Basket Ball Club Dendermonde moet herrijzen BBC Racing Jimmy's Aalst Blauwen Hoek Zogge speelt toch landelijk rsmMiiam BASKETBAL M$i2e-244ema-mK Volleybalkalender -jiluflUhi mmm m De Voorpost - 14.9.1990-25 8UGGENHGUT KSSTl^k &W.W „rnumm Basketbal. De dames van BBC Erembodegem starten met ambitie in eerste provinciale (da) De ploeg werd opgericht in 1984 als fusieploeg van twee ploegen uit het lief- hebbersverbond, Carservice en Terlin den. BBC Terlindenboys startte in 1984-85 de officiële kompetitie met o.m. Barnie Borms, Jo Tembuysscher, Rudy Van den Bossche, Hedwig Impens, Johan Ge- erinckx, Pat Bonner, Ronny Vermoesen, Peter De Wael, Luc Schellinck en Ronny Van de Maele. Trainer was Gunther De Ridder en het voorzitterschap werd waargenomen door Ronny Van de Mae le. Na het eerste jaar werd een vijfde plaats behaald. Voor het seizoen 85-86 werden trainer Gerrit Marcoen en speler Urbain Lenoir aangetrokken met als resultaat een pui ke derde plaats. Toch ontglipte de pro motie door het verlies in de eindronde tegen Vovka Oudenaarde. Een vrijwel ongewijzigde ploeg werd in 86-87 twee de, zodat er opnieuw een eindronde moest gespeeld worden met als tegen standers Bobcats Lovendegem en Grem- bergen. Het beoogde resultaat werd be reikt en men promoveerde naar tweede provinciale. Ondertussen werd Mario De Wael de dynamische sekretaris. Een trapje hoger spelen wil zeggen ver sterking aantrekken. Patrick Lievens en Jan Bellon werden gekontrakteerd. Toch verliep dat seizoen niet rooskleurig. Sa men met Red Boys en Grembergen ein digde Terlindenboys op de voorlaatste plaats zodat opnieuw een eindronde moest gespeeld worden. Deze keer liep het slecht af. Terug naar derde dus. In het seizoen 88-89 bleven lan Bellon en Danny D'Herdt definitief. Jan De Graaf en Dirk Claessens kwamen de ploeg nog versterken, terwijl er ook een trainerswissel was. Willy De Mangeleer verving Gerrit Marcoen die echter wel als speler bleef aantreden. Promotie De promotie naar tweede provinciale was het gevolg van een prachtig seizoen. Na een testwedstrijd tegen White Star werd ook nog de titel behaald. Om de ploeg te versterken werden Joeri Van den Steen en Jean-Paul Heyvaert aangetrok ken terwijl Gerrit Marcoen opnieuw trai ner werd. Hij slaagde erin de negende plaats te veroveren. Jammer genoeg ver loor Terlindenboys vier punten voor de groene tafel. Luc Schellinck werd voor zitter ter opvolging van Ronny Van de Maele. Seizoen 90-91 Tijdens de dode periode werd de naam gewijzigd. Hoewel de Bond de naamwij- Basketbal. De ploeg van Panters Baasrode voor het komende seizoen (Iv) rond Dendermonde omdat het dringend zoen in de kompetitie te starten, sponsors nodig heeft om de nodige Jeugdspelers vanaf 12 jaar kunnen bij armslag te krijgen en goede spelers te hem terecht op volgend nr.: 052/ kunnen aantrekken om door te stoten 21.83.56 voor aansluiting bij de klub. naar nationale afdeling en te starten met Toekomst een jeugdploeg. Geïnteresseerde spon- uitbreiding bestuursleden, aantrekken sors kunnen steeds bellen naar de heer VOLLEYBAL van spelers, jeugdspelers, arbiters en - Fr. Staelens, bestuurslid 052/ 41.30.14. Langs deze weg dankt het bestuur van BBCD de adverteerders van hun rekla- me op de basketkalender, de talrijke ereleden en het Stadsbestuur van Den dermonde. Weekeinde van 15 en 16 september 1990 Heren Tweede Divisie VIV 16.9 18.00 VK Aalst-Nazareth Derde Divisie VIV 15 9 16.30 Rapid-Blauwen Hoek Heren Eerste Provinciale 15.9 20.00 Beveren-Baasrode Heren 2A 15.9 16.00 Juvenes Zele-Berlare Heren 2B 15 9 18.00 Kangoeroes Aalst-Melle Heren 3B 15.9 15.30 Deinze-Lebbeke J5.9 20.00 Lokeren-Oudegem 16.9 Lede-Kruishoutem l6.9 Juvenes-Wetteren De bekroning voor het bestuur, dat be stond uit Dr. De Wulf, de hh. Smet, Carels, Van Damme, T. Roobroeck, Van Rillaer e.a., kwam er toen BBCD furore maakte in de Beker van België door in de halve finale uit te komen tegen het Antwerpse van toen, een ploeg die ze venmaal Belgisch kampioen werd. Er werd verloren met 105-75 en we lazen daarover in het Franstalig dagblad 'Le Soir' het volgende: 'BBCD maakt zich geen illusies. - De Dendermondse spelers hebben nog nooit gehoord van een muis die een olifant vertrappelt. - 'Le jeune espoir': De Dendermondse jonge hoop John Cornelis...'. In elk geval een lovend artikel voor een Interesse. Fortuinen worden in ons land besteed aan de barnumreklame en publiciteit op voetbalvelden, autoraces en wielrennen, maar men zou ook eens mogen denken aan bepaalde amateursporten die men gewoon laat stikken. Als men ziet dat grote ondernemingen en bedrijven via de basketbalsport hun publiciteit verzorgen, moet het niet on mogelijk zijn in het Dendermondse (zij het dan niet op zo'n hoog niveau en zonder dat men met astronomische be dragen goochelt) een of meerdere steunpilaren te ontdekken. Wie doet er wat aan? BBCD doet een oproep tot firma's in en Norbert Piron, public-relation, op het nummer 052/22.22.22. Nood Het gebrek aan een uitgebreid bestuur, waarin iedereen een opdracht moet ver vullen is een handicap van formaat. Er zouden moeten 'voortrekkers' gevon den die de spelers-bestuursleden van bepaalde taken ontlasten. Het opnieuw aantrekken van de heer Francois Ma- charis als ondervoorzitter heeft de klub een nieuwe stimulans gegeven. Jeugd Door toedoen van de heer Macharis werden niet minder dan twaalf jeugd spelers aangetrokken om volgend sei- sponsors worden primordiaal gesteld. BBC werd dit jaar versterkt met G. Goed gezelschap en B. Willockx (Hemaco), Paul Van Kerckhoven (Halle) en trai ner-speler André Van Wouwe (Temse 3de nat.). Mensen die iets voelen voor de opgang van de basketbalsport te Dendermonde moeten dit alarmsignaal horen en kon- takt opnemen met volgende klubdiri- genten. - Johnny Cornelis. voorzitter 052/ 21.74.29. - Francois Macharis, o-voorzittër 052/ 21.83.56. - R. Cleemput, sekretaris 052/ 21.60.53. - Norbert Piron, P.R. 052/22.22.22. Volleybal. Tornooi in Berlare. Vorige zaterdag werd in de Berlaarse sporthal een 'kontakttornooi'gespeeld met de ploegen van WetterenAaigem, Snuffel Grem bergen en de thuisploeg (gp) In Zogge bestaat al een hele tijd volley- balklub Blauwen Hoek. Vorig seizoen was ze gestart om door te breken naar de landelijke reeksen. Ondanks alle goede bedoelingen werd dit op de valreep niet bereikt. Men had zich daarbij neerge legd en de jongens van sekretaris Johan Malfliet hoopten in het komend seizoen opnieuw hun kansen te wagen. Toen viel echter de vraag in de bus van Blauwen Hoek of het soms toch niet wou promoveren naar landelijke. Hoe gaat het immers momenteel in vele sporten Vandaag speelt men in de allerhoogste reeks en dan stopt men ermee omdat sponsors hun handen te rugtrekken. Andere ploegen krijgen dan de kans 0111 de sprong te wagen. Mo menteel is dat in het volleybal, maar ook in andere sporten, schering en inslag. Meestal is deze vraag om te willen pro moveren een giftig geschenk want zo'n klub is daarop niet voorbereid. Finan cies en spelers ontbreken om in een hogere reeks een behoorlijke rol te kun nen vertolken. Toen Blauwen Hoek de kans kreeg om een plaats in te nemen in derde landelij ke, heeft men er niet lang over getobd, integendeel men heeft de kans met beide handen gegrepen omdat men van oordeel was dat men het materiaal had om daar een bescheiden rol te spelen. Blawen Hoek droomde er immers al lang van om in landelijke te spelen en was daartoe al op zoek geweest naar versterking. Nieuwkomers zijn Adec-Baasrodespeler Guy De Mulder en de Beverse Freddy Van Lokeren. Zij zullen samen met de anderen moeten bewijzen dat Blauwe Hoek in staat is stand te houden in deze landelijke reeks. Geert D'Hauwe haakt dit jaar at omdat hij het volleybal beu is. Ook Chris Van Cauwenberghe loopt er dit jaar niet bij. Na een operatief ingrij pen zal hij een tijd langs de lijn moeten blijven. Rudy Everaert, die al zes jaar deze ploeg in handen heeft, zal nu alles in het werk stellen, samen met de ganse ploeg, om voor Blauwen Hoek een goede plaats te veroveren in deze nieuwe réeks. Daarin zitten uiteraard heelwat tegen standers die ze van haar noch pluimen kennen, zoals die zeven ploegen uit West-Vlaanderen. De meeste Oost- vlaamse ploegen zijn oude bekenden Dames Dames Eerste provinciale 15 9 20.15 Pardaf Kruibeke-Aaigem 15.9 15.30 White Star-ATB St.Niklaas 15-9 20.00 Melsele-Waasmunster l6.9 18.15 Grembergen-St.Gillis-Waas 16.9 19-45 Oudegem-Aalter Dames 2A 15 9 16.00 Sinda St.Niklaas-Berlare Dames 2B 15.9 15 30 Geraardsb.-Buggenhout 15.9 18.00 Kangoeroes-Lebbeke I6.9 1945 Oudenaarde-Erembod. Dames 3B 16.9 16.00 Lede-Dendermonde Jeugdkompetitie Jongens Kadetten A 15 9 14.30 Pardaf Kruib.-Juvenes 15 9 16.00 Melsele-Berlare Jongens Scholieren A 15-9 10.00 Juvenes-Maldegem 15 9 10.15 St.Laureins-Blauwe Hoek 15.9 10.20 Blauwe Hoek B-Eeklo Jongens Juniores 15 9 11-00 Gent-Berlare Meisjes Kadetten A 16.9 10.30 Nieuwkerken-Berlare Meisjes Scholieren A I6.9 17.00 Grembergen-Waasmunster Meisjes Scholieren B 15 9 10.30 Oudegem-Kruishoutem Mqsjes Juniores A 15 9 10.30 Sinda-Juvenes 15-9 16.30 Melsele-Berlare Meisjes Juniores B 16.9 10.30 Kuros-Oudegem zoals Melsele, Rapid Sint-Niklaas, Eeklo en Sint-Amandsberg. Hoedanook, we wensen Blauwen Hoek uit Zogge veel sukses in de nieuwe reeks HVC Vlaamse derde regionale ploeg in een Franstalig dagblad. De schaduwzijde van dit sukses was de drang van de spelers om door te stoten naar de bevorderingsklasse met daarte genover een bestuur dat aan die eisen niet kon voldoen. Een hieropvolgend ontslag van verschillende bestuursleden deed de klub vrijwel uiteenvallen. Ver schillende spelers gingen elders hun tenten opslaan. Toch kende BBCD weer het geluk een stimulans te vinden in voorzitter Fran cois Macharis. Er werd een jeugdploeg ingeschreven die onmiddellijk kampi oen werd. Toch bleef BBCD steeds zwal pen tussen 1ste en 2de provinciale. mm Historiek BBC Dendermonde bestaat dit jaar 42 jaar en is de op één na oudste sportklub van de stad na KAVD. BBCD werd in 1948 opgericht door de h. Albert Smet, oud-voetballer van KAVD, die een seniorenploeg inschreef voor het seizoen 1949-50. De kleuren van de stad, rood en wit, werden ook de kleuren van de klub. Deze klub, een primeur in de streek, vandaar het lage stamnum- mer 0486, kon zelfs in de vijftiger jaren uitpakken met een damesploeg in de officiële kompetitie. Rond de jaren 60 kende BBCD haar hoogtepunt vermits benevens een senio renploeg ook een scholierenteam in kompetitie werd gebracht. Basketbal. De voorzitter van Racing Jimmy's aan het woord (da) Basketbal. Jan Vanden Bulcke (25), aanwinst van Racing Jimmy's uit Aalst (da) ziging aanvaardde werd die nog niet gebruikt voor de officiële kalender van Oost-Vlaanderen. Voor dit seizoen werd Thierry Verhoeven als .nieuwe speler aangeworven. Nevenaktiviteiten Maandelijks wordt er gekaart op de eerste vrijdag van september tot mei in de zaal SMI, Raffelgemstraat. Op zondag 16 september heeft op het terrein van Wang Erpe-Mere een heli- en ballonmeeting plaats. Een eetfestijn heeft plaats op zondag 21 Basketbal. Ook de trouwe supporters waren present op de voorstelling van aprj| Racing Jimmy's (het vroegere Terlindenboys) uit Aalst (da) da

De Voorpost | 1990 | | pagina 25