Baardegem toonde weer machtige Faubourgj aarmarktstoet STti ©am TE KOOP VAN GOETHEM 2-31.8.1990 - De Voorpost De Baardegemse Faubourgfeesten, aan de 103s" editie toe, kregen dit jaar alle troeven mede. Voor het eerst in de jongste zes jaar viel er tussen vrijdag en woensdag geen enkele regendruppel. Bovendien hadden de buurten en verenigingen in alle stilte en geheim hun best gedaan om weer met vereende krachten een valabele stoet ineen te timmeren. En bovendien, wellicht gevolg van beide voorgaande redenen, was de opkomst van het publiek uitstekend. Wat hij dan ook deed, want een defekt aan een wagen bij het begin van de stoet in de Europastraat niet te na gesproken, kon de stoet stipt op tijd vertrekken en was te 14,30 u, te Baardegem op het Dorp, om er voor de jury, bestaande uit leden van het Aalsters Feestkomitee on der leiding van Frans Wauters, te defileren. De taak van de stoetlei der was vergemakkelijkt omdat hij zich nu als duozitter op een moto langsheen het parkoers kon bege ven waar hij zulks nodig achtte. Aalst. Faubourgjaarmarkt. Zelfs een geit krijgt af en toe h geen houden aan (a) en dan is er Aalst. Faubourgjaarmarkt. Een clown mocht er ook bij zijn (a) die een cidermakerij demonstreer den vanaf het behandelen van de diverse fluitsoorten tot en met het tappen van cider van de vaten en het stoppen van de flessen. De Zusters van Faubourg waanden zich in de zevende hemel en Skept de Zoem's samengesteld uit ver schillende kleinere groepen, ver toonden zich als échte Azteken. Met De Dolle Dinko's stoomden we mee op een flottielje naar de Golf en August en Adriaan verlustigden zichzelf en het publiek vanop hun aftandse bakfiets. Met Troepken vertoefden we in de Far West met amazones, cowboys, een sheriff en een huifkar en De Molenvrienden brachten met Black and White in keurige kostumering en op Ameri kaanse melodieën, dansend een op gemerkte show die hen allicht geen windeieren zou leggen. De Pië Amers toonden een "smok- Geert Van de Perre In de grote spiegeltent met het prachtig Decaporgel, werd stoetlei der Geert Van de Perre voor de derde keer officieel aangesteld om de stoet in goede banen te leiden. Omkadering Blijft de stoet uiteraard het parade paardje van de Faubourgfeesten, ook de omkadering kende heel wat bijval. De avondmarkt, het vieruur tje met animatie voor de senioren, het vuurwerk, de TD's in de paro chiezaal en de spiegeltent, lokten heel wat belangstellenden. Net trouwens als het vuurwerk op zon dagavond in de hovingen Rogge man. Qua groot vee scheen de opkomst wel iets geringer dan vorig jaar, doch de kleinvee- ofte vlooien markt toonde andermaal een grote diversiteit dieren allerhande. De stoet Dit jaar vertrok de stoet voor het eerst te Meldert aan Hoogstraat- Parijs, wat de belangstelleing van de Meldertenaren supplementair prik kelde. Op kop de stoetleider en de stads- agent samen met een groep Vonc- kruiters en de reuzen Pië, Melle en Kamilleken. Marcel hield de wacht aan de Baardegemse parochiekerk. Beurtelings zagen we De Berbers Aalst. Faubourgjaarmarkt. Zoals gewoonlijk een massa volk om de stoet te bekijken (a) Alle soorten afbraakhout, roosters, plan ken, kepers, eiken balken, deuren, ramen. Alle soorten oude steen, witte steen ook brandhout te bekomen. Driesstraat 20 M00RSEL Tel. 053/70.31.21 BRUSSELMANS BOUWEN-VERBOUWEN ,jj- Traditioneel werk Op uw grond Volgens uw plan Vrijblijvende offerte Referenties MOORSEL (aalst) Kloosterstraat 7 (053) 81 04 83 Aalst. Faubourgjaarmarkt. De Indianen op oorlogspad, maar zo te zien lijken ze eerder vreedzaam te zijn a

De Voorpost | 1990 | | pagina 2