Jen massa kansen maar geen mnten voor Dendermonde Het blazoen weer wat opgesmukt Chunga opnieuw gekwetst VW Hamme moet winnen Katleen Stevens maakt het verschil Selekties ijnegem - K.A.V.D. 3-2 Kamillekes - Kumtich 3-1 Rac. Jet Waver - E. Aalst 2-2 - 14.9.1990 - De Voorpost tfiïOMCt "Kim OETBAL Oefenmeester Fazekas zal voor de wedstrijd tegen Zwarte Leeuw de diensten moeten missen van Mozes Chunga. De Zimbabwees inkasseerde tijdens de reservenwedstrijd tegen Rac. Jet Waver een harde trap tegen het been. Er kwamen wat hechtingen bij te pas en de klubdokter meent dat het raadzaam is hem nog een week kompetitievoetbal te ontzeggen. 'Natuurlijk is dat een serieuze handicap voor Eendracht. Vooral omdat wordt verwacht dat een element als Chunga voor de nodige aanvoer van de spitsen kan zorgen. Die taak rust nu volledig op de schouders van Luc Limpens om die zware aderlatingop te vangen', zegt ldubsekretarisJ.P. Van Droogenbroeck. Voor oefenmeester Fazekas is Zwarte Leeuw een moeilijk te bekampen tegenstander. 'Laten we niet vergeten dat dit team voorgaand seizoen kon doordringen tot de eindronde. Zwarte Leeuw presenteert een goed georgani seerd voetbal en kan doorlopend flink van zich afbijten', aldus Fazekas. Voor de doelman van Zwarte Leeuw, Geert Verheyden, wordt het allicht een aparte wedstrijd. Geert was verleden seizoen in de schoot van E. Aalst de reserve-doel man. Ingevolge het doorlopend flink presteren van de eendrachtgoalie nummer één, in casu Hans De Schrijver, heeft hij in het P. Cornelisstadion toen niet veel kunnen bewijzen. Misschien kan hij dat zondagnamiddag a.s. en wordt hij de boeman van Szabadi en C°. De nederlaag op Bomem is VW Hamme zuur opgebroken. Zeker de manier waarop twee punten werden prijsgegeven ligt zwaar op de maag. Met de komst van Rita Berlaar wil men de nare herinnering snel in de vergeethoek spelen. «In de huidige omstandigheden kunnen we ons geen verliespunt veroorloven, zegt doelman Franky De Pelsmaecker. We kennen Rita Berlaar van tijdens de Beker. De match eindigde onbeslist maar in de penalties werden we buiten gebonjoerd. Het is dus tijd om revanche te nemen. Met het potentieel waar we over beschikken moeten we de opponent op afstand kunnen houden. Belangrijk is dat we in onszelf geloven, lie had de indruk dat dat vorige zondag in Bornem niet het geval was. Mits meer lef te tonen hadden we een punt gewonnen. Bornem is niet die pletwals gebleven zoals hij vooraf was voorge steld.» Voor oefenmeester Daniël De Paepe gelden geen excuses meer. «Wie niet doet wat van hem wordt verwacht, speelt volgende week bij de invallers. Nu zowat iedereen gerecupereerd is, hou ik voldoende troeven achter de hand. Ik schenk het vertrouwen aan de ploeg die in Bornem een degelijke tweede helft heeft gespeeld, maar zich in extremis op een onvergeef lijke tekortkoming liet betrappen. Intussen zijn Claudio De Paep, Arnold Van Puyenbroeck en Dirk Van Der Stock van hun kwetsuur verlost en zijn volop aan het oefenen. De plaatsen zullen weldra duur worden verkocht, aldus Daniël De Paepe die de wisselspelers pas zal aanduiden na afloop van de reservenmatch. Selektie: De Pelsmaecker, Van De Velde, Van Houcke, Van Caelenbergh, Vergeylen, Verbruggen, Nardus, D'Hondt, Stalpaert, Heremans en De Borger. (c-g.) SK Lebbeke Mare Pringels doet zijn wederop- treden in de middenlinie. Ronny Eeckhaudt vat post op de bank. De ploeg: Vinck, Van Langenhove, Peeleman, Hals, Van Heek, Prin gels, Verstraeten, Muysewinckel, Van Den Meersch, M'Rabet en De Baere. (Tonnelier, Eeckhaudt en x) Robur Moerzeke Fons Vercauteren nam deze week opnieuw aan de trainingen deel. De ploeg: De Ruysscher, Croes, Van Hyfte, Michiels, Van Hauwermei- ren, Huylebroeck. Ost, Van Den Eede, Dauwe, Van Moerzeke, Fer- ket (Vercauteren, Patrick Verhelst en Hans Vereist). Rapide Lebbeke Rudy Van Den Broeck, Guntlier Matthijs en Ronny Willaert waren deze week nog gekwetst. Voorlopig zijn er twijfels over hun optreden. De ploeg: Janssens, Brusselmans, Heyvaert, Matthijs, Van Den Broeck, Verheyden, Carlïer, Wil laert, Ringoot, Van De Sompel, Ver cauteren, Gaudeus, Van Puyvelde en Rogiers. FC Baasrode Zelfde namen van vorige week. Baert, Van Dorpe, Michiels, Van DerVreken, Reid, Gijssens, D'haen, Verheyden, De Decker, Ivan en Mi chel De Man, Van Hamme, Banche- ri en De Bock. We speelden amper vier minuten of de Aalsterse meisjes keken reeds tegen een 0-1 achterstand aan. Dat openingsdoel punt kwam er na wat geharrewar voor het .Aalsterse doel. Voordien kon Paula Bisback net niet bij een voorzet om de score te openen. Aalst probeerden ten allen prijze om terug te komen. Een doelpunt van My- rial Van Slembroeck werd afgekeurd wegens duwfout. De gelijkmaker kwam er dan toch in de twintigste minuut. De Kumtichse goalie ging gepast in de voeten van Katleen Stevens maar die kon nog net Myriam Van Slembroeck bedienen, die de bal in doel lobde. De tweede helft werd volledig door de Aalsterse meisjes gedomineerd. Na een strafschopfout op Myriam Van Slembroeck scoorde Paula Bisback via de paal. Katleen Stevens maakte het de Kumtich se defensie aartsmoeilijk. Even voor af fluiten slalomde ze weer door de bezoe kende verdediging en trapte nummer drie tegen de touwen. VK Hamme-Verrebroek 1-2. De bezoekende doelman kan de bal nog grijpen voor de aanstormende Hothman gevaarlijk kan zijn (vh) Bornem-Hamme 2-1. De pas ingevallen Van de Wijngaert (B) wordt door Verbruggen op het verkeerde been gezet (pol) Volgende zaterdag speelt Kamillekes te gen Begijnendijk op de Zandberg om 15u00. Dan doet Ann Eeckhoudt haar wederoptreden. JMH VK Hamme-Verrebroek 1-2. Quintelier is de snelste maar schiet naast (vh) I P V Dendermonde ondernam de reis i j, ar het Antwerpse Wijnegem met de I idelijke bedoeling er twee punten te f an pakken. Het had best gekund, in- j 3n paarsblauw de vele kansen die het eeg had kunnen benutten. Vooral na hervatting waren de Dendermonde- ars duidelijk meester van de situatie. :t onheil geschiedde in het begin van - wedstrijd. Al na een kwartier hadden lokalen drie treffers op het bord spijkerd. Oefenmeester Toon Pfaff is et te spreken over die eerste helft. Iy ngelooflijk, wat ik deze keer heb mee- j maakt, zegt de Waaslander. De match was amper een minuut oud toen Kurt Van Meirvenne de bal liet ontglippen. We stonden meteen op achterstand. Onbe suisd werd jacht gemaakt op de gelijk maker en achteraan werd de poort wijd open gezet met alle gevolgen vandien. Tijdens de rust heb ik mijn spelers de levieten gelezen. Na de hervatting werd er dan veel beter gevoetbald. De doelkansen rolden ons een na een voor de voeten. Op sommige ogenblikken werd de thuisploeg werke lijk van het kastje naar de muur geram meld. We hebben vijfenveertig minuten onafgebroken dat doelvlak bestookt al had hij tegenslag en diende hij zijn elftal te herschikken na de uitsluiting van Peeters. En wat te vertellen over die nieuwe aanwinst Szabadi Deze Hongaar ver dient zeker nog wat krediet. Hij was tegen Rac Jet zeker niet dé witte merel, gaf wel een paar goede bevliegingen weg maar dient duidelijk nog ingepast te worden in de ploeg. Hij werd trouwens vervangen door Mandiangu, die met een fraai kopbaldoelpunt op zeven minuten van het einde de gelijkmaker lukte. Hij kan dus in het Eendrachtteam bestem peld worden als de meest gelukkige man van de match, die al zo lange tijd achter een treffer aanholt. Voor de Zaïrees kan dat allicht een stimulans zijn. Op het middenveld ontdekten we deze keer veel meer strijdlust en iedereen deed zijn job. Vooraan blijft het echter moeilijk scoren. Voor Eendracht, op een 2-1 achterstand, vielen er nog een paar reële kansen uit de bus, maar die kon den tijdens die periode niet verzilverd worden. Globaal bekeken mochten we een alge mene beterschap noteren. We denken dat, indien de gekwetsten kunnen gere- kupereerd worden, er alleszins meer maturiteit en kreativiteit in de ploeg zal verschijnen. Fazekas rekent erop tegen Zwarte Leeuw zondag a.s. Chunga in te schakelen. Die bereidde zich voor in het reserveteam en akteerde er zeker niet onaardig. Uiteraard staat Fazekas dan voor een 'buitenlandersprobleem' omwille van het feit dat Kanu momenteel goed mee draait als rechterflankverdediger en Sza badi de kans moet gegund worden om zich volledig in te spelen. Fazekas staat dus heel binnenkort voor een dilemma, maar de Hongaar kennende zal hij de voorkeur geven aan degene die zich totaal inzet. Reeds vroeger heeft de Een- drachtcoach bewezen niet te houden van zogenaamde 'slijpers' in het elftal. Hard werken staat bij Fazekas voorop in het voetbal-ABC. Het wordt dus oppas sen geblazen voor hen die zich onvol doende inspannen. maar zoveel pech hebben we nog nooit meegemaakt. Wel scoorden we nog twee doelpunten maar het hadden er even goed acht of tien kunnen zijn- Denk niet dat ik overdrijf. Wie de match gezien heeft zal mij zeker niet tegen spreken. Al bij al hou ik aan deze wed strijd een vreselijke kater over. Wat in het begin gebeurde is onvergeeflijk. Pas na een kwartier werden we wakker. Op dat ogenblik stonden we echter reeds voor een voldongen feit en gaven uitein delijk twee kostbare punten prijs', stelt de Dendermondse oefenmeester. E.G. Bornem-Hamme 2-1. Dierickx van Bornem is eraan voor zijn moeite. Van Cauwenbergh kan ontzetten (pol) Na de smadelijke thuisnederlaag tegen Sint-Niklaas, trok Eendracht met ge mengde gevoelens naar RC Jet-Waver met in het achterhoofd de hamvraag 'Zijn we wel voldoende hersteld van die zware klap tijdens de openingswedstrijd van het nieuwe seizoen Het is zaterdagavond in Waver nog mee gevallen en de poulains van oefenmees ter Fazekas konden de halve winst mee- graaien, iets waarop de Hongaarse oe fenmeester enigszins had gerekend, ook

De Voorpost | 1990 | | pagina 18