De bekerdroom van SAF is voorbij Kastel naar de eindrondes Terjoden niet grandioos M .T. SA. -Liefhebbersvoetbal Kerksken blijft in bevordering 22-31.8.1990 - De Voorpost KAATSEN VOETBAL Welle 9 Terjoden 15 (ruststand 4-8) Terjoden zonder Maerivoet die forfait moest geven wegens een handkwetsuur kende meer pech wanneer in de eerste helft een basisspeler van het terrein moest. Ondanks alles kon Terjoden een 4-8 voorsprong bij de rust bijeenspelen. In de tweede helft keerde Ivan De Kinder de beste man op het terrein een 4-11 tussenstand op het skorebord. Wanneer de bezoekers even de koncentratie lie ten afzwakken en Michel Van der Hae- gen letterlijk de pannen van de omlig gende huizen keerde kon Welle het punt binnenhalen 7-13- Het punt werd door Terjoden ten geschenke gegeven. Bij de thuisploeg waren geen uitblinkers en op het terrein was maar een kaatser te zien: Iven De Kinder. Terjoden dat met veel pech had af te reken in de huidige kompetitie, eerst het uitvallen van de pas aangekochte Hey- mans en daarna de vijfweken onbe- schikbaarheid van aan de lies gekwetste De Kinder hypothikeerde de eerste plaats in hogere drie. Terjoden dat tegen de huidige kampioen Kastel een vijf op zes behaalde legt nog verdienstelijk be slag op de tweede plaats. Terjoden is op zoek naar een goede achterman. Zeker nodig als men het volgend seizoen zich wil handhaven in hogere III. Nieuwerkerken 12 Kerksken 15 (ruststand 8-7) Een eindeseizoenwedstrijd dat er aan de kompetitie te veel aan is. De spelers van beide ploegen waren zeker niet gemoti veerd, temeer daar voor de ontmoeting reeds de ronde deed dat in bevordering van het gewest Aalst - Dendermonde geen enkele ploeg zou degraderen naar lagere 1 en dit door het algemeen forfait van Steven Moorsel. Kerksken kon in de eerste helft tot 2-6 uitlopen maar de wedstrijd kantelde wanneer de bezoekers met 0-30 aan de leiding waren maar bij hun opslagbeurt de vier ballen buiten de lijnen liet belan den. Nieuwerkerken kon remonteren en bij de rust waren de gastheren met 8-7 op voorsprong. Na de rust konden de gasten met 8-10 op voorsprong komen. Deze voorsprong ga ven ze niet meer uit handen. Enkel Erik Cooman kon de ploeg in de running houden, hij was de beste speler op het terrein. De regelmatigste speler van Kerksken, over een gans seizoen beke ken is deze Eric Cooman, zodat de klub deze koordspeler niet graag zou zien vertrekken naar een andere ploeg. Voor Van der Eecken vreest men dat de kon- kurrenten deze speler naar hun tema wensen toe te trekken. Na zeven jaar Kerksken is het bestuur niet geneigd deze klubspeler te boycotten. Na de bestuursvergadering van zondag laatstleden is er beslist dat de klub met een ploeg uitkomt in lagere II. Voor wat de werving van jeugdspelers betreft is het bestuur hard aan het werken voor de rekrutering van jonge spelers om zeker en vast met een jeugdploeg in kompeti tie uit te komen. Geïnteresseerden kun nen altijd in het lokaal van de klub terecht. Met de organisatie van hun juniorentornooi op 29 september pro beert men de jeugd de interesse voor de kaatssport bij de brengen. Hogere III Idegem 11 Kastel Rap en Vlug 15 (ruststand 8-2) Kastel had de overwinning niet eens meer nodig om de titel binnen te halen. Dat zag men aan een beschamende 8-2 ruststand. Met deze achterstand trokken de Kastelse spelers naar de kleedka mers. En dit ten aanschouwe van een honderdtal Kastelse supporters die in rood-witte feestkleuren waren getooid. Via een pak slechte opslagbeurten werd deze wanprestatie weggegeven. Van een gebrek aan concentratie gesproken. De thuisploeg, die onder impuls van een sterke Pirette, hoefde zelfs niet groots uit te pakken om deze voorsprong te kunnen uitbouwen. De gastheren lagen weliswaar gebrand op een revanche na hun smadelijke nederlaag op Kastel met 15-2. Een donderpreek van de Kastelse voor zitter tijdens de rust tegen zijn makke, lusteloze spelers deed de grondvesten van lokaal en zelfs het station van Ide gem daveren. Zijn tussenkomst veroor zaakte een wonder. Idegem haalde het nog wel zo belangrijke negende spel binnen en de thuisploeg geraakte aan een 9-3 voorsprong. Via Danny Van Duy- sen, die met zijn sterke opslagen de zwakke Duyck op de plaats van achter man ontdekte, begon het Kastelse reci tal. Alle Kastelse opslagen werden keurig tussen de lijnen gehouden en alle ballen werden de richting van een zwakke ach terman gestuurd die er hopeloos bij werd en dan ook na enkele spelen ver dween. Kastel haalde maar liefst elf spelen op rij binnen en ze kwamen met 9-13 aan de leiding. Van een totale ommekeer ge sproken. Pas nu lieten de kersverse kampioenen zien wat ze in hun mars hebben. Zelfs Jo Van Daele tijdens de eerste helft in zeer slechte doen, kreeg nu voor knap opslagwerk van vriend en tegenstander open doekjes. Alleen Piret te van kleinmidden op de plaats van achterman geposteerd kon nog enig weerwerk bieden op de zware opslagen van de bezoekers. Van Duysen, Van der Stricht en Wielandt op de keerdersplaat- sen deden het nu zo keurig dat Idegem het laatste restje hoop liet varen om Kastel te verslaan. De thuisploeg pakte nog wel twee spelen en ze kwamen tot 11-13 terug. Toen was de kous af. Onder luide aanmoedigingen van de Kastelse aanhang konden de rood-witte spelers in één ruk uitmaken. Op de Kastelse Villa grijpen nu nog de kermistornooien plaats en deze wed strijden zullen als voorbereiding voor de nationale eindrondes worden aangegre pen. Kastel begint op 8 september thuis tegen de algemene favoriet Paume Brai- ne aan het belangrijkste tornooi sinds het bestaan van de klub. Bij allen die nauw betrokken zijn met net Kastelse klubleven leeft de absolute wil om naar Hogere II door te stoten. Nu al bracht de kampioenviering gans Kastel op de been, wat gaat het worden als binnen kort de promotie naar hogere II werd afgewongen. Bevordering Kastel Rap en Vlug 15 Merchtem 14 (ruststand 8-6) Alles behalve een eindeseizoenwed strijd. Een spannend duel tussen twee gelijkwaardige ploegen, met doorlopend een licht overwicht voor de thuisploeg. Nochtans was de strijd in de eerste helft gelijkopgaand zodat de ruststand met 8-6 werd bereikt. Na de koffie liep Ka stel, dat vooral onder impuls van achter man Hans Baert, de beste man op het terrein, tot 10-6 uit. De gastheren leken op een gemakkelijke zege af te steve nen? Niets was minder waar. Merchtem vocht in de warmte goed terug en ze slaagden erin tot 14-14 aan te klampen. Het laatste spel bracht de spanning op en rond het terrein. Baert mocht als eerste opslagen en Kastel kwam 40-15 voor, maar de thuisploeg moest door een paar persoonlijke fouten van zijn spelers een 40-40 toestaan. De laatste opslag van Baert besliste dus over winst of verlies voor de klub. Grootmidden Thierens van Merchtem kreeg de moei lijke opslagen en deze laatste bal kreeg hij niet onder kontrole zodat de winst aan de Merchtemse spelers voor bij de neus glipte. Een goede genietbare wed strijd met een verdiende overwinning voor de thuisploeg. Kermisprogramma op de Villa 1.9.90 14.30 U;: Tornooi met bevorderingsploegen: Horrues Aalst en Kastel 2.9.90 14.30 u.: 5de kampioenschap van de Schelde- boorden met Opstal Pelote, Wieze, Ka stel 3.9 9O 14.30 u.: Kastel - Baasrode VA Eindrangschikking 1. Kastel R en VI. 22 2. Terjoden 3. Tollembeek 4. Zandbergen 5. Opstal Pelote 6. Idegem 7. Heme 8. Wieze Sportief 22 9. Appelterre 22 10. Herdersem 22 11. Okegem 22 12. Welle 22 in Hogere III 18 4 306 207 48 16 6 307 227 43 15 7 305 218 43 19 3 289 229 42 10 12 264 266 34 11 11 280 279 33 11 11 268 260 32 12 10 266 279 31 8 14 262 281 31 3 19 225 304 24 7 15 210 297 21 2 20 176 324 16 De voorronde van de MTSA-beker bracht heelwat verrassingen mee. Er werd sportief gevoetbald zodat de scheidsrechters slechts sporadisch moesten ingrijpen. De meeste nieuw komers maakten geen te beste beurt. Alleen Half Maantje, Tiger Pub en Bouw konden zich plaatsen voor de volgende ronde. De reglementen van de FIFA werden overgenomen zodat de scheidsrechters nu alle middelen hebben om de hei belmakers van het veld te verwijderen. Wie zich als scheidsrechter niet aan deze regels houdt zal onverwijld op het matje geroepen worden... Saf - Dressel 1-3 Het wedstrijdbegin had te lijden van de warmte: ordeloos voetbal en weinig opwindende fazen. Hier waren duide lijk ploegen aan het werk die nog op zoek waren naar de goede samenhang, halfweg de eerste helft kreeg Saf via Bach de beste kans. Het was echter de tegenaanval die resultaat opleverde. Een goed genomen vrijschop van Eddy Lanoy vond de gelegenheidsdoelman in gebreke. Deze treffer stimuleerde de Dresselploeg, terwijl Saf steeds meer uitblonk door slecht samen spelen. De thuis-verdediging was het noorden kwijt en lag aan de basis van twee nieuwe bezoekende treffers. De verde digers werden bij een tegenaanval tel kens op een hoopje gespeeld zodat Dressel nog tweemaal kon scoren langs Benny De Saedeleir en Lucien Assel- man, die even voor de rust het al te zware 0-3 verdikt op het bord spijker de. De tweede helft begon gans anders met een veel beter geïnspireerde Safploeg, die verwoed ten aanval trok en zich nog niet verloren gaf. Ondanks een paar mooie reddingen van Dresseldoelman Van Biesen, was hij toch aansprakelijk voor het Saf-doelpunt. Na ongeveer tien minuten in de tweede helft liet hij tot ieders verbazing een vrij gemakkelijke vrijschop onder zijn lichaam door te gen de netten rollen. Jan Bornauw was de auteur van dit doelpunt; Hij speelde trouwens uitstekend in die tweede helft. De Saf-aanval bleef verder be uken op de soms in paniek verkerende Dressel-defensie, waarvan de doel man, ondanks zijn blunder, op een goede partij mag terugblikken. Wegens de tweede helft verdiende nieuweling Saf een beter resultaat. De gedecideer de leiding van ref R. Everaerts was een ander lichtpunt, maar twee sportieve ploegen maakten het hem niet lastig. Houtmarkt - Melody 3-0 Ook deze wedstrijd had wegens de hitte gebrek aan spankracht. De thuisploeg, die nochtans twee reeksen hoger speel dan de bezoekers, kon haar stempel niet op de wedstrijd drukken. Er werd veel te traag gevoetbald en doelman R. Vinck kwam nauwelijks in moeilijkhe den. De lokale draaischijf, Weimeis, liep er maar afwezig bij zodat de toch gehandicapte bezoekers de ongevaar lijke aanvallen gemakkelijk konden af weren. De rust werd gehaald met een logische 0-0 stand. Na de koffie ging de thuisploeg iets vlotter spelen zodat de bezoekers, met minder talent in hun rangen, meer maals het nakijken kregen en bij vla gen uit verband werden gespeeld. Doel- amn Vinck gaf bovendien een gave partij weg. Er waren nog amper 12' te spelen toen Jean-Claude Van Hauwer- meiren uit zijn krammen schoot en van ver de 1-0 op het pord prikte. De veer van de bezoekers brak zodat die zelfde speler in amper vijf minuten tijd een echte hattrick lukte. Toch een gevleide zege voor de ondermaats spe lende thuisploeg. Het meest opvallende was echter de sportiviteit zodat een uitstekende scheidsrechter Dalschaert een zeer rustige namiddag kende en nauwelijks een overtreding kon be speuren. Onder den Toren-Blauwe Vlam7-3 Deze uitslag dekt zeker de lading van de wedstrijd niet. Ook hier speelde de drukkende hitte de belangrijkste rol. Scheidrechter Flores leed nog het meest onder de warmte en floot zeker niet zijn beste wedstrijd en liet een vermoeide indruk (allicht door te veel opeenvolgende tornooien) zodat hij ondanks zijn jeugd het onderspit moest delven op fysiek vlak. Dat doet echter niets af aan de uitslag van de match die door de minst slechte ploeg werd gewonnen met doelpunten van D. Grysolle (3), A. Grysolle (2), M. Cools en P. Michiels. Breughels-Giwo 0-7 De bezoekers konden maar met tien spelers naar Denderhoutem vertrek ken maar dat belette hen niet om een gemakkelijke zege weg te kapen. G. De Coster (2), W. Van Hauwe (3), Menez Flores en G. Callebaut deden de thuis- netten trillen. Ref Van der Graaf moest helaas het eerste rode kartonnetje trekken voor Breughelspeler De Schrij ver, die maar niet in te tomen was en terecht van het veld werd verwezen. Gipak-R. Sportief 2-2(3-2) De thuisploeg was aan de aftrap ver schenen met de bedoeling haar huid duur te verkopen. De bezoekers daar entegen lieten hun beste krachten langs de lijn en dat brak hen zuur op want de rechterflank van de verdedi ging werd meermaals op een hoopje gespeeld. Een doelpunt kon niet uitblij ven en na 14' spelen was het zo ver. G. Meert slalomde zich beheerst door de ze kaas met gaten en rondde af met een schitterend doelpunt. Amper waren de bezoekers van deze opdoffer bekomen of er stond reeds 2-0 op het bord. De Sportiefdoelman gooide nonchalant de bal tot bij C. De Waele en maakte van deze flater dankbaar gebruik om de score op te drijven. Toch bleven de 'jokers' nog op de reservebank. De thuisploeg liet na deze voorsprong de teugels even vieren zodat de bezoe kers meer in de wedstrijd konden ko men. De schitterende thuiskeeper Re- my Anné reageerde alert op de gevaar lijke schoten, maar net voor de rust moest hij zich gewonnen geven toen G. Van den Steen kon aanleggen: 2-1. Na de rust drongen wissels zich op zodat de bezoekers heelwat beter gin gen spelen zonder echter de thuisploeg met de rug tegen de muur te zetten. De gastheren braken trouwens meer maals gevaarlijk uit en Gipakuitblinker Dirk Anné vreesde de duels niet met Jos Arts. Zij waren de absolute uitblin kers in dit treffen.. Doelpunten bleven echter uit tot Arts in de allerlaatste minuut van ver schoot en de bal via de doelpaal en het lichaam van de onge lukkige Gipakkeeper in doel belandde: 2-2 en strafschoppen... De bezoekers begonnen goed en ston den met 0-2 voor maar het ongelooflij ke gebeurde. Ze misten driemaal tere- ke en de thuisploeg won met 3-2. Het was een sportieve wedstrijd. Alleen in de eerste helft werd een bezoekende aanvaller door Gipakspeler Ronald Corthals in de grond geboord. Scheids rechter Gilbert Van den Eeckhoudt had echter zijn gele en rode kaartjes in de kleedkamer gelaten. In de tweede helft had hij zé wel bij want Arts en De Brucker kregen geel te zien. Voor de betere eerste helft bekert Gipak ver diend verder. Bamboe kreeg Apostelken op bezoek en moest met 1-2 de duimen leggen. Brughuis-Reynaerds 0-2 De thuisploeg speelde het spel fair mee zodat scheidsrechter E. Van den Bos sche maar sporadisch moest optreden. Toch moest Brughuis zich gewonnen geven op twee rake schoten van Eve raerts en Van Cauwenbergh. Ook Galop, op bezoek bij Pie Bovs, kon met 0-2 de wedstrijd naar zijn hand zetten met treffers van D. Van den Stockt. Half Maantje kon bevestigen tegen het geroutineerde Endoka en kwam 3-1 voor met doelpunten van C. Van der Biest, Scollaert en Osselaert. In het laatste kwartier moest het de volle winst nog uit handen geven toen de bezoekers tot 3-3 terugkwamen. Bij het nemen van de strafschoppen toonde de thuisploeg zich iets beter: 4-3. Vrij Denderleeuw ondervond weinig moeite om een zwak Drievelden op eigen veld met 0-4 te verslaan. Amapo- la bekert verder door het Leedse De Eekhoorn met het kleinste verschil (0-1) het nakijken te geven. Scheids rechter Jozef Van den Stockt moest thuisspeler Jan Haleyt met een rode kaart bedenken. Rayo Espagnol kwam bij Rode Duivels Denderleeuw maar net met de hakken over de sloot: 2-2, maar kon zich plaat sen met de strafschoppen: 3-4. Ook Blauw-wit - Octopus eindigde op een 2-2 gelijkspel, maar de thuisploeg bekert verder. Jong Timarcha ging ge makkelijk met 1-4 winnen bij Star Boy en Alexander kon zich bij Pano moei zaam plaatsen voor de volgende ronde: 0-1. Ook het Brabantse Poreistampers bekert verder ten nadele van Sunset (1-1) maar de strafschoppen brachten de thuisploeg een ronde verder (4-3). Bouw en Tiger Pub tenslotte wonnen met forfaitscore daar de tegenstanders Snaauwwitje en Kastaars niet konden aantreden bij gebrek aan spelers. Hans Van Campenhoud Minivoetbal. Er was heelwat belangstelling voor de ploegvoorstelling van MVC De Ras in Lede (da) Liejhebbersvoetbal. FC Palm Moorsel won tegen FC Arcades (jmh) Liefliebbersvoetbal. FC Arcades speelde een verdienstelijke wedstrijd tegen FC Palm uit Moorsel (jmh)

De Voorpost | 1990 | | pagina 22