Medepastoor Pater Van Looy van Herdersem naar Godsheide Herderrock, Rockfestival te Herdersem Aalsterse Gilles Primus in Hongaars Debrecyn Bij het afscheid van Pater Van Looy S.J. Septemberkermis in Herdersem "Een stille werker en ware vriend moet ons verlaten" 6 - 31.8.1990 - De Voorpost Na gedurende 17 jaar medepastoor te Herdersem te zijn geweest samen met Pastoor Achiel Mussche zaliger en een receptie in het Parochiaal Cen- de huidige parochieherder Herman Bosteels verlaat Pater Paul Van Looy s.j., een Tielenaar, het Sint-Jozefscolle- trum. Namens de hele bevolking die i - ï.ii_i.i„. ain hum tour naiiui non hol hort liot Ale rpklnr vnn '"t Ornnt J- 1 11 ge Aalst waar hij rektor is en de parochie Herdersem die hem zeer nauw aan het hart ligt. Als rektor van '"t Groot spontaan in de zak had geschoten Kollege" wordt hij opgevolgd door Pater Vanhemelrijck s.j. Wie hem te Herdersem als medepastoor zal opvolgen konden Denis De Witte en Fred De is nog een open vraag. Die krijgt alleszins een moeilijke opvolging want Pater Van Looy was zeer dynamisch op Neef aan Pater Van Looy een af- ..IIu:„i„ .,i»i,l.nn ,1,,,,^ <lr>» )»>i>anii;on in ilo mooctu hi>erhpiHpnhi>iH Pafpr Van I iinv Hip vnnr HprHprspm srlieirlsopsrhpnk aanhipHpn \A//> alle parochiale vlakken en deed dat bovendien in de meeste bescheidenheid. Pater Van Looy die voor Herdersem scheidsgeschenk aanbieden. We- u.jiiLr nrnankecrile in H» aMü Affliopm 7pt nu 7iin nripstprliike nnriracht verder in het tende dat hem nnk een veelheid nan jaarlijks bezinningsdagen organiseerde in de abdij Aflfligem zet nu zijn priesterlijke opdracht verder in het Bezinningscentrum Godsheide, Brugbemdenstraat 1 te 3500 Hasselt. Herdersem ziet hem node gaan doch wenst hem alleszins goede vaart en evenveel vruchtbaar apostolaatswerk als te Herdersem. Looy, zijn broeder Luc, een Sale- siaan, en pastoor Herman Bosteels voor. Beide zangkoren, het jeugdig "Hardingkoor" en het reeds gelau werd Koninklijk Gemengd Parochi aal Zangkoor zorgden voor vokale opluistering daarin begeleid aan het tende dat hem ook een veelheid aan administratief werk wacht werd hem (symbolisch) een personal computer overhandigd met tekst verwerker, printer, automatische papierinvoer en verder alles erop en eraan. Na de plechtigheid en de drank zorgde Jef Coppens nog voor een gelegenheidslied. Met de melo die waren de aanwezigen reeds ver trouwd want "Groter dan mijn hart" had reeds indrukwekkend in de kerk geklonken. Nu werd diezelfde werking van jeugdgroepen. Specia le aandacht van Paul Van Looy ging alleszins naar de Kringen, inzon derheid Kring 13 4-De pater wilde er inderdaad iets aan doen dat plechtige kommunikanten na die grote plechtigheid in minderen of meerdere mate aan hun geloofsbe levenissen een punt stelden. Dertienjarigen en meer wilde hij dan ook stimuleren opdat wat ze tijdens hun opvoeding thuis in school en niet in het minst in de katechese verworven kennis en atti tudes niet zouden afbreken doch het geloof in hun verder leven een vooraanstaande plaats zouden blij ven inruimen. Hulde door Kerkraad Voorzitter Denis De Witte bracht Verleden zondag nam de ganse pa- namens de Kerkraad een welge- rochiegemeenschap der Meiviskop- meende hulde aan de scheidende pen afscheid van haar geliefde me- Pater Jezuiet. "Pater Van Looy was depastoor die door zijn werking, een der onzen. Wel wetende dat zijn talenten en het op de achter- leven een voortdurend scheiden is, grond houden van de eigen persoon valt het afscheid Herdersem zwaar, de dankbaarheid en vriendschap De pater beleefde in Herdersem van allen had verworven. Niet in het goede en kwade dagen. Kwade toen minst van de jeugd die hem biezon- ons pastoor Mussche ontviel, goede der nauw aan het hart lag. De kerk toen pastoor Bosteels zijn plaats in liep voor de gelegenheid eivol. nam.Denis De Witte noemde Pa- Geen enkele stoet bleef onbezet, ter Van Looy een man die kon lui- En alle parochiale en andere ver- steren, die kon inhaken en passend enigingen waren present met een tussenkomen. Een man wiens be- sterke afvaardiging. In de euchari- scheidenheid hem optimaal siert, stieviering gingen Pater Paul Van Hij was een ware steun voor de KSA en de CHIRO, voor de diverse "Kringen" volgens de leeftijd, voor de Landelijke Gilde en de KVLV, voor het Davidsfonds en voor alle verenigingen die hij met raad en daad helpen kon. Hij vertrekt nu _rc0naar het verre Limburg doch Her- orgel door Pol Coppens. Zowel het dersem vergeet hem niet. In Gods- gCRJUUKC11. x^u WC1 Hardingkoor onder leiding van heide zet hij zijn taak verder en melodie herhaaid, deels recto tono Leon De Smedt als het Parochiaal bevruchten van Godsheide zal er ais pSaimen die ouderen onder ons Zangkoor o.i.v. Jef Coppens zetten alleszins bij zijn. hennneren aan de vroegere vespers hun beste beentje voor. Een genot Spontaan geschenk van de zondagnamiddag met dus om de vruchten te plukken vanheel Nadat elke aanwezige na de mis een een uitgesproken religieus karakter wat voorbereidend repetitiewerk, hennneringskaartje met een tekst doch een uitermate speelse tekst Bij de homilie door de scheidende van de bisschop van Hasselt Mgr Van koster- medepastoor had die naast woor- Schuers had ontvangen en er herin- den van dank voor de optimale me- nering het door de plaatselijke Har- dewerking die hij vanwege de paro- monie aan ieder aanwezige aange- chie mocht ondervinden vooral boden misboekje keurig had opge- aandacht voor zijn bijdrage in de borgen was iedereen welkom op Aalst. Uitwisseling van relatiegeschenken in het kultureel centrum van Debrè cyn r-dirigent Jef Coppens die het doen en laten van de Pater van nabij gedurende 17 jaar kon volgen. Die tekst willen we u alleszins niet onthouden. LH Onze goede pastoor Mussche had een goede neus, wist wel waar hij nodig was toen hij Pater Van Looy naar Herdersem haalde: Hij kwam, hij zag en hij bleef...tot vandaag. Hij ging voldoende rond, zoals hijzelf zegt als een mol onder de aarde. Af en toe eens bovenkomend om het resultaat te zien. Met geheel ons hart zeggen we u dank, gij kwaamt naar ons toe, we hadden U nodig. Sportief kwam hij met de fiets of met de kever, later als rektor met een Golf. Die was bijna mee met het groot vuil. Misschien wordt het nu wel een Mercedes. Koorzang als hobby is niet niets. Onlangs was hij zo ontroerd dat hij bij de tussenzang met stoel en al ging liggen. Wie kan beter horen, zien en pas later spreken, wie rondt er nu de hoeken af. Wie zit al eens graag in het licht, het mag zelfs een vlammetje zijn in de Paasmis, wij zangers waanden ons op een barbecue. Samen zingen wij: Paul Van Looy bedankt, we gaan U hier missen in Hersersem. Men kan opgaan in bezinning, catechese, fakkeltochten enzovoort dat men zelfs de tijd vergeet en te laat komt voor het toneel. Zelfs als Jezuiet deerde het hem niet op driekoningentocht van deur tot deur te gaan zingen, voor de kas van de kringen. Wie zal de KSA zijn zonder Van Looyken, waar Kring 11, 12 en 13 enzoverder, Liedekerke, KVZ en nog veel meer? Het zou niet mogen. Samen zingen zij: Paul Van Looy bedankt, leegte blijft er nu hier in Herdersem. Gedaan met orgelspelen op onze geklasseerde Van Peteghem en wat biedt Hasselt in de plaats? Wellicht kan uw harmonica nog dienst doen. Wat heet Hasselt meer dan Herdersem, behalve Jos Ghijsen, Paul Schollaert, Virga Jesse en ...jenever. Gij blijft in ons hart. Gij zult ginder ver in een stil moment nog eens aan ons denken. Onze pastoor heeft het niet onder de markt, een speciale inspanning wordt van hem verwacht om op zondagmorgen zijn eitje in eenzaamheid te moeten eten. Maaralle gekheid op een stokje, wij hebben spijt dat Gij vertrekt. Wij hadden samen nog zo veel kunnen bewerken. Gij blijft in ons hart, gedenk ginder ver dat in Herdersem wij U nooit vergeten. Vaar-wel De Herdersemse Dorpsraad stelt U andermaal een flink gestoffeerd en ruim gediversifieerd kermisprogramma voor. Iedereen vindt er allicht zijn gading in. Vrijdag 31 augustus 19 uur: Schaakwedstrijd in Café Sint-Antonius - Snelschaak Jeugd. 20 uur: Reuze Belotting in de tent op het terrein Harding 10.000 fr. vooruit, plus inleg 50 fr. Zaterdag 1 september 14 uur: Tentoonstelling Schilderijen - Keramiek Parochiaal Centrum. 15 uur: Wielerwedstrijd Internationale Liefhebbers B.W.B. Vertrek Café Sint-Antonius. Inrichting Wielerclub «De Trekvogels». 18 uur: Mosselen of Steaks met frieten ten voordele van de Kon. Harmonie «Concordia et Docilitas». Feesttent terrein Har ding. 19 uur: Opening tentoonstelling «Werk der Volkstuinen» Zaal 't Clubhuis, Kouterbaan. 20 uur: Kermisbelotting in Café Sint-Antonius 1000 fr. vooruit, plus inleg. 21 uur: T-Dansant in Zaal De Kletser - Inrichting S.P. Herdersem. Zondag 2 september 10 uur: Tentoonstelling Schilderijen - Keramiek - Parochiaal Cen trum. 11 uur: Tentoonstelling «Werk der Volkstuinen» 't Clubhuis, Kouter baan. 11.30 uur: Mosselen of Steaks met frieten in feesttent plein Harding, ten voordele van de Koninklijke Harmonie «Concordia en Docilitas» 13.30 uur: Herder-Rock Festival op weide Grote Baan (Hoeve Stock man) 14 uur: Doorlopend op en rond het Hardingplein Pannekoeken met koffie - Warme Luchtballon - Springkasteel - Prondelmarkt - Kinder- en Volksspelen. Animatie door Greetje en de Francke Gasten. Organisatie B.G.J.G. Herder sem en Hardingheimers. 17 uur: T-Dansant in Zaal «De Kletser» inrichting P.V.V. Jeugd Herdersem. Maandag 3 september 10 uur: H. Mis voor overleden Parochianen. 10 uur: Tentoonstelling Schilderijen en Keramiek Parochiaal Cen trum. 11 uur: Tentoonstelling «Werk der Volkstuinen» 't Clubhuis, Kouter baan. 18 uur AVONDMARKT - Grote Baan Troeteldierenparade - Dorpscentrum. 20.30 uur: Openbare verkoop tentoongestelde groenten en fruit - Werk der Volkstuinen. Zondag 9 september 10.30 uur: Aperitiefconcert door de Koninklijke Harmonie «Concor dia et Docilitas» aansluitend 11.30 uur Steakfestijn ten voordele Wijkcomité Kouterbaan, dit alles in Zaal 't Club huis. 14 u. -16 u.: Wielerwedstrijd B.W.C.L. Café De Kletser. Aalst. DeAalsterse Gilles in het Hongaars "Vtragkarneval" in Debrecyn Ieder jaar zijn de Aalsterse Gilles de karnavalambassadeurs ergens in een of verschillende landen. Dit jaar was dat o.m. het geval van 14 tot 23 augustus. Juist tijdig thuis om enigszins te bekomen van de verre trip met de vele optredens en hun stand in de Jaarbeurs te bemannen om zaad in het Gillesbakje te bren- fen. Dergelijke vereniging met dure ledij en attributen vraagt inder daad een bom geld ieder jaar. Langs de Duitse Autobahnen werd de eerste dag overnacht aan de grens met Oostenrijk voorbij Pas- sau. De tweede dag werd de Oos tenrijks-Hongaarse grenspost Ni- ckeldorf - Hegeyshalom' bereikt die we tijdens de Roemeense exodus zo vaak op de beeldbuis te zien kregen en waarlangs tal van vluchtelingen de vrije wereld bereikten. De twee de dag werd overnacht in het eerste Hongaars stadje Györ. De prachtige dubbelstad Buda en Pest werden bezocht onder leiding van een Nederlandstalige gids waarna doorgereisd werd naar De brecyn, een oord gekend in de op erettewereld. Hongaarse speciali teiten met Tokayerwijn smaken er overheerlijk. In een kuuroord even verder wordt op zaterdag opgetre den met straatparade en ron dedans. Op zondagvoormiddag werd een af vaardiging van de Aalsterse Gillei I in het kultureel centrum van Debrej cyn ontvangen en werden relatiege schenken uitgewisseld. Een rond t reis in de nabije toekomst word i eveneens besproken, 's Namiddag 1 wordt een folkloremuseum bezoch en 's avonds wordt het diner opgei 1 vrolijkt door zigeuners met meesld J pende szardasmuziek. - Maandag 20 oogst werd dan de dal - van de grote stoet met de Gilles oj j kop net achter een lokale dans) f, groep die het embleem van Debra 2 cyn draagt. 300.000 enthousiaste 4 toeschouwers applaudisseren ojj een wijze die schril afsteekt met de r vaak apathische wijze waarop tij dens de Aalsterse karnavalstoej I zich gedragen. 900 appelsienen wen 1 den tijdens de 5 km. lange tocht te grabbel gegooid. Dat uit de eretri bune 'Ajoin' werd geroepen toon hoe klein de wereld eigenlijk toch isl Bij de proklamatie worden de Gille| 1 als de primussen gerangschikt] Goed voor 10.000 forint of zowaj i 5400 fr. De Gilles kregen er een 1 eremedaille en een diploma nog bo- venop. Na nog een bezoek aan d4 i wijnstad werd de terugreis aangeval op donderdag 29 oogst was ieder een terug thuis. LH Aalst. De kok van de Verenigde Straten in Hofstade aan de slag (a) Aanstaande zondag 2 september heeft de reeds vierde editie van Herder- rock plaats op de festivalweide. Deze is de langgerekte weide tussen de hoeve van oud-schepen Albert Stockman aan de Grote Baan en het Clubhuis aan de Kouterbaan. De toegangsweg ligt in de Middenweg. Herderrock is allerminst een kommerciële bedoening. De prijzen worden ongelooflijk laag gehouden. Waar gaat U nog naar een rockfestival voor luttele 100 frankskes. In voorverkoop zelfs afgeslankt tot amper 50. En de prijs van de konsumpties is even nederig en demokratisch gehouden als de rest. Herderrock beweegt zich inderdaad in de non-profitsektor en een even tueel boni kan slechts worden aangewend of om duurdere groepen aan te trekken of om de prijzen bij de volgende editie even laag te kunnen behouden. Kwaliteit dreun hoeft er allerminst bij. Een Herderrock voelt zich dp behoeder, overdaad aan decibels evenmin, de herder van de échte rock. Disco- Rock wat staat voor rots mag aan de rock wel zijn stevigheid verlenen doch niet zijn onbeweeglijkheid. Goede rock staat gelijk met mobili teit beweeglijkheid, wars van ieder statisch gebeuren. «Rock» dient veel te vaak als een vlag die de la ding niet dekt want «rock» evo lueert naar een verwaterd begrip. Volgens organisator Antoon Rog- feman, zelf muzikant doch via de L.S.A. behept met de organisatie microbe, moet roch eenvoudig zijn, zo qua struktuur als qua akkoorden. Rock moet drijven op duidelijk door iedereen verstaanbare teksten en vooral moet rock het hebben van beweging. Programma Er wordt stipt gestart op zondag 2 september te 14 u. met «Highway Hawk» en even stipt gestopt te 22 u. met «Gorky». Overdreven geluid past immers niet in een bewoonde agglomeratie. «Highway Hawk» oriënteert zich naar de American Rock, heeft reeds twee demo's op de markt en brengt eerstdaags de eerste single op de markt. «Is it a dream» wordt dan de muzikale logo van de MS-campagne waarbij het erom gaat fondsen sa men te brengen voor wetenschap pelijk onderzoek in verband met kinderverlamming. Met «Lest» krijgen we een pas 7 maand jonge nieuwkomer op het programma. Langharige stevige ro ckers voor wie time music is. «Sister Cash» brengt U een sterk stukje Pop-Rock dat enkel nog wacht naar het vinyl om de markt te veroveren. Pronkstuk van dit stevig gebouw vlaggeschip is de blonde si rene van «The Farma». «The Japs» aanzien naast hun alle daagse bezigheden de muziek als een uitlaatklep voor hun sociale ge voelens en frustraties en met «Gor ky» wordt besloten. Gorky brengt eerlijke, verstaanbare liedjes, heeft geen dikke nek en is gekend voo zijn zwetende live-optredens. Presentator is Wiezenaar Raf Cop pens. En cabaretier die meestal soli stisch optreedt, reeds deelnam aai humor-festivals doch het hier t« Herdersem houdt bij funktionel aankondigingen. Tussen de optredens door op twei podia van elk 12 m. worden dia' vertoond. Komt U ook naar Herderrock? LI

De Voorpost | 1990 | | pagina 6