Quiévrain in het Dendermondse Appelse duivenmaatschappij De Bie nu ook "Koninklijk" Noyon in het Dendermondse l Paul Cremers met een half uur voorsprong uit St.-Denis 26 - 31.8.1990 - De Voorpost DUIVENSPORT Petrus Seymortier, Roger Van Doorslaer, Armand De Smedt, Remy Verhelst, Albert Van Gaever, Jozef De Wilde, Paul Van den Berghe, Frans Van den Abbeele en Aimé Conseriere In Zele Eerlijk duurt Langst lieten de jonge duiven van Petrus Seymortier zich van hun beste zijde zien. Met de le en 10e prijs klokt hij zijn twee eerst afgegeven duifjes en dat was meteen goed voor de eerst aangedui de serie en de super serie er bovenop. Luc Van Elsuweghe pakte ook twee duiven in de eerste tien met de 5e en 7e prijs. Vroege duiven voor Hubert Temmerman, August De Backer, Cesar Ruyssinck, Henri De Backer, Weduwe en zoon Tackaert, Gaston en zoon Snoeck. Aan de 32e prijs won Gerard De Gucht de tweede superserie en de derde ging aan de 50e prijs naar Marc Maes, die aan de 60e prijs ook de eerste van drie aangeduid won. Raymond Goossens was aan de 68e prijs goed voor de tweede van drie aangeduid. Hij deed er nog een toemaatje bij met de eerste van vier aangeduid aan de 83e prijs. Winnaar Petrus Seymortier zette zijn vijf ingekorfde aan de 107e prijs op de uitslag en was de laureaat van de serie van vijf aange duid. Te Buggenhout - Baardegem klokte Roger Van Doorslaer de hoofdprijs voor Theo De Kinder en Andre De Coninck. Frans Van der Straeten maakte een goede beurt met de 4e, 5e, 7e, 13e, 16e als vroegste meldingen en meteen ook de eerste bonserie. Aan de 19e prijs won Theo De Kinder de tweede en aan de 33e prijs was de eerste van drie aangeduid voor uitblinker Frans Van der Straeten Vroe- Duivensport. Voorbereiding van de kermisvlucht in het lokaal te Denderbelle (foto guy) heeft begon met de 2e en 4e prijs. Basiel Poppe presenteerde de 3e en 5e prijs en was daarmee goed voor de eerste serie. August De Blander, Edward Temmerman en de gebroe ders Van Der Borght waren goed voor vroege duiven. BENO In de slotvlucht te Baardegem - Buggenhout zorgde Paul Cremers voor een stunt door de vlucht met een half uur voorsprong te win nen. Collectief kwam hij ook goed aan zijn trekken met als resultaat de le, 6e, 9e, 10e, 12e, 15e, 16e, 21e of 8 op 14. Charel Geerinck, die een goed St. Denis seizoen achter de rug ge duiven voor Karei Rochtus (6e en 10e), Gustaaf Uyttersprot (8e en 9e), Leon De Bock en Raf Bijl. Bij de oude duiven won Frans Van der Straeten voor Rene en zoon De Manjan Meert (3e en 4e). Dezelfde winnaar bij de jaarlingen voor Frans Van Der Strae ten, Herman Van Biesen en Rene en zn De Man. Te Berlare scoorde Armand De Smedt het hoogst voor Odette Van der Linden, Frans Heirman (3e, 6e, 10e), Victor Sigin, Gilbert De Waele, Emiel Christiaens, Frangois De Smedt, K. en zn. Clemminck. Te Moerzeke haalde Remy Verhelst de top met daarboven op nog de 9e, 12e prijs. De eerste bonserie was voor Maurits Peelman met de 6e en 7e prijs. Aan de 21e prijs schreven Thierens - Ost de tweede achter hun naam. Kopduiven voor Franky Desaeger, Frank Van Haute, Frangois Coen, Leon De Clippeleir, Hendric Delcart en Hubert Oost. Thieren - Ost wonnen de eerste van drie aangeduid aan de 64e prijs en Cyriel Smet de eerste van vier aan de 77e prijs. In De Reisduif te Denderbelle was het Albert Van Gaever die zich de snelste toonde voor A. Van der Vorst (2e, 4e, 7e), Robert De Coster, Gustaaf Van den Eynde, Danny Van Keer, Jozef Debbaut, Jozef Boelens, Dirk Huyck, Robert Bogman. Jozef Debbaut won aan de 23e prijs de eerste serie. Te Zele-Huivelde klokte Jozef De Wilde de eerste prijs voor Frans De Beule, De Backer - Vehent, Adolf Heirweg, Domien IJdens, Walter Haentjens, Aimé Van Avermaet, André Van Avermaet, Kris Iliano, Mare De Backer. Een knappe uitslag liet Danny Van Puyvelde noteren met de 5e, 16e (eerste aangeduide serie), 19e, 32e. Andre De Beule was goed voor de tweede serie aan de 27e prijs. Aan de 108e prijs wonnen Alfons en Julien Spanoghe de eerste fietsserie en wonnen tevens ook 8 prijzen van 10 duiven. Bij de oude won Danny Van Puyvelde voor Jean Pierre De Backer en Andre Leonidas en bij de jaarlingen winst voor Danny Van Puy velde voor Andre Van Avermaet. In het Samenspel Lebbeke scoorde Paul Van den Berghe op 19 augustus het hoogst voor Cyriel Hamerijckx, Femand De Proft, Adolf De Smedt, Frans Van Hoeymissen, Angele Kips, Jean Oost, Gauchez Van Dam me, Frans Monsieur, Jozef Leemans. Aan de 2e prijs won Alfons De Mulder de eerste bonserie. De tweede werd binnengehaald door Jozef Leemans, die aan de 40e prijs ook de derde bonserie won en aan die prijs de eerste van drie aangeduid, en ook aan de 109e prijs nog een heel reeks series won en als de uitblinker van de vlucht mag geciteerd worden. Frans Van Hoeymissen stond bovenaan bij de oude duiven en hij werd gevolgd door Flor Devos, Jean Heirebaut, Alfons De Mulder, Frans Vereecken, Willy Saeys, Maurits Sprayt, Frans Van den Abeele, Henri Ver- Duivensport. De verzamelde leden van Duivenmaatschappij De Bie in Appels (xl) doodt. Bij de jaarlingen gingen de meest begeerde plaatsen naar Frans Van Hoeymis sen, Gaspard Van Haut, Felix Van Praet, Alfons De Mulder, Jozef De Nul, Frans Ver eecken, Willy Savs, Frans Van Den Abbeele, Henri Verdoodt. Op 26 augustus kwam Frans Van den Abbeele het best aan zijn trekken. Met de le, 7e, 8e prijs. Kopduiven voor Desire Van den .Abbee le, Jozef Leemans, Jozef De Nul, Petras Cooreman, Goedgezelschap, Mannaert, Pier re Bijl, Jean Van den Bergh, Louis De Hauwe- re. Aan de 41e prijs noteerden we de meest begeerde bonserie voor Jean Marie Van Pe- teghem. Albert Van den Troost won de twee de aan de 52e prijs. Winnaar Frans Van den Abbeele nam de derde voor zijn rekening en aan de 119e prijs de eerste van drie aange duid en Louis Ayels een prijs verder de tweede van drie aangeduid. Jozef De Nul was de nummer één bij de oude duiven voor Frans Van Hoeymissen, O, Van Geeteray, Frangois Boeykens, Alfons De Ul- der, Jozef Uyttersprot, Angele Kips, Alfons Van Nieuwenhuyze, Goedgezelschap - Man naert, Frans Vereecken. Paul Verbeiren was de laureaat bij de jaarlingen voor Jozef De Nul, Frangois Boeykens, Frans Van Hoeymis sen, O. Van Geerteray, Jozef Maes, Angele Kips, Alfons Van Nieuwenhuyze, Felix Van Praet. Te Lokeren liet Aimé Consérière zich van zijn beste zijde zien met de le, 2e, 13e prijzen de eerste series. Een goed collectief resultaat ook voor Etienne Degraeve met als vroegste prijzen de 3e, 6e, 9e. Vroege duiven voor Eric De Witte, Hubert Antheunis, Maurice Ver- schueren, Willy Waegemans, Marcel De Schepper. Met zijn gedubbelde jonge duiven klokte Etienne Degraeve bij de oude duiven de le, 2e, 3e, 6e, 9e, 10e, lie, of 7 op 9- Vroeg ook nog voor Rudy Buyst, Gustaaf Clappaert, Chris en Marcel Valck. Met de duivinnen was Mathieu De Maes- schalck de beste met de le en 4e en ook Rudy Buyst met de 3e, 7e, 8e prijs kreeg zijn deel. Verder vroege prijzen voor Georges Rogiers, Jozef Van Wachelbeke, Julien Rooms. In de St.-Niklase Verbroedering kwam Raoul Heynderickx goed aan zijn trekken voor Julien Baetens, Marcel Noens, Van den Bossche en zn, Jozef Wittock, Wed. Medard Van der Weken, Andre Trayens, Van de Vijver - Van Haver, Rene Van Royen, Jozef Roman, Jozef De Cock. De superprijzen gingen aan de 55e prijs naar Julien Baetens, Andre Van Mele 60e prijs, Petras De Brayn 85e prijs. De Dobbelaer en zn wonnen bij de oude duiven voor Van den Bossche en zn (2e en 3e), Van de Vijver - Van Haver, Andre Trayens, Karei Van Cauteren, Eric Heyndrickx, Van Boxelaer en zn (8e en 9e). Van den Bossche en zoon wonnen bij de jaarlingen voor Van de Vijver - Van Haver, Van Boxelaer en zoon (3e en 6e), Andre Trayens, Karei Van Cauteren, Etienne De Vleeschouwer, Guido Cleyman. In het Verbond Dendermonde stond Wil- fried Costers op het hoogste schavotje voor Jan Mannaert, Victor Rosez, Julien Cool, Willy Vereecken, Willy Geerinck (6e en 9e), P Van Nieuwenhoven, Frangois De Smedt. Met de 10e en 12e prijs klokte Martine Leybaert de eerste serie van twee duiven. Andre Van Acker was aan de 21e prijs goed voor de tweede van twee aangeduid Jozef Claessens was de eerste bij het verdelen van de series van drie aangeduid. Andre De Waele won de tweede aan de 127e prijs. Willy Geerinck, met vroege duiven, won daarnaast ook nog de eerste serie van vier aangeduid aan de 166e prijs. In de reeks oude duiven was het Patrick De Backer die met de le en 3e prijs goed aan zijn trekken kwam. Kopduiven voor Willy Ge erinck, Frans en zn. Van Haut, Frans Vermeir (5e en 9e), Maurits Van Hove, Julien Cool, Fr. en zn. Van Extergem, Cesar Boon. De jaarlingenvlucht zat goed voor Willy Ge erinck met de le en 6e prijs. Met de 4e en 13e prijs waren de beste series voor Frans en zn. Van Extergem Kopduiven voor Patrick Van Damme, Julien Cool, Frans De Meersman, Michel Geeraert, Oscar Van den Bossche, Alfons Van den Abbeele, Em. en Jozef Die- rickx. Te Schoonaarde was de zege voor Maurits Van Swalm, die er ook nog de tiende prijs bijnam. Goede resultaten voor Albert en zn Van Extergem, Clement D'Hondt (3e en 10e), Patrick Hillaert, Louis Van Extergem, Alfons Cool, M. en zn. De Dijcker (7e en 8e), Maurits De Groeve. Aan de 22e prijs noteer den we Patrick Hillaert met heel wat seriege- De duivenmaatschappij "De Bie" bestaat officieel 50 jaar en dat werd door ongeveer 100 leden en sympa- tizanten al uitgebreid gevierd in de loop van de maand februari van dit jaar. In feite werd "De Bie" negen tig jaar geleden gesticht door Alois Goossens. De vereniging vond toen onderdak in het lokaal "Jan Stee man" aan de Hoofdstraat. Daarna verhuisde het lokaal naar Verhae- gen (De Wieters). Na een fusie met de "Reisduif', en hier is dan de vergissing gebeurd met het aansluitingsnummer waar door "De Bie" volgens de Oost- vlaamse Bond maar 50 jaar bestaat, werd het lokaal gevestigd bij Frans en Maria Van Spitael en werd Ri chard Ydens de voorzitter. De dui venmaatschappij wordt de jongste 12 jaar geleid door Frangois Kin- ders. Vrijdagavond waren de Appelse Duivensport. Het bestuur van duivenmaatschappij De Bie uit Appels met de nieuwe constateurs (xl) duivenmelkers weer in een optima le feeststemming. Er was reden te over om weer feest te vieren, want eind juli mocht voorzitter Kinders uit de handen van Prins Albert in Gent het brevet van "Koninklijke Maatschappij" in ontvangst nemen. "De Bie" wordt thans in goede ba nen geleid door voorzitter Frangois Kinders, ondervoorzitter Baziel Poppe, sekretaris Alfons Beurms, schatbewaarder Richard Ydens en de leden Remi Cammermans, Ro ger Frangois, Alberic Pieters, Her man Baeten, Jozef Van Exterghem, Frangois De Smedt en Maurice Van Gucht. Ondertussen is "De Bie" een half miljoen rijker geworden. Vanwege sponsor Fons Michels die nog steeds een boontje heeft voor zijn geboortedorp, mocht "De Bie" veertig nieuwe computergestuurde "constateurs" in ontvangst nemen. Ondanks het feit dat er voor de duivensport minder belangstelling wordt gekoesterd door de jeugd, blijft "De Bie" met lossingsplaatsen in Quiévrain en Noyon, de grootste duivenmaatschappij van groot- Dendermonde. Vorig seizoen wer den Jozef Van Exterghem, Baziel Poppe en Frangois Kinders gelau werd met een kampioenstitel. Ezelskoers in Aalst. Bij gebrek aan een goed 'paard' organiseerde AKVDe Kastaars dan maar een ezelskoers (jmh) PC W< FC D( FC Pi 1. N 2. F 3. H 4. R 5. P 6. A 7. V 8. A 9- 10. B 11. R Duivensport. Nog even de constateurs nakijken en de Denderbelse kermisvluch 12. kan beginnen (foto guy) 13- D win. Aan de 42e prijs was Prosper Wesemael Hillaert. Albert en zn. Van Extergem wonnei j^' g de winnaar van de eerste serie van vier bij de jaarduiven voor Marc Van Royen ei p duiven. Bij de oude duiven won Hypoliet Van Andre Bonnaerens. S] de Velde voor Maurits Van Swalm en Patrick BENt Duivensport. Jozef Van Damme uit Dendermonde, een goed Noyonspeler (gvw) L|19. Ti 1 20. R 23. E' Sylvain Verstraeten, Raf Bijl en Jozef Van Raemdonck 24. t< 25- B In het Negenverbond presteerde Sylvain 134e prijs. 26. B Verstraeten sterk met de le en 4e prijs van Te Buggenhout Den Belg was het ook Ral2^' V< 1118 jonge duiven. Kopduiven ook voor Ver- Bijl die het hoogst scoorde met de le, 2e, 3e dickt - Moortgat, Theophiel Van Hoey, Bart 10e, 11e prijs. Vroege duiven voor Obus Ki Michiels, Achiel Verhasselt, Baziel Poppe, Vergauwen, (4e en 7e) Johan Lievens (5e, 6 P° Frangoi De Brayn, Van den Elzen - Van Keer, en eerste serie), Pierre Van der Schriek, Vai Karei Piessens, Elsje De Boeck, Verleyen - Israel - Coppens. Jacobs, Andre Verstappen, Alfons Van Achter. In de St.-Niklase Verbroedering scoordi De eerste mieze tot 1000 werd gewonnen Jozef Van Raemdonck het hoogst voor Alfom KHj door Karei Piessens aan de 10e en prijs en de Van Boxlaer, Jules Gautot, Maurits Kusse tweede door Jozef Van Damme aan de 17e Mare Tinck, Vereecken en zonen, Gust Pau Zatf prijs. Aan de 52e prijs was Raf Bijl goed voor wels, .André Waem, Albert Pijl. Series aan di de eerste bonserie van twee aangeduid. De 11e prijs voor Maurits Kusse en aan de 12* 14.00 tweede ging aan de 54e prijs naar Ronny prijs voor Leon De Kraey. Segers en de derde naar Vredickt - Moortgat Te Lokeren won Achiel Valcke de vlucht 14.30 aan de 63e prijs. Andre Van Haute won de voor Rudv Buyst, Aimé en Paul Van de Putte eerste van drie aangeduid aan de 87e prijs. (3e en 8e), Aimé Consérière, Eddy Roels 14.30 Een knapprijs aan de I20e prijs voor Raf. Bijl Comu - De Maesschalck, Jozef Van Peteg 14.30 die de eerste van vier aangeduid, de supers- hem, Cyriel Buyst, Van Autreve - Lenssens, erie, naast talrijke nevenklassementen, op Roger en Andre Baecke was met de 12e en zijn naam zette. Verdickt - Moortgat wonnen 20e prijs goed voor heel wat series, de tweede van vier aangeduid aan de 129e prijs. De derde ging naar Kurt Maes aan de BEN0

De Voorpost | 1990 | | pagina 26