in Dendermonde GEEFT STOF OM OVER TE PRATEN Het is nu veertien jaar geleden dat Marie-Claire Van de Voorde uit Lokeren in het Dender- monds Reklaamblad een advertentie plaatste met o.m. deze merkwaardige aankondiging: 'Mag ik me even voorstellen? Mijn naam is Marie-Claire. Ik kom naar Dendermonde wo nen, meer bepaald in de Brusselsestraat 12. Daar komt dan ook de textielwinkel MODECOUPON'. Nu moet je de Dendermondenaars en al de mensen uit het omliggende niet meer uitleggen wat en waar Modecoupon is. Elke huisvrouw die ook zelf wat wil doen, kent deze droom- zaak. Ze is een begrip geworden, een instituut. Gedurende de jongste twee maanden is er hard gewerkt daar in de Brusselsestraat om van een toch wel wat voorbijgestreefde inrichting een moderne en goed-ogende zaak te maken en dat niet alleen aan de buitenkant, maar vooral binnenin. Ten voordele van de klant dus, van ons allemaal, want Modecoupon heeft zich op die veertien jaar een sterke reputatie verwor ven, een faam die gebaseerd is op een geslaagd huwelijk tussen prijs en kwaliteit, geschraagd door een attente service en een vriendelijke bediening. Het was dus groot feest, vorige vrijdag voor de familie Van De Voorde, voor de klanten en voor gans de streek. Uiteraard mochten daarop naast de vele geno digden ook burgemeester Dierick, begeleid door een deel van zijn schepencollege, en vele vooraanstaanden niet ontbreken om de hero pening een feestelijke en officiële noot te ge ven. Historiekje In feite zijn er vier Modecoupons: twee in Lokeren, eén in Sint-Niklaasen één in Dender monde. Vier zaken maar dezelfde kwaliteit, dezelfde keus en vooral dezelfde prijs. Eén familie, één geheel met 27 werknemers, waar- Schepen Van Gucht, Mevr. Dierick, Marie- Claire tussen haar ouders en echtgenoot Ju- lien luisteren naar de toespraken en efficiënt zijn. Daaraan hebben we de voor bije maanden gewerkt. Van de gelegenheid hebben we ook gebruik gemaakt om het bui tenaanzicht bij te werken. De Brusselsestraat is nu een klassezaak rijker. Dat kan alleen maar het ganse centrum ten goede komen. Binnenin werd een stockageruimte omgeto verd in een showroom, waarin de klanten nu de stoffen, gordijnen of draperieën in een meer natuurlijke, dus huiselijke, omgeving kunnen bekijken. De vensters bijvoorbeeld zijn er ge drapeerd zoals bij ons thuis, zodat de klant onmiddellijk een totaalidee krijgt van zo'n in richting. Geen verrassingen dus achteraf. De oneffenheden van het niveau werden weg gewerkt en binnenin de winkel zijn ruime eta lages, waarin mannequins de waren aanprij zen. Ook de toogbank staat er helemaal anders bij'. Een hele verbetering dus, gericht naar de klant toe. Want dat blijft nog steeds het hoofddoel van Modecoupon: de wensen van de klant voldoen. Dat kanalleen maar door het aanbie den van kwaliteitsprodukten tegen betaalbare prijzen. Daarom richt Modecoupon zich tot een groter kliënteel om de winstmarge kleiner te kunnen houden. Dat kan alleen maar in het voordeel van de verbruiker zijn. Als dat dan nog gebeurt in een aangenaam kader dan kan dat alleen maar de relatie tussen handelaar en klant interessanter maken. Marie-Claire tijdens haar spirituele toe spraak van 6 in Dendermonde. De familie Van De Voorde is een begrip geworden in het Vlaamse land, niet alleen door de wekelijkse marktda- fen, waarop Modecoupon vrijwel altijd te vin- en was, maar ook door de filosofie die achter het zakendoen steekt. Ze praten erover, ze werken ervoor, kortom ze leven in, voor en met Modecoupon. Achiel en Paul in Lokeren, Marie-Claire met echtegnoot Julien in Dendermonde en Dirk in Sint-Nixlaas. Moeder Julia en voormalig politieman Marcel Van De Voorde uit Waasmunster begonnen klein, in de buurt van het Lokerse marktplein, maar dat is nu uitgegroeid tot een zaak met veel facetten, moeilijk om volgen door de dynami sche aanpak die de Van De Voordes kenmerkt. Deze familie, dat weten ze ondertussen maar al te goed in Dendermonde, Lokeren en Sint-Ni- klaas koppelt ervaring aan vakbekwaamheid, kwaliteit gaat gepaard met betaalbaarheid. Modecoupon is niet zo maar een winkel, het is een heuse expohall geworden, gezellig, over zichtelijken eigentijds. Modecoupon volgt im mers de mode op ae voet. Men geeft er bovendien graag advies en goede raad bij, door vergespecialiseerde werkneem sters. In Dendermonde 'Na veertien jaar werd het de hoogste tijd om de zaak aan te passen, vertelt Marie-Claire. Het werd er te donker en te klein. Vooral van buitenuit was het er niet zo aantrekkelijk meer. Een moderne zaak moet helder, ruim De Burgemeester en de familie Van De de heffen het glas op de totaal vernieuwde Modecoupon te Dendermonde. Ook Minister Jan Lenssens kwam later op de avond even langs Modecoupon is dus een gedroomde zaak voor de moderne huisvrouw, die ook zelf wat wil doen. Lokeren - Dendermonde - Sint-Niklaas, een magische, modieuze driehoek. Vier zaken, één beleid, één idee, één prijs. Resultaat van de inzet van een ganse familie... Publirep DC Geluidsinstallatie Télevallé

De Voorpost | 1990 | | pagina 10