H.K. Waasmunster II winnaar Ajax klaar voor kompetitiestart Na twee verlengingen: Brabo Denderbelle wipt Izegem Brabo Denderbelle naar interessant seizoen i Niet ontgoocheld Handbalkalender Kompetitiestart voor Ajax Lebbeke en E.V. Aalst Oefentornooi H.B.C. Dendermonde Zaterdag 1.9 Beker van België 24 - 31.8.1990 - De Voorpost HANDBAL Zaterdagnamiddag werd in een dubbel- driehoekstomooi de beloftenpioeg van H.K. Waasmunster de logische winnaar. De beloften van Ajax Lebbeke legden de ploeg uit de Heide-gemeente nochtans het vuur aan de schenen en slaagden er zelfs in de eerste wedstrijd tegen H.KW. te winnen. In de laatste wedstrijd van het dubbel-tomooi, dat meteen zowat een finale werd, kon Ajax echter niet meer optomen tegen de Waasmunsterse ploeg die dankzij een 10-15 overwinning eindwinnaar werd. H.B.C. Dendermon de, zonder de aanwinsten Verbèlen en Vereecken, verdedigde zich erg goed te gen wat het kruim van het Belgische beloften handbal mag genoemd worden en vooral in de eerste wedstrijden pakte H.B.C. verrassend uit met o.a. een 11-10 zege tegen Ajax. Later bleek de organis erende club echter fysisch niet opgewas sen tegen de 80' speeltijd. In ieder geval, de drie deelnemende ploegen bleken tevreden met dit oefentornooi dat een troepenschouw toeliet voor de respek- tievelijke trainers. De wedstrijden H.B.C. DENDERMONDE 11 AJAX LEBBEKE II 10 Rust 6-6. Dendermonde: De Schaepdrijver, Claes- sens, Ravijts, Vau Beveren 1, Wesemael I, De Mayer 2, Van Lier, F. Raemdonck, Hoorelbeke 1, Merckx 1, Van Steen 2, P. De Swaef, P. Bouteille 1, Y. De Smedt, P. Impens 2, P. Mertens. Ajax Lebbeke: Rawoens, Van Bosbeke, De Hauwere 2, Cooreman 5, Cleymans 3, M. Vlassenroot, G. De Decker, N. De Decker, D. Bosteels, B. De Lathouwer, Parmentier, De Busschere, De Bruyn. H.B.C. DENDERMONDE 13 H.K. WAASMUNSTER 17 Rust 10-7 Scoorden voor Dendermonde: Van Lier I, Wesemael 2, De Mayer 6, Van Steen 1, Hoorelbeke 1, P. De Swaef 1, Impens 1. H.K. Waasmunster: Maes, T. De Graeve 2, W. De Groote 2, Vermeulen 3, C. Desseaux 1, Willaerts 1, Berckmoes, N. Verhelst 3, Leunis, Moestermans, De Meerschman 4, Van Mele 1. AJAX LEBBEKE 2 9 WAASMUNSTER 2 8 Een gretig Ajax maakte goed gebruik van de missers van H.KW. om een 9-6 voor sprong op te bouwen. Voor H.KW. scoorden: Van Mele 1, De Graeve 1, Desseaux 1, De Groote 2, De Meersch man 2, Leunis 1. H.K. WAASMUNSTER 2 20 H.B.C. DENDERMONDE 16 H.B.C. Dendermonde kon naar het wed strijdeinde toe het opgelegde tempo niet meer volgen en hiervan maakte H.K.W. gebruik om naar een 20-16 overwinning te stevenen. Scoorden voor H.KW.: Des seaux 2, Vermeulen 2, Van Mele 1, De Groote 1, De Meerschman 9, T. De Graeve 2, Verhelst 2, Willaerts. AJAX LEBBEKE 2 19 H.B.C. DENDERMONDE 12 Ajax Lebbeke toonde zich duidelijk ster ker dan een leeggespeeld Dendermonde dat enkel tijdens de eerste helft voor weerwerk kon zorgen. H.K. WAASMUNSTER 2 15 AJAX LEBBEKE 2 10 In de beslissende wedstrijd diende tor- nooiwinnaar moest aanduiden, speelde H.KW. een reuzesterke partij waartegen een nochtans knap Ajax geen kans maakte. Scoorden voor Waasmunster: Desseaux 1, De Groote 3, Van Mele 1, Vermeulen 3, De Graeve 2, De Meersch man 1, Willaerts 2, Verhelst 2. Eindrangschikking I. H.K Waasmunster II 2. Ajax Lebbeke II 3. H.B.C. Dendermonde Handbal. De nieuwe spelers van Ajax Lebbeke (foto guy) Ajax Lebbeke - H.K. Waasmunster: 17-15 In een laatste oefentreffer bewees Ajax kompetitie aan te vangen. Vrijdag speel- Lebbeke klaar te zijn om een loodzware den de Lebbekenaars 17-17 gelijk in Brabo Denderbelle (+3) - Izegem: 27-26 Brabo Denderbelle wordt in 4e afdeling wellicht de streekploeg die in deze reeks het hoogst kan eindigen. Hoe hoog is moeilijk te voorspellen maar nadat wij hen aan het werk zagen in hun Bekerwedstrijd tegen Izegem zou het ons niet verbazen als Brabo een echte titelkandidaat wordt. Dit was ook de mening van het Brabo-bestuur toen zij de definitieve aanwerving konden melden van het trio M. De Proft-De Block en J. Van Damme. Maar kort daarna overviel hen een koud stortbad toen bleek dat zij doelman C. Van Rossem niet konden houden en dat Peter De Smedt voetbal boven handbal verkoos. Meteen werd het Brabo-bestuur overvallen door twijfels maar gelukkig konden zij nog reageren door op de transfermarkt Jos Vermaesen bij Robuco te gaan weghalen. Meteen was het doelwachtersprobleem opgelost, zeker omdat het ernaar uitziet dat zij ook zullen kunnen beroep doen op Jan Vermeir die bij' Ajax Lebbeke ontslag nam. In ieder geval tegen Izegem bewees de ploeg over voldoende ruggegraat te beschikken om met succes de kompetitie aan te vangen. Trainer-speler M. De Proft startte met de trainingen pas op 14 augustus - de kompetitie start voor Brabo op 6 oktober met het bezoek van Desselgem. Maar het trainingsritme van twee oefenstonden per week werd en wordt aangevuld met een reeks oefenwedstrijden. Op 19.8 werd al een driehoekstor- nooi betwist met E.V. Aalst en Brasschaat, op 23.8 werd er met succes 'gebekerd' tegen Izegem en op 25.8 werd er in Lokeren gespeeld tegen de Waaslanders en tegen het Nederlandse Delta Sport. Nu zondag 2 september organiseert Brabo zelf een driehoekstomooi tegen Izegem en Genk en op 9-9 komt H.K Waasmunster 2 en Zandvliet naar Lebbeke. Wellicht wordt er dan op 11.9 gebekerd tegen E.V. Aalst en tijdens het weekend van 21.9 vertoeft Brabo aan de kust waar in Westende gespeeld wordt tegen Roeselare. Als laatste test ontvangt Denderbelle op 30.9 Groot-Bijgaarden en zonder ongeluk ken moet de ploeg van voorzitter A. Delanoy dan klaar zijn om te starten aan een seizoen dat erg interessant kan worden. Brabo Denderbelle II treedt aan in de provinciale reeks. EVA Kortrijk en zaterdag betekende de over winning tegen H.K. Waasmunster, ook al een ploeg uit le nationale, een enorme stimulans voor het zelfvertrouwen. Ajax speelde duidelijk gretiger dan het 'oefende' H.KW. en meteen werd het duidelijk dat de Lebbeekse ploeg inder daad een andere mentaliteit heeft aan genomen. Over de prestatie van H.KW. is minder positiefs te vertellen al was het duidelijk dat trainer De Vlieger de wed strijd meer opvatte als een doorgedreven training. De H.KW.-ploeg ging niettemin denderend van start en onder impuls van Borgers werd de Ajax verdediging regelmatig op foutjes betrapt. Zo werd het 2-6 na 10' en na een kwartier leidde H.KW. nog altijd met vier doelpunten voorsprong (3-7). Enkele wissels brach ten de bezoekende ploeg echter uit evenwicht en als Ajax de greep op de wedstrijd had teruggevonden ging het heel wat vlotter bij de thuisploeg. De verdediging ging zich beter organiseren en de aanvullende impulsen werden gekonkretiseerd door een gemotiveerde J. De Man. Wanneer H.KW. zijn tweede 7-m worp miste, naderde Ajax tot 7-8 en aan de rust wees het scorebord 9-10 aan. In de tweede helft ging het wed- strijdgebeuren volledig over in de han den van een opvallend gretig spelende thuisploeg. Een licht gekwetste Borgers werd door H.KW. op de bank gehouden en Van Ransbeeck en Christiaens zorg den voor 12-10 na 36'. Vanaf dan bleef Lebbeke meester en enkel het trio Luy- paert-Roels-De Bode zorgde nog voor enig H.KW.-doelgevaar. Via 15-12 en 16-13 bleef Ajax op kompetitieritme spelen maar een heropflakkering bij de bezoekers zorgde er nog voor dat Roels en Luypaert H.KW. tot 16-15 terug brachten. Het was J. De Man die de De openingswedstrijd van het seizoen 1990-91 werd een memorabele partij handbal. Inderdaad, na 80' spelen be hield Brabo één doelpuntje voorsprong op derdeklasser Izegem en lukte hier mee ongetwijfeld de stunt van de voor ronde in de Belgische Bekerkompetitie. Izegem kwam wel aandravan na de wed strijd, met allerhande verzachtende om standigheden, nog te weinig training, ontbrekende spelers enz... maar toch hadden zij reeds alle voorbereidingen getroffen om op 11 september tegen E.V. Aalst de tweede ronde te betwisten. Hier stak een verrassend sterk Brabo een stokje voor en niemand zal zeggen dat dit onverdiend was. Met M. De Proft en J. Van Damme als nieuwkomers be schikt Brabo inderdaad over heel wat meer maturiteit dan verleden seizoen en het zou ons echt niet verbazen als dit Brabo hoge ogen gooit in de kompetitie. Izegem deed tijdens het wedstrijdbegin Robuco Buggenhout - Roeselare 19-22 Niet helemaal onverwacht verloor het «new-look» Robuco van Roeselare maar het was helemaal niet ontgoocheld dat de Robuco-spelers de kleedkamers op zochten. Integendeel, bij Buggenhout was men tevreden over de wedstrijd en mits defensief nog wat bij te schaven kan de jeugdige ploeg haar mannetje staan in 4e afdeling was het besluit. Na een goede start (3-1) kon de routinerijke G. Bossuyt gebruik maken van de fouten in de Robuco defensie om Roeselare 5-9 voor te brengen en met een 7-12 ruststad zag het er niet zo best uit voor de thuisploeg Maar in de tweede helft, enkele korrekties waren tijdens de rust aangebracht in de Robuco-defensie, kon Buggenhout het wedstrijdbeeld in even wicht brengen. Het weni zelfs 17-17 na 48' langs een sterke D. Mannaert en een gemotiveerde St. De Swaef en vanaf dan kreeg Roeselare het bestendig moeilijk. Maar een kortstondige numerieke min derheid deed Buggenhout dan toch de das om omdat Roeselare 5' voor het einde leidde met 18-20. Het werd een 19-22 nederlaag die het twijfelende Ro buco toch meer vertrouwen bezorgt. Robuco Buggenhout: Van Sinay, Scholliers, Ch. Van Eyck, Michiels, D. Mannaert 9, Moyersoon, Segers, Thijs2, St. De Swaef 4, P. Mannaert 3, Verbestel 1. EVA nochtans zijn repetutatie eer aan en langs Favoreel (10 treffers) werd de 3 doelpunten voorgift van Brabo onmid dellijk teniet gedaan en na 10' spelen leidde de West-Vlamingen met 3-4. Maar Brabo liet de armen niet zakken, bracht langs M. De Proft, Van Damme en P. Vermeir evenwicht in de wedstrijd en naderde tot 7-8 na 20'. Denderbelle miste in die eerste helft echter drie 7-m worpen waardoor Izegem met 8-11 leid de aan de rust. Maar Brabo, dat duidelijk vertrouwen had gekregen, begon sterk aan de tweede helft. Langs De Block en D. Van oethem werd het onmiddellijk 11-11 en na 44' bracht M. De Proft zijn ploeg voor het eerst aan de leiding (15-14). Het werd zelfs 19-16 8' voor het einde maar als de Brabo speler-trainer dan een bezoeker bij zich kreeg en vooral P. Vermeir onverantwoord snel ging afdrukken, slaagde Favoreel erin om van dit Brabo-balverlies gebruik te maken om 'op de valreep 20-20 op het bord te prikken. In de eerste verlenging leek het even fout te zullen lopen voor de thuisploeg die via 22-21,23-24 achter kwam maar dan maakte Vermeir zijn falen goed door er 24-24 van te maken op het einde van de eerste verlenging. In de tweede verlenging bleef Van Der Jeught zijn ploeg goed dirigeren en met een 26-25 voorsprong werden de laatste i 5' aangevat. Favoreel - weer bij - bracht f Izegem nog éénmaal gelijk maar een sterke Dirk Van Goethem zorgde met een 27ste Brabo-treffer voor een over winning die zowat iedereen verraste. Op 11 september wordt het dus Brabo-E.V. Aalst i.p.v. Izegem-E.V. Aalst. Brabo Denderbelle: Vermaesen, De Block 3, De Proft 4, Van Damme 4, p® Walraevens, D. Van Goethem 4, P. Ver meir 3, E. Van Keer 2, Van Der Jeught 4, Guns, D. Van Goethem. E.V.A. Oefenwedstrijden Zondag 2/9: S.H. Lebbeke - Driehoekstomooi met Brabo Denderbelle - Izegem en Genk. Programma15.15 u. Brabo - Izegem 16.40 u. Izegem - Genk 17.55 u. Brabo Genk Zaterdag 1/9: Deelname van I.T.B. Lokeren aan driehoekstomooi in Zierikzee (Ned.) Programma19 00 u. Satumus - Lokeren 20.10 u. Lokeren - Zierikzee 21.10 u. Satumus - Zierikzee Zaterdag 1/9 en zondag 2/9: Deelname van H.K Waasmunster aan een tweedaags tomooi in het Nederlandse Vlissingen. Kompetitie Tweede nationale Zaterdag 1/9 te 21.00 m Ajax Lebbeke - Angleur Zaterdag 1/9 te 19-30 u. E.V. Aalst - Flémalle EVA 17-15 eindcijfers vastlegde. Ajax Leb beke: D. De Bruyn, P. Verlinden, W. De Proft, St. Vlassenroot 1, J. Christiaens 5, B. Cooreman, Putau 2, A. Verlinden 3, De Man 4, J. Van Biesen, B. Van Rans beeck 2. H.K. Waasmunster: W. De Graeve, Van Renterghem, De Meerschman, Roels 3, Borgers 3, Agneessens 2, Jahic, Luypaert 5, De Clercq, De Bode 2, Leunis. EVA Als gevolg van de nieuwe reeksindeling gaat dit seizoen de kompetitie in 'schijfjes' van start. Ajax Lebbeke en E.V. Aalst, beiden in 2e nationale, bijten de spits af en beginnen meteen aan een opvallend zwaar seizoen. Inderdaad, 16 ploegen in 2e nationale is een abnormale opdracht in de handbalwereld zodat 30 kompetitiewedstrijden plus diverse Bekermatchen een zware belas ting vormen voor de ploegen. Positief is nochtans dat de supporters, meer dan in het verleden, regelmatiger hun ploeg aan het werk zien en dus een automatisme aankweken om naar de sporthal af te zakken. Vooral Ajax Lebbeke, dat met enige ambitie van start gaat, hoopt aldus terug aan te knopen met een rijk 'Lebbeeks-' handbalverleden. Zaterdag krijgen zij Angleur - om 21 uur - op bezoek en Ajax wil zijn supporters onmiddellijk bewijzen dat de ambitie verder rijkt dan een figurantenrolletje. E.V. Aalst moet willens-nillens andere objectieven nastreven. Trainer-coach H. Trienpont moet het trachten waar te maken met een beperkte spelerskem want naast het verdwijnen van Agneessens uit de Aalsterse kern, de transfer van G. Van Malderen, de vraagtekens rond M. Bayens en Moens liet ookk St. Marblie nog niets van zich horen. Meteen komt het er voor Eendracht op aan niet in het degradatie debat te verzeilen. Toch blijven wij geloven in de mogelijkheden van de Aalstenaars die zaterdag met het bezoek van Flémalle reeds een eerste serieuze test ondergaan. EVA Eat taa 'wmimsiovv. Handbal. De beloften van Ajax Lebbeke (foto guy)

De Voorpost | 1990 | | pagina 24