Walivotheek DVL Avanti - VK Siera 4-1 Reeds twaalf regioploegen op een zijspoor... Walivo's match van de week Pi Walivo's echo Uitslagen: Kalender I Volgende bekerronde j (laatste weekend van oktober) i De Voorpost - 31.8.1 «90 - 27 VOETBAL j Walivobeker zat. 25.8.90 1. Novelty-De Strijders 5-0 2. FC Welkom-Videoclub 6-0 3. Herten Aas-1000 Appels 1-4 4. RS Bosdorp-Den Helder 5-0 5. Puyvelde-Dino Boys 12-0 6. Avanti-Siera 1 4-1 7. Welkom Sport-Oud Geel I 0-5 8. Ankerhof-Rembrandt (3-4)1-1 9- Woodstock66-FC Rif 5-0 10. Bondgalm I-Scoutshuis 12-0 11. Rodeo-De Kroon (4-5)1-1 12. Wazoo-'t Klokske 7-0 13- De Vlasbloem-Trappen Steels 2-3 14. VKW 70-RC Grembergen 6-0 15. Briel I-Luitentuit I 5-0 16. Portaels I-Milano 4-1 17. Stille Vrienden-Familia 3-0 18. Den Bos I-Liliane Boys 5-0 19- Tromp-Moerheide I 4-1 20. Raap-Wijnveld 1 6-1 21. Sportarena-'t Schrijverken 3-0 22. Klein Sinaai-FC Nelis 2-0 23. Eendracht-Leopoldstad 0-8 24. Temsico-Comer 1-2 25. Bristol-Geratex 0-5 26. Bazel-Nieuwe Sportvr. N.G. 27. Venco-Jong Pekton 0-4 28. Hemelaer I-Hof v. Grembeigen 3-0 29. Karree-Fort Nantes 0-6 s (5e, 6 TriP01'ls "i) iek,Vai Walvobeker zondag 26.8.90 1/64 finales 1. Hemelaer-Van De Voorde 3-2 2. Cado-Troch Textiel 3-0 3. Oud Geel Il-FC Makkers (5-4)1-1 4. Siera H-Bondgalm 11 1-2 5. De Cock-Were Di 0-4 6. Favo-Anker 4-1 7. Volksunie-Den Bos II 0-4 8. Oostberg-Pony 3-6 9- Jong KWB Elvers.-Brouwershof 9-1 10. Inter Decor-Siera IV 5-3 11. Samara-1000 Appels II 6-1 12. Metallo's-De Bobijn 5-0 13- Wijnveld III-Luitentuit II 1-2 14. Scoutshuis 81-Azalea 3-6 15. Atlantic-Briel II (4-5)1-1 16. FC 77-KWB Stekene (2-3)1-1 17. Cera Stekene-Post 2-5 18. Geywa-Wembley 10-1 19. Gouden Leeuw-Anitec 1-2 20. Spaans Kwartier-Witte Pen I (4-3)2-2 21. Witte Pen II-Oud KWB Elvers. 2-4 22. Koekoek-Portaels II 0-7 23. Waasmunster-SK Belsele 5-0 24. KWB St.Anna-Progress (4-1)4-4 25. Zeemeermin-Moerheide II 8-2 26. Klokhuis-Klub 65 2-1 Wijnveld is vrij scoord* ir Alfonj Kusse jst Pau s aan d< i dc 12t vluchi le Putte 1 Roels Peteg- :nssens 112e en - Zaterdag telkens om 15 uur - Wedstrijden van zaterdag 1 en zondag 2 augustus (gy} 14.00 Siera I Hof V.Grembergen Van de Voorde F. Bondgalm I Milano Wijmeersch F. 14.30 Puyvelde Portaels I Felix R. Raap Den Bos I Windey R. 14.30 Temsica Hemelaer I Janssens L. 14.30 Avanti VKW 70 Foubert R. FC Welkom Comer De Corte M. Oud Geel vrij 2e afdeling A Videoclub Tr. Steels Steeman E. 1000 Appels Moerheide I Van Overmeire R. Wazoo De Vlasbloem Van Steelant R. Wijnveld I Liliane Boys Van Royen E. Briel I Sportarena Conserriere A. Tripoli Leopoldstad Beniers D. RC Grembergen Stille Vrienden Beniers A 2e afdeling B Rodeo Scoutshuis De Dobbelaere W. 14.00 Rembrandt Fort-Nantes Laheyne A 16.00 Eendracht Luitentuit Brugge man W. Tromp Bosdorp Verbraeken R. Geratex Klein Sinaai Van Hoomijck B. 16.00 Dino Boys Bazel Van De Voorde A Herten Aas/Bristol: vrij 3e afdeling 't Schrijverken 't Kloksken Van Daele Den Helder Familia 14.00 De Strijders Nelis Pannecoucke R. Karree Welkom Sp. Baert J.-P. 14.30 Nieuwe Sportvr. Novelty Van Remoortele 14.00 Ankerhof Jong Pekton Van Geem P. Venco FC Rif Van Steelant L. Gouden Leeuw Woodstock Bals E. zondag telkens om lOu. le afdeling Makkers Anker Simoen A Bondgalm II Were Di De Dobbelaere W. Cado Den Bos II Janssens Luc Dc Cock Oud Geel II Van Hoomijck Troch Textiel Van De Voorde Pannecoucke Volksunie Hemelaer II Van Geem P. Siera II Favo Boénne Wijnveld II vrij 2e afdeling A Witte Pen 1 Progress Dechamps Geywa 1000 Appels II Bals E. Klokhuis Moerheide II Baert J.P. Portaels 11 Briel II De Corte M. Jong KWB Elvers. SK Belsele Van Daele Wijnveld III Siera IV Beniers D. Oostberg: vrij 2e afdeling B KWB St.Anna Luitentuit II Van Puyenbroeck R. Atlantic Pony Azalea Foubert R. SP Waasmunster Steeman Etienne Zeemeermin Brouwershof Lamote G. De Bobijn Cera Stekene Van BoxelaerJ. Gouden Leeuw Witte Pen 11 Van De Voorde A KWB Stekene: vrij 2e afdeling C Anitec Oud KWB Elvers. Debbaut J. Post Wembley Schaeck >9.45 Klub 65 Samara Bruggeman W, FC 77 M tallo's Deckers E. Spaans Kwartier S outshuis Beeldens M. Koekoek en Inter Decor imh) FC Oud Geel-FC Stille Vrienden FC Fortuna Nantes-AC Woodstock 66 VKW 70-RC Raap FC Briel-VK Leopoldstad FC Klein Sinaai-FC Jong Pekton FC Corner-DVL Avanti FC 1000 Appels-FC Novelty FC Portaels Sp.-FC Geratex VK Den Bos-FC Bondgalm -FC Tripoli FC Welkom-FC Wazoo FC De Kroon-FC Rembrandt FC Puivelde-VK Trappen Steels FC Sportarena-RS Bosdorp PW Hemelaer-FC Tromp Zondag FC Portaels Sp.-FC Inter Decor FC Samara-FC Zeemeermin FC Geywa-FC Azalea Oud KWB Elvers.-Jong KWB Elvers. FC 't Klokhuis-Sportklub Post FC Spaans Kwartier-Sport.Waasmunster KWB Stekene-FC Luitentuit FC Metallo's-FC Briel FC Pony-FC .Anitcc KWB Sint-Anna vrij De loting van Walivo's eerste bekerron de is voor de zaterdagse topklasser VK Siera, niet gunstig uitgevallen. Een ver plaatsing naar reeksgenoot DVL Avanti en tevens bekerspecialist uit St.-Niklaas, houdt trouwens maar weinig positiefs in. Dat heeft VK Siera in het vorige seizoen ook al ondervonden en toen werden de Hammenaars in de achtste finales uitgeschakeld. Na een 1-1 stand werden voor de blauwhemden de bij komende strafschoppen fataal. Ook nu is VK Siera in St.-Niklaas gesneuveld en de skore was tenslotte nog vrij afgete kend... VK Siera reeds 20 jaar jong In het jaar '70 werd in Hamme Zogge de amateuristische voetbalploeg VK Siera opgestart. De pioniers waren Georges Van Laere en Guy De Ridder, welke tevens de eerste klubvoorzitter werd. Het werd een initiatief met een duidelijk sukses want VK Siera beschikte van in het begin over een drietal ploegen. Alles zins noodzakelijk daarvoor werd een goede struktuur en tot nu toe, is dat bij de Wuitens ook zo gebleven. Er kwam zelfs een uitbreiding met een dames team dat bij Walivo echter geen hoog vlieger werd en in 't Sportverbond Waas land, onlangs nog kampioen speelde. Sinds het midden der zeventiger jaren, is VK Siera bij Walivo aangesloten. In die periode nam de zaterdagse ploeg ook al meermaals de lift van tweede naar eer ste en omgekeerd. Nu toch weeral een drietal seizoenen in de topklasse en telkens binnen de eerste vijf. Reeds tweemaal als derde en dus duidelijk één van de betere ploegen met Roger Mette- penningen, nu al een zevental jaren de voorzitter van VK Siera. Tevens nog één uit de beginperiode en daar behoren Georges Van Laere, Dré Mettepennin- gen, Pierre De Bondt en Guy De Ridder als ere-voorzitter, ook nog bij. Uitgeschakeld... In de huidige kampagne kan VK Siera de beker al vergeten maar indien in het kampioenschap dezelfde plaats zou be haald worden als tijdens het vorige sei zoen, wordt dit voor de ploeg van coach Albert Farla - ook reeds meer dan tien jaar bij VK Siera - al een sukses. Om dat te bereiken beschikt de rondborstige Farla over een zeer jonge ploeg. Een kern van een 18-tal spelers met 23 jaar, als de gemiddelde leeftijd. Bij die groep ook Mario Meert, Eddy Van Buynder en Peter Verbeke, als terug van weg ge weest. Bij DVL Avanti heeft die ploeg echter niet helemaal kunnen overtui gen. Het begin was nochtans veelbelo vend voor VK Siera. Een aantal snelle en balvaardige kombinaties welke vooral tijdens het eerste kwartier, een bepaalde dreiging inhielden. Het eerste noemens waardig doelschot kwam nog van de voet van aanvoerder Dirk Mertens en voor de rest, kon DVL Avanti telkens het gevaar neutraliseren. Een ploeg welke uit de mindere mogelijkheden echter nog het volle profijt haalde en op een staalharde vrijschop van Gunther Rijsbrack, had doelman Van Laere niet het minste ver weer (1-0, 18'). Van toen af voetbalde DVL Avanti ook met méér zelfvertrou wen en de lokalen, verwierven stilaan ook het overwicht. De struktuur van de aanvallen werd trouwens beter en VK Siera kon buiten een verrassende kop stoot van Dirk Mertens, daar niet veel tegenover stellen. Toch kon DVL Avanti in die periode een tweetal wenkende kansen kreëren en aan het halfuur, werd de lokale voor sprong dan verdubbeld. Een afgeweerde bal werd door Gunther Rijsbrack tot een goed schot omgebogen en het afwijken op Peter Verbeke, werd VK Siera fataal (2-0, 32'). Een eerder ongelukkig doel punt op het passief der Hammenaars Liefhebbersvoetbal. DVL Avanti uit Sint-Nildaas wipte het Hamse Siera uit de Walivobeker (Iv) Liefhebbersvoetbal. VK Siera uit Hamme verloor Walivo's wedstrijd van de week (Iv) met storende onderlinge kommentaren en de gasten, werden er tijdelijk ook door aangeslagen. In het derde kwartier zou VK Siera terug méér zichzelf worden en ondanks een aantal niet onverdien stelijke reakties, bleef de stand ongewij zigd. Het was integendeel een goed en snel spelend DVL Avanti dat nogmaals skoorde met een hard schot van Michel Boone (3-0, 41 min.). Meteen was de spanning ook uit de wedstrijd verdwe nen en een tweetal wissels tijdens de rust, zou VK Siera ook niet veel baat bijbrengen. Vooral ook omdat een zelf zeker DVL Avanti het spelbeeld rustig bleef kontroleren en de vermoeidheid zich langs weerskanten al deed gevoe len. Zonder veel overtuiging probeerde VK Siera het echter te forceren en na het uur, skoorde Dirk Mertens een tegen- punt (3-1,66'). Ongetwijfeld één van de beteren bij VK Siera maar die ploeg kreeg al direkt betaald antwoord langs Yvan Stroobandt van DVL Avanti (4-1, 67'). Toen werd de gastverdediging to taal uit verband gespeeld en voor de Hammenaars, werd de toestand wéér hopeloos. Nochtans kon VK Siera bij momenten nog dreigen met vooral een knappe kopstoot van Johan Van Dender en een poging van Eddy Van Buynder. Te weinig echter om een beter resultaat te bereiken en de betere doelkansen in deze tweede helft, waren tenslotte nog voor DVL Avanti dat de match ook uiterst verdiend won... De ploeg van VK Siera Ronny Van Laere, Mark Mertens, Dirk Peeters, Pe ter Verbeke (46' Tom Van Moerzeke), Dirk Mertens, Franky De Donder (46' Mario Geert), Johan Van Dender, Eddy Van Buynder, Geert Aerts (68' Benny De Craecker), Dirk Malfliet en Dirk Mar tens. Kim Liefhebbersvoetbal. Scheidsrechter Robert Van Steelant floot Walivo's wedstrijd van de week (Iv) Bij de eerste ronde van Walivo's beker voetbal werden reeds een twaalftal ploe gen uit de Denderstreeek uitgeschakeld. Juist de helft van het aantal vertegen woordigers en op een paar slippertjes na kloppen onze voorspellingen van vorige week. In de realiteit wordt dat evenwel de afvloeiing van negen zaterdagse en drie zondagse ploegen. Zaterdag Niemand heeft er ooit aan getwijfeld dat FC Welkom de jongste bekerwinnaar, zich door Pauls Videoklub zou laten verrassen. Ondanks de derbysfeer werd het een zeer sportieve match met FC Welkom duidelijk als de betere ploeg. De beschermelingen van Hilde De Moor skoorden ook vlot en het werd zelfs nog afgetekend met doelpunten van Dirk Comelis, Dominique Baert (2), Benny Stalpaert (2) en nog een own-goal van F.C. Pauls Videoklub. Voorspelde winst kwam ook al op het bord voor VK Den Bos tegen FC Liliane Boys uit Baasrode, FC Briel tegen FC Luitentuit en FC Stille Vrienden tegen FC Familia. In deze laatste match skoorden Rudy Smet en Luk De Graef (2) de doelpunten, voor FC Bondgalm tegen het Sint-Niklase FC Scoutshuis werden het zelfs dubbele cijfers en alleen AVC. De Vlasbloem, bleef volgens de pronostiekers in gebre ke. In de Denderstreek won VK Trappen Steels met het oneven doelpunt van vijf. Dat VK Siera het moeilijk zou krijgen bij DVL Avanti werd eveneens voorspeld en het relaas daarvan, volgt in Walivo's match van de week. In die optiek heeft FC Corner de verder kwalifikatie ook al veilig gesteld. Niet zonder bibbergeld trouwens en FC Temsica, sneuvelde slechts met 1-2. Bij VKW 70 in St.-Ni klaas is RC Grembergen met slechts negen spelers, op een logische counter gelopen. Tot aan de rust werd er nog redelijk stand gehouden en nadien, werd de 2-0 door VKW 70 probleemloos opgedreven. Enigszins logisch werd ook het verlies van VK Moerheide op FC Tromp en voor FC Hof van Grembergen bij PW Hemelaer. Ondanks het thuis voordeel heeft FC Venco het niet kunnen waarmaken tegen het schotvaardige ze vental van FC Jong Pekton. De doelpun ten werden daar geskoord door Erwin Van de Walle. Filin Van Damme (2) en een own-goal van Eddy Van Der Heyden. Meer verdiensten bereikte FC Nelis uit Zele op het veld van FC Klein Sinaai waar de beide doelpunten binnen het eerste kwartier werden geskoord. Zondag In een vooral spannende Hamse derby heeft FC Bondgalm bij VK Siera de verde re kwalifikatie met het oneven doelpunt van drie afgedwongen. Ook een verras send en zelfs duidelijk gunstig resultaat van VK Den Bos op VK Volksunie in Nieuwerkerken. Verrassend werd even eens de kwalifikatie van FC Briel bij FC Atlantic dat zich meermaals de tanden stuk beet op doelman Van Damme. Eerst skoorde Bruno Hermans voor FC Briel en twintig minuten voor tijd, be stelde Michel Boone de gelijkmaker. Strafschoppen dus en hierin, skoorde FC Briel éénmaal meer dan FC Atlantic. Voor de rest werden de voorspellingen nagevolgdFC 't Klokhuis won nipt van Klub 65, SK Moerheide verloor vlot bij FC Zeemeermin in Waasmunster, VK Siera deed het in de cijfertaal enigszins beter tegen FC Inter Decor en behaalde FC Geywa, vlot de dubbele cijfers tegen FC Wembley, uit St.-Niklaas. Het aantal ploegen bij Walivo is nogmaals gestegen. In laatste instantie is ook FC Gouden Leeuw uit Stekene op de kompetitietrein gesprongen en in de zaterdagse derde afdeling, spelen nu zestien ploegen. Aan de sporthal in Stekene worden de thuiswedstrijden gespeeld en FC Gouden Leeuw met Berlinde De Block als sekretaresse, wordt aldus de meest recente nieuweling bij Walivo. Voor de eerste maal werd vorige vrijdag verzamelen geblazen voor Walivo's scheidsrechters. Door voorzitter Mark Van Brussel werden dan de voornaams te wijzigingen doorgelicht en de nieuwe richtlijnen inzake de spelleiding besproken. Voor Walivo's voetbalkalender staan thans een 40-tal scheidsrecht ers beschikbaar met als nieuweliqngen Antoine Boënne, Eddy Albu, Wemer Van Daele, Jean-Paul Van Remoortere en Bernard Deschamps, Personen of oud spelers welke zich daartoe aangetrokken voelen, kunnen nog altijd kontakt opnemen met Julien Cap, Gouden Regenlaan 72 in 2700 St.-Niklaas met als telefoon (03) 776 7179 waar ook alle inlichtingen kunnen verkregen worden. Ondanks de nieuwe strengere richtlijnen voor het beteugelen der overtredin gen, werd er tijdens de eerste ronde van Walivo's bekervoetbal opvallend sportief gespeeld. Meestal zonder of slechts een beperkt aantal gele kaarten en dat mag ook eens worden vermeld... Kim

De Voorpost | 1990 | | pagina 27