Eendracht Aalst met thuisvoordeel Te zware cijfers E. Aalst - Hemptinne: 3-0 E. Aalst moeiteloos naar 16de finales M.T.S.A.-Kalender Voetbal kalender Selekties De Voorpost - 31.8.1990 - 21 VOETBAL Beker van België Voor Eendracht Aalst start de nieuwe kompetitie al direkt met het derby tegen S.K. Sint-Niklaas. In het verleden was dit team altijd een moeilijke en onberekenbare tegenstander voor de Ajuinen. Wat wordt het deze keer? Afgaande op wat we te zien kregen tijdens de bekerwedstrijd tegen Hemptinne, kunnen we beamen dat Eendracht klaar is voor het serieuze werk. De poulains van oefenmeester Fazekas werden medisch getest en staan op fysisch vlak hoger gekwoteerd dan vorig jaar het geval was. Ook mentaal zijn ze sterk gewapend om de strijd in tweede klasse aan te pakken. Dat wordt bijvoorbeeld onderlijnd door het feit dat Kanu niet is ingegaan op een voorstel om aan te treden voor de nationale ploeg van Sierra Leone. Hij beseft dat, zolang Wim De Wolf niet speelklaar is, hij als rechterflankverdediger een uiterst belangrijke pion is voor Eendracht. Ondertussen is ook een nieuwe aanwinst, de Hongaar Laslo Szabadi, in Aalst verschenen. Of hij direkt in de strijd zal geworpen worden hangt af van de beslissing van Fazekas. Die zal moeten vaststellen hoe ver het staat met de lichamelijke konditie van zijn nieuwe spits, die dan toch sedert nieuwjaar niet meer aantrad in kompetitieverband. Alleszins wordt de konfrontatie met de Klaasjes een belangrijke waardemeter en kan Eendracht zondagnamiddag allicht profiteren van het thuisvoordeel om een eerste zege te boeken. Voetbal. E. Aalst-Hemptinne 3-0. Den Eendracht mag na deze vlotte zege verder bekeren (da) E. Aalst, nochtans nog niet beschikkend over zijn sterkste formatie door de afwezigheid van De Wolf en Chunga, had het niet moeilijk om het zwakke Hemptinne voor een voldongen feit te plaatsen. In feite was die Waalse tegenstander geen waardemeter om de huidige reële sterkte van het Een- drachtteam te kunnen bepalen. We kunnen ons zelfs afvragen hoe het mogelijk is dat Hemptinne verleden week Berchem uit de bekerkompetitie wipte. In ieder geval was oefenmeester Fazekas een tevreden man met die overwin ning. De Hongaar zelf na de wedstrijd: "Die zege komt op tijd om de mentale ingesteldheid van mijn manschappen wat op te vijzelen. Ik ben zeer tevreden om de manier waarop werd gespeeld nl. met veel karakter en inzet. Zulke basis is nodig om de eigenlijke officiële kompetitie met sukses te kunnen aanpak ken." Verder hebben we gisterennamiddag in het P. Cornelisstadion kunnen vast stellen dat pionnen als Peeters en Limpens al op een hoog niveau akteren, en dat achteraan Nys en Derijck goed op mekaar zijn ingespeeld. Zaterdag 1 september 1990 om 15u00 Eerste afdeling Alexander - Edo (lóuOO) A. Daem Apostelken - Melckenbeeckvrienden (terr.C) A. Garcia Camu - Octopus K. Dalschaert Excelsior - O.C. Aalst (terr.B) E. Van Delsen Leeuwerik - Royal Sportief R. Impens) Rayo Espagnol - Houtmarkt R. Everaerts Snas - AZ'77 A. Bovendaerde Waterval - De Zwaanvrienden E. Peerlinck Tweede afdeling Bamboe - Cobilas (I4u00) J. Van den Stockt Bartan - Onder den toren D. Van den Steen Blauwe Vlam - Eekhoorn (lóuOO) P. Van de Graaf Endoka - Reynaerds F. Flores Galop - Groen-wit M. Schepens Giwo - Jong Timarcha W. De Neve Nieuw Hofstade - Blauw-v it E. Vermassen Vrij Denderleeuw - Brughuis E. Velghe Derde afdeling Breughels - Melody (lóuOO) G. Van den Eeckhout Honda - Sneeuwwitje G. Bracke Pie Boys - Drievelden (terr.D/E) De Gendt Rode Duivels - Half Maantje G. Hein Rode Lantaarn - Bouw (I4u00) P. Uyttersprot Torenboys - Dressel F. Hekens WTA - Tiger Pub A. Minnen Wembley - Saf W. Deilgat Zondag 2 september 1990 om 10 uur Adelaars - Poreistampers (terr.C) J. Cornelis Amapola - Park P. Roelandt Koszen - Gipak (terr.B) E. Van den Bossche Nieuwe Wijk - Pano E. Van Impe Real Familial - Star Boys R. Bossaer Sportkring - Rode Roos A. Van de velde Sunset - Kastaars R. Van Belle Voor een verdienstelijk spelend Een dracht hoort de bekerkompetitie defini tief tot het verleden. De tricolores kre gen bij tweedeklasser Diest evenwel te zware cijfers aangesmeerd. Spits en af- werker bij uitstek Jan De Laet profiteer de van enkele schoonheidsfoutjes en voltrok het vonnis dankzij een zuivere hattrick tijdens de eerste helft. „De eindscore laat een afstraffing ver moeden. Niets is minder waar. We speelden een behoorlijke party maar kenden heel wat onkans." aldus Een- drachttrainer Rudy Haleydt. „De Laet verrastte ons met een vroeg doelpunt. Zoiets mag niet gebeuren. Hij was noch tans de man voor wie we een speciale bewakingsopdracht hadden voorbehou den. Dat hij ook de auteur werd van de twee volgende treffers is enkel te wijten aan een aantal foutjes. Even rees er noch enige hoop toen Dirk Van Renter- ghem voor een 2-1 tussenscore zorgde. Na de pauze toonden we ons zelfs de meest aanvallende ploeg. Met de in breng van Filip Seymortier in de plaats van Ronny Vervaet pakten we zelfs met drie spitsen uit. Tien minuten voor tijd kenden we opnieuw geen geluk. Een afstandsschot van Maache knalde via de 2e Nationale E. Aalst-St.-Niklase Van Driessche 3e Nationale E. Zele-KV Oostende Hus Bevordering B KAVD-Oude God De Meulenaere VW Hamme-Putte Javaux le Provinciale Robur-Denderleeuw Lievens Zultse-Lede Van Zande Lebbeke-Oudenaarde V. Extergem Ronse-E. Meldert De Tollenaere 2e Provinciale C TK Meidert-Houtem De Buysscher Baasrode-R.Lebbeke De Greef Zottegem-Bambrugge Raveel D.Beervelde-SK Aalst Weyn 3e Provinciale D Houtem-Terjoden Dossche Borsbeke-Mere Gheerolfs Aaigem-Doggen Van Damme Lebeke-Erpe Lammers Buret-Hillegem Vanden Berghe 3e Provinciale E Baardegem-Melle De Bleser Oordegem-Hofstade De Wilde Buggenhoui-Gijzegem Van Bogaert Heusden-Heikant Van Imschoot Overmere-Schoonaarde Heerwegh Serekamp-Oudegem De Block Edcboys-HO Kalken De Wilde Schellebelle-W. Mooreel De Witte 3e Provinciale F Bazel-Grembergen Dillis Eksaarde-Lutterzele Saadouni 4e Provinciale D Welle-Erembodegem VD Berghe St.Antelinks-Ede Herregodts Edixvelde-Nederhasselt VD Sande FC Aalst-Ophasselt Stallaert 4e Provinciale E Smetlede-Erondegem De Belle Boonwijk-Herdereem Duynslager S.Mooreel-Letterh. Stevens Vlierzele-Wieze Veretraeten Wichelen-Westrem Heirbaut St.Gillis.D.-Opdorp Lesire Massemen-Appels Baudewyn Bavegem-Opstal De Troyer 4e Provinciale F Verrebroek-Berlare Behiels Daknam-V.Overmere De Witte Waasm.-VK Hamme Dullaert binnenkant van de staander terug het veld in en Toujani plaatste op zijn be.urt de rebound tegen de paal. In plaats van een logische 3-2 kregen we in de slotfase nog een vierde treffer te verwerken. De wedstrijd heeft me evenwel geleerd dat we konditioneel paraat zijn voor het duel met Oostende. We besloten dit bekerduel met een positieve balans als je vaststelt dat we ons de evenknie toon den van een degelijke tweedeklasser. Diest bleef overigens de tweede helft volledig op de counter aangewezen. Dat zijn toch referenties die ons moeten sterken voor een knappe kompetitie- start." (Joost Arens) Voetbal. Trainer en verzorgers van SK Aalst (da) SK Lebbeke Al meteen problemen bij Lebbeke. Werner Van Heek, steeds een vol waardig titularis, heeft ineens be sloten om het voetballen te stop pen. Hij voert hierovor privé-rede- nen aan. Marnix Van Cauter is onbeschik baar ingevolge kwetsuur. Vinck, Van Langenhove, Peeleman, Hals, Frankie Van Heek, Veretraeten, Van Den Meerech, Pringels, Muysewin- ckel, M'Rabat, De Baere, Eeck- haudt, Elskens, Tonnelier) EG Robur Moerzeke Robur Moerzeke begint „au grand complet" aan de kompetitie. De wisselspelers worden pas zaterdag namiddag aangeduid. De Ruys- scher, fons Vercauteren, Van Hytte, Croes, Verhelst, Van Hauwermei- ren, Huylebroeck, Van Den Eede, Ost, Ferket, Van Moerzeke. Rapide Lebbeke Oefenmeester Van Den Bergh zal in deze kompetitie enkel veertien na men vooraf vrijgeven. Janssens, Godeus, Heyvaert, Brus selmans, Matthijs, Van Den Broeck, Ringoot, Verheyden, Carlier, Wil- laert, Van De Sompel, Vercauteren, Rogiere, Van Puyvelde. EG Voetbal. Zo zal de nieuwe ploeg van SK Aalst eruit zien (da) Voetbal. SK Aalst-Hekelgem. De thuisploeg mocht oefenen tegen een leerrijke tegenstander (da) reuzekansen, maar op een tiental mi nuten van het eindsignaal wist De La thouwer een uitstekende voorzet van Godtbil met sukses af te ronden. E. Aalst: De Schrijver, Derijck, Peetere, Nys, Limpens, Lathouwers, Godtbil, Lombaerts (77' De Lathouwer), La- min, Eeckhout (61' Mandiangu), Ka nu. Hemptinne: Bataille, Crauwels (24' De Maesschalck en 68' Beys), Croughs, Howey, Bonomi, Clamot, Culot, Kadi- ma, Degueldre, Fabri, Rieflart. Doelpunten: 28' Limpens 1-0, 44' La thouwers 2-0, 79' De Lathouwer 3-0. De bezoekers konden circa 20 minu ten gelijke tred houden met de thuis ploeg, maar ondergingen voor de rest van de wedstrijd de wet van de sterkste. Nadat Kanu en Lombaerts een paar valabele kansen niet konden verzilve ren, trof rond het halfuur Limpens dan toch raak met een afstandsschot. Toen vlak voor rust de Waalse verdediging zich verkeek op een voorzet van Eeck hout, hoefde de vrijstaande Lathou wers de bal maar in te duwen. Na de kampwisseling was de druk van Aalst nog groter. Mandiangu, nochtans in ideale schiet positie, miste van dichtbij nog een paar Voetbal. VK Hamme speelde tegen Sp. Stekene voor de Beker van het Waasland en verloor met 0-2 (vh)

De Voorpost | 1990 | | pagina 21