampioenschap verre- Iden en daarom waren Delgado, Indu- rain en andere Mottets op de afspraak. Wonder bij wonder zouden ook zij het wedstrijdbeeld kleur geven. Te Mere werd echter bewezen dat al het 'schone volk' uit het wielerheir niet dient aanwezig te zijn om er een puike wedstrijd van te maken. En daarover zal je zelfs de man met tien maagzweren niet horen mopperen. Wel typisch blij ven de taferelen langs de weg. Ook bij wielerwedstrijden lijken de besten aan wal te staan. Zo worden achtergebleven renners nogal gemakkelijk betiteld als ck luierikken. Terwijl een overweg in het begin van de wedstrijd de eigenlijke oorzaak was van de opgelopen achter- pvjj stand. Twee vroege vluchters kwamen de wedstrijd in de aanvangsfase anime- I!!! ren. Het waren streekrenner Roger Van lf|| Den Bossche en de Rus, geen echte streekrenner dus, Satybaldiev. Beide renners begrepen elkaar goed ook al W spreken ze geenszins dezelfde taal. Toch liep hun voorsprong vlug op tot pakweg vier minuten. Het geluk zou voor hen Wielrennen. Maandagavond werd de nu al traditionele dameskoers verreden in Dendermonde. Er waren niet alleen weinig deelnemers maar ook de belangstelling was vrij pover (foto Piet Hermans) Veertien veteranen namen de start en Frans Van Eyck sloeg onmiddellijk toe. Wat de anderen van de A-reeks ook ondernamen, het was boter aan de galg. Hij won met ruim 2 minuten voorsprong en behaalde zijn 19e zege van het sei zoen. In de C-reeks was het opnieuw Julien Logier die met de palm ging lopen. Hij ontsnapte halfkoers en won met een minuut voorsprong. Bij de D-ienners, de oudste kategorie, trok jean Spenders er in de laatste ronde vandoor om met 30" bonus te winnen. Profs in Mere. Ook Martial Gayant kwam winnaar Nevens feliciteren echter van korte duur zijn, want het jagende peloton volgde in speervorm. De kenners weten beslist dat dit onheils pellend is voor vluchters. Een ronde later was alles reeds te herdoen. De Rus Satybaldiev liet het daar echter niet bij zitten. Hij demarreerde opnieuw en nam nu een landgenoot met zich mee. Maar er kwam meer volk. Eerst waren ze met zestien. Een kopgroep waar vooral Guy Rooms en Martial Gayant het tempo bepaalden. Meer renners kwamen ech ter aansluiten. Met Jos Haex en Pascal Elaut waren ze met zesentwintig. Dat was misschien de impuls voor Gayant en Nevens. Ze vonden het te benauwd met al dat volk en fietsten er als een ge smeerde tandem vandoor. In de achter volging waren dee pogingen niet van dien aard om de twee nog te verontrus ten. Govaerts, Daems en Spaenhoven wilden wel, maar het veld wou niet mee. Een spurt dus met twee op de lichthel- lende kassei van de Steenstraat. Een naam die de straat alvast niet gestolen heeft. Vele renners vinden het een 'vie- zen arrivee' en... ik kan erin komen. Spectaculair blijft het er alvast. Nu ook dit jaar weer. Martial Gayant sleurde vanop de kop en de tijdrijder gaf lang de indruk het pleit te zullen halen. Maar Brabant hoeft niet enkel op zijn bier trots te zijn, maar ook op zijn rennerjan Nevens. De laatste tweehonderd meter was hij de sterkste. Zouden ze nu al in Japan de spleetogen openen voor Jan Nevens? De uitslag A-reeks: 1. Frans Van Eyck, 2. Marcel Delanghe, 3- Mare Fouriers C-reeks: 1. Julien Logier, 2. August De- laen, 3- Jean Peeters OVWB-Wielrennen. Omer Van Molle, kampioen van België bij de ex-profs en D-reeKs: 1. Jean Spenders, L. umer van onafhankelijkeri, samen met Philemon Meersman, winnaar van de eerste Molle, 3. Jules Timmermans Waalse Pijl in 1936 (xl)

De Voorpost | 1990 | | pagina 19