voor Scheirlinckx i ?.W. F.-wielrennen - 14.9.1990 - De Voorpost renaU> e >VF-wielrennen. Etienne Tembuyzer (B), Norbert De Grom (IC) en Ben Moens (2C) in Zarlardinge (xl) n Saterdag in Wetteren ||P-reeks: Justin Gabriëls I ie D-renners hebben er een ware slijta- beslag van gemaakt. Na amper vier ron- |'4en waren er reeds 20 van de 40 deelne- ners naar huis gereden. Toch zouden er :ich nog 16 renners aanbieden voor de ^egebloemen, ondanks talrijke pogin gen van vooral Raf Van Eyck, Etaniël De Pauw, Victor Janssens, Jean-Claude Van de Vijvere, W. Daem en andere Hugo 'Ronsmansen. Vooraan verloren we nog ie snelle Theo Wymeersch en reeds van ever zette De Pauw de spurt in. Slechts séén renner volgde hem als zijn schaduw Ifcn kon hem in de laatste meters nog iremonteren en meteen de armen in de ïlucht gooien. Het was al een tijdje gele- eden dat Gabriëls dit gebaar had mogen imaken. Ronsmans werd 15de. ;'C-reeks: Hubert Van Craeynest '^>e C-renners maakten er een zeer snel- Ie wedstrijd van en de ontsnappingspo gingen waren legio. Vooral Benny De |rvleeschouwer was zeer bedrijvig en ^gooide er meer dan eens de beuk in. LOok Frans Van Hoof. die momenteel op Leen benijdenswaardige forme teert, ging ^geweldig te keer; Dan ook nog mensen )fdie altijd paraat staan om herrie te F,c schoppen zoals Julien De Baets en kam- Ppioen Hugo De Pessemier. Het peloton v liet echter niet begaan en kwam steeds .terug. Op twee ronden van het einde, na "reen poging van Van Renterghem, De Rijbel en Moerenhout, ging Norbert De Grom. Kampioen De Pessemier sprong mee en deze twee hardfietsers namen gezwind honderd meter. Het peloton 2 bleef echter jagen maar zonder een Van Neer zou het beslist niet teruggekomen zijn. Deze Van Neer bleef maar doordu- I wen en op honderd meter van de streep, terwijl het peloton reeds in volle spurt was. werden de twee gegrepen. Uit het kluwen kwam Van Craeynest naar voren, terwijl Van Den Hoecke van links kwam en er zo leek over te fietsen. Halfweg de braguet bleef hij echter hangen en ge raakte niet meer over Van Craeynest, die zegevierend over de meet bolde, vóór Ieen ontgoochelde Van Den Hoecke, die moest toegeven dat de sterkste gewon nen had. R. Fierens werd 21ste en Jean Geerinck was uitgeschakeld door pech. B-reeks: Hendrik Scheirlinckx Harde wedstrijd bij de B-renners met talrijke ontsnappingspogingen. Vooral kampioen Hendrik Cornelis bleek zeer bedrijvig en ging meer dan eens aan de haal. Men liet echter niet begaan. Ook Ronny De Wilde, Hendrik Vermeire, Maldrie, Verlee, M. Hendrickx en Willy Roels probeerden het vruchteloos. De goede ontsnapping kwam er van Hen drik Scheirlinckx en W. Beerens. Deze twee namen vlot een ruime voorsprong en zouden onder hun beiden spurten voor de bloemen, een formaliteit voor Scheirlinckx, die Beerens geen kans gaf. Bij de achtervolgers gingen in de laatste kilometers nogG. Paridaens en L. Cour- tens aan de haal.Zij zouden aan de meet nog één meter overhouden. Daar was Luc De Coen de snelste, vóór Mare Hendrikckx en Eric Van Landschoot. Hendrik Vermeiren eindigde 20ste. A-reeks: Gabriël Amerlinck Een zeer geanimeerde wedstrijd met een opvallend strijdlustige Jozef Watteny die vergeefs probeerde met o.a. Gino D'Hondt, dan weer op zijn eentje, ver volgens met Peter Michiejs en Stefaan Laureys, maar alles was steeds te her doen. Ook was er een opvallende kracht toer van Theo Van Handenhove die er na pecht in slaagde om terug post te vatten in het koppeloton. Ook in de laatste ronde waren er nog pogingen van Gino D'Hondt, vervolgens weer Watteny, Pe ter Michiels en Van handenhove, Lau reys, enz. Maar het werd een massa spurt, of niet, want op 800 meter van de meet sprong Helmuth Tas. Hij nam 10 meter en ondanks een spurtend peloton bleef hij volhouden, van suspens gespro ken. Op vijf meter van de meet keek hij even om en dat werd zijn verlies want Amerlinck ging hem met een fraktie van een sekonde voorbij. Een meer dan ontgoochelde Tas en een glunderende Amerlinck, ook dat is sport... Zondag in Zarlardinge Enorme belangstelling voor de wedstrijd en niet minder dan 150 renners aan de startlijn D-reeks: Etienne Tembuyzer Reeds van in de start ging Mare Bassez er flink tegenaan en meer dan vier ronden zou men moeten jagen om hem tot de orde te roepen. Toen reeds waren er heelwat renners naar huis gereden. Met nog een 20-tal renners bijeen pro beerde het Hugo Ronsmans ook even tjes, maar ook hij werd vlug teruggeflo ten. Dan bleef het kalm tot de laatste ronde tot Victor Janssens en Etienne Tembuyzer het hazepad kozen. Hoewel ze nooit veel voorsprong hadden, hiel den ze het vol tot aan de meet, waar Tembuyzer de vlugste bleek. Onmiddel lijk daarchter won Raf Van Eyck de spurt, vóór JP Van der Motten en Theo Wymeersch. C-reeks: Norbert De Grom Keiharde wedstrijd met een onmiddellij ke ontsnapping van Ben Moens en Ro bert Van Huffel. Deze twee voerden een helse forcing en het peloton moest ge weldig jagen om de beide belhamels in toom te houden. Amper was de orde hersteld of kampioen De Pessemier ging er vandoor. Reaktie in het peloton en Moernout, Stammeleer, David en Scheirlinckx gingen er achteraan. Het peloton kwam echter ook terug en toen ging Mare Duquesne, weer een maat voor niks. Dan gingen Rolus en Herre- godts. Ze namen 200 meter, maar na twee ronden moesten ook zij terug in de gelederen. Meteen waren er nog twee ronden te gaan en dan gingen Ben Moens, Hubert De Grom en De Vlees schouwer. Deze drie fietsten er geweldig op los en hoewel De Pessemier, Gee rinck, Bolle en Van Den Hoecke in de achtervolging waren gegaan, bleven ze op zo'n honderd meter hangen. Toen sprong Van Den Hoecke in één ruk naar de leiders en meteen kregen we vier renners aan de leiding in de laatste en spannende ronde. Het peloton bleef hardnekkig jagen en de vier vluchters reden steeds met amper 100 meter voor de meute uit. Op 1 km van het einde, op een 500 meter lange kasseistrook, sprong De Grom weg. De drie anderen moesten hem laten gaan en toen kwam De Ben bij de drie gelosten en Van Den Hoecke met hem mee. Het peloton na derde nu zienderogen en slokte eerste De Vleeschouwer-Van Den Hoecke op en dan De Ben. Ben Moens kon nog juist voor het spurtende peloton uitblijven en VWF-wielrennen. Thierry Gins won in Zarlardinge de A-reeks en Gino De Vos werd tweede (xl) De Grom werd de grote triomfator. Moe renhout won de spurt van de groep, vóór Scheirlinckx. Slechte dag voor de Grem- bergse renners die allen buiten de prij zen vielen. B-reeks: Hendrik Scheirlinckx Koersen kan meedogenloos zijn en dat ondervond G. De Vleesschouwer aan den lijve. Het werd een goed gevarieerde wedstrijd met ontsnappingspogingen van een zeer ondernemende Hendrik Cornelis, maar die weet nu reeds hoe zwaar een kampioenentrui kan wegen. Ook Schaillie, Courtens, De Wilde, Bau- wens en De Bruyn waren steeds paraat om iets te wagen. Ook Verlee en Hendrik Vermeiren probeerden het nog eens, net als Wandels en Suy. Bij het ingaan van de laatste ronde bleek de beslissing dan toch gevallen toen Peter Schaillie weg ging met op zo'n 100 meter G. De Vleesschouwer en daarachter het jagen de peloton. Een beresterke De Vlee- schouwer kwam bij de koplopers en ging op zijn eentje door! Maar ook het pelo ton kwam terug en in de klim naar de aankomst toe, in de laatste bocht, had De Vleesschouwer nog steeds 50 meter voor. Toch zouden hem in de laatste tien meter nog drie renners passeren. Win naar Scheirlinckx, Schaillie en Luc Courtens. Prachtige wedstrijd van Hen drik Vermeiren die echter weer niet meespurtte. A-reeks: Thierry Gins Een fraaie wedstrijd met een peloton dat nooit samen zou zijn. Een ganse wed strijd door ontsnappingspogingen bij de vleet. De koers kwam echter op gang toen die sakkerse Watteny ontsnapte en gezelschap kreeg van Gins, De Vos, Du- rant en Willems, meteen vijf leiders die er duchtig de zweep oplegden en tot 30 sekonden uitliepen. Toen gingen Ste faan Laureys en William Goessens in de achtervolging. Ze geraakten tot op 18 sekonden en werden toen teruggesla gen. Inmiddels kwam er versterking voor die twee want De Vits was losgebro ken en in zijn gezelschap kwamen er nog acht anderen mee, waaronder kam pioen Carlos Verstraeten en oud-kampi oen Gabriël Amerlinck. Zij slorpten Lau reys en Goessens op maar bleven op 5 sekonden van de leiders hangen. Voor aan zagen de vijf het gevaar aankomen en Gins met De Vos lieten de anderen in de steek. Terwijl die drie nog werden gegrepen door het achtervolgend groep je, bleven de twee voorop en Gins haalde het gemakkelijk in de spurt van een vermoeide Gino De Vos. Bij de achter volgers won Vandenbogaerde de spurt, vóór William Goessens, Carlos Verstrae- te en Jozef De Vits. Theo Van Handenho ve kon nog net uit de greep van het peloton blijven maar dat was reeds voor de 19de plaats. Pascal Muys werd 20ste en het peloton met nog 25 renners spurtte voor niets! Volgende wedstrijd Zaterdag 16 september in Onkerzele, Onkerzelestraat 241, café-zaal De Ma- nolito, C D starten om I4u00 voor 8 ronden over 53 km en A B om lóuOO voor 10 ronden en 67 km. Uitslagen VWF-Wielrennen. Hubert Van Craeynest won in Wetteren de C-reeks (xl) VWF-wielrennen. Hendrik Scheirlinckx won de B-reeks in Wetteren (xl) VWF-wielrennen. In Wetteren won Justin Gabriëls de D-reeks (xl) VWF-wielrennen. Amerlinck won de A-reeks in Wetteren en kreeg een enorm brood van 't Jagershof mee naar huis (xl) Zondag in Zarlardinge A-reeks: 1. Thierry Gins, 2. De Vos, 3. Vandenbogaerde, 4. Goessens, 5. Ver- straete, 5. De Vits, 7. Franceus, 8. Amer linck, 9- Laureys, 10. Willems. B-reeks: 1. Hendrik Scheirlinckx, 2. Schaillie, 3. Courtens, 4. De Vleesschou wer G., 6. De Wilde, 7. Standaert, 8. Bauwens, 9- Messeman, 10. Wandels. C-reeks: 1. Norbert De Grom, 2. Moens, 3. Moerenhout, 4. Scheirlinckx J., 5. Matthijssens, 6. Duquesne, 7. Van der Motten, 8. Verekens, 9- Stammeleir, 10. Jansegers. D-reeks: 1. Etienne Tembuyzer, 2. Jans sens, 3- Van Eyck, 4. Van der Motten, 5. Wymeersch, 6. Simoens, 7. Bultynck, 8. Ronsmans, 9- Aerts, 10. Daem. VWF-wielrennen. De aankomst van de B-renners in Zarlardinge. Hendrik Scheirlinckx voor Peter Schaillie en Luc Courtens xl) Zaterdag in Wetteren A-reeks: 1. Gabriël Amerlinck, 2. Tas, 3. De Bruycker, 4. Van Handenhove, 5. Van de Wille, 6. D'Hondt, 7. De Caboter, 8. Hoebeke, 9- De Clercq, 10. Heymans. B-reeks: 1. Hendrik Scheirlinckx, 2. Beerens, 3. Paridaens, 4. Courtens, 5. De Coen, 6. Hendrickx, 7. Van Land- tschoot, 8. Cornelis, 9- Moortgat, 10. Roels. C-reeks: 1. Hubert Van Craeynest, 2. Van Den Hoecke, 3. De Vleesschouwer, 4. Scheirlinckx J., 5. Moerenhout, 6. Van Renterghem, 7. De Rijbel, 8. Stamme leir, 9- Van Renterghem J., 10. Saey. D-reeks: 1. Justin Gabriëls, 2. De Pauw, 3- Bassez, 4. Janssens, 5. Carmeliet, 6. VWF-wielrennen. Opnieuw Hendrik Scheirlinckx, nu in Zarlardinge (xl) Van de Vijvere, 7. Simoens, 8. Temmer man, 9- Lison, 10. Daem.

De Voorpost | 1990 | | pagina 22