B.C. Danny Lede klaar voor het nieuwe seizoen i E H; Studentenklassieker "Vier Zustersteden" blijft leuke bedoening BASKETBAL 28 - 31.8.1990 - De Voorpost van Erembodegem op het tomooi in Sint-Ni Basketbal De dames-kadetten klaas (Iv) Na het behalen van de beoogde vijfde plaats tijdens het eerste seizoen in vier de nationale is Danny Lede onmiddellijk aan het werk gegaan om de ploeg voor volgend seizoen klaar te stomen. On danks die vijfde plaats, kan gezegd wor den dat de ontgoocheling vrij algemeen was bij spelers en bestuur. Vooral de tegenvallende tweede ronde heeft de zwakke plekken van het team blootge legd. De ploeg moest dus op vele vlakken versterkt worden en er werd gestreefd naar een uitgebalanceerde basis met polyvalente spelers, naar verjonging en vooral naar een team dat aanvallend en technisch sterker zou zijn. Het bestuur meent in dat opzicht ge slaagd te zijn door de aanschaf van vier nieuwe spelers. De spelers Luc Lievens (28) en Luc Van Den Dries- sche (25) keren na twee jaar terug naar de ploeg waar ze hun beste seizoen speelden. Voeg daarbij het jonge talent van Wim De Neve (20), Yvan Sergeant (22) en natuurlijk Patrick Van Impe, die er nog een jaartje bijdoet. Dit vijftal wordt aangevuld met de eigen mensen: Bart Goeman, Geert en Hans Van Dries- sche en de jonge Francis Mertens. De klub zou daarmee over een aanvallend sterker en vooral homogener team be schikken, zonder dat dit ten koste valt van de verdediging en de inzet. Frans Van Driessche blijft trainer-coach. Pascal Van Boven (rugklachten) verliet de ploeg terwijl Chris Phlips voorlopig de pantoffels aan de haak hangt wegens beroepsredenen. Meer sponsoring Ook op organisatorisch en financieel vlak werd er vlijtig gesleuteld. Danny Sport uit Hofstade blijft de hoofdspon sor. De uitstekende samenwerking tus sen de klub en Danny Shoe deed de sponsoring zelfs stijgen. De klubnaam blijft uiteraard BC Danny Lede. Belangrijk is dat ook een tweede grote sponsor werd aangetrokken: meubelfa briek Eronda, de grote meubelfabrikant uit Erondegem, gespecialiseerd in stijl en eiken meubileir. Iedereen hoopt om ook met eronda een uitstekende relatie te kunnen opbouwen, wat op lange ter mijn voor beide partijen alleen maar voordelig kan zijn. Eronda zal zowel de jeugd als de seniorenploeg sponsoren. De jeugdwerking De jeugdwerking wordt bij BC Danny Lede zeker niet verwaarloosd. Onder de uitstekende leiding van opnieuw Frans Van Driessche zullen in het komende seizoen drie ploegen in kompetitie tre den: pupillen, miniemen en kadetten. De interesse voor basketbal bij de Leed- se jeugd en haar ouders overtreft alle verwachtingen. Na drie jaar werking, waarbij van nul werd begonnen, zijn reeds 55 jeugdspe lers aangesloten. Frans zal alle jeugdtrainingen leiden, maar voor de coaching zal hij bijgestaan spelers die het aktieve basketbal verlie-,nev' worden door Patrick De Borger en Eddy ten na elk zo'n 15 jaar trouwe dienst irf°Jjn Mertens, die elk één jeugdploeg zullen kompetitieverband. coachen. Patrick en Eddy zijn twee oud- Basketbal. Het bestuur van basketbalklub Ginz uit Aalst (da) Basketbal. De jongens-kadetten van Erembodegem (Iv) De 29e uitgave van de Vier Zustersteden fietstocht in Dendermonde kreeg deze keer meer respons dan vorig jaar. De organizatoren van de kamaval- groep De Chikkebollen mochten dit keer voor hun ludieke en studentikoze tocht in en rondom Dendermonde 105 deelnemers inschrijven, onder wie 40 deelnemers van het zogenaamde "zwakke geslacht". En met dit aantal van 105 vertrekkers scoort men er 30 meer dan vorig jaar. Dendermonde. Vier Zustersteden. De kampioen van Vlaanderen klaar voorden# start, maar wat denken de anderen daarover? (foto Piet Hermans) Lau Basketbal. De kadetten van Hemaco Dendermonde (Iv) Zij die aan de start verschenen, lie ten het duidelijk niet aan hun hart komen. Ze waren weer present met hun exentrieke twee- of meerwie- lers, velen hadden zich ook weer gehuld in extravagante pakjes en waren getooid met vreemdsoortige hoofddeksels. Al was het aantal ver kleden toch weer kleiner dan vorig jaar. De shorts en makkelijke po- lootjes haalden de bovenhand. Hier en daar zag men deelnemers met wat proviand voor onderweg en een zeldzame deelnemer had zich zelfs voorzien van een hele gaarkeuken, zoveel mondvoorraad had die bij. nadat aan cafe "Den Hert" het eer ste gerstenat was doorgespoeld -al thans we vermoeden dat dit het eer ste pintje was- werd de bonte bende de weg opgestuurd door burge meester Dierick. Voor een tocht van 42 kilometer doorheen Baasro de, Buggenhout, Opwijk, Lebbeke en Denderbelle. En dat allemaal onder een loodzware zon die het deelnemersveld ook zou teisteren. Er waren er inderdaad die de aan komst niet haalden met de fiets. Ook de drankvoorraad moest er vrij vlug aan geloven ofschoon iedere 'deelnemer bij de start voorzien werd van zeven bierbonnetjes om het langs de slingerende wegen vol te houden. Onderweg deden er zich nauwelijks problemen voor, al is het lang niet altijd even eenvoudig om dergelijke grote en vooral ludieke bende goed bij elkaar te houden. Maar ook nu was er een ordedienst voorzien die zich tot in de laatste meters biezondèr goed van zijn taak kweet. BRT man Marc Stassijns is in feite de geestelijke vader van dit wieier- gebeuren dat oorspronkelijk een lu dieke studentenbedoening was. De meeste studentenclubs in de streek gingen echter de voorbije jaren "ter ziele" en de "Vier Zustersteden" was een paar jaar geleden op ster ven na dood. Gelukkig werd ae kar- navalvereniging "De Chikkebol len", niet verlegen als het om een ludieke stunt min of meer gaat, be reid de fakkel over te nemen en de organizatie nieuw leven in te bla zen. Met sukses trouwens, dat heeft men zaterdag opnieuw kunnen vast stellen en dat tot vreugde van velen. Keren we terug naar de 29e editie van deze klassieker. Voor heel wat deelnemers die niet gewoon zijn elke dag met de fiets rond te toeren, werd het een hele opgave om de eindmeet die getrokken was aan 't Peird te bereiken. Zij die daarin toch slaagden, werden overladen met een heleboel prijzen. Niet al leen voor de eerste aan de aan komst, ook voor de beste klimmer, de dikste bierbuik^de mooiste vrou welijke en mannelijke benen, de grootste drinker, de luidruchtigste, enz. Die prijzen werden uitgereikt tijdens een T-dansant in de jeugd club "Zenith" waar de organizato ren uitbazuinden dat ter gelegen heid van de 30e uitgave volgend jaar een "specialeke" zal worden opge bouwd Dendermonde. Vier Zustersteden. Nog even overleggen hoe men het probleem J( gaat aanpakken (foto Piet Hermans) I JRMNflü Basketbal. De dames-kadetten van O. Aalst tijdens het tomooi van Hermes Sint-Niklaas (Iv) Dendermonde. Vier Zustersteden. Nog voorde start kon er een drankje en een .Sc^ flimlach vanaf. Maar dan werd het afzien ondereen loodzware zon (foto Piet1 lermans) Aalst. De winnaar van de kermisbelotting bij De Belskens (jmh) Dendermonde. Vier Zustersteden. De meest vreemdsoortige hoofddekselstrre, waren er te zien (foto Piet Hermans) jiurit

De Voorpost | 1990 | | pagina 28