Mere blijft bevestigen er nog zand zijn Derde provinciale in Erpe-Mere Grembergen nog niet op volle toeren VOETBAL FC Mere - Aaigem 3-1 ■K Aalst - Baasrode 4-2 SK Grembergen - Herleving Vrasene 1-1 "isp? 1414.9.1990 - De Voorpost stal-Moorsel 7-1. De Busscher krijgt het moeilijk tussen twee verdedigers t) Mere-Aaigem 3-1. Eddy Van Driessche kon de eindcijfers vastleggen met strafschop (nicolle) We hebben de indruk dat de supporters van Mere een goede toekomst voor ogen kunnen zien. Al te voorbarig conclusies trekken zou banaal zijn, maar één ding staat nu al vast: Mere heeft een goede ploeg. De eerste helft die Mere produ ceerde tegen Aaigem, toch ook een gede gen tegenstander, was werkelijk over weldigend. De Merenaars tapten uit het beste voetbalvaatje en Aaigem liep er wat beduusd bij. Gino Haegeman vond het eerst de weg naar de netten. Mere leek meteen weer op een ruime zege af te stevenen (Borsbeke werd vorige week afgepoeierd met 0-4) maar Peter De Vadder besliste er anders over. Hij schoot Aaigem langszij. Toen was het offensief een beetje gedaan voor Aai gem. De bezoekers slaagden er niet meer in om voor de doelmond van Yvan Bambust op te duiken. Vooral de voor- lijn van Mere is uit het beste hout gesneden. Met Eddy Van Den Driessche, overgekomen van E. Meldert, heeft roodk-art een stevige voorspeler in huis gehaald. Hij schoot Mere weer op winst. Die voorsprong was gedurende de eerste helft alvast verdiend, zeker als men in acht neemt dat de thuisploeg nog twee maal de paal trof langs Patrick Cleerbaut en Eddy Van Den Driessche. Maar er is meer te Mere. Op het middenveld akteert een oude vos; speler-trainer Rik Verliefde. Hij is de man die dikwijls de nodige impulsen geeft aan de aartsgevaarlijke voorlinie. Bij Aaigem ontbraken Patrick De Bolle en Perreman en daarom was Aaigem vooraan vrij onmachtig. Natuurlijk kon oor SK Aalst is het seizoen schitterend estart. Niet alleen hebben de Aaiste- jiaars alle punten weten te verzamelen naar tevens werden negen doelpunten ■jjescoord. Dit lijkt ons een zeer aardig ||emiddelde. Enkel Lebbeke houdt qua puntentotaal gelijke tred met de fortuin- |jke Aalstenaars. Die wedstrijd tegen baasrode was uit het beste hout gesne- ten. Aan de rust hadden de toeschou- Igrers reeds vijf doelpunten kunnen be donderen. Die hadden dus alle reden pm van de pret te kraaien. Aalst toonde ich gedurende die eerste helft heer en Steester maar diende toch twee tegen treffers weg te geven. Nadat Matthijs met :^en mooie kopbal de score had openge- troken, kon Ghijssels na hoekschop, gelijkstellen. Aalst liet zich echter niet ^bramen en ging onmiddellijk op zoek taar een nieuwe voorsprong. Die liet tiet lang op zich wachten. Rond het ïalfuur bracht Keymolen de thuisploeg Mere nauwelijks op die geringe voor- 0* sprong teren daar één rake counter kon fjr* V volstaan om de score in evenwicht te wj£ brengen. De bezoekers hadden echt veel foutieve ingrepen nodig om een bijwij- "'.das "''•d l len ontketend Mere af te stoppen. Zo kreeg Emie De Wilde verdiend geel en diende De Vadder ook de botte bijl boven Oudegem-Edeboys 1-1. Vercauteren knalt naar het bezoekende doel maar de bal te halen. Echter geen geel voor hem. rolt nipt naast (vh) Een kwartier voor inrukken wist Van Den Driessche via een strafschop alle - twijfels weg te nemen. Patrick Cleerbout kreeg de laatste kans van de partij maar hij lepelde zijn bal over. Aaigem verloor zijn partij, niet alleen de punten maar ook viel zijn kapitein Koen Bambust gekwetst uit. Het leek achteraf nog mee te vallen. Hopelijk kon Aaigem enkele pionnen terugwinnen voor zijn thuismatch tegen Terjoden. Mere gaat op bezoek naar Voorde en kan rustig op zijn elan verder gaan. Inderdaad, de toekomst ziet er voor Mere zeer rooskleurig uit. FC Mere: Yvan Bambust, Mare Baeyens, Marnix De Swaef, Eddy De Saedeleer, Rik Verliefde, Koen Van Impe, Gino Hae geman, Geert Ruyssinck, Gunther De Luyck, Patrick Cleerbaut, Eddy Van Den Driessche. SK Aaigem: Hildebrand De Vuyst, Luc Van Durme, Chris Eeckhout, Mare De Bruyn, Frank Scheerlinck, Danny Van Isterdael, Koen Bambust, Ernie De Wil de, Kris Scheerlinck, Peter Boelaert, Pe ter De Vadder. (Nicolle) Voetbal. De mannen van W. Hof stade tijdens de training (da) weer aan de leiding. Tien minuten later kon alles weer opnieuw beginnen. Na een strafschoptreffer van Reid kwam Baasrode weer langszij. Aalst zou echter nog orde op zaken stellen voor de koffie. Cooman nam een inzenden van Van Den Bergh staalhard over (ruststand 3-2, niet mis dus). In de tweede helft bleef Aalst zijn stem pel op het gebeuren drukken. Keymolen zorgde na een prachtige solo voor de eindstand. Die was zeker niet overdre ven als je weet dat Arijs en Van Den Bergh nog het doelhout viseerden. Ver der valt er nog te melden dat Van Der Vreken (Baasrode) en Arijs (Aalst) wer den uitgesloten door een slecht geïnspi reerde scheidsrechter. Dit kon echter geen domper plaatsen op de Aalsterse feestvreugde. Onkerzele is meteen ge waarschuwd. (Nicolle) Okegem Burst Trainer John Lissens zal zich de start van de kompetitie geheel anders hebben voorgesteld. Nadat Burst in de oefen campagne veelbelovend acteerde werd de kompetitiestart volledig gemist. Na dat Burst tegen Hillegem verloor (de Burstenaars hadden wel beter verdiend) werd er nu opnieuw verloren te Oke gem. Tijdens een aktie Goossens, Van Cauwenberghe, Van Den Berghe was het laatstgenoemde die de score wist open te breken. De thuisploeg leek meteen gelanceerd. Burst kreeg het achteraan moeilijk maar zou voor de rust niet meer plooi en. Na de herneming waren de bezoe kers zelf de betere ploeg. Toch zou men het vertikken van te scoren. Okegem van zijn kant wist het evenwicht te herstellen en dit ook kracht bij te zetten door te scoren. Broquet verdubbelde de lokale voorsprong rond het uur en zorgde er voor dat Burst puntenloos blijft. Volgen de week moet E. Houtem misschien voor het gelag betalen. rozen. Een kleine smet op de partij kwam er toen Wang bij Erpe een menis cusletsel opliep en Herzelenaar Raes een elleboogbreuk. Ondertussen had De Bondt wel alle twijfels omtrent de zege weggenomen vanop de strafschopstip. Na deze nieuwe nederlaag blijft Erpe dus puntenloos. Er zal dringend verandering moeten in komen. De verplaatsing naar Okegem kondigt zich alvast onheilspellend aan. (Nicolle) Erpe Herzele Bambrugge-Dyn. Beervelde 0-3. Van Wijnendaele dringt aan maar doelman garré kwam niet in verlegenheid (nicolle) Ook Erpe kwam niet aan de bak tegen Herzele. De bezoekers combineerden gedurende de hele wedstrijd uitstekend. Er was dus weinig voetbalplezier wegge legd voor de thuisploeg. Een kwartier was er rond gemaakt toen SK Aalst-Baasrode 4-2. De terreinafgevaardigde van Baasrode werd door de ref Raes bezoekers verdiend op voor- van het plein gestuurd. Zijn thuiskollega moest hem naar de neutrale zone Sprong bracht. Herzele zat meteen op begeleiden (da) S.K. Grembergen behaalde tegen Vrase ne een eerste kompetitiedoelpunt. Groenwit kwam voor de rust op voor sprong maar liet zich nadien betrappen op een dekkingsfout. 'Ik meen dat dit gelijkspel de juiste weergave van het spelvertoon is, zegt voorzitter Herman Burghgrave. We klommen op voorsprong langs Nobels maar een minuut vroeger hadden de bezoekers eveneens op voorsprong kun nen komen toen Bosman een open kans onbenut liet. Opstal-Moorsel 7-1. Buggenhoutenaar De Busscher passeert de MoorseLse aanvoerder (vh) SK Aalst-Baasrode 4-2. (da) Kort na de herneming werd een dek kingsfout afgestraft. De bezoekers zijn nadien in het offensief gegaan. Toch konden we stand houden en kregen bovendien nog de beste scorekans toen Kurt De Leenheer op het doelhout be sloot. Het is wel duidelijk dat onze ploeg nog niet het niveau bereikt heeft dat mag verwacht worden. Vooral in de midden linie draait het nog vierkant. Misschien zijn de gekwetsten Gino Baetens en Geert De Kegel komende zondag weer op post en dan beschikken we over sterkere troeven. We zijn aan een overgangsjaar bezig en waren vrijwel niet aktief op de voetbalbeurs'. EG ■Edeboys 1-1. De bezoekende doelman kan het leder wegwerken na deze gevaarlijke faze met Horlez (vh)

De Voorpost | 1990 | | pagina 20