FC Hof van Grembergen verloor nog niet Countervoetbal lonend Defensief geaarzel meteen afgestraft halve zege(n) 'Pater' Meysman bezorgt Lede Lutterzele met nul op vier E. Meldert - Robur 2-0 Bambrugge - Dyn. Beervelde 0-3 Lutterzele - St.-Kruis-Winkel 1-2 Jong Lede - Eine 1-1 Wal ivo: De Voorpost - 14.9.1990 - 21 VOETBAL Bambrugge heeft aan huis, na de schit terende prestatie tegen Zottegem van vorige week, niet kunnen bevestigen. Dynamo Beervelde, dat vorige week en orm zwaar werd afgepoeierd door SK Aalst met forfaitscore, wou duidelijk geen tweede blauwtje oplopen. De thuis ploeg was meteen gewaarschuwd. Jean- Paul De Tandt werd als stopper voor de leeuwen gegooid terwijl Rik Eeckhout en Danny Renneboog gekwetst aan de kant dienden te blijven. Achteraan bij Bam brugge klikte het niet te best want er waren amper tien minuten weggetikt of het was reeds 0-2. Eerst was er een hoekschop die zomaar op het hoofd van de vrijstaande Laureys terechtkwam. Doelman Van Geert kon er enkel naar kijken maar de bal verdween onhoud baar in de kruising. Bambrugge was nauwelijks hersteld van deze vroege op doffer of men kreeg al een tweede opla waai rond de oren. Nu was het de snelle Jan Scheire die zich van iedereen ont deed om daarna laagscherend te beslui ten. Alweer een radeloze Van Geert. Bambrugge zou echter Bambrugge niet zijn als men bij de pakken zou blijven zitten. De lokalen bleven aanklampen Dit uitte zich vooral bij de duels. Maar al en wilden nog voor de rust de aanslui- te vaak werden die in het voordeel van tingstreffer netten. Er kwamen kansjes Beervelde beslecht. Het doek viel dan langs Caeckebeke, Pascal Van Wijnen- finaal over het gebeuren toen een fout in daele en Danny De Bruyn. Doelman de defensie werd afgestraft door Vispoel. Rudy Garré diende echter zijn beste Bambrugge maakte dus geen te beste kunnen niet boven te halen om doel- beurt en hoopt nu volgende week het punten te vermijden. Meestal waren de blazoen op te smukken te Baasrode, kopstoten te zwak of de schoten slecht Bambrugge: Van Geert, Bael, Van Herre- gericht. De tweede helft dan. Bambrug- weghe, De Tandt, De Lantsheer, Ga ge bleef komen maar miste vooraan briels, Caekebeke, De Coster, De Bruyn, gestalte om gevaarlijk te zijn. Het viel Van Gijseghem, Van Wijnendaele. toch duidelijk op dat Beervelde met (Nicolle) meer «gezette mannen» in de ploeg zat. VK Hamme-Verrebroek 1-2. De Hamse speler Hothman wint dit duel (vh) Na de nederlaag van vorige week wou Meldert inderdaad vlug orde op zaken stellen. Eendracht wou het vel van Ro bur. Ook al was de start van beide ploegen eerder behoudend en werd er vooral op de counter gespeculeerd. Hierin leken de bezoekers alvast de sterksten. Zo diende doelman Tonnelier enkele malen tussenbeide te komen op oogingen van Donny Van Hauwermei- ren, ex-Lede. Die Van Hauwermeiren was zowat de figuur tijdens de eerste helft. Niet alleen zorgde hij voor het nodige gevaar maar tevens zette hij ook bij Robur de lijnen uit. Niet verwonder lijk eigenlijk voor een speler van het gehalte Van Hauwermeiren. Meldert kende tijdens de afwerking echter meer geluk. Geen probleem voor De Brandt. Hij zag zijn voorzet door Van Huyte voorbij zijn eigen goalie gewerkt. Mel dert kwam meteen fortuinlijk op voor sprong. Dit sneed zowat de bezoekende adem af en nu was het Meldert dat voortdurend voor de kooi van De Ruys- scher verscheen. Eerst kopte De Vlieger naar doel en vanuit een schuine hoek belaagde Roelands het doel. De Ruys- scher wist het gevaar echter te verijde len. In de tweede helft zorgde Robur echter voor eerherstel. Met doelkansen voor Van Moerzeke, Van Den Eede en Van Hauwermeiren werd doelman Tonne lier meer op de proef gesteld dan hem lief was. De gelijkmaker was nu voelbaar maar Robur zou tegen een fatale coun ter aanlopen. Tien minuten voor inruk ken werd het duidelijk voor de bezoe kers dat alle moeite tevergeefs was. De assist van Callebaut bereikte Vermeir die de verlossing bracht. Meldert had me teen zijn gevleide thuiszege op zak. E. Meldert: Tonnelier, Meulenijzer, Meert, Heymans, Verbeken, Callebaut, De Vlieger, Vermeir, Christiaens, Roe lands (88' Rossignol), De Brandt Robur: De Ruysscher, Michiels, Van Hyf- te, Van Hauwermeiren, Van Moerzeke (83' Verhelst), Van den Eede, Croes, Huylebroeck, Ost, Ferket, Dauwe (72' Verhelst). (Nicole) VK Hamme-Verrebroek 1-2. Van der Stock omspeelt hier de bezoekende verdedi ging maar zal op de paal besluiten (vh) Jong Lede is nog steeds niet uit de startblokken kunnen rennen. Eerst was er de riante nederlaag in Zultse en nu heeft Eine ervoor gezorgd dat Lede al gauw vrede nam met een puntendeling. Na twee degradatiejaren lijkt Lede weer een kommervol jaar tegemoet te gaan of... wordt het komende weken anders Lede werd eigenlijk reeds vroeg in de partij genekt door zijn eigen buitenspel- val. Die klikte in de tiende minuut niet hermetisch dicht en Lerno profiteerde hiervan om Lede op achterstand te plaatsen. Voordien had Van Steenbrugge reeds dicht tegen een doelpunt aangelo pen. Lede beet echter van zich af en de bezoekende doelman Hoebekc diende zich enkele keren serieus te onderschei den. Dit vooral op pogingen van Peter Meysman. En «Pater» (lees Peter» bleef maar proberen. Het was dan ook niet verwonderlijk dat hij aan de basis lag van de gelijkmaker. Op zijn haarfijn geno men vrije schop had doelman Hoebeke, die verder pal bleef, geen schijn van kans. Die treffer was alvast verdiend te noemen voor het aanklampende Lede. Toen viel men echter stil bij de thuis ploeg wat onbegrijpelijk is. De bezoe kers, ook weinig gevaarlijk tijdens de tweede helft, wisten het gebeuren te controleren. Weinig wapenfeiten in die tweede helft toen Lede een strafschop claimde maar niet kreeg. Ook doelman Uyttenhove diende zich maar éénmaal meer te reppen op een poging van Hel- sen. Overigens zouden de toeschouwers rustig naar de monumenten kunnen kijken hebben maar de Leedse installa ties vallen allicht niet onder die katego- rie. Jong Lede: Uyttenhove, De Vuyst, Eeck- houdt, Impens, Peter Meysman, De Smet, (83' Middernacht), Wim Meys man (76' Luong), De Cremer, Metel- man, Stroobants, Baten. Voetbal is onbereenbaar en dat werd tijdens het vorige weekend nog maar eens bevestigd. Wéér een aantal verras singen in Walivo's reeksen en door som mige ploegen wordt een goede start vervolgd terwijl anderen zich met een nieuw positief resultaat nogmaals in de belangstelling spelen. In de zaterdagse eerste afdeling heeft FC Hof van Grembergen de volle aandacht getrokken. Deze ploeg dwong FC Corner of de meest recente reeks kampioen tot een gelijkspel en de week voordien, mocht VK Siera ook al een punt aan de geel-roden inleveren. Ook een topploeg van het vorige seizoen en FC Hof van Grembergen dat toen nauwe lijks de degradatie ontweek, heeft de aanpassing nu blijkbaar al verteerd. Het moet alleen nog maar bevestigen en dat deed FC Welkom alleszins bij FC Milano. In Sint-Gillis-Waas werd het zelfs een vrij vlotte winst en daar FC Bondgalm nogal fors onderuit werd gehaald bij FC Portaels Sport, is FC Welkom nu alleen reeksleider geworden. Reeds voor de tweede maal speelde VK Den Bos gelijk en het punt dat FC Puivelde in Hanime wegsnoepte, had voor deze laatste ploeg méér verdiensten. De bezoekers kwa men trouwens al op voorsprong met een own-goal van Benny D'Haese en Dirk Lissens, stelde nadien de ploegen terug gelijk. VK Den Bos nam dan voordeel langs Staf Van Haver en in de tweede helft, bracht Dirk Van Cauteren voor FC Puivelde de cijfers wéér in evenwicht. In de zaterdagse tweede afdeling A, hebben een drietal ploegen uit het Waasland de leiding genomen. Ook al omdat bij de onderlinge konfrontaties telkens de vertegenwoordigers van de Denderstreek verloren. In dat verband own FC Wazoo bij FC Liliane Boys, dat de goede seizoenstart niet kon bevestigen. Ook FC Briel sneuvelde bij VK Leopold- stad en dat werd Walivo's match van de week. Voor AVC De Vlasbloem was het al de tweede zware nederlaag op één rij en van FC 1000 Appels, kreeg de ploeg uit Grembergen er nu een zestal te slikken. Blijkbaar moet AVC De Vlasbloem het allemaal nog eens opnieuw bekijken en at heeft RC Grembergen inmiddels al gedaan. Het won nu bij VK Trappen Steels in Belsele en FC Tripoli dat bij de openingsmatch met de kleinste skore verloor tegen VK Leopoldstad, heeft thans niet onverdienstelijk een punt weggenomen bij FC De Kroon. Een ploeg welke het goede echter niet heeft kun nen bevestigen, is FC Pauls Videoklub uit Hamme. Er werd vrij vlot verloren van FC Wijnveld en meteen was ook de onverwachte kans als medeleider verke ken. Een der zwaarste nederlagen in de klubgeschiedenis van SK Moerheide, werd bij FC Sportarena geïnkasseerd. De Hamse Wuitens kregen er ook dubbele cijfers aangesmeerd en het tegenpunt in de voorlaatste minuut, werd door Jean Verschelden geskoord. In de zaterdagse derde afdeling be haalde FC Nelis de hoogste winstskore van het weekend. In een éénrichting- swedstrijd tegen het negental van FC Den Helder, werden er zestien besteld. Tot nu toe al een schitterend debuut voor de ploeg uit Zele welke nu samen met een viertal anderen, de reeksleiding heeft genomen. Daar is FC Venco duide lijk over gestruikeld en na de winst met een zestal doelpunten tegen FC Rif, is thans met hetzelfde verschil verloren van VK Woodstock 66. De twee kanten van de medaille trouwens en die werden door FC Venco reeds allebei bekeken. In de zondagse eerste afdeling nog drie reeksleiders met het maximum der punten. Daarbij ook FC Bondgalm dat op het veld van FC Wijnveld nogal pro bleemloos won met doelpunten van Luk Verlee, Francois Cools en Ferdi Van Hese met twee. Skoorloos bleef het echter bij VK Were Di waar VK Siera de schitteren de inzet van het kampioenschap niet heeft doorgetrokken. Ondanks een dui delijk meesterschap bleven de gasten daar van een doelpunt verstoken en bij de vele mogelijkheden, werd er telkens over Mark Pieters de lokale doelman gestruikeld. Dat werd trouwens ook de man van de match en met een flinke dosis geluk voor VK Were Di, kon de drawn voor die ploeg alleszins als gevleid worden beschouwd. In de zondagse tweede afdeling A hebben de vertegenwoordigers van tus sen de Durme en Dender, een wisselend sukses behaald. Een der merkwaardigs te resultaten werd nog de winst van FC Geywa bij FC Progress in Temse. Daar door blijven de blauwen van Dré Mette- penningen ongeslagen en dat hebben VK Siera en FC 't Klokhuis ook al bereikt. Tegen het niet ongevaarlijke FC Real Witte Pen uit Waasmunster werd het voor VK Siera zelfs de eerste volle winst van het seizoen en FC 't Klokhuis, speel de voor de tweede maal gelijk. Thans bij FC 1000 Appels en voordien al in een gemeentelijke derby tegen SK Moerheide. Bemoedigende resultaten trouwens en momenteel, blijft FC Briel daarvan verstoken. Het verloor reeds tweemaal en vorige week tegen Jong KWB Elversele, was de skore zelfs niet meer zo afgetekend. De bezoekers wa ren doorgaans wel gevaarlijker maar toch bestelde Luk Daelemans voor FC Briel het openingspunt. Nadien skoorde Luk Peleman en Herman Verhelst ook voor Jong KWB Elversele en een tiental minuten voor tijd, forceerde Heinz De Kimpe voor de gasten ook een logische beslissing... Kim (Nicolle) Voetbal. Rik Van Boven, trainer van Hof stade (da) FC Lutterzele heeft nog geen enkel punt op het actief. De neo-derde provincialer verloor thans op eigen veld na een noch tans niet onaardige verrichting. Dat is althans de mening van clubleider Paul Roels. «Vooral in de eerste helft hebben we behoorlijk gevoetbald, zegt Roels. Veel kansen zijn er niet geweest. Net voor rust werd een doelpunt van Ivo Van Keer afgekeurd. We waren het niet eens met de scheidsrechter. Kort na de hervatting werden we gecounterd. Met het oog op een snelle gelijkmaker, zijn we risiko's gaan nemen, wat ons duur kwam te staan. Met nog tien minuten te gaan werd Ivo Van Keer neergehaald in de zone van de waarheid. Zijn broer Eddy heeft de strafschop omgezet. We hebben toen alles op alles gezet om in extremis een punt in de wacht te slepen. Een gelijkspel was een veel logischer weerga ve geweest. Leo Dierick en Danny Abbeel waren er niet bij door een kwetsuur en dat betekende toch wel een handicap. Het ziet er naar uit dat we de beide voetballers deze week rekupereren en dat versterkt ons voor de match van komende zondag bij Hoogeinde Sint-Gil lis-Waas. (e.g.) Voetbal. Juventus Schoonaarde, een nieuwkomer in derde provinciale, ondervindt nu wat het is om een trapje hoger te spelen. Deze sportieve ploeg zal het daar echter niet bij laten (mt)

De Voorpost | 1990 | | pagina 21