De eindsprint kan beginnen Patro kreeg ïhet moeilijk Volle pot voor Appels, halve voor Lebbeke Baasrode V.A. finalist kampioenschap van België r Kaatsverbond Lebbeke-Wie/e KORFBAL Kaatsverbond van Hamme - 14.9.1990 - De Voorpost iHinnu KAATSEN Het einde van deze boeiende kompetitie is in zicht. Cornerboys blijft nog steeds dé te kloppen ploeg. Straks zukken we weten of ze tot het einde haar krappe voorsprong zal'kunnen behouden. Hollands Hof 5 Garage Mijs 12 Hoewel de bezoekers onvolledig waren, konden de plaatselijken toch niet win nen, integendeel. Hollands Hof met Ro ger en Gerry Pletinck, Eddy Willaert, Gerrit Boon en Franky D'Hauwer speel de ver onder zijn waarde. In dit seizoen speelde het al stukken beter. Vooral in de eerste helft was de thuisploeg ner gens. Ze werd door de bezoekers volle dig overtroefd. Geen wonder dus dat er een 1-6 op het bord kwam aan de rust. Nadien kwam de thuisploeg terug op gang en ze kon via de beide Pletincks haar woordje meepraten. Deze helft ver liep zeer gelijkopgaand en beide ploe^n konden om beurten een spel laten aan tekenen. Holland Hof kon echter de kloof niet meer overbruggen, ook niet toen het tegen het einde op volle toeren ging draaien. VAG Mijs was sterk genoeg om ook deze ultieme aanval af te slaan. Hollands Hof 12 Euro-Trucks 6 Opnieuw een leuke thuiszege van Hol lands hof, dat van de komst van Euro- Trucks profiteerde om een forse over winning vast te legen. Vooral in de slag waren de plaatselijken beter. Graag ver melden we nog dat het vijftal van Hol lands Hof bestond uit vier Pletincks, aangevuld met Frankie D'Hauwer. De thuisploeg deed het van meetafaan zeer korrekt en gaf weinig ruimte aan de bezoekers. Met 6-3 aan de rust was het zeker nog niet gedaan. Direkt na de verfrissing leek Euro-Trucks het beter te zullen doen onder de leiding van de twee oude vedetten Roger De Schrijver en Henri Walschap. Lang zou dat echter niet duren want de thuisploeg beet flink van zich af en na een poosje werden de gasten terug in de verdediging gedron gen. Ze haalden precies evenveel spelen op als in de eerste helft. Geemzicht 12 Euro-Trucks 10 Een zeer boeiende wedstrijd met bezoe- irueze week is de KBTT-kompetitie van dat evolueerde naar 8-6. Toch moest het kers die voor heelwat weerstand zorg- v'estart gegaan. Voor Patro-Hamme, dat wachten tot de laatste wedstrijden om den. Vooral in het begin hebben de ^viermaal thuis speelde, werden het drie uitsluitsel te krijgen. Patro-D veroverde lokalen opgekeken van de forse bezoe- i QVielertoerisme. WTC BlijfJong uit Oudegem bestaat twintig jaar en werd op het b.eyroegere gemeentehuis ontvangen (foto Piet hermans) TAFELTENNIS iPOea 'VI, 'overwinningen. :8(in de eerste afdeling speelde Patro-A Vol met een 9-7 zege de volle buit. Davy Van kende weerstand. Euro-Trucks met C. Cauteren won driemaal, Francois Van Willaerts, H. Walschap, Fr. De Rechter, 'thuis tegen Knal Deinze-A, een ploeg die Dender, Bart Van Couwenberghe en Ma- M. Bosmans en van der Stockt speelden voortreffelijk en vooral aan de koord waren ze niet te kloppen. Halfweg de ontmoeting werd het zo 5-6. In deze periode hadden de jongens van Maurits Malfliet geprobeerd om er iets aan te doen. Op winst komen was er duidelijk niet bij. In het tweede gedeelte deed Euro-Trucks nog een tijdje mee maar het trapte stilaan op zijn adem en dat was voor Geemzicht het moment om toe te slaan, maar er werd nog hard gestre den. Voor Euro-Trucks is het een goede prestatie om maar met twee spelen te verliezen. De Pluimvrienden 3 De Keersmaecker 12 De ploeg van De Keersmaecker heeft het in Baasrode niet moeilijk gehad om een grote overwinning vast te leggen, al lag dat toch in de lijn der verwachtingen. De bezoekers met Mare Pauwels, Rudy De Haes, Frank en André Windey en Dirk Serrien konden al in het begin hun tanden laten zien. Wat de lokalen ook uit hun mouw schudden, steeds waren er de mannen van De Keersmaecker om toe te slaan. Echt boeiend was de ont moeting ook niet. Met 1-6 kon men gaan uitblazen. Na de rust veranderde er wei nig aan de wedstrijd: een bezoekend team dat de wet dikteerde en de Pluim vrienden die zich met de kruimels moest tevreden stellen. Toch mogen de mannen van De Pluim proficiat gewenst worden voor hun strijdlust en voor de moed die ze elke week opnieuw opbren gen om toch door te duwen. SK Corner 12 VAG Mijs 6 De Cornerploeg heeft zich de laatste tijd ontpopt als een stevig geheel, dat weinig genade kent met haar tegenstanders. Nu moest ook VAG Mijs eraan geloven met zware cijfers, al zijn er verzachtende omstandigheden. Toch doet dit niets af aan de prestaties van Cornerboys. Wie het klassement bekijkt ziet duidelijk dat de opmars van Corner moeilijk te stui ten is. De bezoekers probeerden in elk geval de thuisploeg op te vangen en met 6-3 aan de rust hadden ze behoorlijk gespeeld. Ook na de rust hetzelfde spel- beeld. Misschien was in die periode Mijs een tikkeltje sterker dan in de eerste helft. Toch konden Moernaut en vrien den dat niet uitdrukken op het score bord. Wellicht had VAG Mijs een beter seizoen verwacht maar de omstandighe den zaten tegen. Het veroveren van de Beker is zeker een goede kompensatie. VAG Mijs 12 De Pluimvrienden 2 De thuisploeg heeft zich niet erg moeten inspannen om grote cijfers neer te zet ten met een volledige ploeg, die weinig tegenstand ondervond. Halfweg was het al bijna beslist: 6-0. Na de rust liet de thuisploeg de teugels wat losser en daar door kon Pluimvrienden de 0 van het bord wissen. SK Corner 5 Hollands Hof 12 Een geweldige prestatie van de niet te temmen gasten. Aanvankelijk kon de ploeg van het Tweebruggenplein nog wat weerwerk bieden maar de ploeg van de Pletincks beet dapper door en bereikte de rust met een fikse 3-6 voorsprong. Iedereen verwachtte dat Corner ging los barsten maar dat is er niet gekomen. D'Hondt probeerde er nochtans wat aan te doen maar kreeg niet te veel hulp van zijn ploegmaats, die de wil van de sterk ste moesten ondergaan. Hollands Hof speelde voortreffelijk en dat resulteerde in een grote en onverwachte zege. me teen schuift deze formatie weer naar boven in de rangschikking, een plaats die ze zeker waard is. VAG Mijs 11 Ons Vermaak 12 Na deze marathonmatch heeft Ons ver maak onverwacht de overwinning kun nen meepakken omdat de lokale ploeg niet in haar schik leek. Toch is het een boeiende lutte geworden. Niemand slaagde erin om een grote voorsprong te nemen. Mijs, met Eric Moernaut, Walter Beeckman, Dirk Boon, Mare De Landts- heer en Raoul Kockelkoren, had zijn handen meer dan vol aan de bezoekers. Tot het einde ging het steeds gelijk op: 11-11. Het laatste spel moest beslissen wie de zege op zak stak. Het was Ons Vermaak met Emiel De Bus, Freddy Van Kerckhoven, Eddy Dieleman, Gustaaf De Bonte en Alois Goossens. Euro-Trucks 3 Ons Vermaak 12 Opnieuw een zege van Ons Vermaak, dat het dit seizoen zeer behoorlijk deed. Het kreeg van zwakke broertje Euro-Trucks weinig tegenstand. Halfweg was het 1-6 en dat zegt genoeg over de waardever houding van beide teams. Na de pauze veranderde het spelbeeld nauwelijks en Ons Vermaak mocht opnieuw juichen. Rangschikking 1. De Keersmaeker 16 13 3 113 174 2. Cornerboys 15 12 3 89 168 3. SK Corner 16 8 8 142 166 4. Mijs 16 10 6 116 166 5. Hollands Hof 17 11 6 152 166 6. Ons Vermaak 7. Geemzicht 8. Euro-Trucks 9. Pluimvrienden 10. Toyota 18 9 9 150 164 16 10 6 141 159 16 4 12 178 105 17 0 17 204 89 15 5 10 157 85 drachtstraat 56 te 1050 Brussel (02/ 512.54.55) of De Pintelaan 186 te 9000 Gent (091140.45.58.) Ii^vorig jaar moest krabben om in deze rio De Smet wonnen elk tweemaal. jn ^e[ /(acjer van tweede manifestatie Van 15 tot 23 september organizeert het Stafdeling te blijven. Hoewel ze in dezelfde In de vijfde afdeling stond Patro-E tegen- Venlo Internationale Maskerstad organi- Astmafonds voor de vierde keer een "Ast- j samenstelling achter de tafels kwam, over Erembodegem-B en dat was een zeerthet Museum Van Bommel-Van Dam maweek" die als lema heeft "sport en ast- ',s(werd ze voor Patro een moeilijk te verte- ongelijke strijd. De bezoekers werden tot en met 28 oktober de expositie Bali, maMeer informatie over deze week kan P'ren brok. Op papier scheen er nochtans mooi in de pan gehakt. De Hammenaars masker, dansmagie". Het museum is gele- men steeds bekomen op het adres Een- '"geen vuiltje aan de lucht. Met één C4 en wonnen met 16-0. Marcel De Graeve, gen aan de Deken van Oppensingel 8 in het drachtstraat 56 te 1050 Brussel (02/ "vier DO's viel dal vrij mager uil legen de Danny Ruw, Patrick Glas en Kris Van ff'^^se XITlówIZ Spoedig zou echter blijken Geert beleefden echt een rustige avond. %dZh?/weekend van 14.00 tot 17.00 *dat klasseringen niet alles betekenen. HVC uur »"Deinze speelde voortreffelijk. Hamme. |ndat moest winnen, had duidelijk last van 8'zenuwen en de bezoekers bleven aan- iklampen. Ze kwamen zelfs met 0-2 op jN winst toen Van Hecke en Mare De Keyser |z verloren. Hamme zou echter de lat wgelijkleggen en het werd 3-3 en 4-4. l< Patro speelde bijzonder nerveus omdat de weerstand van de bezoekers onver wacht groot was. t( Plots kwam er een lichte aftekening. BJ. Oudegem - Klieksken 15-13 Wie dacht dat Oudegem-Klieksken een eindeseizoenswedstrijd zou worden, had het verkeerd voor. Deze lutte werd een van de mooiste die we deze kompe titie hebben meegemaakt. Beide ploe gen hebben laten zien dat kaatsen ook attraktief en boeiend kan zijn. In de eerste helft kregen we uitstekende bezoekers met Schockaert en Verhulst in een glansrol. Oudegem was verplicht het onderste uit de kan te halen om gelijke tred te houden. Aan de rust was het 6-8. Na de rust hetzelfde scenario. Klieksken bleef maar doorduwen en zette zelfs 9-12 op het bord. Toch gaf 'hagem' zich nog niet gewonnen. Tweemaal spelwinst bij 40/40 was het sein tot het offensief dat zou duren tot het einde. Luc verhulst, de ganse namiddag al zeer attent, was ook de bezielende foiguur in die eindfaze. Dat stimuleerde de ganse ploeg en wat niemand nog verwachtte gebeurde toch. Klieksken verzwakte en de thuisploeg groeide met als beloning een duurbevochten zege. Proficiat aan beide ploegen en een goe de leiding van de bezoekende scheids rechter. Uitslagen 9 september Backerklub-Moerstraat 15-1 Oudegem-Klieksken 15-13 Welkom-Rapid 11-15 Super 7-Derby 3-15 Groendalers-Waresvrienden 15-5 Zondag 16 september: laatste wed strijden Onze medewerker geeft u een volledig overzicht van het afgelopen seizoen. Mare De Keyser won met 2-0 tegen De pe korfbalclubs uit de regio doen het in Coninck en toen op de andere tafel deze sejzoenstart allesbehalve slecht: - zowel Appels KC als Atlantis Lebbeke Waele, was de kloof geslagen: 6-4. Frans verzamelden na twee wedstrijden drie Messagie dikte aan tot 7-4 maar de zouden vliegen. In die eerste speelhelft vertrokken de Appelse korven uit de Johan Van Hecke het haalde tegen De zowe| Appels KC als Atlantis Lebbeke handen van An Schuddinck (vanop hal- w*p|p Hp klnnf opslaoprv n-4 Frans verzame|den na twee wedstrijden drie ve afstand) en Wim De Wilde. Volba punten achter hun naam, bevinden zich slaagde erin het tweede half uur op geen I" cri I JJUIIlvll dll IICI IIUII I Iddl 11, UCVI1IUCI1 /.IK.II voorsprong slonk toen Guido De Block daarmee dan ook in de bovenste regio- verloor: 7-5. nen van de rangschikking. Ago Aalst van De Keyser zou bij 8-5 voor Hamme het Zjjn kant heeft nog geen enkel punt I eerste punt pakken en even later iet verzameld. Kon dat ook niet vermits de Johan Van Hecke de volle winst opteke nen: 9-5- Uiteindelijk werd het nog 10-5. en vorige zondag in Hasselt slechts een i Patro-C kreeg allicht de beste ploeg uit "vriendenmatchke" kon spelen. De I tweede afdeling voorgeschoteld: Melse- thuisploeg weigerde immers aan te tre- le-C (C2, C3 en C6). Daartegenover den, omdat zij slechts over zes aangeslo- plaatste Hamme één C6 en 3 DO's De ten spelers beschikte, bezoekers konden al snel een 0-3 laten ™,pLpnpn uiiairp c,r,Ptm„n Wnr vnnr Volba-Appels KC: (3-7) Winst, maar die had meer overtuigend moeten zijn... Voor zijn eerste uitwedstrijd van het nieuwe seizoen moest Appels op bezoek bij Volba, kampioen in tweede klasse vorig seizoen. An Schuddinck na de i> r wedstrijd: we zijn met de volle pot naar overwinning. Patro-C zou toch nog wat emwekeerd maar m i had on- terrein veroveren langs Carl Goossens PP c. r,p. ze winst nog in meer korven moeten zijn en opnieuw gs uitgedrukt. Verdedigend verliep alles ste was de beste man van de thuisploeg uit®lekcn(i we le£,nden bovKendien mei dne overwinningen. De einduitslag mooie kom5inatjes op t> was o-lU. maar wat afperking betreft lieten we In derde afdeling stond Patro-D - Beve- vaak steken vallen. Dat gebrek aan af- ren-A op het programma. Het is een werking manifesteerde zich blijkbaar boeiende kamp geworden. Het dubbeltje Vooral gedurende de eerste speelhelft, op zijn kant kantelde echter in het die werd immers besloten met een 1-2 voordeel van Hamme. Tot 4-4 bleven skore. En dat terwijl in het tweevaks- V beide formaties in mekaars spoor, korfbal algemeen verwacht werd dat de Hamme nam toen voorsprong bij 6-4 en korven de toeschouwers om de oren optekenen. Hilaire Straetman kor. voor het eerst milderen tot 1-3. De bezoekers waren echter gelanceerd en liepen tot 1-7 uit. Mare Stallaert maakte er 2-7 van en ook Straetman zou nog eens winnen: 3-9- Meteen was Melsele-C zeker van de enkel moment in Appels te bedreigen. Integendeel, via korven van Annette Ver- straeten en An Schuddinck opnieuw lie pen de Dendermondenaars uit tot 1-4. klub tijdens de eerste speeldag vrij was Toen pas zorgde de thuisploeg voor een tweede treffer, een tweede keer via straf- worp bovendien. Dankzij opnieuw An nette Verstraeten en wim De Wilde (doorloopbal) liep Appels opnieuw van zijn tegenstander weg. In de slotfase van de wedstrijd slaagden beide teams erin nog één keer te skoren: Appels deed dat via een strafworp, omgezet door Dirk Duym. Zondag krijgt Appels "Schoeëtte" op bezoek, een klub die nog geen pun ten geoogst heeft. Wilrijk - Atlantis Lebbeke (8-8): slechte wedstrijd van de Lebbeke- naars Heel wat Atlantisspelers voelen zich tij- keer via een verrassende draaibeweging onder de cirkel, één keer vanop afstand. Bij de rust wees het skorebord 4-4 aan. In die eerste helft skoorden Sandra Van Rossem (2), Franky Cornelis (straf worp) en Damien De Rouck (afstand). In de tweede helft toonden Sandra Van Rossem, Frankie Cornelis (strafworp) en Sabine Van den Broeck (2) dat ze de korf wisten hangen. Frank Veideman en Frankie Cornelis misten elk nog een strafworp. Zondag gaat Atlantis op be zoek bij Boechout. Hasseltse - Ago Aalst: geen wedstrijd en toch een (vrienden)wedstrijd Toen de dames en heren spelers van Ago Aalst vorige zondag op het terrein van Hasseltse - niet bij de deur, overigens - arriveerden, bleek de thuisploeg slechts over zes aangesloten spelers te beschik ken. Wel een volgens de reglementen voldoende aantal om een wedstrijd te betwisten, maar Hasseltse weigerde de wedstrijd te spelen. Was wel bereid, aangevuld door niet-aangesloten spe- Kaatsen. De kaatsploeg van Nieuwerkerken stelde fier haar nieuw terrein met kantine voor. Er was heelwat belangstelling (da) JeugdkaatsenKadetten dens de uitwedstrijd met Wilrijk als Iers, een vriendenwedstrijd te betwisten, tegenstander niet 100% in hun sas. Het Wat ook gebeurde, zonder echter de vlotte gewoon niet, flink wat passes kwa men verkeerd aan, van enige kombina- tie was dan ook weinig sprake, afwerken stond niet in iedereens boekje en dat de Lebbekenaars erin geslaagd zijn een punt uit het vuur te slepen, is dan ook het resultaat van enkele individuele nummertjes. Zo slaagde Sandra Van Rossem erin drie keer te skoren: twee leiding van de aangeduide scheidsrech ter. Aalst won die wedstrijd met 2-7, maar welke beslissing de bondsinstan- ties zullen nemen ligt nog in het onge wisse: een forfaitzege voor Ago of een replay? Ago krijgt zondag langs de Ro- zendreef Rapid Eeklo op bezoek. Pierre van Rossem Nadat de heenwedstrijd in deze halve finale verloren werd met 12-13 cijfers was men er in Baasrode toch van over tuigd de finale te zullen bereiken in het kampioenschap van België. Inderdaad, Blammont bezat minder mogelijkheden dan de Baasroodse kadettenploeg en de nipte nederlaag was enkel het gevolg van een ongelukkige samenloop van om standigheden. Voor de terugwedstrijd had coach Quisquater zijn jongens op hun verantwoordelijkheid gewezen en het resultaat liet niet op zich wachten. Een gemotiveerd spelend Baasrode nam onmiddellijk het wedstrijdgebeuren in handen en langs een sterke opslag waar Blammont geen raad mee wist, leidde V.A. vlug met 0-3. Timmy Joos was ge woonweg outstanding in het keren en aan de rust leidde Baasrode met 3-7. Blammont won het eerste spel in de tweede helft maar stevig aangemoedigd ging een kollektief sterk spelend V.A. naar een voor zichzelf sprekende 4-13 overwinning. Meteen speelt Baasrode dit weekeinde de finale tegen Ommezies, zaterdag om 15 uur thuis en zondag de terugwedstrijd. Het wordt een moeilijke opdracht want Ommezies won ook al de Belgische Beker maar een konditioneel sterk Baasrode geeft zich niet gewon nen. Het prachtig seizoen kan in elk geval niet meer stuk. (E)

De Voorpost | 1990 | | pagina 24