VW Hamme moet winnen Bambrugge wint het Erpe-Mere 1990 Tornooi KAV op zaterdagavond $Êm E. Aalst-hospitaal FC Baasrode Szabadi naar Aalst VOETBAL VW Hamme debuteert in de nieuwe kompetitie voor eigen volk tegen het Antwerpse Putte. Een tegenstrever die oefenmeester Daniel De Paepe recent aan het werk zag in een bekertreffen met Wolvertem. „In het stadium van de voorbereiding waarin vooral geëxperimenteerd wordt, kan je moeilijk besluiten trekken", zegt De Paepe. Welke wapens de opponent ook hanteert, voor ons is winnen een must. Vergeet niet dat we in september met Bornem en Kapellen zware katten te geselen krijgen. Precies daarom moeten we in de openingsmatch twee punten pakken. We speelden vorig weekeinde een laatste oefenmatch bij het Brabantse Lembeek. De eerste helft verliep gunstig met Philip De Borger in een hoofdrol. Na rust heb ik hem niet meer gezien. Ook voor een paar andere spelers gold deze vaststelling. In de competitie eis ik negentig minuten een volle inzet. Positief was dat we de nul voor het eerst op het bord hielden. In vorige matchen werden er al te veel treffers toegestaan. Ik heb uitvoerig aan de ploeg gedokterd en hoop daar zondag meteen de eerste vruchten van te plukken. Na een aantal gunstige verrichtingen in de voorbereiding geniet Frankie De Pelsmaecker thans de voorkeur als doelman op Paul Van Hemelrijck. Werner Struyf, Arnold Van Puyenbroeck, Claudio De Paep, Dirk Van Der Stock en Paul Goucke zijn steeds gekwetst en dus voorlopig onbeschikbaar. Gelet op een ruime kern waarover Vigor beschikt, mag dat bij een eventueel ongunstige verrichting niet als verontschuldiging worden ingeroepen. De Pelsmaecker, Van Hoecke, Van De Velde, Van Caelenbergh, Vergeylen, Verbruggen, De Borger, Nardus, Hereman, Stalpaert, M. D'Hondt, Van Hemel rijck, Joos, Malfliet. Voor het eerst in 13 jaar komt KAV Dendermonde weer in de nationale reeksen uit. Tegenstrever wordt Oude God, ploeg die vorig seizoen in de laatste minuut de titel verloor. De wedstrijd wordt zaterdagavond om 19-30 u. gespeeld. Het is overigens de bedoeling om tot einde oktober iedere thuismatch naar de zaterdagavond te vervroegen. Het KAVD-stadion leent zich uitstekend voor wedstrijden onder kunstlicht. De neo-vierdeklasser heeft alvast een suksesrijke voorbereiding achter de rug. «Het is tot nu toe beter verlopen dan verwacht», zegt Toon Pfaff. «We speelden deze week de finale voor de beker van Oost tegen Standaard Wetteren. De wedstrijd eindigde onbeslist maar bij het nemen van de strafschoppen trokken we aan het kortste eind. Tijdens de eerste helft was Wetteren vaker in het offensief. Na de hervatting keerden de kansen in ons voordeel. Een schot van Dirk Van Nieuwenhuyze werd op de lijn gekeerd en een trap van Gino Goemaere plofte op het doelhout. Ik heb tot nu toe geen reden tot klagen. Juichen mag ik evenmin. Het is een vaststelling dat de kern te beperkt is. Bovendien zijn Manu De Coninck, Mare Cooreman en Philip Segers voorlopig onbeschikbaar. Een aanslepende kwetsuur maakt Dirk Van Nieuwenhuyse een hele kompetitie twijfelachtig. Er zal weinig mogen mislopen, anders krijgen we problemen. Ik hoop dat Mare Van de Perre tijdig gerekupereerd is. Hij raakte in Wetteren gekwetst. Toon Pfaff zag Oude God vorig weekeinde aan het werk. De ploeg liet een gunstige indruk. Paarsblauw zal dus moeten knokken wil het een kanshebber zijn voor de zege. De ploeg: Van Meirvenne, Moens, Van De Perre Van De Graef, Jacobs, Van Roy, Van Troos, Massa, Kusto, Heirman, Goemaere, Van Nieuwenhuyse (Robbrecht). 20 - 31.8.1990 - De Voorpost Het Tornooi van Erpe-Mere, dit is voor de niet-kenners een voorbereidend tor nooi op de kompetitie tussen alle ploe gen van de fusiegemeente, kende zon dag 11. zijn apotheose op het veld van Aaigem. De finale bij de reserven werd door Erondegem gewonnen met 0-3 ten na dele van Mere. Verder werden de troos ting en de finale glespeeld tussen ener zijds Mere en Burst en anderzijds Bam brugge en Aaigem voor de grootste eer. Derde en vierde plaats: Burst incasseert uppercut Mere-Burst 7-0 Tussen Burst en Mere is het eigenlijk nooit tot een wedstrijd gekomen. Voor eerst was er de warmte en evenmin het hobbelige veld van Aaigem nodigden uit tot een hoogstaande partij. Bij Burst stond een vijftienjarige, Gilbert Van Steenberghe, in het doel. Dit was duide lijk ook één van de redenen waarom Burst uitermate slapjes voor de dag kwam. Ook centraal in de verdediging klopte alles evenmin. Zet daar dan een snel Mere tegenover en je weet meteen hoe laat het is. En het was zeer laat..., niet voor de Burstenaars bij de daarop volgende feestroes. Patrick Cleerbout had met twee loepzui vere doelpunten ervoor gezorgd dat de derde plaats voor Mere zou zijn. Het eerste doelpunt kwam er na een assist van Geert De Vulder die Cleerbout be diende. Zijn lob was onhoudbaar. Nog voor de koffie alweer een juweeltje van Cleerbout. Hij draaide zich van ver bui ten het strafschopgebied vrij en borstel de zijn bal alweer onhoudbaar tegen de netten. In de tweede helft werd het voor Burst volledig catastrofaal. Gunther De Luyck zorgde eerst voor een derde tref fer en daarna lukte Kris De Saedeleer een loepzuivere hattrick. Meteen was het 6-0. Alsof het leed nog niet groot genoeg was maakte Koen Van Impe er in de slotfase nog eentje bij. Mere liet dus een uitstekende indruk na al waren Marc Baeyens, Alain Van Caelenberg, Rik Verliefde en Guy Sterck nog afwezig. Dat belooft dus. Bij Burst echter geen reden tot paniek. Trainer John Lissens bekeek het filosofisch. "We gaan niet veel woorden vuil maken aan deze wed strijd. Voor zondag recupereer ik nog enkele pionnen en met mijn doelman Volkaert kunnen wij in derde provincia le ons mannetje staan. Het wordt zondag een andere wedstrijd. Wees gerust." De finale: Aaigem-Bambrugge 1-5 Bambrugge heer en meester in de tweede helft De wedstrijd kondigde zich voor de neo-tweede-provinciaier alvast niet zo schitterend aan. Vooreerst waren de meeste spelers lang van dienst geweest op het jaarlijkse Barbecue-feest zodat een mogelijk forfait voor deze wedstrijd kon gegeven worden. Toch besloot Bam brugge met zijn "gabons" te komen. En ze hadden nog gelijk ook. Toch zullen ze er in de beginfase van de wedstrijd anders over gedacht hebben. Aaigem startte zelfzeker en snel. Bambrugge had het er moeilijk mee en het was dan ook niet verwonderlijk dat dit uitliep op een own-goal. Voor Aaigem meteen een droomstart. Toch bleef Racing niet bij de Voetbal. Patrick Ruys, nieuwe speler bij VK Hamme (vh) Voetbal. ErikBoone, een aanwinst van VK Hamme (vh) Voetbal. Mohammed Othman werd aangeworven door VK Hamme (vh) Voetbal. Johan Root hans kwam VK Hamme versterken (vh) Voetbal. Ook Jurgen Huyghe is een nieuwe kracht bij VK Hamme (vh) pakken zitten. Rik Eeckhaudt ontpopte zich als een echte boeman voor de lokale verdedi ging en wist na een kwartier reeds de gelijkmaker te netten. Bambrugge bleef echter rommelen ach- ®"l|:i1'' ^BB terin. Zo werd doelman Vermeulen ver- Voetbal. Kapitein Johan Vermeulen - .-..«v -,< plicht om Patrick De Bolle, die zeker op van Burst mo€St na het tornooi van Voetbal. Mere-Burst 7-0. Kris De Sae- een doelpunt afging, te vloeren De straf- AaiSem met de vierde plaats genoegen deleer kan lachen. Hij scoorde een zui- schop werd echter door Ronny Perre- vere hattrick (gdt) man op de paal gepoeierd. rt -• Aaigem bleef dreigen langs zijn sterke I kapitein Koen Bambust. Laatstgenoem- SHBttj de knalde de vrijschop maar nipt naast. Aan de overzijde hetzelfde scenario jpyBflfflP Mm i** maar nu naar een verre inworp van Kris 'jLI Gabriëls. Eeckhoudt kopte nipt naast. mUjUÈL WÊL In de tweede helft was Bambrugge geen ippr partij meer voor een stevig strijdend Aaigem. Rond het uur brak de veer. Van i nj4 Gijseghem bediende koelbloedig Pascal IPffKiI mmtfÉÈÊj^Ê Van Wijnendaele en die had weinig wÊ 3üaH moeite om te scoren. Wat later was het .Sm m reeds 1-3. De bedrijvige maar soms nukkige Eeckhoudt liep iedereen voor- |H bij en scoorde uit een zeer scherpe I hoek. ÉBBÈ Êt flnSP 'jL In de slotfase bouwde De Bruyn dan zijn feestje. Hij had er duidelijk veel deugd ML. ^Hl van om bij zijn vorige club twee doel- punten te netten. Twee juweeltjes ook Voetbal. Kapitein Koen Bambost van Aaigem met de trofee voor de tweede plaats en je weet, het doet altijd goed wanneer (gdt) dit tegen je ex-ploeg gebeurt. Een zeer verdiende overwinning dus voor Bam brugge in dit tomooi en zeker in de finale. Hopelijk vergaat het de ploeg even goed in tweede provinciale. Zondag alvast de vuurdoop tegen het gereno- meerde Zottegem. Uitkijken dus. (GDT) Philippe Droeven, langzaam her stellende van een spierverrekking zal pas donderdag a.s. de groep strainingen hervatten. Als het vi sum van de Hongaar Laszlo Szabadi tijdig wordt afgeleverd, zou hij vol gens trainer Fazekas zondag a.s. tegen St.-Niklaas kunnen opgesteld worden. Nick Schippers is onder tussen speelklaar geworden, even als Mandiangu. De Zaïrees zal hoogstwaarschijnlijk bij de aanvang van de kompetitie de Aalsterse aan val leiden. Chunga wordt voorlopig gespaard tot zijn knieletsel volledig is verdwenen. Voetbal. Aaigem-Bambrugge 1-5. Enkele spelers van i naars van het tornooi in Aaigem (gdt) eindwin- Baasrode speelt zaterdagavond om 19 u. tegen Rapide Lebbeke. Iedereen is present. De ploeg: Baert, Van Dorpe, Mi- chiels, Van der Vreken, De Decker, Verheyden, Guris, Bancheri, D'Haen, Reid, Ivan De Man (Michel De Man, De Cock, Van Hamme) De 29-jarige Hongaar Laszlo Szaba di werd zondag 11. door tweedeklas ser Eendracht Aalst ten definitieven titel aangeworven. De spits speelde tot nieuwjaar bij eersteklasser Beerschot, maar kwam sindsdien niet meer in klubverband uit. Met de nieuwe aanwerving ging een wens van trainer Laszlo Fazekas in vervulling. VoetbalMere-Burst 7-0. Mere overklaste Burst en kreeg verdiend de c plaats (gdt) Een nieuwtje op het gebied van fietssloten is de Oxford Card Lock, een slot dat niet werkt met een sleutel maar met een kaart met een magnetische strip. Het slot is ge maakt van gehard staal, voorzien van een coating en met een lengte van bij tui 2 meter Van 19 tot 23 september wordt in Keulen weer de IFMA georganizeerd en dat is de grootste Europese tweewielershow van het jaar. Men kan er kennismaken met de aller nieuwste ontwikkelingen op fietsgebied. Voetbal. Wekelijks wordt het terrein van E. Meldert mooi kortgeknipt door de terreinverzorger. Hij heeft er het goede materiaal voor (da)

De Voorpost | 1990 | | pagina 20