Alain Mijnsberghe eindelijk nog een keer Nieuwe rennerslichting in Lebbeke Steven Persoon de sterkste in Omloop van de Diamantstreek Frans Van Eyck wint eerste veldrit titcaLkPj Nieuwelingen in Lebbeke O.V.W.B.-Wielrennen De Voorpost - 14.9.1990 - 23 Wielrennen. Koen Wouters uit Lebbeke reed zijn allereerste wedstrijd én met Wieirennen Bart Wouters, nieuweling uit Lebbeke (foto guy) Wielrennen. Nieuweling De Proft uit Lebbeke (foto guy) verve (foto guy) m u&tm WIELRENNEN Steven Persoon heeft in de Omloop van de Diamantstreek een hoge onderschei ding behaald. Niet alleen werd hij een verdienstelijke winnaar. Tijdens de wed strijd zelf etaleerde hij een opmerkelijke strijdlust, overbrugde een achterstand en trok er op de duur in zijn eentje van door, op weg naar de mooiste zege in deze kompetitie. Het hoeft niet gezegd dat de nieuweling uit Stekene zich biezonder gelukkig voelde met het sukses. «Het is niet makkelijk gegaan, zegt de flinke tuinbouwerszoon. De wedstrijd was zo'n vijftien kilometer op gang, toen ik met een lekke band gekonfrontreerd werd. Ik verzeilde in de achtergrond. Gelukkig vond ik mijn vader naast de weg die een reservehets bij zich had. Daarmee ben ik naar het peloton gere den. Op dat ogenblik dacht ik in de verste verte niet meer aan winnen. Toen ik aansluiting kreeg met de groep waren zeventien vogels gaan vliegen. Hun voor sprong zou zelfs veertig sekonden be dragen. De kat uit de boom kijken zinde mij niet. Ik reed naar de voorste gelede ren en bracht een achtervolging op gang. Sneller dan verwacht kreeg ik de vluch ters in het vizier en haakte na zware inspanningen mijn wagentje aan. Een korte rustperiode drong zich op, maar snel zou ik rekupereren. De finish was niet ver meer af. Aanvallen was dus de boodschap wou ik een kanshebber zijn. Ik wipte weg en realiseerde een belangrijke voorsprong. Het peloton gaf zich niet gewonnen. In de laatste kilo meter ben ik waarlijk tot het uiterste moeten gaan. Aan de streep bedroeg het verschil met de dreigende groep nog hooguit vijftien meter. Mijn bobijntje was af en om van de fiets te stappen had ik hulp nodig.» Steven Persoon mag tevreden terugblik ken op zijn verrichtingen. Dit seizoen plukte hij zeventien keer de bloemen. Zes keer reed hij als tweede over de streep. Komend weekeinde neemt hij deel aan een tweedaagse in Sint-Pau- wels. De laatste belangrijke wedstrijd wordt de Keizer der Nieuwelingen op 30 september. (e-g.) Wielrennen. Alain Mijnsberghe met de palm na zijn verdiende overwinning (nicolle) Ondanks het iets betere weer waren er werken Van Biesen. slechts 16 deelnemers het startblad ko- Bij het 16-koppig peloton bevonden zich men tekenen in café Half Time te Lebbe- vier Lebbeekse renners: de broers Bart ke voor de Vierde Grote Prijs Afbraak- en Koen Wauters, Johan De Proft en Nico Leemans. Reeds van in de beginfaze werd er een hels tempo op nagehouden. Al in de eerste ronde gingen twee renners uit Lebbeke aan de haal: Nico Leemans en Koen Wauters, die voor de eerste keer aan een wedstrijd deelnam. Deze laatste legde er nog meer de pees op en bevond zich plots alleen in de aanval want zijn gezel kon het hoge tempo niet volgen. Koen hield vol en bouwde met mooie pedaalslagen zijn voorsprong tot 35 se konden uit. Ook de andere Lebbeke- naars toonden zich van hun beste zijde om de bloemen in eigen dorp te hou den. Na acht ronden alleen te hebben gere den, was een fel jagend peloton tot bij leider Koen Wauters Wielrennen. Ook Leemans is een nieuweling uit de jongste Lebbeekse lichting (foto Guy) Na tal van vluchtpogingen, o.m. van De Smet, Aelbrecht, Godefroot en Spies- schaert, kon men zich opmaken voor een massaspurt. Even werd gedacht dat één van de twee overgebleven Lebbeke- naars, Bart Wauters of Johan De Proft, nog een poging zouden wagen bij het ingaan van de laatste ronde. Maar wat men ook probeerde, steeds counterde het elfkoppig peloton met een massa spurt als gevolg. Uitslagen I. Rob Verschorren (Eeklo), 2. Peter Spiesschaert, 3. Gunter Aelbrecht, 4. Frank Booghmans, 5. Koen De Gols, 9- Johan De Proft, winnaar van de vorige editie op 1 augustus en in volle konditie, II. Bart Wauters, 15. Koen Wauters, die zijn eerste wedstrijd met een mooi re sultaat kan afsluiten en kan terugblik ken op een fraaie koers. Een man met toekomst, zeggen de insiders, 16. Nico Leemans. De Half Time-vrienden kijken nu reeds uit naar volgend seizoen. RDK Het moet een hele poos geleden zijn dat Alain Mijnsberghe nog eens aan de bak is gekomen tijdens een wielerwedstrijd. De suksesrijke renner van de voorbije jaren was reeds geruime tijd in de ano nimiteit weggedeemsterd. Nu kwam hij in Borsbeke roet in het eten gooien van Leslie Huyghe. De Ledenaar is reeds geruime tijd goed op dreef. Na zijn overwinning te Bambrugge, eind juli, heeft hij steeds een plaats binnen de eerste tien weten te bemachtigen. Toch komt Leslie wat punch te kort om in een zuivere spurt het laken naar zich toe te halen. Nu ook in Borsbeke wist hij zijn medevluchters op pure kracht uit de wielen te rijden maar Alain Mijnsberghe kwam terug. Huyghe wist meteen dat de palm alweer zou weggelegd zijn voor een ander. Dit werd even later ook bewaar heid want Mijnsberghe was veruit de sterkste in de spurt. Zesentwintig deel nemers namen te Borsbeke de start voor een degelijk opgekomen publiek. Gunter Van Irnpe uit het naburige Erpe- Mere was de eerste die zich in de kijker reed. Natuurlijk was zijn poging niet van dien aard om de «groten» te verontrus ten. De minimale voorsprong werd in de derde van de twaalf af te leggen ronden teniet gedaan. Toen kwamen Eddy Tuytshaever, Stany D'Hondt, Rudy De Vijlder, Alain Mijnsberghe, Leslie Huyg he en Bart Heirewegh uitgesproken in de spits van de wedstrijd. Dit zestal was werkelijk het kruim uit de wedstrijd. Enkel Gerrit Henderickx, Peter Meer- schaut, Frank Redant en Eddy Van De Kerckhove wilden nog een reactie te weeg brengen op de heerschappij van de zes, maar dichter dan twintig seconden kwamen ze niet. Vooraan in de wedstrijd ging het steeds beter geolied. De voor sprong steeg dan ook met de ronde. Van een minuut vijftien sekonden klom het naar twee minuten toe. Dit met nog pakweg tien kilometer voor de boeg. Leslie Huyghe, die zich zowat in ieder gezelschap kansloos weet in de spurt, ging aan de boom schudden. Hij sloeg meteen een mooie kloof maar Mijns berghe was zowat de enige die zich niet verloren gaf. Als een stoomtrein reed hij op zijn eentje naar Hughet toe. De gevol gen hiervan zijn U ondertussen bekend. Voor de derde plaats kende Rudy De Vijlder evenmin tegenstand. Bart Heire wegh, Stany D'Hondt en Eddy Tuyt- schaever liepen veertig sekonden na de overwinning binnen. De rest kreeg twee minuten aan de broek. De uitslag 1. Alain Mijnsberghe (Denderleeuw); 2. Leslie Huyghe, 3- Bart De Vijlder op 40"; 4. Bart Heirewegh, 5. Stany D'Hondt, 6. Eddy Tuytschaever, 7. Eddy Van de Kerckhove op 1'45", 8. Philip Bonamie, 9. Frank Redant, 10. Bruno Bouckaert op 2'20éé. (Nicolle) Deze eerste veldrit werd verreden langs de bermen van de autostrade Brussel- Oostende met start en aankomst in de Benedenstraat te Groot-Bijgaarden. Slechts 15 deelnemers kwamen opda gen voor deze lastige cyclo-cross. Gezien het de laatste dagen geregend had was de omloop op sommige plaat sen glibberig nat en dit vooral op de bermen en in de drassige weiden. Er moesten vijf ronden van drie kilome ter gereden worden en van bij de start stond het reeds vast dat Frans Van Eyck opnieuw met de palm zou gaan lopen. In de tweede ronde was het dan zo ver. Hij won zijn eerste veldrit met 1'20" voorsprong. Bij de achtervolgers toonden Maurice Fourriers, Julien Logier en August De- laen zich de besten en ze zouden spur ten voor de tweede plaats. In de achter grond eindigden Omer Van Molle, Jean Spenders, jean Merella en Remi Van Ruysseveldt met meer dan 3 minuten achterstand. Uitslagen 1. Frans Van Eyck, 2. Julien Logier, 3- Maurice Fourriers, 4. August Delaen, 5. Alex Loncke, 6. Hector Bogaert, 7. Paul Janssens, 8. Omer Van Molle, 9- Jean Spenders, 10. Remi Van Ruysseveldt, 11. Louis Mans, 12. Désiré Dufour, 13-Jean merella, 14. Frangois Vassée, 15. René Semeels.

De Voorpost | 1990 | | pagina 23