Volleybalklub Snuffel voor nieuwe uitdaging Kaatsen in Kastel De Denderstreekronde l ivordt een groot sukses «tm onde van de Denderstreek voor nieuwelingen ierde rit in Moorsel Tl De Voorpost - 14.9.1990 - 27 MMYFËM$ «JUWfc.* .VLNCe YJNCO iiensen WIELRENNEN Voetbal. De ploeg van SK Overmere kreeg een nieuwe uitrusting van Friswit'-AlbaZij dragen een zwarte armband wegens het verlies van speler Vermeulen, die overleed bij een ongeval, (mt) VOLLEYBAL Uit V.Z.W. Ontmoetingscentrum Snuffel uit Grembergen (Dendermonde) ont stond in 1982 een, dit seizoen in le provinciale spelende, damesvolleybal team. In de acht voorbije jaren werd er een lange, succesvolle weg afgelegd. Het komende seizoen wacht de club echter een nieuwe uitdaging. Inderdaad, pas één week voor het sluiten van de trans fermarkt werd Snuffel verwittigd dat hun tweede plaats, behaald tijdens het voor bije seizoen, recht gaf op promotie naar eerste provinciale. Veel tijd om te reage ren was er dus niet en het feit dat een viertal basisspeelsters de club hadden verlaten had men ingekalkuleerd voor de strijd in tweede provinciale maar zeker niet bij deze uit de lucht gevallen promotie. Snuffel wil echter ook deze uitdaging niet uit de weg gaan en er wordt ontzettend hard gewerkt om de ploeg klaar te stomen voor de moeilijke opdracht die hen wacht. Doelstellingen A. Senioren Voor de seniorenploeg is het behoud in eerste provinciale primordiaal. Daarom rekent men op de ervaring van de speel sters die het klappen van de zweep kennen en op de beloftevolle jeugd die de kern komt aanvullen. De nieuwe trainer-coach, Hans Van Aerschot, heeft een voorbereidingsprogramma op het getouw gezet waarin veel gevraagd wordt van de speelsters maar nu al blijkt dat de mentaliteit in de vijftienkoppige*basis- kern uitstekend is. Het programma van drie trainingen per week, aangevuld met vriendschappelijke ontmoetingen, sta ges en tornooien wordt met veel inzet afgewerkt en iedereen is bereidt om tot het uiterste te gaan om de moeilijke opdracht succesvol af te ronden. B. Jeugdwerking Het seizoen 1985-86 betekende de start voor de jeugdwerking. In de voorbije seizoenen (op 2 keer na) eindigden de jeugdploegen telkens eerste of tweede in hun reeksen. De junuioren wisten zelfs één keer door te stoten naar de nationa le eindronden en één keer naar de Vlaamse Interprovinciale Jeugdbeker. Het verder uitbouwen van de jeugdwer king is de tweede doelstelling. Naast één scholierenploeg in de provinciale kom petitie en een aantal juniores aangevuld met «oud»-speelsters in de VOBOG- kompetitie, wil Snuffel nog eind dit jaar starten met trainingsessies voor minie men en kadetten. C. Het imago Dankzij het aantrekken van sponsoring - hoofdsponsor is dit seizoen het Alge meen Bouwbedrijf Tracotra - kan Snuf fel, dat al een grote bekendheid verwierf in gans de provincie, en zelfs erbuiten, als één club naar buiten treden. Door een homogene en door iedereen her kenbare uitrusting zullen de Snuffel- ploegen als een geheel te voorschijn komen. Meerdere co-sponsors worden vermeld in het programmaboekje dat bij elke thuiswedstrijd zal verschijnen en op de reklameborden rond het terrein. - Natuurlijk wordt er ook blijvende aandacht besteed aan het jaarlijkse mi- ni-volleybaltornooi dat Snuffel nationale en zelfs internationale bekendheid bij bracht. De vijfde editie op 24 juni 1990 bracht meer dan 130 ploegen naar Grembergen, waaronder drie ere-divisie spelende ploegen en een ploeg uit Eind hoven (NI.). Het bestuur Om dit alles te verwezenlijken is er een goed gestructureerd bestuur nodig. Voor het seizoen 1990-1991 werden de taken als volgt verdeeld: Voorzitter ploegverantwoordelijke senioren: Verstraeten Tarcy Secretariaat O.V.V.: Baert Annelies Secretariaat Vobog: Van Hoey Rudy Penningmeester: Merckx Rita Ploegverantwoordelijke scholieren: Ver- meir Erik Ploegverantwoordelijke Vobog dames: Claes Martine Persverantwoordelijke: Van Aerschot Erik Jeugdverantwoordelijke: De Smedt Ulrik Trainers: Senioren: Van Aerschot Erik Kadetten-Scholieren: De Ridder Griet Dames Vobog: Van Severen Trui Miniemen: Peelman Nico Verantwoordelijke sponsoring: Van Hau te Hilde Scheidsrechter: Van Uytsel Jef Materiaalmeester: Vermeir Erik Leden: De Ridder Sjanne, De Blende Karen, De Wolf Dirk, De Smet Maria, De Wolf Clement, Verleyen Danny. De thuiswedstrijden worden gespeeld in de Sportzaal van de Gemeentelijke Jon gensschool, Rootjensweg, Grembergen. Zondag: 14.30 u. VOBOG 17 uur: Scholieren 17 uur: Senioren 2e ploeg 18.15 u.: Senioren KAATSEN Nationale eindronde Hogere III Kastel Rap en Vlug-Paume Braine 12-15 Ruststand 6-8 Een emotievolle wedstrijd in een winderige atmosfeer en op het scherp van de snede gespeeld, tussen twee ploegen die absoluut naar Hogere II willen. Drie uitblinkers in deze geladen wedstrijd, zijnde grootmidden Vernimmen voor de thuisploeg, achterman Sauvage voor de bezoekers en scheidsrechter Culot uit La Louvière. Deze laatste wou zich voortdurend laten opmerken door verkeerde beslissingen te nemen en dan het liefst nog om 40-40 en in het nadeel van Kastel. Deze verkeerde beslissingen werden dan meestal gevolgd door onverantwoorde, soms lachwekkende compensaties. En dat voor een scheidsrechter uit Eerste nationale? Het feit dat hij zijn middenlijn gedurende de hele wedstrijd niet heeft verlaten, bewijst overigens dat referees - gewend van met zijn tweeën te fluiten - niet meer in aanmerking komen om alleen een wedstrijd te leiden. Nochtans kon deze scheidsrechter niet het verlies van Kastel in de schoenen geschoven worden. Wielandt en vooral Van Duysen waren niet in goede doen en dit liet zich gedurende de hele wedstrijd gevoelen. Kastel pakte met Van Der Stricht zeer vlot het eerste spel maar vanaf 5-5 was het de hele wedstrijd door op achtervolgen aangewezen. De ruststand werd vastgelegd bij 6-8. Zowel Wielandt als Van Duysen en Van Der Stricht lieten met slecht geleverde ballen mooie kansen op gelijkmakers verloren gaan. Kastel liep een maximale achterstand op van 3 spelen bij 8-11. Toen kwam het opnieuw opzetten onder leiding van een sterk spelende Vernimmen. Het werd 10-11, maar hier ging het aansluitingsspel voor Kastel verloren door een scheidsrechterlijke blunder. Toch bleef Kastel moedig optornen tegen een sterke tegenstrever en scheidsrechter. Bij 11-13 werd Van Duysen bij de thuisploeg nog vervangen door Steels, die een paar goede tussenkomsten in huis had. De slechte opslagen van zijn medemaats deden voor Kastel de deur toe. Verdiende zege voor de bezoekers. Uitslagen: Kastel-Braine 12-15 Hellebecq-Gembloux 15-10 Komende wedstrijden voor Kastel: 16.9 Kastel-Hellebecq 23.9 Kastel-Gembloux Digest: Afgeleverde ballen Kastel: 20; Braine: 13. Overgeleverde ballen Kastel: 16; Braine: 11. Gembloux-Kastel 15-12 ruststand 5-8 De twee verliezers van de eerste dag stonden tegenover elkaar. Voor beide was winnen een must. Kastel verloor wel het eerste spel, maar manifesteerde zich dan om te winnen. Het liep tot 1-4 uit. De eerste wedstrijdhelft bleef nochtans spannend, want Gembloux kwam terug tot 4-4. Opnieuw ging Kastel door en het stond 5-8 bij de rust voor. Een grote zenuwachtigheid in beide kampen deed vooral na de rust het spelpeil dalen tot ver onder het niveau van een Hogere III. Kastel liep nog uit tot 6-10, maar toen was de kous af. De bezoekers leverden viermaal bij 40-40 buiten de lijnen. Stand werd 10-10 en een sterk gedemoraliseerd Kastel werd aangemoedigd door zijn zestigtal supporters. Wat te verwachten was, gebeurde. Gembloux liep van Kastel weg zoals het wilde en het won tenslotte verdiend deze wedstrijd. Zelfs uitblinker Vernimmen kon hier niets aan veranderen. Te veel, zenuwachtige, slechte opslagenvelden Kastel, dat zich volgend weekeinde dringend moet herpakken. Zaterdag 15 september naar en zondag 16 september thuis tegen Hellebecq moet er absoluut gewonnen worden of de droom van Kastel ligt aan diggelen. Digest: Afgeleverde ballen Gembloux: 27; Kastel: 26. Overgekeerde ballen Gembloux: 6; Kastel: 2 Klassement Paume Braine 2 2 0 5 Gembloux 2 113 Hellebecq 2 112 Kastel 2 0 2 2 Uitslag 9-9: Braine-Hellebecq 15-5 Gembloux-Kastel 15-12 Programma 15 9 Hellebecq-Kastel 16.9 Kastel-Hellebecq 22.9 Braine-Kastel 23 9 Kastel-Gembloux Voetbal. S.K. Oudegem krijgt het niet gemakkelijk in derde provinciale (vh) Voetbal. De Edeboys gingen winnen in Oudegem (vh) ht le >e tr le J- ;s a 6 s, r wanneer hij een ontsnappingspoging op het getouw wil zetten. Die energiever spilling heeft Danny al meermaals moe ten bekopen met een spurtnederlaag zoals vorige woensdag in Denderhou- tem, waar hij meer lucht nodig had om zijn metgezelletje, een piepjonge nieuweling, te overstelpen met gevloek en scheldwoorden dan om zelf de teu gels in handen te nemen en keihard toe te slaan. Helaas, de show was hem meer waar.- Op het einde van de wedstrijd toonde Luk De Gent hoe het dan eigenlijk wél moet. Danny lag menige 'vloeken' ach ter. Terug naar de ronde en zoals we reeds citeerden was het baeyens die won, voor de strijdlustige Verbeke en Hans Lie- vens. Vooraleer we echter zo ver waren, hadden we een geanimeerde wedstrijd gezien met tal van ontsnappingspogin gen, waarvan geen enkele lukte. Bart Jansegers bleef even voorop rijden in de tweede ronde, een teken dat Bart er iets wou van maken doch het leek hem niet gegund want even later sloeg hij tegen het asfalt en moest de strijd staken. Het lastige parcours van Moorsel had normaal slachtoffers moeten eisen maar iedereen bleek deze omloop goed te verteren zodat we haast op een mas saspurt afgingen. Doch in de voorlaatste ronde sprongen 'de Hulk' en Kurt Verbe ke weg en het was alleen Hans Lievens die in de laatste ronde de leiders kon vervoegen. De voorsprong bedroeg ma ximum 20 sekonden en die smolt als sneeuw voor de zon. Iedereen maakte zich op voor een massaspurt maar het peloton bleef hangen op een vijftal se konden. Bij het uitgaan van de laatste bocht lag Baeyens al duidelijk aan de leiding en noch Verbeke, noch Lievens konden hem nog bedreigen. Het vliegende pelo ton, dat alsmaar jaagde, strandde op een tiental meter. Luk De Gent toonde zich daarvan weer eens de sterkste, vóór Tom De Donder en Joeri Van Huffelen. De Gent was ontgoocheld omdat de drie voorop waren gebleven, terwijl hij, zoals hij zelf zei :'het gat had kunnen dichtrij den Deze miskleun was niet zijn schuld maar...de beste stuurlui staan aan wal. HDG ie heer Smetrijns en zijn medewerkers len met de week 'hun ronde' groeien dat is zeker positief, vooral als deze in dezelfde richting blijven ver werken. De mensenzee die zondag Moorsel aanwezig was is er een bewijs dat het nu op zijn einde lopend geen hinderpaal kan zijn om prachtronde te doen slagen. We zelfs durven stellen dat de kna pen die nog reserves hebben het mooie weer maken en zo het koersgebeuren op het gewenste peil houden. Zo kwam ook Danny Baeyens aan zijn tweede ritzege van deze ronde. Hoewel Danny zijn krachten nog niet gespaard heeft, blijft hij een geduchte tegenstan der voor al wie naar de zege dingt. Spijtig zijn wel de scheldpartijen die de robuus te volgroeide jongeman altijd kwijt wil Opstal-Moorsel 7-1. Van Damme zal als winnaar uit het duel komen (vh) Opstal-Moorsel 7-1. De Busscher kopt op doel (vh)

De Voorpost | 1990 | | pagina 27