Ajax Lebbeke wint aantrekkelijk derby Vriendschappen j k Rond E.V. Aalst - Ajax Lebbeke Seizoen 1990-1991 komt op gang E.V. Aalst 19 Ajax Lebbeke 25 Handbalkalender .26 - 14.9.1990 - De Voorpost HANDBAL Hengelen. In Aalst werd het kampioenschap ran Aalst georganiseerd. Ze kunnen het daar toch niet laten om ook even Hengelen. Bij de Wintervissers in Kastel won Uon Robbrecht de laatste reeks van het klubkampioenschap (vh) de grapjas uit te hangen (da) Het seizoen 1990-91 begint dit weekeinde echt op gang te komen. Naast de ploegen uit tweede nationale, Ajax Lebbeke en E.V. Aalst, die nu aan hun derde kompetitiewedstrijd toe zijn, wordt ook de tweede ronde gespeeld in het kader van de Beker van België. l.T.B. Lokeren, dat zondagOpglabbeek moet kunnen uitschakelen, is hiermee aan zijn eerste officiële wedstrijd toe en Brabo Denderbelle, dat ondertussen al gespeeld heeft op E.V. Aalst, speelt zijn tweede Bekerwedstrijd. Ajax Lebbeke moet na de kompetitiewedstrijd van zaterdag tegen Verviers zondag naar het verre Hamont om zich wellicht probleemloos te plaatsen voor de 1/32 finales voor de Belgische Beker. De provinciale reeksen gaan nog een week later van start en 5 oktober is het vertreksein voor H.K. Waasmunster en de damesploegen van Squadra Lebbeke, R.B. Dender- monde en Robuco Buggenhout. Ajax-trainer Frank Van Uytfange: «Ajax speelde niet echt goed. Wat mij een beetje stoort zijn de fouten die er worden gemaakt in de verdediging waardoor ook onze doelmannen minder allert gingen reageren, 19 tegentreffers is duidelijk te veel. Aanvallend mogen wij niet klagen met de 25 doelpunten. Het feit dat Jan Pultau in de tweede helft drie mooie treffers lukte moet hem zelvertrouwen schenken. Ik ben ook tevreden over het feit dat de ploeg georganiseerd bleef spelen ook wanneer het eens minder vlot liep. Ik vernoem niet graag uitblinkers, daar kunt U zelf over oordelen». Hubert Trienpont, trainer-coach E.V. Aalst: «Eigenlijk is het een beetje jammer dat wij te veel open doelkansen hebben gemist. Daardoor konden wij Ajax niet blijven onder druk zetten want wie weet of wij dan geen puntje hadden gesprokkeld. Positief is nochtans dat Aalst zich gedurende 50' de evenknie heeft getoond van de Lebbekenaars. Mijn spelers moesten fysiek meer inspanningen leveren dan de tegenstander die duidelijk over een grotere kern beschikt. Ook het feit dat wij nauwelijks kompleet konden trainen maakte het verschil uit, Ajax staat duidelijk verder wat het spelconcept betreft. St. Marblie is nu wel terug maar kan slechts één training per week volgen, er moet nog hard gewerkt worden maar wij komen er wel». - Ook Th. Nooteboom was aanwezig op de wedstrijd E.V. Aalst - Ajax Lebbeke. De ex-Avanti trainer en vóór het seizoen nog getipt als Ajax-trainer, nam ijverig notities. Hij is nu in dienst bij Kraainem en die ploeg blijft dit seizoen ambities te koesteren. - Wie ook als toeschouwer aanwezig was, was Wouter Bomon. De Aalsterse speler vertoeft wegens beroepsbezigheden regelmatig in Nederland en kan niet trainen. Meteen besloot hij dit seizoen af te haken, toch wel een streep door de rekening van H. Trienpont. - De beloftenploeg van E.V. Aalst heeft dus wel voldoende «jeug6> om het seizoen rond te maken. Meteen is er een groot probleem opgelost dat verstrekkende gevolgen kon hebben voor de Aalsterse club die vóór het seizoen een beetje in de rats zat met de nieuwe reglementering betreffende het verplicht opstellen van minstens 6 spelers jonger dan 22 jaar. - Het scheidsrechtersduo Claes - Kenis had geen enkele moeite om het sportief betwist derby in goede banen te leiden. Toch ging dit gerenomeerd duo enkele keren opvallend in de fout wat bewijst dat ook goede scheidsrechters niet altijd het kompetitieritme te pakken hebben. EVA l.T.B. Lokeren 30 H.K. Waasmunster 33 De hoge score is niet abnormaal gezien er drie maal 30' werd gespeeld. H.K. Waasmunster, dat de avond voordien een degelijke repliek had gegeven aan In. Hasselt, versterkt met twee Polen maar zonder Draganita dit seizoen, was naar Lokeren gekomen met een zeven tal kernspelers aangevuld met spelers uit het derde team. De thuisploeg deed beroep op zijn volledige basiskern zon der de gekwetste P. Vergult. In de eerste 30' stond bij H.K.W. zowat een basisopstelling op het terrein en hiertegen bleek Lokeren logisch niet opgewassen. Via 1-4 na vijf minuten en 2-7 na twintig minuten sloot het fysiek sterkere H.K.W. de eerste 30' af met een 5-12 voorsprong. De tweede dertig minuten toonde Loke ren zich sterker dan Waasmunster dat in die periode vooral beroep deed op zijn wisselspelers. De Lokerse overmacht kwam ook op het scorebord tot uiting aangezien het 23-17 was geworden na de tweede speelperiode. In de laatste dertig minuten werd de basisploeg van H.K.W. dan het terrein I È&f-fa* tl i opgestuurd met de opdracht orde op IK* i, -y tB zaken te stellen en inderdaad, Lokeren I V 1%/HÊÊkkon het opgelegde tempo niet volgen wat 'Jv m ?m> >-resulteerde in een 30-33 resultaat na /JmC .,M M jL 90'. Beide ploegen bleken na de wed- J U strijd tevreden met deze opgedreven oe- Hengelen. Alfons Seghers uit Kastel Hengelen. Deze Aalstenaar is blijk- werd 'viskeizer' van Groot-Hamme. baar tevreden met zijn buit na het Buytaert en meteen diende de ploegop- Driemaal na mekaar werd hij kampi- kampioenschap van Aalst (da) /.li. Het derby tussen E.V. .Aalst en Ajax Leb beke is een aantrekkelijk spektakel ge worden. Vooral in de eerste helft werd er gespeeld op een niveau dat dich aan leunt bij le nationale en in die periode was het vooral de thuisploeg die in gunstige zin verraste. Aalst speelde in derdaad zeer gediciplineerd en met doelman Moens en Marblie op de bank beschikte coach Trienpont deze keer over alternatieven. Later bleek wel dat Moens na zijn langdurige revalidatie nog in «rodage» verkeert maar met Marblie op het terrein kwam er toch wat meer «power» uit de Aalsterse tweede lijn. De agressieve Ajax verdediging werd voor problemen gesteld want na amper 3' had men bij lebbeke reeds tweemaal naar «geel» moeten opkijken. Meteen raakte da Ajax defensie onder druk en er werden in die sektor nogal wat onzuiverheden opgemerkt. Aanval lend vlotte het beter bij de bezoekers maar toch moest Wim De proft van de bank gehaald worden om Aalst terug te slagen. De Proft kende dan ook een formidabele periode en stond in die eerste helft zelf in voor vier treffers, één 7-m worp en enkele assists. Dat was ook nodig voor Ajax want gedurende de eer ste 10' bleek Aalst gemakkelijk langszij te komen met tussenstanden als 3-3 en 5-5 na 13'. Maar dan werd De Proft definitief van de bank gehaald en onder zijn impuls werd het 5-10 na 21'. Onder tussen was Moens in het Aalsterse doel verschenen en kwam Marblie op het terrein maar Ajax draaide op een hoger tempo dan de thuisploeg en het was alleen omdat de Ajax defensie soms in de fout ging dat Aalst kon terugkomen tot 9-11. B. Van Ransbeeck, met perio den van echte klasse, zorgde voor de 9-12 ruststand. Na de rust daalde het wedstrijdniveau enigszins. Een zich op offerende De Man zorgde er weliswaar voor dat Pulteau regelmatig ging scoren voor Ajax en na 40' zorgde De Proft voor 12-18. Lebbeke ging zich daarna bezon digen aan teveel balverlies en hiervan maakte Aalst gebruik om het zes-doel- puntenverschil niet hoger te laten oplo pen. Met nog 12' te spelen (15-21) stond kapitein De Bruyn zijn plaats af aan collega-doelman Verlinden maar ook hij kon de defensiefouten van zijn verdedi ging niet oprapen. Aalst bleef moedig terugvechten maar Ajax bedreigen zat er niet meer in. Naar het wedstrijdeinde toe lieten beide coachen dan ruim speelgelegenheid aan hun wisselspelers, men had zich duidelijk bij de situatie neergelegd. Al bij al een positieve presta tie van de thuisploeg'en Ajax boekte de verwachte overwinning die hen maxi male puntenwinst oplevert na twee wed strijden. E.V. Aalst: Mertens, Moens, R. Bayens 3, Van Der Borght 7, De Ketelbutter 2, De Troch 1, K. Bomon 2, Marblie 2, Van Den Stock, T. Wellekens, Van Eyg- hem, Arijs 2. Ajax Lebbeke: De Bruyn, Ver linden, W. De Proft 5, Vlassen- root 2, Christiaens 6, Cleymans, Van Beisen, De Decker, Verlin den 1, De Man 1, Pultau 4, Van Ransbeeck 6. Beloften: EV Aalst 11 Ajax Lebbeke 16 De Eendracht beloften kwamen heel wat sterker dan verwacht aan het beginsignaal. Met het wederoptredende en «roderen de» duo Moens en Marblie in de rangen, konden zij in de begin fase het jeugdige Ajax verrassen (3-2). B. De Hauwere bracht echter met drie opeenvolgende treffers rust in de Lebbeekse rangen en via 4-6 ging het naar 5-11 aan de rust. In het tweede wedstrijdgedeelte bleef het kompletere Ajax het wedstrijd- gebeuren kontroleren langs Van Den Borre, zodat het via 6-13 en 7-14 uiteindelijk 11-16 werd. E.V. Aalst: Podevijn, Moens, Wellekens 1, Van Eyghem, Pen- newaert, Steenhaut 5, Van der Borght, Marblie 3, Bosman. Ajax Lebbeke: Van Bosbeke, Van Rossem, M. Vlassenroot, De Hauwere 5, Bosteels 1, De Busschere, Verheyden 2, Van den Borre 8, Paermentier, De Bruyn, De Lathouwer. stelling aangepast aan de omstandighe den. Wellicht liet deze situatie zich voe len bij de bezoekers die moeilijk tot gestructureerd aanvalsspel kwamen. De Clercq en Milliau kwamen weliswaar gemakkelijk tot scoren maar collectief bleef de prestatie ondermaats. Twintig minuten hield Temse stand (5-5) maar Lokeren, goed «geleid» door Lenaerts, nam aan de rust een 8-6 voorsprong. Ook in de tweede helft bleef Lokeren baas. Met treffers van Van Driessche en Zaman werd het 13-0 na 43' en bij het eindsignaal behielden de Lokerse dou blures hiervan nog één doelpunt om de zege te pakken. Milliau en De Clercq zorgden onder hun beiden voor elf van de zestien Temse-doelpunten. ITB Lokeren: Baert, Jamei, Lenaerts 2, Zaman 4, Scheir 1, Aerts 2, Van Drie ssche 5, Van Der Jeught, Mouton, Van Bossche 2, De Bondt. Brabo Denderbelle tornooiwinnaar Dat Brabo Denderbelle dit seizoen over een attraktief spelende ploeg beschikt die hoge ogen kan gooien schreven wij reeds. Deze stelling werd zondag nog maar eens bewezen in het driehoekstor- nooi met H.K. Waasmunster II en het in derde afdeling spelende Zandvliet. Bra bo, dat opnieuw beroep kon doen op de geroutineerde M. Hendrickx en zondag «gastspeler» J. Vermeir opstelde, toonde zich duidelijk sterker dan de tegenstan ders en werd dan ook tornooiwinnaar. De Waasmunsterse beloftenploeg moest duidelijk afhaken in de tweede helft maar heeft dan ook de jeugd voor zich want als wij de gemiddelde leeftijd van die ploeg inschatten op 17 jaar, zullen wij er niet ver naast zitten. Zandvliet bleek technisch en fysisch niet opgewas sen tegen de Oostvlamingen en hun mogelijkheden in de derde afdeling kunnen niet hoog worden ingeschat. De wedstrijden Brabo Denderbelle 20 HK Waasmunster II 15 Het werd een aantrekkelijke vertoning tussen twee technisch goed geschoolde ploegen. In die eerste helft kon het jeugdige H.K.W. de thuisploeg het vuur aan de schenen leggen. Een resem ge miste kansen en een opportune Walrae- vens belette H.K.W. op voorsprong te komen en met snel en gevarieerd spel ging het via 5-5 na 12' en 7-6 na 20' naar een 9-6 score aan de rust. In de tweede helft moest H.K.W. dan afhaken als Dirk Van Goethem zijn duivels ontbond. En kel Tom De Graeve zorgde in die periode voor enige Waaslandse repliek maar toch werd het 14-8 na 8'. De Meersch- man en W. De Groote zorgden er dan voor dat H.K.W. opnieuw in de wedstrijd kwam. Brabo Denderbelle: Vermeiren, Ver- maesen, P. Vermeir 1, Dirk Van Goe them 7, E. Van Keer 3, J- Walraevens 6, M. De Proft, Hendrickx 2, J. Van Dam me, Van Der Jeught, Guns 1, Dan. Van Goethem. HK Waasmunster: Maes en Desseaux, Vermeulen 1De Groote 3, T. De Graeve, Desseaux 1, Goossens 2, De Meersch- man 3, Berckmoes, G. Loyez, K. Loyez. HK Waasmunster II 16 Zandvliet 12 Ook al omdat H.K.W. verdedigend heel attent bleef en het keepersduo Maes- Desseaux sterk speelde, maakte de sta tisch en nogal rudimentaire derdeklas ser geen kans. De Antwerpenaars wer den onmiddellijk verrast door het snelle spel van H.K.W. en vooraleer zij het goed beseften, stonden zij al met 4-0 in het krijt. Zandvliet ging er daarna dan maar «harder» tegenaan maar via 11-8 aan de rust liet het jonge H.K.W. de zege niet meer ontglippen. Via 14-10 na 38' wer den de vier doelpunten voorsprong tot het einde bewaard. Voor Waasmunster scoorden: Desseaux 1, De Meerschman 5, T. De Graeve 4, W. De Groote 3, Goossens 1. Brabo Denderbelle 17 Zandvliet 13 Ook Brabo toonde zich handbaltech- nisch beter dan de ploeg uit derde afde ling. Na enig aanklampen (6-4) moest Zandvliet aan de rust reeds een 12-7 achterstand trachten goed te maken. Maar de bezoekers konden duidelijk het door Brabo opgelegde tempo niet volgen en na 35' leidde Denderbelle met 15-8. Brabo coach M. De Proft vond het dan welletjes en ging experimenteren voor de resterende wedstrijdtijd. Voor Brabo scoorden: Van Der Jeught 1, P. Vermeir 3, Dan. Van Goethem 1, Walraevens 2, J. Van Damme 2, M. De Proft 1, Hendrickx 1Dirk Van Goethem 4, E. Van Keer 2, R. De Block 2. (eva) 2e Nationale Zond. 16/9 te 19 uur J. Jemeppe - E.V. Aalst Zat. 15/9 te 20.15 u. Ajax Lebbeke - Fr. Verviers Beker van België - l/64ste finale Zond. 16/9 te 17.15 u.: Hamont - Ajax Lebbeke Dinsdag 11/9 te 21.15 u.: Aalst - Br. Denderbelle Zond. 16/9 te 17.15 u.: l.T.B. Lokeren - Opglabbeek Oefenwedstrijden Zond. 16/9 te 16 uur: H.K. Waasmunster - Hechtel Zond. 16/9 - driehoekstornooi S.H. Lokeren 19 uur: Lokeren - Kortessem 20 uur Kortessem - H.B.C. Dendermonde 21 uur: Dendermonde - Lokeren Zond. 16/9: Deelname van Squadra Femina Lebbeke aan tornooi in Hulst (Ned.) met wedstrijden tegen SOA Breda Houtenisse.

De Voorpost | 1990 | | pagina 26