Zonder finishing touch Verdiende zege, te lage cijfers... Voetbal uitslagen Voetbal kalender Eerste twintig minuten fataal voor Lebbeke Oudegem tevreden met puntendeling Fons Vercauteren in konflikt met Robur Na zeven jaar Lutterzele opnieuw met scholieren Wieze - Smetlede 2-0 Rapide Lebbeke - Onkerzele 0-0 SV Geraardsbergen - SK Lebbeke 2-0 S.K. Oudegem - Edeboys 1-1 E. Meldert - Robur Moerzeke 2-0 De Voorpost -14.9.1990 - 19 VOETBAL Met goed aanvallend spel heeft FC Wieze Biesen en enkele minuten later langs terug met de overwinning aangeknoopt, rechterflankverdediger Luc Van Mol. Na twee jaar degradatie met uiteraard in de tweede helft werden nog een re- veel verliezen, staat er opnieuw een sem kansen afgedwongen maar ze wer- ploeg op het terrein. Trainer D'Hondt deri onbenut gelaten door Davy De heeft geopteerd voor een ploeg met dis- Smedt (2) en Kris Bornauw (2).' Ook cipline. Dat was zondag al duidelijk middenvelder Van Langenhove had merkbaar en de ploeg moet nog Roeien. maar jn te koppen maar miste onbe- In de eerste helft werd Smetlede op zijn grijpelijk. eigen helft gedrukt en hanteerde onge- De score had dus veel hoger kunnen zijn past de buitenspelval, wat Wieze toeliet maar positief was alleszins de geleverde omstreeks het halfuur tweemaal na el- prestatie. Als de voorspelers de hun kaar vanuit de achterste lijn deze bui- geboden kansen in vertrouwen afwer- tenspelval te omzeilen. ken zal men nog veel plezier beleven aan Dit gebeurde eerst langs Ronny Van voetbal in de Populierenstraat. Opstal-Moorsel 7-1. Muyzewinckel van Opstal omspeelt de doelman en scoort de vierde treffer (vh) Het hoeft niet gezegd dat Rapide Lebbe ke voor zijn eerste match in eigen huis graag de twee punten had gepakt. De neo-tweedeprovincialer is daarin niet geslaagd en moest zich met een score loos gelijkspel neerleggen. Het bezoe kende Onkerzele liet alleszins een stevi ge indruk na. 'Onze bedoeling bestond erin om zo snel mogelijk te scoren. Defensief staan we zeer sterk. Lukken we een vroege goal dan is de kans groot dat we minstens een punt veroveren', zo luidde de bezoeken de kommentaar. Piet Goossens maakte in de bezoekende middenlinie het mooie weer. Hij is een belangrijke draaischijf, heeft een dege lijke voorzet in de voet en kan fysisch diep in de vergaarbak tasten. Hij vooral lag er aan de basis van dat zijn ploeg gedurende de eerste twintig minuten het meesterschap afdwong. 'Onkerzele deed het bepaald niet onaar dig, zegt de Lebbeekse oefenmeester Frank Van den Bergh. Ik had niet ver wacht dat het al direkt in de aanval zou gaan. Toch hebben we die blitzkrieg vlot kunnen opvangen. In feite werden we maar één keer bedreigd, toen Van Mie- ghem uithaalde maar onze keeper was alert. Voorts waren de betere kansen toch wel voor ons. Na de hervatting kwamen we meer aan bod. Ik wisselde Van de Sompel voor een aanvaller met de bedoeling alle offensieve kaarten uit te spelen. Een kwartier voor tijd werd Matthijs gewond en zo werden we tot tien gereduceerd. Daarvoor reeds had ik twee vervangin gen gedaan en kon dus niemand meer in het veld brengen. Van dan af zijn we op veiligheid gaan spelen. Beter één punt dan géén, al had ik wel op de volle buit gerekend', aldus Van den Bergh. EG Jeugdvoetbal. De scholieren van Eendracht Aalst en Beveren maakten er een mooie wedstrijd van. Deze Beverse aanval strandde naast het doelhout (da) Oudegem-Edeboys 1-1. Horlez van Oudegem is deze keer de sterkste in de lucht (vh) Wt S!«K'W<Ü Intussen 2e Nationale Racing Jet-E.Aalst 2-2 3e Nationale Wervik-E. Zele 2-1 Bevordering Wijnegem-KAVD 3-2 Bornem-VW Hamme 2-1 le Provinciale E. Meldert-Robur 2-0 Geraardsbergen-SK Lebbeke 2-0 Lede-Eine 1-1 2e Provinciale C Beervelde-Meldert 2-2 R.Lebbeke-Onkerzele 0-0 SK Aalst-Baasrode 4-2 Bambrugge-D.Beervelde 0-3 3e Provinciale D Okegem-Burst 2-0 Erpe-Herzele 0-2 Doggen-Voorde 0-0 Mere-Aaigem 3-1 Terjoden-Borsbeke 4-1 3e Provinciale E W.Moorsel-Oordegem 0-0 C.Melle-Schellebelle 4-1 HO Kalken-Baardegem 0-1 Oudegem-Edeboys 1-1 Schoonaarde-Serskamp 1-2 Heikant-SK Overmere 1-2 Gijzegem-Heusden 6-2 Hofstade-Buggenhout 3-3 3e Provinciale F Grembergen-Vrasene 1-1 Lutterzele-St.Kruis-W 1-2 4e Provinciale D Aspelare-FC Aalst 3-1 Esse-Edixvelde 3-3 Ede-Steenhuize 1-0 Erembodegem-St. Antel. 1-2 4e Provinciale E Herdersem-Vlierzele 2-2 Letterhoutem-Boonwijk 1-0 Opstal-S.Moorsel 7-1 Appels-Bavegem 1-1 Opdorp-Massemen 0-2 Westrem-Sl.Gillis 0-5 Erondegem-Wichelen 2-3 Wieze-Smetlede 2-0 4e Provinciale F VK Hamme-Verrebroek 1-2 Val.Overmere-Sinaai 0-1 Berlare-SK Kalken 3-2 2e Nationale E. Aalst-Zw. Leeuw Clerckx 3e Nationale A E.Zele-St.Wetteren Adriaensen Bevordering B VW Hamme-R. Berlaar Serre Tubantia-KAVD Tullen le Provinciale Zultse-E.Meldert De Clercq Ertvelde-Lede Meganck Lebbeke-Destelbergen Lievens SK Ronse-Robur VD Eecken 2e Provinciale C TK Meldert-Laarne Taeleman Baasrode-Bambruge V Cauwenb. Onkerzele-SK Aalst Dhondt RC Wetteren-R.Lebbeke Drieghe 3e Provinciale D Okegem-Erpe Put Aaigem-Terjoden De Mesmaeker Voorde-Mere Lambrechts Kerksken-Doggen De Smet Burst-Houtem De Ruyck 3e Provinciale E Baardegem-Oudeg. V Lombergen Buggenhout-W.Moorse! Boone Heusden-Hofstade Melkebeeck SK Overmere-Gijzegem De Beelde Serskamp-Heikant Heyse Edeboys-Schoonaarde \endenhof Schellebelle-Oordegem De Tandt 3e Provinciale F Bazel-Gerda Siccard Grembergen-Kieldr. VD Moortere Hoogeinde-Lutterzele Teugels 4e Provinciale D Steenhuize-Eremb. V Butsele Woubrechtegem-Ede Gelas Edixvelde-Schendelbeke Stallaert FC Aalst-Welle Dullaert 4e Provinciale E S.Moorsel-Appels Holvoet Letterhoutem-Opstal Dufour Smetlede-Herdersem Hautman Wichelen-Wieze Levingbird St.Gillis-Erondegem De Lille Bavegem-Opdorp Verstraeten Boonwijk-Vlierzele Vercauteren 4e Provinciale F SK Kalken-VK Hamme De Witte Lochristi-Berlare Mattheeuws Straatje-Valentino's Heirbaut In Lebbeke - Geraardsbergen waren de teerlingen al na twintig minuten gewor pen. De bezoekers hadden zich in die tijd twee keer op een fatale tekortko ming laten betrappen. Na de hervatting werd tevergeefs getracht om de scheven situatie recht te trekken. «Er werd tijdens de eerste helft niet kort genoeg op de man gespeeld, meent trai ner Guy De Baere. Voeg daarbij een paar slippertjes en de ware oorzaak voor de nederlaag is gekend. Tijdens de rust werd onderling van gedachten gewisseld met als resultaat dat er nadien een heel stuk beter werd gevoetbald. Bijna de hele tweede helft hebben we de thuis ploeg tot een terugtocht verplicht. We vonden er jammer genoeg geen baat bij. Je weet dat het niet makkelijk is om bij een 2-0 achterstand buitenshuis, de za ken te forceren. Omwille van dit verlies hoeven we zeker niet in een diepe put te kruipen. Over de verrichting in de twee de helft heb ik allerminst reden tot klagen. We weten nu dat we agressiever van stapel moeten lopen. Zondag tegen Destelbergen is het ogenblik daar om er meteen werk van te maken, stelt Guy De Baere. Bij Lebbeke ontbrak Mare Pringels. Hij sukkelt met een onwillige knie na een letsel dat hij vorige week opliep in de match tegen Oudenaarde. De verwach ting is dat hij weldra weer van de partij zal zijn. (e g Er broedt wat bij Robur Moerzeke. Na we daar zouden in slagen, tot op een ben we nog geen enkel punt op het doelman Guido Laureys, die omwille ogenblik dat een tegenaktie van de loka- actief. Zondag staat ons tegen Ronse al van een financieel geschil zijn kat len een tweede goal opleverde. Een op- evenmin een makkelijke opdracht te stuurt, heeft nu ook aanvoerder Fons doffer van jewelste. Niemand vond de wachten, jammert Freddy De Maere. Vercauteren het schip verlaten. Vorige L L week kwam hi) in konflikt met de sport ieve leiding. Negen jaar is hij lid van Robur. Al die tijd speelde hij ook minivoetbal. Nieuwe meesters zijn andere wetten en zij die thans aan het roer staan in Moerzeke dulden dat niet langer. Vercauteren heeft zijn besluiten getrokken en geeft de voorkeur aan de zaalsport. Op het veld van Melsele liet Robur noch tans geen onaardige indruk. «Ik meen dat we een degelijke verrich ting hebben geleverd, zegt klubleider Freddy De Maere. Een puntendeling had op zijn minst een logische weergave geweest. We kwamen op achterstand door een own-goal toen Van Hyfte, o zo jammer, in eigen doel kopte. Na de hervatting hebben we getracht om de scheve situatie zo snel mogelijk recht te VK Hamme-Verrebroek 1-2. Kockelkoren kan de bal nog binnenhouden en zetten. Enige tijd zag het er naar uit dat voorzetten (vh) Vergeet immers niet dat we vorige week buitenhuis een punt hebben gewonnen. Voor het eerste jaar in derde willen we de lat zeker niet te hoog leggen.. In de eerste helft kwamen we op achterstand toen Serge Van der Jeught zich op hand- spel liet betrappen, waaruit terecht een penalty voortvloeide. Kort na de rust zagen we de bal over de lijn gaan nadat Horlez uithaalde met het hoofd. De grensrechter zag het echter anders, dus geen doelpunt. Even later zorgde Hans Hofmans voor opluchting toen hij vanop 15 meter binnenknalde. Nadien was het Oudegem-Edeboys 1-1. Van den Hauweprobeert het alleen voor Oudegem maar al Oudegem wat de klok sloeg. Edeboys de bezoekende doelman stond op de juiste plaats (vh) Iedereen kent de jeugdproblematiek bij FC Lutterzele. Om de twee jaar dienen een aantal jongeren afgestaan te worden aan verenigingen uit omliggende stre ken, teneinde deze eigen jeugdspelers alsnog de kans te geven hun favoriete sport te beoefenen. Voetbal wordt nu eenmaal met elf spelers gespeeld van ongeveer dezelfde leeftijd... Dit seizoen kunnen de 'uitgeleende' spelers echter opnieuw op de Lutter- zeelse grasmat aan de slag, want niet minder dan 15 sportievelingen van 14- 16 jaar oud, werden bereid gevonden de kleuren van FC Lutterzele te verdedigen. Voor het eerst sinds 7 jaar, treedt FC Lutterzele dus opnieuw aan met een schol ierenploeg. Spelers: David Boon, Steven De Baarde- maker, Kim Scholliers, Hans Poster, Kristof Van Der Straeten, Davey Vinck, Olivier Van Den Broeck, Gianni Van Goethem, Hans Laureys, Steven Fierens, Mannaert Thomas, Mario De Smet, Wim Tierens, Gerry Moyens en Van Den Ab- beele McLee. Trainer: Dany Abbeel Afgevaardigden: Roger Boon, Kris Van Nuffel. Sponsor: Beenhouwerij Dirk Roels, Po- tiaulaan 55, Sint-Gillis-Dendermonde. Jeugdvoetbal. De scholieren van Lutterzele kregen een nieuwe uitrusting van sponsor Dirk Roels (foto Guy) S.K. Oudegem treurt niet erg om het kwam er nog zelden aan te pas, maar bij op een gelijkspel', aldus de Oudegemse verliespunt op eigen terrein. De eerste ons werd er niet gescoord. klubleider. helft kende een gelijkopgaand verloop. Komende zondag rekenen we vast weer EG Na de rust kregen Hans Hofmans en zijn maats meer balbezit. 'Mits wat meeval en een betere afwer king, hadden we gewis twee punten kun nen pakken, stelt klubleider Hector Lambrecht. We zijn niet ontevreden.

De Voorpost | 1990 | | pagina 19