AC Lebbeke viert 35-jarig bestaan met topmeeting Volvo Modern wint eerste derby S Jiu Jitsuklub Akajima in aktie Givana en Minishotters nemen slechte start Belgisch Golfbiljartverbond ^'Gewest Aalst' Linda Berghman (AC Lebbeke): brons op Belgische kampioenschappen Volvo Modern - Voetlicht Baasrode 3-2 N.O.M.B. - Kern D.S.D. tïüaifi 30 - 14.9.1990 - De Voorpost MINIVOETBAL Op de eerste speeldag van deze nieuwe kompetitie stond meteen de derby op het programma. In de eerste tien minu ten was Volvo de betere ploeg. Het was vooral gevaarlijk via Peter Moens maar deklat en doelman Van Mol voorkwa men een doelpunt. De eerste aanval van Voetlicht was me teen raak. Pieters rondde een fraaie één-twee mooi af. De wedstrijd werd nu wat ordeloos. Volvo bouwde veel te traag op en Voetlicht probeerde het alleen nog vanop afstand. Op slag van rust werd het dan toch nog 1-1 via Eeckhaudt. In de tweede helft behield Volvo kon- stant het overwicht maar Voetlicht pakte uit met enkele vlijmscherpe counters vooral langs het dup Pieters-Van Dam me. Volvo vond steeds Van Mol op zijn weg. Voetlicht kwam 1-2 voorbij een uitbraak van De Batselier, afgewerkt door Karei Verhulst. Volvo drukte nu volop en Voet licht moest alle hens aan dek roepen. Van Damme werd uitgesloten en men had steeds meer fouten nodig om het gevaar te keren. Reed kon er op vijf minuten van het einde dan toch een bevrijdende 2-2 van maken. Bonnae- rens was dan tweemaal tereke té zelf zuchtig bij zijn uitbraken. Vandenbergh verspeelde in de laatste minuut op lulli ge manier de bal aan Karei Verhulst maar deze trof de deklat. In de laatste sekonden kon de beste speler op het veld, Peter Moens, er met een prachtig schot 3-2 van maken. Het is duidelijk dat Voetlicht een stug verdedigende ploeg is die met schitte rende counters kan uitpakken en er dit jaar nog velen zal verbazen. Voor Volvo was deze wedstrijd het bewijs dat er nog wat mank loopt met de afwerking. VolvoScheiris, Bonnaerens, Philips, P. Moens, Reed, Eeckhaudt, B. Moens en Vandenbergh. VoetlichtVan Mol, Pieters, E. De Bat selier, J. Verhulst, E. Van Damme, K. Verhulst, L. De Batselier, G. Van Dam me. Het verbond D.S.D. speelt opnieuw met 16 ploegen. Van de twee nieuwelingen, Vier Heemers en Rapide, kon laatstge noemde toch al een gelijkspel versieren tegen Dendermotors. Voor Vier heemers viel Walraevens wat te zwaar uit voor een debuut. Leren kost tijd, ook de D.S.D.- kompetitie. Givana heeft al de nodige jaren onder vinding maar kwam met een gehavende ploeg aan de start, wat tegen een titel kandidaat als Verhofstadt onmiddellijk wordt afgestraft. ook de Minishotters leken nog in vakan tiestemming, waarvan MVC dan gretig gebruik maakte om een verdiende over winning op het bord te plaatsen. Kleding Octaaf leek al goed gerodeerd evenals een verrassend goed spelend Quick Shop. Nova bedankte zijn nieuwe sponsor al met een overwinning. Avanti begon weer sterk het nieuwe seizoen en liet fusieploeg Piccadilly geen kans. Indien ze dit jaar wat meer regel maat aan de dag leggen wacht hen zeker een ereplaats. Uitslagen KI. Octaaf-SportwereldSan.De Herde- QuickShop 2-16 Walraevens-Vier Heemers 13-3 Dendermotors-Rapide 4-4 Nova-De Markt 5-2 Minishotters-MVC 1-6 Piccadilly-Avanti 1-6 Givana-Verhofstadt 0-10 Rangschikking 1. Quick Shop 1 1 0 0 16 2 2 2. Walraevens 1 1 0013 3 2 3. Verhofstadt 1 1 00 10 0 2 4. Kleding Octaaf 1100 10 1 2 5. M.V.C. 1100 6 1 2 6. Avanti 1 100 6 1 2 7. Nova 1100 5 22 8. Rapide 100 1 4 41 9. Dendermotors 100 1 4 4 1 10. Vier Heemers 10 10 3 13 0 11. De Markt 10 10 2 50 12. San. De Herde 10 10 2 16 0 13. Minishotters 10 10 1 60 14. Piccadilly 10 10 1 60 15. Sportwereld 10 10 1 10 0 16. Givana 10 10 0 10 0 GOLFBILJART ATLETIEK j Vrijdagreeks 17/9/1990 i Koszen II - H.I.H. 1 Schoonaarde-Fosques II i 't Klompje - Ensor Ledeboys - Central Fosques - 't Vosken Kot - Koszen I 4-2 3-3 5-1 3-3 4-2 1-5 .Erereeks 1/9/1990 1 Central A - H.I.H A 5-1 i i Snookers - Ledeboys A 4-2 jTrapken Op - 't Hoeksken A 3-3 i Retro A - Koszen A 1-5 Koszen B - Scotsching A 2-4 L't Klompje A - Buxy 5-1 I Fosques A - Leeuwkens A 3-3 1 B-reeks 1/9/1990 I H.I.H. - Johny Boys A Leeuwkens B - Fosques B I Kastaars A - 't Klompje B I -K.O.T. - 't Voske A Kleppers - 't Hoeksken 1 Koszen A - Koszen B 5-1 Scotshing A - 't Klompje A 1-5 Buxy - Fosques A 1-5 Leeuwkens A - H.I.H.A. 3-3 8/9/1990 H.I.H.B. - Leeuwkens B 2-4 Fosques B - Kastaars A 1-5 't Klompje B - Scotshing B 5-1 't Vosken A - Kleppers 4-2 Hoeksken B - Warandevrienden 4-2 Kleine Beurs A - Johny Boys A 5-1 4-2 3-3 2-4 1-5 4-2 iWarandevrienden - Kleine Beurs A 4-2 8/9/1990 i Central A - Snookers 5-1 Lede Boys A - Trapken Op 4-2 ;'t Hoeksken A - Retro A 3-5 C-reeks 1/9/1990 Kleine Beurs B - Schoonaarde 2-4 't Hoeksken C - Carinaboys A 3-3 't Vosken B - Central B 3-3 Central C - Retro B 2-4 Carina Boys B - Kastaars B 4-2 Lede Boys B - Den Uil 6-0 Hoek D - Johny Boys B 2-4 Johny Boys B - Kleine Beurs B Schoonaarde - 't Hoeksken C Carina Boys A - 't Vosken B Central B - Central C Retro B - Carina Boys B Kastaars B - Lede Boys B Uil - Hoeksken D Paardensport. De ponyruitertjes van de Leedse Ruitervereniging in aktie (da) Zondag 16 septemberdeelname aan de tweede uitgave van de 'Handels- en sportpromotiedag', georganiseerd door het Aalsterse Handelscentrum Moorselbaan. Andere deelnemers jiu jitsuklubs Ten Jin Shinyoryu en Yukio Tani, karateklub Karate-Do, aikidoklub Ken Kyu Kai en taekwondoklub Yagi-Do. Zaterdag 22 en zondag 23 septemberdeelname aan de nationale stagedag jiu-jitsu te Koersel (Limburg) Zaterdag 6 en zondag 7 oktober8ste grote barbecue in de cafetaria 'Osbroek', Fr. Blanckaertdreef te Aalst. Frieten met salade en brochetten of kip of ribstuk worden aangeboden tegen de demokratische prijs van 250 F (kindermenu tegen 125 F) op zaterdag van 18 tot 21 uur en zondag van 12 tot 16 uur. Algemeenheden Bestuur: Voorzitter Johan Vertongen, ondervoorzitter Dirk Mahieu, sekretaris Yvan Vertongen en penningmeester Marie-José Geerts. Lesgevers: Johan Vertongen (zwarte gordel 4e dan), hoofdinstrukteur, lid van de gradenkommissie BOJJF en WJJF; Yves Tas (zwarte gordel 2e dan) Lesuren: seniores 14-jarigen): - woensdag van 19u30 tot 21u00 - vrijdag van 19u30 tot 21u00 - zondag van 10u30 tot 12u00 juniores (7- tot 14-jarigen) - woensdag van 18u30 tot 19u30 Dojo: Sportcentrum TEN, Kapucijnenlaan 8a, 9300 Aalst Inlichtingen: Johan Vertongen, Spoorweglaan 25,1780Affligem (Terlafene), 053/67.05.14 Yvan Vertongen, Pluimstraat 27a, 9450 Haaltert, 053/83-43-23- DB Inderdaad, AC Lebbeke bestaat dit jaar vijfendertig jaar. Dergelijk feit moet van zelfsprekend in de verf worden gezet en de klub sloeg dan ook de handen in elkaar met AV Lokeren - de klub uit de Durmestad heeft er twintig jaar opzitten - om samen, op en om de piste van het Gemeentelijk sportkompleks langs de Albert I-straat te Lebbeke, een heuse topmeeting te organiseren. Ale atletiekklubs en enkele honderden belangrijke atleten werden persoonlijk uitgenodigd, een belangrijk budget aan geldprijzen, medailles en trofeeën ligt voor het rapen, bovendien wordt voor een elektronische tijdopname gezorgd voor alle kategorieën. Kortom, deze meeting wordt zowel voor de atleten als voor de toeschouwers een buitenkansje. AC Lebbeke-historiek Op 24 februari 1955 besloten enkele Lebbekenaars dat in deze regio van ons voldoende ruimte, belangstelling en ta lent aanwezig was om tot de oprichting van een atletiekklub te besluiten. Atle tiek Club Lebbeke Kruis (ACLK) was geboren. De atleten namen toen hoofdzakelijk deel aan veld- en stratenlopen. Van in den beginne stond de klub zelf voor de organisatie van een veldloop in. Stelsel matig groeide het ledenaantal en de faam van de club. In 1956 trad Maurits Van der Straeten tot de klub toe, iemand die later tot één van de spilfiguren van AC Lebbeke zou uitgroeien. Vanaf I960 werden de horizonten ver ruimd naar de zomeratletiek toe. Er gingen zelfs stemmen op om een atle- tiekpiste aan te leggen, een uiterst zeld zame lukse in die tijd. Het bleef trou wens niet bij dromen, want in 1966 was de piste een feit. Met eigen middelen en met de inzet van de eigen leden was het projekt tot stand gekomen. Trouwens op de plaats waar nu AC Lebbeke met zijn akkommodaties nog gehuisvest is. Voortaan konden de atleten ook tijdens de zomer hun geliefkoosde atletiekdis- ciplines beoefenen. Een echt dieptepunt werd het jaar 1967, toen de gemeente besloot de eerste fase ter inrichting van een modern sport kompleks aan te vatten en daartoe de piste met de grond gelijkgemaakt werd. Beloofd werd binnen de drie jaar een nieuwe piste te bouwen; die drie zouden er uiteindelijk tien worden. Ingevolge deze gebeurtenissen dachten sommigen in het bestuur dat de klub niet zou overleven en verdwenen dan ook, sa men met vele atleten die zich aansloten bij andere klubs. De periode 1967-1970 werd een over gangsfase. De zomeraktiviteiten vermin derden sterk en de klemtoon ging terug op het veldlopen liggen. Omstreeks 1970 verrees de klub sterker dan ooit uit haar as. De benaming werd aangepast: de klub heette voortaan AC Lebbeke. In datzelfde jaar werd voor het eerst een nationale veldloop georgani seerd, een traditie sindsdien. In onver hoopt snel tempo steeg het ledenaantal evenals de aktiviteiten. Vanaf 1971 bouwden wijlen voorzitter Renaat Biese- mans, sekretaris Maurits Van der Strae ten en de ruime kring van medewerkers aan een grote toekomst. 'Stilstaan is achteruitgaan' was hun leuze en die indachtig werden de handen vaak uit de mouwen gestoken. In 1972 werd de kring uitgebreid met een officiële damesafdeling. De groei van de klub vereiste bovendien het aan trekken van een trainer met aanzien. In 1976 werd Walter Van Rensbergen, zelf ooit lid van de Belgische Nationale Atle- tiekploeg en ruim bekend in atletiek- middens als federaal trainer van de 'fondploeg', met deze funktie belast. Tien jaar na het verdwijnen van de oorspronkelijke piste werd een prachti ge kunststofpiste, nog steeds één van de mooiste van België, ingebruik genomen. Sindsdien was AC Lebbeke niet meer te stuiten, zoals blijkt uit volgende titels: - 1975: kampioen van België 6de afde ling. - 1976: kampioen van België 5de afde ling. - 1978: kampioen van België 4de afde ling. - 1980: kampioen van België 3de afde ling. Nog steeds, terecht trouwens, was men niet tevreden te Lebbeke. De klub moest en zou de plaats innemen waarop zij recht had in de Belgische atletiekwereld Dankzij diverse initiatieven kwam zij dan ook steeds dichter bij dit gestelde doel. - 1980: aanleg van een stand voor pols- stokspringen, op dat ogenblik één der beste van België (in de jaren die kwa men zou Chris De Ridder er dankbaar gebruik van maken om uit te groeien tot een wereldkampioen). - 1985: installatie van eigen kantine en materiaalhuis, voldoend aan de behoef ten van de klub. - 1988: kaap van de 400 leden gerond, hoofdzakelijk dankzij de uitbreiding van de jeugdwerking, met als in het oog springend resultaat de titel van Belgisch kampioen van de jongenskadettenploeg. Meeting Om de viering van 35 jaar AC Lebbeke extra-sportief in de verf te zetten organiseren AC Lebbeke en AV Lokeren, op zondag 16 september, vanaf 14.30 u. een grootse atletiek- meeting. Er staan wedstrijden gepro grammeerd van pupillen tot ve- Atletiek in Aalst. Deze vrouwelijke atleten van Eendracht Aalst vinden het blijkbaar nog een pretje (da) teranen, zowel voor dames als voor heren. De beste vijftien prestaties (overall-klassement volgens de Hongaarse tabel) worden gehonoreerd met een geldprijs. Daarnaast zullen tro feeën uitgereikt worden door Norbert De Batselier, vice-pre mier van de Vlaamse Executie ve en door het direktiekomitee van de ASLK aan de laureaten van de 400 m seniors (mannen en vrouwen), 60 m horden pu pillen meisjes, 800 m pupillen jongens, 1.500 m kadetten jon gens en 1.500 m scholieren jon gens. Op elke eerste drie van iedere proef liggen bovendien medail les te wachten. Gelijktijdig met deze sportma nifestatie gaat tevens een gezel lige barbecue door. Pierre Van Rossem Liefhebbersvoetbal. In het Aalsterse MTSA speelden de Melckenbeekvrienden tegen Excelsior (da) Linda Berghman, de vaandeldraagster van de Lebbeekse damesatletiek, is er vorige zondag in geslaagd, in het Waalse Naimette, brons te halen in het Belgisch kampioenschap over de 800 m. Ze liep de dubbele pisteronde in 2.07.02; haar beste seizoensprestatie bedraagt 2.06.4. Linda Berghman over de wedstrijd: "Op zaterdagvoormiddag werden de reeksen gelopen. Ik won mijn reeks en liet bovendien de tweede beste tijd afdrukken, wat me meteen uitzicht bood op een podiumplaats. Dat ik uiteindelijk tijdens de finale op zondag, slechts derde werd, heeft me lichtjes ontgoocheld, maar al bij al ben ik toch tevreden met een podiumplaats. Inge Huyssen (Duffel) die zondag tweede eindigde, heb ik tijdens het voorbije seizoen reeds driemaal op mijn weg ontmoet. Telkens versloeg ik haar, maar zondag liep ze mij vooraf. Wellicht heeft de speciale sfeer die rond zo'n Belgisch kampioenschap hangt - er wordt meer taktisch gelopen en de zenuwen spelen bovendien een rol - me parten gespeeld. Anneke Matthijs (KAA Gent), de latere winnares, nam van in den beginne het initiatief. In haar tred volgden Inge Huyssen, Greet Dupain (Olse) en ikzelf. Bij de bel is Matthijs gaan versnellen, ik heb de achtervolging ingezet, passeerde Dupain en Huyssen en nestelde me in tweede versnelling. Blijkbaar heb ik die inspanning wat te fors doorgevoerd, want in de laatste honderd meter is Inge Huyssen me nog voorbijgelopen". Vermelden we nog dat Johan De Feyter, met een worp van 59m08 zevende werd in het speerwerpen en dat Rudy Piessens, beiden ook AC Lebbeke-atle- ten, in het 3 000 m steeple-nummer een tijd van 9.27-9 achter zijn naam kreeg. Pierre Van Rossem

De Voorpost | 1990 | | pagina 30