C0MPUTERH0USE I Bloemenveiling 'Flora' luidt 'de andere klok' WHAT'S IN A NAME? Nu seminarie over 'Vóórbehandeling van snijbloemen' STEEKKAART COMPUTERHOUSE I 6 - 14.9.1990 - De Voorpost In de Aalsterse bloemenveiling Flora waait duidelijk een nieuwe wind. Flora wil een schakel zijn tussen de producent en de koper. Een dienstver lenend bedrijf waarin iedereen zich thuisvoelt. Alleszins méér dan gewoon een verkoophalle. Ook voor Flora staat het Europa van '92 voor de deur. Flora wil klaar staan om die uitdaging aan te kunnen. Daartoe moesten grenzen worden openge gooid en een toekomstgericht beleid gevoerd. Iemand die een frisse aanpak heeft, weet heeft van import en export en oog voor problemen binnenshuis, moest daartoe worden aangetrokken. De 28-jarige Rudi De Kerpel werd dus general manager. Vrij snel schaarde hij jongeren om zich heen waarbij de gemiddelde leeftijd daalde van 45 naar 33 jaar. Een enthousiast team waaruit specifieke werkgroepen ontstonden, een jongerenkomitee dat een progressieve aanpak garandeert en 'Flora 2000' die het veilinggebeuren optimaliseert zo voor de producenten als voor de kopers. We bladeren negenentwintig jaar terug. De coöperatieve vereniging Flora (gesticht in 1959), werd ope rationeel op 17 april 1961. Aalst bleek een uitstekende ligging voor de veiling: niet minder dan 40% van de Belgische snijbloemen werd in deze omgeving geteeld. De omscha keling van landbouw naar sierteelt en de vele uitbreidingen van be staande sierteeltbedrijven in de ze ventiger jaren, deed de snijbloe- menproduktie sterk toenemen. Om deze meerproduktie op te vangen heeft het veilinggebouw zich in 1975-1978 met 50% verruimd. Ver dere modernisering volgde vrij snel, waarbij automatisatie (1979) en elektronische klokken (1980) nood zakelijk werden. Het optimisme leek niet te temperen en vond zijn weerslag in talrijke investeringen- tot 2 mei 1987; de zwarte dag in de Flora-geschiedenis. Een hevige brand vernielde het hele veiling complex. Noch de uitrusting, noch de volledige administratie bleven gespaard. Maar het zou Flora niet zijn indien het sterke geloof in de coöperatieve niet resulteerde in een snelle her nieuwde start. Terwijl de Floramensen tijdelijk ge bruik maakten van de accomodatie van een andere veiling, herrees de phoenixvogel in het Aalsterse. Al in oktober 1987 kon de verkoop als van oudsher plaatsvinden. Op 25 juli 1988 vond de inhuldiging plaats van een ultramodern kompleks. Dé veiling was klaar voor een volgende uitdaging. Direkteur Rudi De Kerpel De nieuwe manager komt uit de begoniagemeente Lochristi, heeft ervaring met teelt en export van azalea's, maar was laatst werkzaam in de grafische sektor. Van hem wordt verwacht dat Flora op het niveau van de konkurrentie komt en dat de overgang naar het Europa van 1992 ('93T) gebeurt zonder strubbelingen. Flora is na Euroveiling Brussel, met een omzet van 300 miljoen, de grootste van het land. Om in het komend Europa te overleven, moet Flora groeien zonder bijkomend personeel aan te werven. De Kerpel opteert dan ook voor 5 in plaats van 4 veilingdagen per week. De handicap van de verschillende BTW-aanslagvoet t.o.v. Nederland wil Flora kompenseren door betere kwaliteit en betere service. 'Van dat BTW-verschil lig ik niet wakker. In het komende Europa komt er ook daarin enige harmonisering'. De manager reist, tijdens het week end, onverlet en goedkoper naar andere landen om de marktmoge- lijkheden uit te testen. Ook tijdens de winter wil hij alle soorten bloe men kunnen aanbieden. De manager vraagt veel van zichzelf maar ook vaji zijn personeel. Aan de verdere uitbouw moet ge werkt worden met begeestering, wil men kans tot slagen hebben. De Kerpel staat open voor ideeën, ook van het personeel. Zo staat een werkgroep met afgevaardigden van telers, kopers en personeel te trap pelen met suggesties en ideeën. De werkgroep Jongeren wees op de onvolledige informatie en bekend heid met het voorbehandelen van snijbloemen opdat ze langer fris en levendig zouden blijven. Kwaliteit staat immers vooraan bij Flora, dat ook hier de eigen logo wil bevesti gen met 'de andere klok'. Deze suggestie van de jongeren re sulteerde in de organisatie van een seminarie, op woensdag 19 septem ber. Vóórbehandelen van snijbloemen kan de bloemen gewoon in een emmer met water gooien. U kan ze echter ook voorbehandelen door er een dosis 'chrysal' aan toe te voe gen. Dat garandeert langere levens duur en dus betere kwaliteit. En grotere tevredenheid van de klan ten wat zich vroeg of laat in een betere prijsvorming kan uiten. Een klant wil wel iets meer betalen, mits hij er kwaliteit voor terugkrijgt. Het seminarie gaat dan ook over de voordelen van 'vóórbehandelen van snijbloemen'. Momenteel doet men reeds aan tests. Op het seminarie ziet u er de resultaten van. Zelfde bloemen in gewoon water, of in water met voed sel van bij de teler, of in water dat voedsel krijgt ook in de winkel bij de fleurist. De verschillen zullen voor zichzelf spreken. Programma Vanaf 16.30 u. zet Flora zijn deuren wijd open voor jan en alleman. Een ideale gelegenheid om eens een rondgang te maken in de veiling en elke drempelvrees daarbij te overwinnen. Te 18 u. maakt u een demonstratie mee in verband met 'Hedendaags bloemschikken' door P. Van Die- rendonck, eerste prijs in de nationa le wedstrijd 'Kristal'. Wie zich even wil versterken krijgt tussenin de gelegenheid doch te 20 u. gaat het seminarie van start. General-manager van Flora, Rudi De Kerpel, doet de openingsspeech en P. De Molenaar van Pokon- Chrysal geeft tips voor de vóórbe handeling van snijbloemen in de handel en bij de fleurist. Waarna dr. prof M.P. De Proft van de fakulteit landbouwwetenschappen van K.U. Leuven het in meer algemene zin heeft over 'houdbaarheid van snijbloemen'. Sales-manager Egemin nv behan delt dan 'Bewaartechnieken van snijbloemen', waarna kans tot vra gen stellen. In november-december volgt dan een andere manifestatie waarin Flora zijn nieuwe aanpak toont en 'de andere klok' laat horen. Het wordt een akademische zitting rond HO alle aspekten van de snijbloemen teelt. Direkteur De Kerpel verheugt er zich ondertussen reeds in dat de omzet in de veiling Flora reeds mer kelijk is gestegen, dat Wallonië meer en meer kopers naar Aalst stuurt en dat ook een nieuw afzetge bied kan gevonden worden in Noord-Frankrijk, tot en met Parijs en in onze grootwarenhuizen, waar dan vooral voor eigen gebruik wordt gekocht zonder konkurrentie aan de echte bloemenhandelaars. In 1991, ter gelegenheid van 30 jaar Flora, volgt dan het grootste bloe- menbal dat België ooit meegemaakt heeft. Aalst. Kwis in Netwerk. Even op adem komen tussen de vragen door (a) Aalst. Kwis in Netwerk. Aad Gaad moest de vragen stellen (a) Onze vertegenwoordiger J.M. Heyman overhandigde een bloempje aan mevrouw De Clercq Ja) Enkele dagen geleden Aan de Zonnestraat 28 te Aalst heeft men sinds kort een centrum voor computerfanaten, Compu- terhouse genaamd. De zaakvoerder, Eddy De Clercq pakte voor de opening echt met een stunt uit. Wie als eerste een aankoop deed, kreeg zomaar gratis een computer. Voor de tweede en de derde was nog een printer weg gelegd. Fred Van Pottelbergh overnacht te aan de winkeldeur vanaf 22 uur, kreeg bezoek van de politie, die maar niet verstond waarom een man het in het hoofd krijgt om midden in de nacht in de regen 'te kamperen', maar ging uiteindelijk huiswaarts met een personal computer. Computerhouse what's in a name? Computerhouse is gespeciali seerd in personal computers, printers, software en toebehoren. Wat de zaak anders maakt met firma's is dat men *1 1 X Het rijke gamma van "Computerhouse" (a) bij Computerhouse werkt met ge specialiseerd personeel Kris Van den Bossche is pro grammeur en weet alles van het computerwereldje. Bovendien krijgt men bij aankoop van een computer gratis 10 uur les in een apart leslokaal. Steeds mag men bellen voor vrijblijvend advies. Eddy De Clercq en zijn echtgeno te willen zich met hun zaak vooral richten tot KMO's, particulieren en schoolgaande jeugd. Dat men van aanpakken weet bij Computerhouse, illustreert het feit dat men uitpakt met een eigen merknaam. De prijswinnaar van de openingsstunt, de heer Van Pottelbergh, met de zaakvoerder Eddy De Cterek (a) SUNWALL, alluderend op de Zonnestraat en de Aalsterse wal len, is de nieuweling in computer land. De pc's werden geassem bleerd met kwaliteitsonderdelen en toch worden ze aan zeer scherpe prijzen te koop aange boden. Bij Computerhouse vind je alle wereldmerken. Bovendien krijg je garantie. Op het professioneel gamma van SAMSUNG krijg je 3 jaar waarborg, voor de CITIZEN printers 2 jaar. Computerhouse steunt op een jarenlange ervaring van zaak voerder Eddy De Clercq. Sys teemimplantaties en organisatie van administratieve diensten zijn voor hem niet wereldvreemd. Computerhouse is dan ook meer dan je bezoek waard. Kom en overtuig jezelf J.M. Heyman Zonnestraat 28, AALST Specialist in Personal Computers, Printers, Software en toebehoren Zaakvoerder. Eddy DE CLERCQ Merken: Alle wereldmerken Eigen merk: SUNWALL OPENINGSUREN: alle dagen open van 10 tot 18 uur. Zondag en maandag gesloten Telefoon 053/77.83.21 Fax 053/77.82.36.

De Voorpost | 1990 | | pagina 6