nam vroege start 11.11.11 Erpe-Mere t Kwissen met BGJG Bambrugge en Burst Studio Ypsilon speelt "De Stoel" Erpe-Mere verwacht |i verkeershinder wegens? omleidingen Obscène Fabels in Kat Teate* 1 Aalst Meldert Moorsel '4 - 5.10.1990 - De Voorpost De herfsttijd blykt voor de besturen van de Bond van Grote en Jonge Gezinnen in Erpe-Mere de meest geschikte periode te zijn om te kwissen. Het is een facet dat deel uitmaakt van de vrijetijdsbesteding en dat daarenboven een belangrijke opvoedende waarde inhoudt. Het zgn echter geen gespecialiseerde kwistornooien want het blijft in feite by een gezellige vragenstelling waarbij iedereen de mogelijkheid geboden wordt om mee te doen. Het komt er alleen op aan een degelijk team te vormen en zyn kennis over alles en nog wat aan te scherpen. Burst De Bond van Burst zet de reeks in op vrijdag 5 oktober en hier is men al aan de achtste uitgave toe wat wel bewijst dat er nog altijd belangstel ling bestaat voor een dergelijke ak- tiviteit. Men start stipt om 20 uur in de Parochiezaal achter de kerk van Burst. Om deel te nemen moet men ploe gen vormen van drie of vier kwissers en deze voltallige ploeg moet het alleszins gedurende tien reeksen uithouden. De vragen worden ge steld in verband met literatuur, aardrijkskunde, geschiedenis, ak- tuele onderwerpen en andere tradi tionele tema's. Nadien wordt de rangschikking opgemaakt over de tien reeksen. De ploegen worden vrij samengesteld zonder belang van familierelatie. Van het ogenblik dat men met het vereiste aantal deelnemers inschrijft kan men ko men kwissen. De winnaars ontvangen niet alleen een aandenken geschonken door het gemeentebestuur maar ook een waardevolle prijs die op zijn minst gelijk gesteld wordt met het in schrijvingsgeld (400 fr per ploeg). Inlichtingen over deze Bondskwis kan men inwinnen bij Luc Vinde- voghel te Burst, tel. 053/62.60.81. Bambrugge In de deelgemeente Bambrugge or ganiseert de Bond een gezellig sa menzijn onder het motto 'BGJG laat Bambrugge kwissen en dansen'. De organisatoren laten een tiental ploegen wedijveren in een 'meedo genloze kwis' op zaterdag 13 okto ber en men begint om 19.30 uur. De inzet van het gebeuren is een wissel beker voor 'Bambrugges Beste Kwisser'. Na de hersenpijniging gaat men rond 22.30 u over naar het amuse ment en kunnen zowel de suppor ters als de kwissers de dansvloer op. Het is de bedoeling van de BGJG Bambrugge om alle verenigingen in haar initiatief te betrekken en men hoopt het hele dorp op de been te brengen. Nu reeds kunnen de organisatoren rekenen op de deelname van ver schillende verenigingen zoals de voetbalclub FC Bambrugge, de KVLV, het zangkoor, twee teams van het plaatselijke Davidsfonds, Bond van Gepensioneerden, de kwissende moeders van de BGJG, parochiale werken en de vrienden kring van de Sint-Franciscusschool. Men hoopt stellig dat ook nog ande re verenigingen deze groep zullen komen aanvullen. JV Jeughuis Ypsilon in Aalst startte in september zijn twintigste werkjaar en als opening van dit feestjaar werd gekozen voor de realizatie van een projekt dat sinds enkele jaren intens werd gekoesterd. Studio Ypsilon zag het levenslicht en brengt op 5 en 7 oktober "De Stel van Stanislaws- ki" op de planken, een stuk van Guido Van Meir. Personen die het toneelstuk ken nen, zullen beamen dat dit een ge waagde onderneming is, temeer daar verschillende akteurs hun eer ste stappen op de Bühne zetten. Een doelbewuste keuze en tegelijk ertijd een prachtige uitdaging. Het bloek van een toneelliefhebber kruipt waar het niet gaan kan en als dusdanig groeide het idee om zelf de toneelwereld binnen te duikelen. Met de feestzaal 't Kapelleken in de Meuleschettestraat te Aalst be schikt de groep meteen over de no dige infrastruktuur voor repetities en opvoeringen. Onder de leden van het jeugdhuis vond de groep een paar mensen met eigen toneel ervaring en een aantal sterk gemoti veerde debutanten. Bij een meer gedetailleerde rond vraag doken meteen een 30-tal mensen op die wat graag aan dekor- bouw, licht, public-relations en noem maar op wilden meewerken. Eens het materiaal en de mensen gevonden, zijn de bezielers van Stu dio Ypsilon, Johnny Goevaerts en Kris Lievens, op zoek gegaan naar een gepast toneelstuk en naar een regisseur die mee in de boot wilde stappen. "De stoel van Stanislawski" naar een regie van Erwin Van Herreweg- he was het resultaat. Studieo Ypsilon is ervan overtuigd dat ze deze vuurproef zal overleven. De respons van het publiek zal de garantie zijn om de ingeslagen weg al dan niet verder te bewandelen. Rolverdeling In het stuk treden op Guido De Cock, Brigitte Lievens, Adelheid Ghys, Carine De Backer, Ann Claessens, Patrick Matthieu, Lieve Van Essche en Dirk Van Schuylen- bergh. Erwin Van Herreweghe Aalst. Een repetitiefoto van Ypsylon dat ijverig werkt aan zorgt voor de regie. Godeheve Buy- Stanislawski" (a le zorgt voor de inleiding. Voor de technische realizatie staan Johnny Goevaerts en Kris Lievens voor de produktie; Geertje De Beul voor het dekorontwerp; Wim Scho- ckaert, Luc Schockaert, Mare Ver- eecken, Didier Van Uytvanghe en Pieter De Mil die zorgden voor de dekoropbouw; Pascale Van de Poel staat in voor de tekststeun; licht en geluid werden toevertrouwd aan het trio Jean-Luc Van Der Biest, Michaël De Kegel en Johan Geurts. Albert Schollaert zorgt voor de re kwisieten en Arne De Boeck en Mi- ren de Aguirre zorgen voor grime en haartooi. "De stoel van Vervolg op p. 4 bijgevolg ook een vorm om de volks gezondheid te verbeteren. Een laatste projekt in Haïti is bijna identiek aan het eerste, nl. gemeen schapsvorming en animatie, maar dan wel in een andere streek, nl. in La Victoire, eveneens gelegen in het Plateau Central. Het zijn dus drie projekten die niet zover uit me kaar liggen en gemakkelijk samen te kontroleren zijn. Hier doet bijna gans de bevolking aan overlevings- landbouw zodat men zich hier tot hoofddoel stelt de ekonomische en sociale levensomstandigheden van de boerenbevolking te verbeteren. Daarom zoekt men hier zijn heil Aalst. Ypsylon droomt van grootse dingen (a) KBG Mijlbeek van start Op woensdag 17 oktober te 14.30 uur heeft in het Apostelken de offi ciële stichtingsvergadering plaats van KBG Mijlbeek. Na de plechtige opening is er het optrpden van een Mijlbeekse zangeres. Tijd om eens gezellig te babelen is er tijdens de koffiepauze. Het feest wordt gratis aangeboden aan alle geïnteresseer de gepensioneerden. Inschrijven voor 10 oktober bij de sekretaris van KBG Aalst Miilbeek Jan Van Lang- enhove Bergekouter 12 Aalst. KAV verbond Aalst: alleenstaan- denwerking Op donderdag 18 oktober richt KAV Aalst, werkgroep alleenstaan den een informatie en gespreks- avond in rond vrouwen en echt scheiding. Tal van sociale, juridi sche en psychologische faktoren worden uitgediept. Samenkomst in de muziekzaal (achterbouw eerste verdieping) van het Groen Kruis om 20 uur. Inkom 50 fr. Graag op voorhand inschrijven via het nummer 053/ 76.16.90. De Loods De Loods is een leer en werkplaats voor ongeschoolde werklozen. De oesterzwamkwekerij geeft hen de kans een realistische arbeidssituatie na te bootsen, waarbij alle deelne mers 'hulp in tuinbouw' of 'verkoop' volgen. Terzelfdertijd kunnen ze er intens oefenen in het aanleren van de ver eiste arbeidsgewoonten. De Loods wil ook een manier zijn om samen te zoeken naar een oplossing voor een tewerkstellingsprobleem. Geïnteresseerd? Neem. eens kon- takt op met Willem Gees, de LMODS Stoofstraat 15 in Aalst. Tel. 053/78.82.64. De Loods is een deelverenigingvan de VZW H.A.K. Computerkursus: Lotus 1.2.3. (Spreadsheet Program) Wil je leren werken met de wereld leider van de elektronische bladen en op die manier veel kostbare tijd en energie besparen? Schrijf dan in voor de cursus Lotus 1.2.3. Na een inleiding waar ingegaan wordt op de definiëring van een re kenblad, de mogelijkheden en doel stellingen van Lotus 1.2.3. komen volgende punten aan bod: schermopbouw gebruik van rekenblad inbreng van gegevens in een re kenblad wijzigen en uitvegen van inge brachte gegevens het ingeven van commando's Worksheet-commando's grafische mogelijkheden het WHAT-IF onderzoek het Print-graph-commando ingebouwde nineties macro's in Lotus 1.2.3 diverse oefeningen Opmerking Voor de oefeningen schakelen men een bijkomende lesgever m zodat iedere cursist op optimale wijze doorheen deze cursus begeleid wordt. CC De Werf - Aalst Vergaderlokaal 2. Data: maandag 15 oktober, dinsdag 16 oktober, maandag 22 oktober, dinsdag 23 oktober en donderdag 25 oktober telkens om 19 uur. Inschrijvingen en inlichtingen: 053/ 76.13.11 Cursusgeld: 5.000 fr. (exclusief nota's) Mosselfestijn in Aalsters Lyceum Het is inderdaad een traditie gewor den, dat de Vriendenkring van het K.A. II - Aalstenaars klinkt de alou de benaming «Koninklijk Lyceum» beter in de oren - eens de aangebroken, koortsachtig de kwa liteit van de Zeeuwse mosselen be- g'nt te volgen. e leden van deze dynamische vriendenkring staan er immers op dat de gasten op hun «Mosselfe stijn» kwaliteit geserveerd krijgen. De reputatie van de keuken staat er bovendien borg voor dat de bezoe kers waar voor hun geld krijgen. Om te genieten van een heerlijke maal tijd - sappige, om-duimen-en-vin- gers-af-te-likken-mosselen, verge zeld van knapperige frietjes en een streekbiertje-van-lek-mijn-lipje hoeft de bezoeker geenszins aiep in zijn portemonnee te tasten. Twee honderd vijftig frank volstaat reeds. Wie geen zin neeft in mosselen kan ook een stoverijschotel bekomen. Achteraf kunnen de bezoekers ook nog hun kennis van Belgische streekbieren aanscherpen. Wan neer dit mosselfestijn georgani seerd wordt? Op vrijdag 12 oktober a.s. in de lokalen van het Koninklijk Lyceum, Pontstraat 51 te Aalst. Vermelden we nog dat de opbrengst van dit festijn integraal gespen deerd wordt aan de aankoop van leerboeken en ander didactisch ma terieel, ten behoeve van de leerlin gen van K.A. II en Middenschool II. Al een voldoende reden, lijkt ons, om zich die vrijdagavond Lyceum- waarts te begeven. Frans spreken Centrum Netwerk organiseert kur- sussen FRANS SPREKEN. De lessen worden gegeven door de begeleidsters van het vroegere Edu- katief Samenwerkingsverband. Door middel van talrijke conversa ties en dialogen wordt de kursist(e) in kontakt gebracht met onderwer pen uit het dagelijkse leven. Er wordt een stevige basiskennis van de Franse omgangstaal bijgebracht en een woordenschat die in de eigen situatie met Franssprekenden di- rekt bruikbaar is. De lessen gaan door in kleine groe pen, op een aangename, niet- schoolse manier. Telkens 2.30 u. per week, overdag of 's avonds. Eerste kennismaking: maandag 8 oktober van 13.30 u. tot 16 u. of van 19 u. tot 21.30 u. De lessen starten vanaf 15 oktober '90. Bijdrage: 2000/1800 (30 lessen - tot einde juni '91) Inlichtingen en inschrijvingen (t/m 5 oktober) - Centrum Netwerk van 9 u. tot 17 u. - 053/78.89.81 - Hildegarde Gern 's avonds na 20 u. - 053/66.51.99 Tweedehandsbeurs De B.G.J.G.-Hekelgem organiseert op zondag 21 oktober 1990 voor de derde maal een tweedehandsbeurs. De aktiviteit gaat door in de grote zaal van het Jeugdhuis St.-Benedik- tus van de abdij van Affligem te Hekelgem. Vorige jaren mochten de organis atoren zich verheugen over een groot aantal deelnemers en een nog groter aantal bezoekers. De beurs beperkt zich tot de verkoop van kin derkledij (van 0 tot 12 jaar), duur zaam kindermateriaal, baby-uitzet, speelgoed kinder- en jeugdboeken en platen. De artikelen die aange boden worden dienen vredelievend van aard te zijn, ongevaarlijk en in foede staat. edereen die wat te verkopen heeft, kan deelnemen - zowel leden als niet-leden van de B.G.J.G. Voor meer informatie en inschrij vingen neemt U zo vlug mogelijk contact op met Mevr. Schwab-Ca- rion (tel. 053/66.38.49) of Mevr. Do- hogne - Adriansens (tel. 053/ 67.09.81). CSC Faluin(jesstreek naar contai nerpark CSC Faluintjesstreek i.s.m. CSC Studiekring Aalst organiseert op zondag 21 oktober een geleidbe- zoek aan het containerpark te Aalst. Er volgt een ontvangst door schepen Dirk De Meerleer, een rondleiding op het containerpark, een videomontage van OVAM en diverse infostands over afvalver werking en afvalbeleid. Afspraak om 10 uur stipt aan de ingang van het containerpark Berg- emeersenstraat te Aalst. De hele rondleiding duurt ongeveer 1.30 u. Verdere informatie kan men beko men bij H. Van Gijseghem Molen straat 16 Moorsel tel. 053/70.33.73. Bakschietklub Klavertje Vier Bakschietklub «Klavertje Vier» or ganiseert op 19 en 20 oktober in café De Palm een bakschieting naar pan- idare kippen om 9 uur. SP Moorsel Bal raadslid maurice Barrez Op zaterdag 6 oktober gaat in zaal Breughel Aalsterse Steenweg te Moorsel het bal door van SP raads lid Maurice Barrez. De Fanthoms nodigen ten dans uit van af 20.30 u. p\A naar andere middelen. Via be\re making en vorming kan men dr*1' werkstelligen want deze vorm [n automatisch naar zelforganirer' van de boeren wat zou moeteij"1" dragen tot de uitbouw van eenl1 renbeweging die de overheid; fundamentele hervorming van!011 landbouwbeleid moet afdwiir^» Dit projekt loopt trouwens in r" we samenwerking met de 'boerr beweging van Papaye'. foe Komt men niet akkoord om eeifai deze drie projekten definitief te1 aa zen dan zijn er nog tientallen afoe re in diverse ontwikkelingslanP^ alle even aantrekkelijk en en1 waardig om er geld in te stekef ast( pen Aan de spoorweg en meer bepaald aan de overweg nr. 8 opkn Oudenaardse steenweg (ex-station Erpe-Mere) zullen door de NM^n onderhoudwerken uitgevoerd worden waardoor een wegomleggj,n noodzakelijk is. Vermits de noodzakelijke herstellingswerken v|atj schillende dagen in beslag zullen nemen, brengt het gemeentebestu^, aan de bevolking ter kennis dat sommige wegen met een overlast 875 verkeer zullen te kampen hebben. In beide richtingen zal trouwens lf v verkeer omgelegd worden van 27 oktober 1990 van 7 uur af tot en n 3 november. 1de Voor het verkeer dat uit de richting Aalst komt naar Oudenaarde tfrat gebeurt de omlegging via de Industriezone langs de Kraaineststrajet Hoog- en Kapelhofstraat te Erondegem, verder naar de Rijkh^ga straat, Keerstraat om langs de Industrieweg opnieuw de steenwegen vervoegen. feC Het verkeer dat uit de richting van Oudenaarde komt naar Aalst 6n omgelegd worden langs de Bos-, Berg- en Vijverstraat te Mere, verent moet het dan langs de Rooseveltlaan en de Dorpsstraat te Erpe nè.L de Vijfhuizen. isti Parkeerverbod et Het gemeentebestuur wijst er op dat wegens de beperkte wegbreei V van de omleidingswegen langs het trajekt van de wegomlegging ej,|° parkeerverbod zal uitgevaardigd worden en bepaalde straten zulï. slechts in één richting mogen bereden worden. Het wordt dus goi 0 uitkijken in de aangeduide wegomlegging want het verkeer zal er 1 sommige ogenblikken van de dag zeer hinderlijk zijn. Voor de bevf*S king van de deelgemeenten waar de wegomlegging gësitueerd is, f het dus noodzakelijk zijn om alternatieve wegen op te zoeken om A meer narigheid te voorkomen. I wei Als eerste opent centrum Netwerk de vernieuwde stadsschouwburg De Kat, voortaan Katteater genoemd met Jan Decleir en zijn obscène fa bels op donderdag 11, vrijdag 12 en zaterdag 13 oktober telkens om 20.30 uur. Obscène fabels zijn bewerkingen van middeleeuwse verhalen die na zovele eeuwen nog brandend aktu- eel zijn. In die fabels worden morele waarden op de helling gezet via de lach. Een lach van bevrijding en protest tegen de machthebbers. De 'onkuise' satires rekenen af met seksisme en valse deftigheid en win den er letterlijk en figuurlijk weinig doekjes om. In 'het beleg van Bolgna' is de kerk het mikpunt van alle kritiek, het verhaal 'de poezemuis' gaat over de onschuldi ge man met horens. Decleir vertelt magistraal. In een razend tempo met een maksimum aan gelaatsuit drukking en een lenig lichaam. JM Heyman Aalst. Jan Declier komt met zijny scene fabels naar Aalst atst Aalst. Het vervoeren van een aquarium is geen makkie. Er komen hef.ee voorzorgsmaatregelen bij kijken (a) jdd

De Voorpost | 1990 | | pagina 4