PORT Tom De Visser scoort tegen Hamme Geen loon naar werken Het scholierenelftal van K.A.V.D. kompetitie 1923-24 SK Lebbeke rekent op Mare Pringels Vraagtekens bij KAVD mmmm Bornem - VW Hamme 2-1 Uit de oude doos Wervik - E. Zele 2-1 De Voorpost - 14.9.1990 - 17 tiiÊHRikAfm f; VOETBAL Herkent u de kranige 'tieners van toen', die destijds in het eindklassement van het 'Kampioenschap scholieren van Oost-Vlaanderen' de tweede plaats ver overden Mare Pringels vat opnieuw post bij SK Lebbeke. Veertien dagen geleden liep hij in de wedstrijd tegen SV Oudenaarde een kwetsuur op. In Geraardsbergen nam hij deel aan de opwarming maar al snel bleek dat hij niet helemaal fit was. Deze week ondervond hij tijdens de trainingen geen hinder meer. Met Pringels op het middenveld, verliest Ronny Eeckhaudt zijn plaats en zal tegen Destelbergen als wisselspeler debuteren. Ronny is tegen Oudenaarde erg goed ingevallen. Op Geraardsbergen «botste» hij op een stevige opponent waarmee hij alle moeite van de wereld had. Bovendien is het een zeer moeilijke opgave om een voetballer als Mare Pringels op te volgen, zegt voorzitter Rudy Jansegers. «De nederlaag in Geraardsbergen ervaren we niet als een ontgoocheling. We onderkennen echter niet de tekortkomingen. Pas na een halfuur werden we maar echt wakker. Op dat ogenblik waren de eindcijfers al op het bord gespijkerd. In het derde kwartier alsook na de herneming hebben we een degelijke repliek geboden. Jammer is dat we drie gele kaarten moesten inkasseren. In de toekomst moeten we daarmee op onze hoede zijn. Onze kern is beperkt. Zij verenigde aanvankelijk negentien voetballers. Drie ervan zijn onbeschikbaar. Werner Van Heek kondigde net voor het begin van de kompetitie aan dat hij een punt zou zetten achter de voetballerij. Deze week kregen we er de schriftelijke bevestiging van. Het gaat om een persoonlijke beslissing waar de klub geen uitstaans mee heeft. Koen.Cooreman heeft een letsel aan de wervelkolom. Hem zien we waarschijnlijk de eerstkomende weken, misschien wel maanden, niet meer terug. Verder is er MamLx Van Cauter die gekwetst is, je merkt meteen dat er niet al te veel manschappen meer aan boord blijven. Niettemin acht ik ons in staat om met het huidige potentieel een plaats halverwege de rangschikking af te dwingen. Nu al beseffen wij dat we goed hebben gegokt door Guy De Baere binnen te halen. Hij kan best nog vele jaren als «bouwmeester» fungeren, hoopt Rudy Jansegers. (e-g.) Het was voor Toon Pfaff onmogelijk om deze week een definitieve ploeg op papier te zetten. Een aantal titularissen heeft last van verwondingen. Jan Van Troos, die in Wijnegem vroegtijdig de strijd moest staken, verscheen niet op de dinsdagavondtraining. Marc Cooreman was op visite bij de dokter. Geert Van De Graef sukkelde met een pijnlijke lies en ook Jan Heirman was niet helemaal fit. Het was deze week de bedoeling om deze voetballers op tijd en stond te recupereren, maar of het ging lukken, daar was men allerminst zeker van. 'Het wordt even afwachten', zegde klubleider De Mulder aan de telefoon. 'We kunnen alleen maar hopen dat iedereen speelklaar is. Het is immers de bedoeling om in Borgerhout op zijn minst een punt binnen te halen. Op zichzelf moet het Antwerpse team een haalbare kaart zijn, tenminste indien we in de mate van het mogelijke 'au grand complet' kunnen uitpakken'. Over het verlies in Wijnegem werd deze week nog heel wat gejammerd. Zeker de manier waarop twee punten werden verloren, zat velen diep in de maag. 'We werden pas wakker op het ogenblik dat we met 3-0 in het krijt stonden', zegt Toon Pfaff. 'Deze week werd grondig op de tekortkomingen gewezen, ledereen is op de hoogte van waar het schoentje nijpt. Ik hoop dat uit deze match lessen werden getrokken. Een dergelijke uitvoering is in deze kompetitie niet vatbaar voor herhaling, anders gaan we helemaal de dieperik in'. Met wie KAVD de reis naar Tubantia Borgerhout onderneemt is dus nog niet helemaal uitgemaakt. Vandaar dat er voorlopig vijftien namen op papier werden gezet. De ploeg: Van Meirvenne, Van De Graef, Moens, Van De Perre, Cooreman, Jacobs, Van Troos, Kusto, Van Roy, Goemare, Heirman, Van Nieuwenhuyze, De Coninck, Robbrecht, Massa. E.G. lste rij (zittend van links naar rechts)Henri Theunis, Jan Moemaut (fan Tut), Julien De Bilde, Frans Bosmans, Cyriel Hoebeke. 2de rij (van links naar rechts)Philemon Boerewaard, L. Ville en Walter De Decker. 3de rij Arthur Van Driessche, Léonard Bal (doelverdediger) en J. De Man. Uiterst rechts, met armband'délégué' R. De Herde. Wie is zo vriendelijk ons de naam te bezorgen van de twee personen in 'burgerpak' (lste en 5de op de 3de rij) Ook de Grembergse 'laddermannen' komen op deze oude foto voor WDD Oefenmeester Daniël De Paepe van VW Hamme was zondagavond zeker niet in vrolijke stemming na de nederlaag op Bornem. Over de verrichting in de eerste helft had hij geen goed woord over. Het ging een stuk beter na de rust toen Hamme geruime tijd een optie op de zege nam maar in de fatale slotminuut ging het door een individuele tekortko ming toch de boot in. 'Ik heb mij tijdens de pauze serieus kwaad gemaakt, zegt De Paepe. De eer ste helft werd gekenmerkt door luste loos voetbal. Bornem was beter, hoewel hun doelpunt er zeker geen van hoog staande makelij was. Tom De Visser, vorig jaar nog laureaat van de 'Zilveren Voetbal' toen hij nog bij KAVD uitkwam, was er de auteur van. Wie dacht dat er van onze kant uit ernstig zou gereageerd worden, moest zijn mening herzien. Tijdens de rust heb ik ongezouten mijn mening gezegd en er tevens op gewezen dat het zo niet verder kon. Bornem-VW Hamme 2-1. Sterckx van Bornem tracht D'Hondt te omspelen (pol) Ondanks hun uitstekende wedstrijd in- kasseerden de tricolores een onverdien de nederlaag in Wervik. De tweede op rij na het débacle op de openingsdag. Ge lukkig voor de Zeienaars meldde Een- drachtkapitein Danny Van Puyvelde zich net op tijd speelklaar nu zijn doublure Luc De Vuyst diende af te haken na een tijdens de training opgelopen kwetsuur. Eendrachttrainer Rudy Haleydt behield het vertrouwen in de opstelling waar mee hij vorige week Oostende partij gaf. Vrij vlug tijdens de eerste helft verloren de gasten Filip Fiers na een voetkwet suur zodat Ronny Vervaet het veld in moest. De jonge Lokeraar is hoogst waarschijnlijk anderhalve maand onbe schikbaar. «Na deze meer dan behoorlijke prestatie voel ik me niet ongelukkig, aldus Rudy Haleydt. Desondanks komt de nul op vier zwaar aan temeer omdat het net zo goed een drie op vier kon geweest zijn. Balverlies en wat onnauwkeurigheid bij het afgeven van de laatste voorzet lag aan de basis van onze nederlaag. We speel den nochtans negentig minuten lang gekoncentreerd maar inkasseerden de twee doelpunten telkens op een slecht ogenblik.» Niettegenstaande deze achterstand bleef Eendracht verwoed werken. Het kreeg opnieuw hoop toen Ronny Vervaet op aangeven van Dirk Van Renterghem - ingekomen voor Stefan De Wolf - de aansluitingstreffer kon netten. De laats te twintig minuten riep Wervik alle hens aan dek om zijn voorsprong te vrijwa ren. «Ik hoop dat we zondag onze goede prestaties kunnen konkretizeren in puntenwinst. De definitieve kentering kan mijn inziens niet lang meer uitblij ven ook al betreft onze volgende op dracht dc gewestelijke derby met Stan daard Wetteren. Het kan dit duel enkel maar spankracht bezorgen», aldus nog een optimistische Haleydt die zondagna middag nog scoutingswerk verrichtte bij Eendrachts naaste gebuur. (a.j.i.) Liessens mogen op hun stappen terugkeren. Wuiten Heremans heeft de bal 'In de tweede helft waren wij geruime tijd meester van de situatie. We lukten vrij snel de gelijkmaker en nadien zijn we een paar keer dicht bij een tweede doelpunt geweest. De Bomemse doel man De Laet won echter de match toen hij tijdens een opwindende faze zowel Guido Vergeylen als Philip De Borger van een doelpunt hield. Ook Rik Van de Velde nam De Laet flink op de korrel. Het ging dus goed en halvelings was ik de miserie van voor de rust vergeten tot we ons in die fatale slotminuut op een onvergeeflijke flater lieten betrappen. Het voorval zal deze week voorzeker ter sprake komen', aldus De Paepe. EG Bornem-VW Hamme 2-1. De Visser en onderschept (pol)

De Voorpost | 1990 | | pagina 17