r. Suksesvolle braderij in de Koolstraat Aalsters station wordt verbouwd Karnavalkriebels "Rol en invloed van de Nieuwbouw rijkswacht Aalst wordt ingehuldigd - Aalsterse Akademie voor Senioren Kursus kunstgeschiedenis in Aalst Meldert Ook opendeurdagen Herdersem Moorsel Nieuwerkerken De Voorpost - 14.9.1990 - 11 Ofschoon er het voorbije weekend heel wat te doen stond, toch kreeg de alom bekende braderij van de Koolstraat te Aalst nog een massa volk op bezoek. Geen wonder, ver mits de handelaars van de Kool- straat ieder jaar opnieuw uitpakken met een schitterend programma, waarbij voor ieder wat wils de hoofdbetrachting is. Zoals elk jaar stonden op de affiche een prondelmarkt, een springka steel, de autotentoonstelling, twee dehandswagens. Veel interesse kreeg het Roller Races Circuit van de jongeren die daar aan hun trek ken kwamen. En natuurlijk bleven de al wat ouderen vol belangstelling kijken naar al dat jeugdig geweld op wieltjes. Ook vele karnavalgroepen verleenden hun medewerking aan deze braderij in de Koolstraat, ieder met een eigen aktiviteit. Zaterdag avond werd met een denderende Oberbayernavond het orgelpunt gezet achter de aktiviteiten van die dag. Tijdens die muzikaal spette rende avond werden de prijzen uit gereikt van het Spel zonder Gren zen van de Play-Back en Soundmix wedstrijd. De tweede dag werd ingezet met een plechtige eucharistieviering ter nagedachtenis aan de overleden be woners van de straat. E.h. Van Hen den ging in deze plechtigheid voor. Nadien stond er een aperitiefkon- cert met medewerking van het Aal- sters Animatie Trio op het pro gramma, gevolgd door de kermis- drink voor alle buren. In de namid dag ging de kinderakademie met al le belangstelling lopen en vond na tuurlijk de verkiezing plaats van Miss en Mister Koolstraat. Veel be langstelling was er ook voor het zo- merkoncert van de Brandweerhar monie. Het huisorkest Crazy Bol Aalst rondde de avond af. (da) il Elfkamp AKV Graaleken Dest Op 15 september om 15.00 uur heeft in lokaal cafe Free Time aan de Welvaartstraat 117 te Aalst de elfkamp plaats van AKV Graaleken Dest. Op het programma staan volgende proeven pitjesbak, bak- schieten, vogelpik, zaklopen, ringwerpen, lepel lopen met knikker, pottenwerpen, vissen, nagels in balk kloppen, gerrebolling en hoef ijzererpen naar balk. Er wordt gespeeld in groepsverband met mini maal 5 spelers. De deelnemende groepen ontvangen elk een mooie trofee. Het inschrijvingsgeld bedraagt 200 fr. Super mossel marathon bij kandidaat prins karnaval Yvan Kandidaat prins karnaval Yvan nodigt iedereen uit op een super mossel marathon op zaterdag 29 september van 18.00 tot 22.00 uur en op zondag 30 september van 11.30 tot 16.00 uur in het Don Bosco Instituut in de Smt-Kamilestraat 85 te Aalst. Roeidsel TD Op zaterdag 29 september heeft vanaf 20.00 uur in de zaal de Katolie- ke Kring in de Nieuwstraat 13 te Moorsel de Roeidsel TD plaats. Toegangskaarten in voorverkoop 40 fr en aan de kassa 50 fr. Aalst. Braderij in de Koolstraat. Een prondelmarkt mocht er niet ontbreken (a) a.s. maandag 17 september starten belangrijke verbouwingswerken aan het Aalsters NMBS-station. Het stationsgebouw van Aalst, ont- .1 worpen door de bekende architect Jean-Pierre Cluysenaer, werd op 6 juli officieel geopend in aanwezig heid van de Hertog van Brabant, de latere Koning Leopold II. Met de moderniserings- en elektroficatie- werken van de laatste decennia zag het er naar uit, dat het ondertussen in verval geraakte oude stationsge bouw ook tot verdwijnen gedoemd was. Heftig verzet tegen deze plannen leidde echter tot het Koninklijk Be sluit van 19 juni 1978 waarmede het stationsgebouw en zijn omgeving beschermd werden. Onmiddellijk hierna werd gestart met de studie voor de herinrichting en de moder nisering van het stationsgebouw. Aalst. Braderij in de Koolstraat. Sekretaris Antoine had de handen meer dan De laagkonjunktuur in de bouwnij- vol verheid, de verschillende faillisse menten van aannemersbedrijven en de opgelegde besparingsmaatrege len van de regering veroorzaakten een aanzienlijke vertraging in de realisatie van deze projekten. In de voorbije jaren werden er al enkele voorbereidende werken uitge voerd, teneinde de definitieve re stauratie te kunnen aanvatten. Op maandag 17 september is het dan zover. In een eerste fase wordt het oude stationsgebouw afgebroken met uitzondering van de buitenge vels en de toren. Ook de houten krantenkiosk verdwijnt, maar ze wordt in afwachting van haar nieuw onderkomen tijdelijk opgesteld aan de ingang van de onderdoorgang naar de perrons. De waardevolle gevelarchitectuur wordt gerekon- strueerd. Zo komt de hoofdingang terug in het midden van het gebouw Aalst. Braderij in de Koolstraat. Enkele deelnemers aan de kinderakademie 0I)der de toren. De monumentali- ateit van dit gebouw wordt nog be klemtoond door de vergrote centra le hal met zicht tot in de dakstruk- tuur van de donjon. Wijzigingen Er komen 5 eigentijdse loketten. In formatie wordt gegeven via 2 TV- schermen en aangepaste geluidsin stallatie. De wachtzaal wordt kan toorruimte. Het buffet verhuist naar de kant tunnel en wordt een sfeervol taverne-restaurant. De huidige toiletten verdwijnen en ma ken plaats voor een kranten- en boekenwinkel en een fast-fooduit- bating. Tussen station en dienstge bouw komt een nieuwe sanitaire in stallatie. Door slopen van het hui dig buffet komt het station vrij te staan geflankeerd door 2 bijge bouwtjes. Op vrije ruimten komt groen. Een firma uit Herselt werd met de uitvoering belast. Ze be schikt daartoe over 320 werkdagen. Het werk zou 40 miljoen kosten. Vanzelfsprekend zal enige hinder voor de treinreizigers tijdens deze werken niet te ontgaan zijn. Ge bouwen omgeving zullen inderdaad volledig afgesloten worden. In het dienstgebouw in de Nijverheid straat komt een voorlopig stations gebouw met kleine wachtzaal, sfeervol buffet en drie loketten. Ook één loket internationaal ver keer. Goederen en colli's worden afgegeven aan het uiteinde van dit gebouw aan de kant van het bussta tion. Trouwens zal eén passende signalisatie de reizigers wegwijs ma ken. Omdat ook de verkeerssituatie op het plein sterk in de verdrukking komt, zal de NMVB samen met NMBS en stadsbestuur een aantal bushaltes verplaatsen. Andere busstandplaatsen Oordegem-Gent: perron 1 in de Nij verheidsstraat. Londerzeel-Op- wijk: perron 1 van lijn 700 op sta tionsplein vóór het stationsgebouw. Wieze-Dendermonde: tussen Vooruitgangstraat en Stations straat. Naar A.S.Z.: tussen Vooruitgangstraat en Stations straat, halte vóór het stationsge bouw. Stadslijn 1 naar Erpestraat, gerron 13 van lijn 270. Gijsegem- >endermonde: perron 8 (reserve perron) en 9 (stadslijn Erpestraat) op het stationsplein met halte voor het stationsgebouw. Aan de nieuwe opstapplaatsen komt passende sig nalisatie en worden bijkomende schuilhuisjes aangebracht. Met de uitvoering van dit projekt krijgt Aalst een van de meest mo derne stations volgens het koncept van het STAR 21-plan. LH De Aalsterse Akademie voor Senioren opgericht in de schoot van het K.B.G.-Verbond start een nieuw werkjaar. Bijna alle 16 ICB.G.-Verbonden in Vlaanderen hebben dergelijke Akademie. Die van Aalst is nog van recente datum. Andere, zoals o.m. die van Dendermonde, zijn de kinder schoenen reeds lang ontgroeid en ontplooien een uitgebreide reeks aktivi teiten allerhande. Organiseren van vormingsnamid dagen met sociale, kulturele, maat schappelijke, ethische of politieke inslag is daarbij het hoofddoel in spelend op de behoeften van senio ren en aanknopend zo veel als mo gelijk bij aktuele vraagstukken. Daartoe worden steeds zeer des kundige inleiders aangetrokken. De voordrachten gebeuren op een ni veau dat het alledaagse overstijgt maar toch haalbaar blijft voor ie dereen. Achteraf volgt dan uiter aard een vragensessie waarbij met voorzitter Frans De Haeck als mo derator de besproken materie on der de loupe wordt genomen. De Aalsterse Akademie heeft nor maliter een 40-tal abonnees en ge middeld een 50-tal belangstellen den. Uiteraard zeer afhankelijk van het te behandelen onderwerp dat steeds andere gegadigden kan inte resseren. De diverse leeftijdsgroe pen als prille gepensioneerden tot Hoogbejaarden komen er aan bod. Meestal voor 60% uit Aalst-stad en voor 40% uit de regio. Lid zijn van KBG is geen voorwaarde om aan een voordracht deel te nemen. Sessies najaar 90 Voor het najaar plant de Akademie een sessie over "Rol en invloed van de pers" (18.09), over "De Militante Islam" (16.10), over "De waarden van het Westen en het Oosten" (20.11) en over "Druggebruik, een maatschappelijk probleem". Deze sessies hebben steeds plaats in De Werf, Studio op verdieping -1 van 14.30 tot rond 17 uur. Een abonnement voor de 4 sessies kost voor leden KBG of houders van een BAC-Seniorscard 280 fr. Anderen betalen 360 fr. Per sessie is dat 100 fr., 140 fr. of met 3 pas 120 fr. Groepen van 5 deelnemers die per sessie op voorhand inschrijven ge nieten 10% vermindering. Rol en invloed van de pers Over "Rol en invloed van de pers" spreekt hoofdredakteur Gazet van Antwerpen en eerder spreekbuis van de premier Lou Declerck, een Opwijkenaar. Hij zal de maatschap pelijke rol en verantwoordelijkheid belichten gewaarborgd door de be roepsethiek. Hoe tracht de pers de waarheid te ontsluieren. Hoe kon- troleert de pers de overheid? En op welke wijze brengt ze zoveel als mo gelijk informatie? LH Het Centrum voor Artistieke Con frontatie Amarant organizeert ook nu een aantal kursussen kunstge schiedenis. In het Kultureel Cen trum De Werf aan de Molenstraat te Aalst wordt van 25 september tot 18 december de kursus kunstge schiedenis van de 16e eeuw of de "renaissance" van het noorden ge geven. De kursussen hebben plaats telkens op dinsdagavond. De kunst van de late jaren 60 tot nu is een andere kursus die in de Werf wordt gehouden. Telkens op maandag avond van 24 september tot 17 de cember. Deze kursus werd toever trouwd aan vier lesgevers die ieder een specifiek aspekt van de heden daagse kunst zullen benaderen. Voor meer informatie kan men te rug bij de vzw Amarant, Hoogpoort 50 te 9000 Gent (091/33.03.24.) Parochiecentrum Op 19 september 1990 om 15 uur wordt het nieuw kompleks van de rijkswacht gelegen Denderstraat 22 te Aalst, in aanwezigheid van talryke administratieve, gerechtelijke en rijkswachtautoriteiten officieel in ge bruik genomen. Naast de officiële inhuldiging zijn twee opendeurdagen voorzien op donderdag 20 en vrijdag 21 septem ber, telkens tussen 14 en 18 uur, waarbij het publiek de mogelijkheid wordt geboden kennis te maken met allerlei facetten van de rijkswacht. Informatiestanden en diareeksen geven de bezoekers op een over zichtelijke manier informatie over verkeersproblematiek, drugs, pre ventie diefstallen, recrutering en werving. Bij middel van een tentoonstelling van hedendaagse rijkswachtvoer tuigen en van oude uniformen wordt een beeld geschetst van het rijkswachtberoep. Tijdens de be zoekuren zijn er, om het uur, de monstraties voorzien met waak- en verdedigingshonden. Ter gelegenheid van de inhuldiging wordt het boek "Gendarmen en rijkswachters te Aalst" geschreven door Jos Ghijsens met medewer king van P. De Schutter officieel voorgesteld. Dit boek verhaalt, bij middel van een geschiedkundig overzicht, het reilen en zeilen van de rijkswacht te Aalst sinds 1795 tot nu. Met haar opendeurdagen richt de rijkswacht zich inderdaad tot het publiek in het algemeen doch te vens naar de verantwoordelijken van de scholen uit het Aalsterse want ook de schoolgaande jeugd is er welkom. LH Ontvangen U dit weekend: Harry en Marie-Jeanne Rabaut. Volgend weekend: Hugo en Blanche Peeters. KVLV Op woensdag 26 dezer kookles te 19 u. in het Parochiecentrum. «Lekker koken met konijn». «Dynamisch ontspannen» in de ge meenteschool op 3,10,17 en 24 oktober en 7 november telekns van 19.30 u. tot 21.30 u. 450 fr. leden: 350 fr. BGJG Vanaf vandaag vrijdag 14 september ie dere vrijdag van 21 tot 22 u. basket voor dames vanaf 16 jaar te Opwijk. 1250 fr. Leden: 1000 fr. Bier- en kaasproefavond Vanavond vrijdag 14 september bier- en kaasproefavond te 20 u. in het Parochi aal Centrum georganiseerd door het Davidsfonds. Een kombinatie van 4 streekbieren met 16 kaassoorten, alles Belgisch. Voor de nodige kommentaar zorgt Gommar De Witte. Deelname in de kosten 250 fr. DF-leden 200 fr. Tony Marcoen, Kouterbaan 7 (053/ 70.49.63) is de nieuwe voorzitter. Voetbal thuis S.K. Zaterdag 15 september: 15.30 u.: Scholieren - Hofstade. Zondag 16 september: 10 u. Juniors - St. Wetteren Woensdag 19 september: 15 u. E. Aalst - Duiveltjes. Verbroederingsfeest De Kon. Harmonie Sint-Cecilia houdt haar traditioneel verbroederingsfeest a.s. zondag 16 september in zaal Katho lieke Kring, Nieuwstraat «bij Gudule». Optreden vanaf 16.30 u. van Moorsel zelf, de Kon. Harm. Sint-Cecilia Baarde- gem, de Kon. Fanfare De Katholieke Gilde Hekelgem en deze van Erembo- degem «Niets zonder arbeid». Einde rond 19.30 u. 60 jaar BGJG De 304 leden tellende afdeling Nieuwer kerken van de Bond van Grote en Jonge Gezinnen was tijdens het voorbije week end in feest. 60 jaar bestaan was daartoe de aanleiding. De BGJG is te Nieuwer kerken inderdaad een van de meest vooraanstaande bonden. Wie er reeds minstens 20 jaar lidmaat schap had opzitten werd tijdens een ge zellig samenzijn gehuldigd. Dat waren de families Etienne Callebaut, Roger De Brouwer, André De Cooman, Karei De Lint, Marcel Raes, Karei De Braban der, Eddy Meuleman, Raymond Jans- sens, Frans Souffriau, Danny Van Schuurbeeck. Jan Van der Weeën, Louis Mabilde, Gaston Verbestel en Viktor Langendries en de weduwen Van Landuyt en Lauwereys. Aalst. Braderij in de Koolstraat. Popoll en zijn Pollekes aan het werk (a) Aalst. Braderij in de Koolstraat. De eucharistieviering werd druk bijgewoond

De Voorpost | 1990 | | pagina 11