Parochie Sint-Jozef in feest Tö Dekenijfeesten in Erembodegem Leegstand wordt belast Wordt voorstel "Impulsgebieden" op lange baan geschoven? Uit de gemeenteraad t Twintig jaar Parochiefeesten Sint-Jozef Op 14,15 en 16 september in en rond 't Kapelleken 2 -14.9.1990 - De Voorpost Aalst. Dekenijfeesten in Erembodegem. Enkele brandweerlieden die instonden voor de vele demonstraties (a) Aalst. Dekenijfeesten in Erembodegem. Het was goed weer, dus tijd in over vloed om alles te bekijken (a) De traditionele dekenijfeesten in Erembodegem werden zaterdag in gezet met een prondel- en kinder- markt. Voor de wandeltocht van de muziek- en trommelmaatschappij doorheen de dekenij was heel wat belangstelling en de fanfare "Niets zonder Arbeid" kreeg dan ook heel wat applaus. Zondag was er een na- middag- en avondmarkt voorzien en voor het jeugdige publiek ston den er ritjes op een kameel op het programma en die zorgden voor :el wat animatie. Verder was er een volksspelenfestival en zorgde de brandweer voor een demonstra tie. De Aalsterse brandweer heeft zoals men weet drie posten. De hoofdpost is gevestigd in Aalst in de Vrijheidsstraat. Er is een bijpost in Moorsel en ook in Erembodegem waar de kazerne is gevestigd aan de Hogeweg. Daar hebben ook deze dekenijfeesten plaats. De Erembo- degemse bijpost van de brandweer beschikt over 42 manschappen en vijf voertuigen, (da) Met twintig jaar Parochiefeesten op Sint-Jozef Aalst is deze festiviteit uitgegroeid tot een «klassieker». Niet in het minst omdat feesten vooraan in de banier staat geschre ven en financiën die dan wel brood- noodzakelijk blijven slechts op de tweede plaats komen. Ook omdat de organisatoren en het 145-koppig team dat voor de organisatie instaat steeds zoekt naar vernieuwing. Dit jaar wordt dat met de 20e editie het zeer geslaagde koncert met het «Nieuw Kamerkoor», «La Chapelle de Lorraine» en soliste Rita Piron die trouwens haar roots in de Meu- leschettestraat heeft en met de avondmarkt bij 't Kapelleken en in de autovrije Meulescnettestraat. Na Raymond van 't Groenewoud verleden jaar komen nu Frank Din- genen en Jacques Vermeire met Luc Verschueren als publiektrek- kers aan bod. Verleden jaar zat de zaal met een kapaciteit van 450 zit plaatsen eivol en nu wordt dat be slist niet minder. Dat wordt dan ook wel zo met de zowat 450 bediende eetmalen en de circa 2000 bezoe kers waarin de organisatoren zich mochten verheugen. 't Kapelleken Heel wat socio-kulturele, rekreatie- ve en religieuze initiatieven horen thuis in 't Kapelleken. Het aantal verenigingen, parochiale en met enige binding met Sint-Jozef, heb ben hun ontmoetingsplaats in 't Ka pelleken. Jong en oud, mensen van elke rang en stand vinden er een ideale ontmoetingsplaats. Zowel de inhoudelijke werking van de tientallen verenigingen als de be schikbare akkommodatie nodigen uit tot het realiseren van ideeën op rekreatief, vormend en religieus vlak. Het is dan ook in die sfeer dat op Sint-Jozef feest wordt gevierd in volledige solidariteit en zonder de geldbeugel uit te persen. Maar koken moet kosten en het projekt dat nu op stapel staat is de realisatie van een polyvalent lokaal waar iedereen aan zijn trekken kan komen. Er is de nodige akkommo datie, een minikeuken, een bar en het nodige sanitair. Momenteel is de ruwbouw af. Met de opbrengst van deze feesten kunnen tal van ver enigingen een steuntje in de rug krijgen en kan tevens de afwerking van vermeld lokaal geraliseerd wor den. De gemaakte publiciteit liegt er tou- wens niet om: 900 affiches, 4500 brochures, publiciteit in de pers, 5000 strooibriefjes buiten de regio en honderden persoonlijke uitnodi gingen. Feesten op Sint-Jozef Volgende vuistregels worden ge hanteerd om het sukses te verzeke ren. Een denderend program maaanbod, verscheidenheid voor alle leeftijdsgroepen naast rekrea- tieve ook kulturele aktiviteiten, ori ginele attrakties en grote namen uit de showwereld, demokratische prij zen in het bereik van ieders beurs, aandacht voor kind- en familie- vriendelijk klimaat, een programma dat ook ruimte laat om er gewoon op zondag te vertoeven, samen te zijn en te genieten van gratis anima tie en vooral gulle gastvrijheid en een groot hart. Uitschieters De avondmarkt wordt een voltref fer want het worden meestal kra men met demonstrerende stan dwerkers die van wanten weten en van alle markten thuis zijn. Voor de kindernamiddag is er net als vorig jaar «Malpertuus» kinder animatie met de knutselende Dan ny Verbiest met dans, zang en aller lei spelletjes door de kinderen vol doende gekend van het TV-pro- gramma «Kameleon». Voor 60-plussers zorgen Lu en An voor een fantastische namiddag met ambiancemuziek, zang, sketches en knettergekke moppen. En voor wie zich moeilijk kan verplaatsen is er de gratis taxi-dienst. Gewoon een seintje geven aan E.H. Lippevelde, Dendermondsesteenweg 20 of bel len naar 78.16.68, 2L42.42 of 78.67.66. Het trio Frank Dingenen, Jacques Vermeire en Luc Verschueren, over bekend via de beeldbuis zullen alle Maurice-kes en frigoboxtoeristen in de ban houden met een schitteren de show. En «Eenig en Vlug», Belgische kampioene, brengen een demon stratie op trampoline vol sensatie, show, durf en humor. Ondertussen kan U uiteraard ge nieten van heel wat lekkers in het familier estaurant en zorgt kera mist Paul Yperman voor een bij komende artistieke dimensie. Doorlopend op zaterdag en zondag 15 en 16 september. Vrijdag 14 september Gratis 18 u.: Avondmarkt op speelplaats en in de Meuleschettestraat 19 u.: Belotting met 10.000 fr. prijzen. Inschrijven vanaf 19 u. Zaterdag 15 september 14 u.: Variéténamiddag voor 60-plussers met Lou en An pannekoeken. Toegang: 70 fr. 14 u.: Malpertuus, kinderanimatie met Danny Verbiest. 1 oegang ou tr. 19 u.: Parochierestaurant: keuze uit voorgerechten, soep, hoofdscho tels, nagerechten, kindermenu's en 's avonds snacks. Op zaterdag vanaf 19 u. Op zondag vanaf 11.30 en vanaf 18 u. 20 u.: Optreden van Frank Dingenen, Jacques Vermeire en Luc Verschueren. Kaarten in voorverkoop 250 fr. Aan de kassa: 300 fr. Zondag 16 september 11 u.: Eucharistieviering in de Sint-Jozefskerk 11.30 u.: Parochierestaurant Vanaf 15 u. demonstratie trampoline, kunsttentoonstelling Yperman en Kinderanimatie 18 - 22 u.: Parochierestaurant Vanaf 19 u.: Doedelzakband Vanaf 21.30 u.: Apotheose met Bengaals vuur. LH Aalst. De brandweer liet op de dekenijfeesten van Erembodegem zien hoe de eerste hulp moet worden toegepast (a) De gemeenteraad startte met een ruime vertraging. De oorzaak ervan was de oppositie die op zich liet wachten. Uiteindelijk daagden de SP-raadsleden op. De VU en Groot Lede 2000 lieten verstek gaan. Het is duidelijk dat de beleidsmensen zich nu al realiseren dat de spaarpot van 50 miljoen die door de vorige koalitie nagelaten werd, tegen vol gend jaar opgesoupeerd zal zijn, en dat er via alle mogelijke wegen naar geld gezocht moet worden. Eén er van is belasting op leegstand. Leeg staande bewoonbare woningen, krotwoningen, niet afgewerkte nieuwbouw enz. zullen belast wor den a rato van 250 fr. per vierkante meter met een minimum van 15.000 fr. en een maximum van 500.000 fr. Met dit laatste - voor Lede - exube rante getal mikt men duidelijk op het vervallen kasteel van Mesen, van de Koninklijke Stichting van Mesen. De hoop om via die weg aan de rijkdom van de Stichting te kun nen peuzelen werd de kop inge drukt door ex-schepen Brantegem (SP) die beweerde dat de Stichting door de gemeente niet belast kan worden. De modaliteiten die ge hanteerd zullen worden om gebou wen te betitelen als leegstaande be woonbare woning, krot of onafge werkte nieuwbouw, zijn verwarrend en "voor interpretatie" vatbaar, al dus de oppositie. Volgens schepen Ruyssinck is daar niets van aan, in tegendeel de omschrijvingen wer den zo eenvoudig gehouden, juist om het de administratie gemakke lijk te maken. Volgens de oppositie mag men zich m.b.t. dat punt in de toekomst aan massa's gerechtelijke procedures verwachten. Raadslid Ruyssinck bleek uiteindelijk niet zo zeker van zijn stuk, want de betrok ken eigenaars wordt ruim de tijd gegeven om hun zaak "in orde te rengen"en na twee jaar zal overge gaan worden tot "evaluatie"... Volksvertegenwoordiger Lisette Nelis - Van Liedekerke betreurt dat uit het antwoord op haar parlemen taire vraag van gemeenschapsmini ster voor ekonomie, middenstand en energie Norbert De Batselier de start van het funktioneren van "Im pulsgebieden" verdaagd wordt. Op voorstel van gewestelijke ontwikke lingsmaatschappijen werden reeds in januari laatsteden de impulsge bieden definitief afgebakend. Een aantal gemeenten van het arrondis sement Aalst zijn erbij betrokken. Volgens de informatie waarover volkvertegenwoordiger Nelis-Van Liedekerke beschikt, zouden deze impulsgebieden voor een periode van drie jaar zijn vastgelegd en jaar lijks door de SERV worden geëva lueerd. Om een sociaal -ekono- misch expansie- en rekonversiebe- leid te voeren zou vanaf 1990 een substantieel bedrag ter beschikking worden gesteld. Aan de Gewestelij ke Investeringsmaatschappijen zou dan worden gevraagd dit konkreet in te vullen in overleg met de plaat selijke besturen. Reeds in februari 11. moest deze studieopdracht vol gens de planning afgerond zijn. Na de beslissingsprocedure in april 11. zou dan van start kunnen worden gegaan. In haar vraag aan de minister wil Lisette Nelis vernemen in hoeverre deze planning werd gevolgd en wel ke He huidige stand van zaken is. Tevens of er konkrete voorstellen werden geformuleerd voor de ar rondissementen Aalst en Oude naarde en niet in het minst welke de bedragen zijn die voor de betrokken gemeenten werden voorzien. Uitgesteld Uit het antwoord van minister De Batselier blijkt dan de start met 1 jaar werd uitgesteld en dat er nog geen verdeling van de financiële middelen onder de gemeenten is voorzien. De minister stelt dat "om wille van het dringende karakter" - Benodigdheden worden aangekocht voor het I.B.M.-bekabelings- systeem in het kader van de herlokalisatie van de dienst automatisa- tie. Öit via een onderhandse overeenkomst met een gespecialiseer de firma te ramen op 350.000 fr. - Bezettingswerken dienen te worden uitgevoerd aan door afbraak vrijgekomen zijgevels. Prijs zal gevraagd worden op basis van een bestek. Raming: 400.000 fr. Financiering via de opbrengst van verkopen. - Het principe dient te worden goedgekeurd om bij onderhandse overeenkomst op basis van prijsvraag aan gespecialiseerde firma's over te gaan tot afbraak van stadsgebouwen. Voorzien krediet 200.000 fr. te financieren via opbrengst van verkopen. In dit verband vroeg raadslid Vera Van der Borght dat een beton nen kot' aan ingang Lauwereys zou worden afgebroken. Het heeft inderdaad geen enkele funktie, is een openbare vuilnisbelt en geeft aanleiding tot vandalisme. Schepen Hooghuys antwoordt dat als het een stadseigendom be treft die afbraak er kan komen. - Dakbedekkingsmaterialen voor het uitvoeren van werken aan stadsgebouwen in eigen beheer moeten worden aangekocht. Het betreft op basis van stockgegegevens 1.600 m2 roofing en 50 ver- luchtingskappen. Te ramen op 331.415 fr. en te financieren via de opbrengst van verkopen. - Zware herstellingswerken aan voertuigen zijn nodig om het voer tuigenpark optimaal te houden. Te ramen op een half miljoen, te financieren door opbrengst van verkopen. - Een lichte alle-terreinwagen wordt uitgerust als slangenwagen. Er is een krediet van 5 miljoen voor te financieren via een lening. Aankoop via een algemene offerteaanvraag. - Er komen verkeersvertragers in de wijk Horebekeveld op voorstel van de verkeerskommissie te ramen op 1,1 miljoen en te financieren via een lening. De verkeerskommissie wilde wel het gepland voor stel vereenvoudigen. Het wordt alleszins geen beton. Gewoon een groene uitbreiding van een bestaand voetpad. Volgens Denayerzouden er beter twee vertragende elementen worden aangelegd doch de burgemeester stelt dat het buurtkomitee met deze regeling zich akkoord kon verklaren. 'Op voorwaarde dat de zebrapaden behouden blijven' relativeerde Luc Van Lierde wat dan ook zal gebeuren. - Om het EHBO-lokaal van het zwembad rechtstreeks vanuit de Zwembadlaan te kunnen bereiken is de aanleg van een nieuwe dienstweg noodzakelijk. Deze weg is trouwens voorzien in de bijkomende voorwaarden van de exploitatievergunning. Grondop- hoging, fundering en verharding in gestabiliseerde dolomiet zijn te ramen op 625.000 fr. Te financieren via een lening. Danny Denayer vraagt dat bij de aanleg van de weg, om later geen nutteloze kosten meer te moeten maken, nu tegelijkertijd een beperkte parking voor het zwembadpersoneel zou worden gereali seerd. Elke dag op de grote parking staan maakte hen reeds slachtsoffer van heel wat vandalisme. Maar voor de burgemeester is die grote parking meestal ruim voldoende en voor de eerste schepen zijn de personeelsleden van het zwembad er alleszins heel wat beter aan toe dan die tewerkge steld in het stadscentrum. 'Die moeten geregeld geld in de parkeer- meter gaan stoppen. Wat eigenlijk ook niet mag'. Die beperkte parking komt er dus (nog) niet. - Daken en kroonlijsten van museum Oud-Hospitaal zijn aan ver nieuwing toe. Uitgezonderd dan de dakvlakken van de kapel die een beurt kregen in 1980 en de kant Dames van Maria dat vernieuwd werd in 1986. Omdat Belgische natuurleien van het gewenste for maat niet meer beschikbaar zijn wordt totale vernieuwing voorge steld. Samen met lood- en zinkwerken, met de vernieuwing van de capucienengoten en de dakoversteek aan de Burchtstraat wordt het werk geraamd op 2.815.000 fr. Danny Denayer vraagt dat rekening zou worden gehouden met de minder goede ervaringen op dit stuk van enkele jaren terug. De leien waren niet konform het bestek (3e in plaats van le keuze) en men 'vergat' het dak op voorhand te nivelleren. Zo nu weer met genivelleerd wordt komen er bij stormweer alleszins gleuven en losliggende leien te voorschijn. 'Geen gevaar' zegt Edgard Hooghuys. 'Als bij de oplevering vastge steld wordt dat het werk niet goed is uitgevoerd, wordt de aannemer gewoon niet betaald. Welke aannemer durft dergelijk risico lopen en zou niet vooraf zorgen voor de noodzakelijke nivellatie. Denayer: 'Maar twee jaar terug was het werk evenmin konform. Toch kreeg de aannemer de centen...'. Op de bijkomende vraag van Chris Borms in verband met het stadium waarin het oud-Hospitaal qua klassering zich momenteel bevindt, zegt schepen De Meerleer dat de aanvraag tot klassering - donder enige kommentaar werden volgende punten tijdens de jongste gemeenteraadszitting eenparig goedgekeurd. De definitieve aanvaarding van het rooiplan voor een gedeelte van buurtweg nr. 16, Vijverstraat te Aalst teneinde een nieuwbouw op de hoek van de Gentsestraat mogelijk te maken. De openbare verkoop van een perceel grond op de hoek Andre Goffaert- en Osbroekstraat met een oppervlakte van 113 m en 400.000 fr. als instelprijs. De onderhandse verkoop aan de gewestelijke landmaatschappij 'Ons zonig Huis' van staaseigendommen in het herwaarderingsge bied Hofstade-Dorp. Het gaat over Dorp 1, Leopoldstraat 6J2 en 14, Hoogstraat 30 en de grond in de Kerkstraat voor 2 812 000 tr De aanvraag tot afschaffing van de 'Leulenkauterweg Je Melder wordt ongunstig geadviseerd omdat deze weg nog effektief gebruikt wordt en er door de gevraagde afschaffing een doodlopende weg zou ontstaan. Bovendien is verlegging van de weg op eigendom van de aanvrager mogelijk. - Er wordt een wervingsreserve voor aspirant-politieagenten aange legd. De huidige reserve is op één na uitgeput. Van de 163 leden van het politiekorps zullen er eerlang een 20-tal afzwaaien. Een wer vingsreserve aanleggen is nu reeds noodzakelijk want de opleiding neemt twee jaar in beslag. - De vakantverklaring van de betrekking van onderluitenant in de beroepsafdeling van de brandweer wordt ingetrokken. Dit in ver band met de financiële toestand van de stad en de dwingende maatregelen gevraagd door de overheid. Deze betrekking wordt dus vooralsnog niet bezet. - Volgende punten werden eveneens zonder enige vorm van bespre king goedgekeurd. Te meer omdat bij de behandeling eivan CVP en VU de vergaderzaal na incidenten reeds hadden verlaten. Leningen van 373.000 fr. voor aanleg van kruispunt Bredestraat Verbrandhofstraat, van 4.067.000 fr. voor herstellingen aamKWS- verhardingen in Aalst, Erembodegem-Nieuwerkerken en Hofsta- de, proces-verbaal van nazicht van de stadskas tweede kwartaal 1990, aanmoediging van aanplanten en onderhouden van groenele menten en Biezonder Plan van Aanleg Bergemeersen. - Ook eerder goedgekeurd de bruikleen van museale stukken en een tentoonstelling te Brussel en aan het Sint-Jan Berchmansseminane te Antwerpen. beroep werd gedaan op de gespe cialiseerde kennis van een interna tionaal consultancy-bureau. Na ver gelijking van de offertes werde de studieopdracht toegewezen aan "Plant Location International" dat zijn eindrapport bij de GIMV op 6 juni 11. neerlegde. De resultaten van deze studie wer den besproken op 29 juni. In decem ber ek. zal dit programma aan de Vlaamse Executieve worden voor gelegd zodat op 1 januari 1991 met de uitvoering ervan kan worden be gonnen. Een preciese verdeling van de financiële middelen werd nog niet opgesteld. Lisette Nelis-Van Liedekerke betreurt zulks ten zeerste en vrees dat "impulsgebie den" op de lange baan zullen ge schoven worden. Ze blijft alleszins aandringen want de regio heeft nood aan verdere expansie. LH I

De Voorpost | 1990 | | pagina 2