door VU" Karei Van Miert: „Europa voor KMO's" „VD is Koeweit niet en laat zich niet annexeren - - doch niet denderend Aalsterse avond: doen Onthaalkompleks en Jaarbeurs plechtig geopend 4-31.8.1990 - De Voorpost Aalst. EG kommissaris Karei Van Miert wordt rondgeleid op de jaarbeurs (a) opening de nieuwe Aalst. Enkele kamavalisten in aktie op deAalsterse avond tijdens de jaarbeurs (a) Vervolg van p. 1 De banden met traditionele waar den zwakken inderdaad af. De CVP hangt minder vast aan de religie, de PW minder aan de middenstand en de SP minder aan de werkman. Alleen zoeken ze naar verruiming om een zo breed mogelijk publiek aan te spreken. Dat de VU zich zo „vrij en demokratisch" opstellen is volgens woordvoerders van de VD minder begrijpelijk na incidenten alsbv. dat met VU-er De Beul. Van enig gezamenlijk profileren van VU en VD is er geen sprake. Hun programma's zijn alleszins daartoe niet opgesteld. Van enige fusie kan er evenmin sprake zijn en van zich te laten opslorpen door de VU nog minder. Vervolg van blz. 1 kompleks komen een winkel- en distnbutiestad met uitstraling en een potentieel klantenbestand van zowat een kwart miljoen mensen. Onthaalkompleks Dit voorgebouw waarvoor nog geen meer creatieve benaming werd ge vonden heeft 1400 m2 bebouwde nuttige oppervlakte. Het is een ei gentijds gebouw naar plannen van stadsarchitecte Eylenbosch. Het telt een gelijkvloers, twee verdie pingen en een zolder. Op het gelijk vloers is er de ontvangsthal, de kas sa, de receptiezaal en een cafetaria. Op de eerste verdieping zijn er twee ruime vergaderzalen, een koffie- keuken, bergruimte en sanitair. En op de tweede verdieping komen de stadsdiensten informatie en feeste lijkheden. Op de zolder vindt men de technische installaties en archiefruimte. Bijna dag op dag één jaar terug, op 22 augustus vorig jaar, werd de eerste steen van de voor bouw gelegd. Aannemer Rijckaert had 220 dagen ter beschikking doch klaarde de klus, niet zonder grote tevredenheid van allen, Karei Van Miert inkluis, in 130 dagen. Het ge bouw heeft een heus betonskelet en de buitenbekleding is dermate dat die geen enkel onderhoud vergt. De prijs van het geheel bedraagt 38 mil joen. Europa en de K.M.O.'s Europees Kommissaris stelde in aanwezigheid van Europees parle mentslid Mare Galle dat net publiek onterecht zou kunnen menen dat de Europese Kommissie zich enkel be zig houdt met grote Europese pro- jekten; Europese markt, Europees geld, Europese eenmaking en noem maar op. Dat zijn inderdaad alvast opdrachten van de kommissie. Maar er zijn er ook die minder in het oog springen doch daarom niet min der belangrijk zijn. In de grote markt, met 340 miljoen inwoners, de grootste markt ter wereld, moet plaats zijn voor K.M.O.'s. Hun kli maat moet door de overheid attrak- tiever worden gemaakt en met heel Aalst. De elektriciens die waken over de goede gang van zaken op de jaarbeurs (a) Aalst. De voorname gasten maakten van de gelegenheid gebruik om een Aalst. Keizer Kamiel weer in biezonder goede doen tijdens de presentatie van Aalst. Het AKV aan het werk tijdens deAalsterse avond (a) praatje te maken met de standhouders op de jaarbeurs (a) de Aalsterse avond (a) «Beter qua kwaliteit maar minder opkomst» was het algemeen gevoe len bij de negentiende editie van de Oilsterse Oauved in de Keizershal- len als openingsstuk van de Jaar beursshows. Een avond waarbij men het letterlijk deed met eigen talent. En dat bleek inderdaad zeer valabel op allerhande vlakken. Men voelde de vaste hand van Fran- cine De Bolle die als geroutineerde aktrice het klappen van de zweep kent en er voor zorgde dat alles netjes op tijd en stond paraat en present was. Dat er minder échte hoogtepunten te genieten waren en het publiek zich niet steeds razend entousiast toonde zal voor een stuk Aalst. In de inkomhal van de Keizershallen werd de gedenksteen officieel wel gelegen hebben aan de broeieri- onthuld (a) ge subtropische temperatuur die duidelijk een aantal potentiële be- r <4 langstellenden uit de zaal hield. Zeer positief was dat dit jaar het aantal decibels duidelijk werd te- mm**" - ruggeschroefd wat de verstaanbaar- -*«•1 heid ten goede kwam en nog enig ■Si onderling gesprek mogelijk hield. ^^■1 g i f lk& R°de draad doorheen de avond |P' Jt~-ilfegfc werd, hoe kon het anders na het B EFRO-geld, «Europa». De tussen komsten van feestkomiteevoorzit- ter Odilon Mortier en ex-prins Jean-Paul De Boitselier waren dan ook met hun parafrases en zinspe lingen fel te genieten. Dat was ook het geval met de frituursituaties op de korrel genomen door Chris, Pas cal en Guy. De bigband van Odilon Mortier bracht een nieuw geluid en Herman Daelman toonde eens te meer zijn vokaal talent een professioneel zan ger waardig. Zingen (en dansen) was er ook bij voor het AKV met een medley en Kris De Poorter. De Prinsengarde bracht een te ge nieten show die het beste voor hun Carré-show laat verhopen. Zoals gebruikelijk toonden de kan didaten prins-karnaval Yvan De Boitselier, de derde in de prinsen generaties en Michel Heck die reeds furore maakte op de Arend zich langs hun beste zijde en ook ex-prinsen zetten hun beste beentje voor in een presentatie van Kamiel, een Keizer waardig. LH wat minder administratieve romps lomp. De Europese Kommissie wil komen tot een valabel uitgebalan ceerd evenwicht tussen de belangen van de grote bedrijven o.m. de mul ti-nationals en anderzijds die van de K.M.O.'s ondermeer wat betreft konkurrentiemogelijkheden waar bij de kommissie regulerend moet optreden. Karei Van Miert verwees in dat verband naar de grote infor matiecampagne van de Europese Gemeenschap die uitmondde in Europese Infocentra die aanleunen bij o.m. bestaande Kamers van Koophandel die grensoverschrij dend gaan werken op Europees ni veau. Via het Businesscooperation- plan wil men de samenwerking aan zwengelen en komen tot effectief onderling mekaar aanvullend op treden. In de korte tijdspanne van haar bestaan kreeg deze instantie reeds 23.000 vragen te verwerken wat dan wel op haar noodzakelijk heid wijst die aan reële behoeften voldoet. De Europese kommissie verleent ook steun aan achtergeble ven gebieden. In 1991 gaat die steun meer speciaal naar Portugal. Ten slotte wil de Kommissie zich toeleg gen op onderzoeksprogramma's die door kleinere instanties niet haal baar zijn. Ondermeer door het ter beschikking stellen van kredieten. Het blijft inderdaad momenteel nog zo dat men "On ne prète qu'au ri ches". Voor kleinere bedrijven is er meestal geen kredietlijn beschik baar. Daaraan willen reeds nu 24 instellingen aan verhelpen op initia tief van de Europese Kommissie. Waarmee Karei Van Miert dan heeft duidelijk gesteld dat de Kom missie er niet alleen voor mam- moetbedrijven doch ook voor K.M.O.'s is. De Jaarbeurs blijft nog toegankelijk tot en met maandag 3 september. Vanavond, vrijdag is er de Rata- touilleavond. Morgen zaterdag en overmorgen zondag de tweede pre- selektie en de finale van de jaar beurstrofee en maandag wordt af gerond zoals steeds de jongste jaren met Will Tura. LH Aalst. Ook de prinsencaemere was present op de jaarbeursshow (a De VD stelt zich inderdaad op vrij van instanties die zich niet voor de kiezer presenteren maar toch het land besturen. De VD houdt aller minst van drukkingsgroepen als o.m. syndikaten en mutualiteiten. Ook niet van het establishment. De VD wil niet geassimileerd worden door een partij die zich wil omscha kelen om te overleven. VD voelt zich allerminst het kleinste broertje want voor de eerste keer dat ze zich voor de kiezer opstelde kreeg ze slechts één mandaat minder dan de VU die zich reeds jaren op het kie- splatform profileert. „Aalst is Koe- Aalst. Het AKV in groot ornaat tijdens het optreden op deAalsterse avond (a weit niet en wil zich niet laten annexeren". „De VU oogt duidelijk naar de VD. Maar de VD doet dat zeker niet naar de VU". Ghisleen Willems vraagt zich af op de VU na haar naamwijziging ook aan enig programmawijziging toe is Aalst. Deken De Smet zegende de dag voor de en Jos Van Landuyt stelt gewoon gebouwen in (a) vast dat bij de VU de naam aller minst de lading dekt. „Allicht wil de VU de meubelen redden. Maar dan niet de meubelen van de VD", besloot André-Emiel Bogaert.

De Voorpost | 1990 | | pagina 4